Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:43 25.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: с овошките наистина не съмнови [re: Kиpo]  
Автор boltik (нашенец)
Публикувано13.03.09 19:08



Точно така сега ще чакам.Тук излязоха едни стари нормативи..Какво мнение имаш за тях?



КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ

Редактирано от boltik на 13.03.09 19:10.



Тема носталгия)нови [re: boltik]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано14.03.09 09:13



окръжните съвети, райкомите, кооперативните стопанства...


Но! разнерите, техническите данни и описанията на начините за съхранение и манипулации са ценни сами по себе си за хора, които си нямат хабер. макар, че сред останалата плява...:-)))
Да не би да са действащи?))



Тема Re: Присаждане на зрялонови [re: B_ackRam]  
Автор boltik (нашенец)
Публикувано17.03.09 14:07



Пешо пгледни тука,ако още те интересува.



КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ

Редактирано от boltik на 17.03.09 14:12.



Тема Re: Присаждане на зрялонови [re: boltik]  
Автор B_ackRam (.L...R.)
Публикувано19.03.09 00:12



Разбирасе,че ме интересува " boltik" и ти благодаря за информацията, която ми изпрати.





Тема през уикенда се занимавах с лозятанови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано06.04.09 10:47



и за голямо свое удоволствие и кеф, открих, че прихващаемостта на миналогодишните присадки е над 50 на сто, малко под 2/3 грубо. Повечето са презимували успешно, има само една пропаднала от прихваналите се(откъртила се е от подложката, жалко) и 1 е под въпрос(зелена е, но плаче едва-едва, докато от другите за час може да събереш кафеена чаша течност).
Ще разполагам с няколко десетки лози от сортовете Букет(Пино ноарХмавруд) и Карапапас.

сред гъмзата.



Тема Re: през уикенда се занимавах с лозятанови [re: Kиpo]  
Автор ktt74 (непознат )
Публикувано24.04.09 20:40



Киро здрасти. Благодаря за информацията и съветите!
Преди около месец се пробвах с присаждането чрез калеми и мисля, че около 50% имам успех! На някои калеми пъпките набъбнаха , а други пуснаха филизи за начинаещ явно имам доста късмет :))).
Имам един въпрос от твоята компетенция на някои основи съм сложил по два калема защото бяха стари асми и доста дебели и на двата калема и двете пъпки са ибили филизи въпроса е и четирите филиза ли да оставя да израстват?



Тема Не искам да ти попарвам ентусиазманови [re: ktt74]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано24.04.09 23:39



но не бързай да се радваш. процесът на напасване на проводящите снопове в присадника и подложката е труден и продължителен: докато от скапания калус се образуват истински и в достатъчен дебит:-) проводи.
Става ясно в най-добрия случай през втората половина на май и дори юни, а някои от подложките ми буквално хванаха последния влак в средата на лятото: явно не съм ги напаснал достатъчно добре и едва са "минали метър".
Все пак ти пожелавам успех и нека ентусиазмът ти не секва. Да, два калема при мен бе правило миналата година, тъй като поне две трети от подложките бяха с дебелина над 6-7 см, а някои достигаха и 10-12, правил съм експерименти и с 3 при такива, но има проблеми от чисто техническо естество при радиалното разцепване на подложката. Напомням, че и аз се учих от литературата, нямаше кой да ми покаже практически, затова и доста хубави подложки са си отишли мърцина, но...и това е по-добре от нищо. Описвай ни и по-нататък как се движат нещата при теб, а и аз обещавам снимки от вече плододаващите леторасти на присадените лозички през новия сезон.



Тема Re: до къде стигнахнови [re: Kиpo]  
Автор boltik (нашенец)
Публикувано10.05.09 16:43





Не знам дали си е пуснал чукана млади корени или ластарчето ползва сокове от чукана?
А тези са вкоринени отводки също от това лозе.



Тези 2 отводки по листата на винен или десертен сорт приличат?

КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ

Тема Re: изчакай няколко дни и действай [re: niki23st]  
Автор roroboro (непознат )
Публикувано14.05.09 15:46



Нека се намеся макът и с закъснение.Купи си омеговидната ножица за присаждане и ще забравиш всички останали начини, ако подложката и калема са от 6мм до 12мм.



Тема Re: това е нещо като [re: Kиpo]  
Автор roroboro (непознат )
Публикувано14.05.09 16:28



Здрасти!Е днес се регистрирах тук.--За афинитета па може и да има, все пак и лозата и черницата са семкови, а ако се вгледаме внимателно то плода на черницата си е един смален сбит грозд.Нека дам пример с глога и мушмолата, и двете са семкови (и за мое учудване), та имам мушмола присадена на глог, която е сигурно над 60г всъщност и дядо ми не знаеше точно кога е присадена но със сигурност е преди "колеткивизацията".Правил съм опити и аз да си присадя такова съчетание, кореновата част черница а плододаваща лоза,-1. пробивах дупки в голямо черничево дърво и от близката лоза прекарвах пръчка през отвора,(тук проблема е, че лозата се развива много по рано, и ако се чака да тръгне сокодвижението на лозата пъпките и стават голями, а ако се пробие по рано то кората на черничата завяхва и няма жив допир с кората на лозата), като лоза на разцеп абе някои се мъчиха да се прихванат, в сандък с трици в стаята при оптимална температура заедно с други окоренени дръвчета--тук имах частичен успех от двете бройки който бях сложил едната бе направила много добра спойка, а другата частична.Но после се засаждат в разсадници и се покриват с пясък, и аз понеже съм любопитен разравях пясъка, да видя как са пъпките и те изкараха по няколко сантиметра , но моето ровене май че ги прецакаНо ова го приех за успех, и даже си мислех как следващата година ще намеря черничеви фиданки над 1м, и как ще ги присадя пак в съндък с дървени трици , легнали, на височина над 1м, а после при засаждането им навън ще им поставя кофичка с влажни трици на сройката.Е помечтах си малко как ще засадя няколко декара с такива "черлозки"-така си ги кръстих.На такова насаждение, колове и телове няма да му трябват, стъблото на черницата надебелява по -бързо и стои здраво, и леторасите на лозовата част ще си висят свободно надолу, има такива декоративни черници.---Е понякога някои намерения си остават само мечти, просто нямам достатъчно време да го свърша това.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.