Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:38 05.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lila_va]  
Автор kambam (татко)
Публикувано09.08.10 12:35



Да конкретизирам малко, че много теоретично стана :)
Примерно при нас 'критични' ситуации с децата има редовно. Детето няма време да осъзнае, защото мисли по-бавно и накрая обикновено стигаме до някакъв вид насилие над детето, тъй като и ние не можем да измислим друго решение.

Та така, тъжно е, но има ситуации в които родителите 'похапват' от децата си

Редактирано от kambam на 09.08.10 12:38.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано09.08.10 17:08



Там е работата, че не е така. Интензивността на световъзприятеята е различен вид, но не бих казал, че някой от тези видаве е по-висш (или по-скаро при животните е по-висш).
Не случайно прим. някои народи смятат растенията за по-мъдри от много от животните...



Хората, които се смятат за "венец на творението" всъщност са доста примитивни животни.

Хищниците са определоно много по-интелигентни от тревопасните.

Месото е превърнало маймуните в хора и то не само неговата консумация, а най-вече неговото добиване. Ловът е превърнал хората в хора и ловът помага на човек да запази човешкия си облик. Иначе се превръща в средно голям преживен бозайник...

Там е работата - вие вегетата не осъзнавате, че "насилието" над растенията по никакъв начин не се различава от "насилието" над животните и че това са равностойни актове. Не разбирате, че всички жива същества се хранят с живи същества и на свой ред стават храна за други - включително и ни, хората. Всичко е един голям кръговрат на живота.

Че нима хранейки се с растения, не приемате и жизнената същност на животни и човеци, от които тези растения са черпили жизвена сила? Всъщност всичко е месо, ако се замисли човек. Просто е различно по вид.
Ама просто вие вегетата още не сте стигнали до разбирането за това.

Може да се изкарат още множество фактори, които показват че вегетарианството е нехармонично, неестествено и нечовешко отношение към света.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: BlackWolf]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано09.08.10 18:11




"Венецът на творението" е предимно внушение от религиите на Библията, Корана и Тората...



Най-интелигентни животни са маймуните - факт. А те се хранят почти вегетариански, а горилите пък са си вегетарианци.

Ловът е бил нещо, може би. Преди мнооого години. Човечеството се променя - преди време предците ни са били канибали, днес почти няма канибали. Питам: значи ли това че сме загубили "хармоничното си, човешко отношение към света" ? Аз бих нарекъл това твърдение - ригидност - т.е. неспособност да се адаптираш към настоящата ситуация.

Кръговратът си го има, но не можеш да сравниш яденето на ябълка с убиването на животно за месо. Ябълката служи само и единствено за храна (като животните разнасят семената и), животното не служи само за храна, а има собствен живот който обикнновено иска да запази за себе си и за поколението си. Пък и психолозите казват че насилието над животни предшества насилието над хора - при много хора които са станали престъпници.

Ядейки растения, черпили "тор" от почвата от вече заминали си организми, не мисля че е баш същото като да черпят енергията директно от тях. "Енергията" отдавна си е заминала от повечето същества които са умрели преди време, поне това е което се показва във филма "Аватар" - на твой език да обясня.

Редактирано от Moд (вere) на 09.08.10 18:15.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано09.08.10 18:33



Е, спор няма, че хищниците са много по-интелигентни. Искат се много повече умения, стратегии, за да уловиш плячката, отколкото да хрупаш кротко на полянката, затова



"Аз бих нарекъл това твърдение - ригидност - т.е. неспособност да се адаптираш към настоящата ситуация."
Каква е "настоящата ситуация"?

" Пък и психолозите казват че насилието над животни предшества насилието над хора - при много хора които са станали престъпници. "
Тук не знам дали те разбрах правилно, но не си ли чувал за Хитлер, примерно? Ето че насилието над морковите му се е отразило зле Не вярвай много на психолозите.

Има много начини да пазим равновесието в природата. Вегетарианството не е един от тях :)

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lila_va]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано09.08.10 19:37



В отговор на:

Е, спор няма, че хищниците са много по-интелигентни. Искат се много повече умения, стратегии, за да уловиш плячката, отколкото да хрупаш кротко на полянката, затова




Вегетарианството не може да се разглежда само като следствие от натрупани в природата навици на получовеците, а повече като проявление на ума и културата на хората - както е и при цитираните древногръцки философи и математици.

В отговор на:

Каква е "настоящата ситуация"?




За разлика от предишните хилядолетия в които предците ни са били принудени напр. от климатичните условия да ядат месо, това в днешно време не се налага. Нещо повече - медицината, екологията и психологията са "за" вегетарианството.

В отговор на:

Тук не знам дали те разбрах правилно, но не си ли чувал за Хитлер, примерно? Ето че насилието над морковите му се е отразило зле




Хитлер не знам колко е бил вегетарианец, пък и според твоята теория за статистиките и изключенията в науката, Хитлер (доколкото е бил веге) е просто едно изключение от правилото.

В отговор на:

Има много начини да пазим равновесието в природата. Вегетарианството не е един от тях :)




Добре, ще ти повервам , нищо че ООН, Европейската Комисия и Обама в последно време твърдят обратното. Но това не ме учудва, понеже си хапваш рибка, т.е. не си веге.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано10.08.10 01:18



По-скоро ставаше въпрос за приносът на месоядството към нарастване на мозъка у хората в хода на еволюцията. А че впоследствие се е превърнало в културна и религиозна прищявка е ясно



Нещо повече - медицината, екологията и психологията са "за" вегетарианството.
Поправка - алтернативната медицина, псевдоекологията и кой знае коя психология вероятно са "за" вегетарианството Останалото ако беше вярно, всички медици, еколози и психолози щяха да са вегета. А не са.

Престъпността няма нищо общо с храненето. То ако беше така, щяхме да предписваме вегетарианска диета на престъпниците и готово :))

Аз лично нямам нищо против всички дружно да станем вегета. Но съм реалист и знам, че няма да стане и е по-правилно усилия и енергия да се пилеят за осъществими и съществени неща, вместо за безсмислени идеалистични блянове. Но съм реалист и знам, че и това няма да стане......

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lila_va]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано10.08.10 07:11



Е, що си пилееш усилия и енергия да убеждаваш хората в клуба, ако си реалист, би трябвало да знаеш, че това няма да стане.





Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lYl 13]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано10.08.10 11:40



Не съм толкоз човеколюбива, споко. А времето прекарано в шеги и бъзици никога не е загубено



Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lila_va]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано10.08.10 14:08



А, значи се шегуваш за всичко казано дотук.

Добре!



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lila_va]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано10.08.10 16:09



Даже и тези теории нямат значение. Тенденциите много пъти са описвани в този клуб, и те определено са зелени/веге. Ако си наистина убедена - да лепим бас че след 10-ина години вегетарианците ще са повече от сега в България, и Европа въобще ? Дори много повече. Ще загубиш, затова се хвани за нещо с по-ниска стойност.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.