Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:31 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Що е вегетарианец?  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано05.08.10 19:23



Вегетарианец - това е стара индианска дума за калпав ловец.





Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: BlackWolf]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано05.08.10 21:17



Аз ти писах че само ти и група съветски астронафти сте на това мнение.



Интересно как само звучи "Питагор, Сократ, Платон, Плутарх, са лоши индиански ловци!"

Но нека бъда последователен и продължа в твоя чест:
"Сенека, Леонардо Да Винчи, Граф Лев Николаевич Толстой, Джордж Бърнард Шоу, Махатма Ганди, Алберт Швайцер, Алберт Айнщайн, Винсент Ван Гог, Емануел Кант, Джеръми Бентам, Марк Твен, Джеймс Кромуел, Александра Пол, Сър Пол Маккартни, Робърт Браунинг, Томас Мур, Д-р Уилям С. Робертс, Д-р Натан Приткин, Т. Колин Кембъл, Д-р Джон Макдугъл, Франсис Мур Лап, Ралф Уолдо Емерсън" са лоши индиански ловци !

Очен хорошо !



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано05.08.10 22:00



Е, и? Оставям те да откриеш колко от изброените "велики" хора са били ловджии...

това как се връзва с вегетарианството им? Значи са убишвали за кеф? Гледай ти, пък уж "велики" хора...

От останалите... пак те оставам да откриеш колцина са били с различни... да ги кажем отклонения.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: BlackWolf]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано05.08.10 22:30



Не ме карай да ти цитирам още 50тина известни вегетарианци от Уикипедия, при които няма да можеш да се хванеш за каквито и да било отклонения.

Просто е добре да се разходиш до Южна Aмерика. Тук (Europa) няма да ти е комфортно в следващите десетилетия май.





Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.08.10 23:04



В Южна Америка си има племена, които биха го хапнали между другото.



Братовчедка ми като ходи преди 1-2 години на екскурзия по Амазонка, на някои места ги предупреждавали предварително относно ходенето до тоалетна, че няма да спират, щото минават територии на враждебно настроени индианци, които не търпели външни хора.

Редактирано от бeзпътeн на 05.08.10 23:05.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: бeзпътeн]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано05.08.10 23:06




Що, той може и това да намира за нормално...
Впрочем и аз не изключвам културата на този тип хора. Просто не пасва на тази на бялата раса, и това е.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.08.10 23:08



Просто бялата раса отдавна е надраснала тази култура. Може би отпреди поне 10 000 години.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: бeзпътeн]  
Автор kambam (татко)
Публикувано05.08.10 23:21



Имали сме и лоши моменти, а дори и днес има войни



Колко струва фанелката? Според мен е забавна пропаганда на вегетарианството. Може да се продава добре.

Редактирано от kambam на 06.08.10 01:26.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор Изyмeн (Премъдър)
Публикувано05.08.10 23:54



А какво да кажем за останалите, които не са вегетарианци? Що ли си мисля, че Айнщайн има доста общо със смъртта на много японци. Платон според гърците е бил "платонаст", Кант ми е противен като цяло.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Изyмeн]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано06.08.10 00:29



Имах предвид не че всеки ще стане вегетарианец, а че ловуването и пр. не е в традиции ни (с някои изключения). Някъде бях чел реплика на черния Вълк че в уседналите цивилизации със земеделие като основен начин на препитание преобладавали олигархични форми на управление. Само дето точно немалко от европейските страни в момента се водят за страни с най-малко корупция, добра демокрация, най-широка средна класа и пр..

Айнщайн е велика личност - факт. Атомната бомба за жалост е и отчасти негово изобретение, но аз мися че ако не е бил той можеше друг да го изпревари през ВСВ...
За другите не споря - въпрос на вкус, но и те се водят за велики личности допринесли за мисловния и морален напредък нa човечеството.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано06.08.10 03:17



О, нещата са ясни. Демокрация... ха-ха-ха!



Старателното промиване на мозъците, с което така усърдно се занимава западнате "демокрация" очевидно дава резултат.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано06.08.10 03:19



Това че някой е "известен", тъй като определена група идиоти са решилри, че е направил някакви "велики" постижения в дадена област прави ли го нормален човек? Ами не.

За да бъде някой заблежителна личност, трябва да е хармонично човешко същество. А ако е така, няма да е веге, бъди спокоен...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: BlackWolf]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано06.08.10 05:51




И ти ли се извъди разбиращ от демокрация. Много такива в България, ама защо няма демокрация в България ? Може би просто в България от демокрация не отбират - няма понятие "западна демокрация" поради простата причина че демокрацията напр. в Швейцария и тази в САЩ сa коренно различни една от друга. Ама вервай си, тя промивката на мозъци от (псевдо)социализма още си стои, само че да знаеш че ако мислиш така си много назаде с материала в това отношение. Жокер: виж нивата на корупция в различните страни и ще ти светне лампичка къде има демокрация...

Редактирано от Moд (вere) на 06.08.10 06:04.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: BlackWolf]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано06.08.10 05:53



Е ако тръгнеш да отхвърляш и древногръцките философи, не знам вече какво да си мисля..



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор Изyмeн (Премъдър)
Публикувано06.08.10 07:43



Демокрацията е една ужасна форма на управление. Предпочитам да ме управлява диктатор, който се старае да управлява добре, отколкото сбирщина от партии, чиято основна цел е да прибират кой каквото и колкото може. Демокрацията дава власт в ръцете на всички - идиоти, психопати, лесноманипулируеми индивиди, койти за две кебапчета гласуват за когото им кажеш. Гласът на президента у нас струва точно две кебапчета - точно колкото на най-изпадналия мангал, понеже тежестта им е еднаква.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Изyмeн]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано06.08.10 08:57



Това си е твое убеждение и не ти се меся. М/у другото ако наричаш това в България "демокрация", значи също си далеч от истината...





Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано06.08.10 09:34



Къв социализъм, кви 5 лв.?



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано06.08.10 09:38



В САЩ е абсолютно същото, само че ролята на кебапчетата изпълняват други неща.



Ако изборите променяха нещо, в целия "демократичен" свят отдавна щяха да ги забранят.

По същество "демокрацията" е управление на икономическа и политическа олигархия, която не действа с груби средства, а умело използва човешката глупост и алчност. Където съществува държава не може да има демокрация, това е фикция.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: BlackWolf]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано06.08.10 09:41



Прочее, всичко написано по-горе от вегетата за сетен път ме убеждава, че вегетарианството е религи. Понякога самостоятелна, но нерядко гарнирана с други малоумия като йога, дъновизъм и пр.
А религията е болестно състояние...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: BlackWolf]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано06.08.10 10:43



... Доколкото знам си по-възрастен от мен и следователно си израстнал по соц. времето в БГ (поправи ме ако не е така, с такова впечатление съм останал)...
"Желязна завеса" е понятие за теб, предпоалгам, както и генерализирането на всичко зад нея като "западно", макар че разликата от едно "западно" до друго "западно" е огромна. Казвам го защото живея от 10г. в Германия, а в България все още хората мислят че висчко на Запад е едно и също. Та - по темата за твоя израз за "западните демокрации" споменах това.





Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: BlackWolf]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано06.08.10 10:45




Разликата от директна до представителна демокрация ясна ли ти е ? Огромна е !



Освен това в една демокрация хората трябва да са добре образовани, за да функционира тя и да правят те мъдри решения (доколкото е директна демокрация). Така че да ми сравняваш САЩ където висшето струва милиони с Швейцария където висшето е по-евтино и от България дори, е меко казано неуместно. Много още може да се говори, но ми се струвa че говорим на различни езици по тези теми, пък и клубът е за друго.

Редактирано от Moд (вere) на 06.08.10 20:33.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано06.08.10 11:45



О, сега ми става съвсем ясно!



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано06.08.10 11:48



Все едно древните германци или славяни са били добре образовани, когато са се събирали на поляната под дъба и са вземали решения?



Прав си за пряката демокрация, но тя реално не съществува от ранното Средновековие насам. Или ще ми кажеш, че в Швейцария например има пряка демокрация? Да, швейцарците си вярват в това, но това, както и всяка друга вяра говори единствено за глупостта им.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от BlackWolf на 06.08.10 11:50.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: BlackWolf]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.08.10 11:53



Виж ся, от както съществуват хората, властва един основен закон - на по-силния. По-силният физически, икономически и интелектуално се налага над по-слабите. Така е и сега.

Твоята идеология/религия е на по-слабия. Индианците са били по-слаби интелектуално и технологично и начинът им на живот е бил унищожен от белите.

А щом една идеология е на слабия и губещия, то едва ли е правилната, колкото и "хармонична" да ти изглежда. Всъщност хората винаги от най-първобитни времена са влияели на околната среда и са я моделирали спрямо своите нагласи, правели са го и прерийните индианци, на които си фен - унищожили са горите, за да се развъжда повече дивеч в прериите, а по-късно земите им са използвани от rednecks за отглеждане на земеделски култури - правото на по-силния.

Та задай си въпроса защо си прегърнал тази идеология - защото самият ти си на позицията на слабия и губещия нали? Но това не е правилната идеология. Освен ако не си някой мазохист, което би обяснило нещата.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: бeзпътeн]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано06.08.10 16:28



Там е работата, че нищо не са изгубили - тъй като много от техните идеи сега се възпримета от доста хора. Във всеки случай от не по-малко хора от тези, които се увличат примерно по индийските духовни учения.


"Силната" цивилизация, която уж е "спечелила" тепърва ще показва несъстоятелността си. Кризата й е очевадна.
Тя вече почти е достигнала прага на възможноститите си. Или ще осъзнае, че без духовно развитие е обречена, или ще си загини

Не смесвай интелекта с технологиите - нямат нищо общо.

Като си заговорил за губещи, ти защо се увличаш по Индия - една очевидно губеща страна, уж древна култура, а завоювана за няколко десетилетия от англичаните (за същото спрямо индианците са им били нужни 400 години). Сега какво - огромна страна, в която се ширят бедност и мизерия и източник на евтина работна ръка (ама и това вече не е актуално, тъй като се разбра, че евтините индийски програмисти нещо хич ги няма с креативността и вече не вървят).
Огромна страна, която е губещ... Що си се хванал с учение от тази страна, освен ако не си мазохист?

Освен това по твоята логика вегетарианството също е участ на губещи - никога повечето хора няма да станат вегетарианци... Чиста проба лузърска кауза.

Ех, Безпътен, оправи си мисленето... на този свят няма загуби и печалби - има развитие на личността и ли не.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: BlackWolf]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано06.08.10 19:38



Моят подход е да се вземе и използва най-доброто, без да се робува на конкретен модел. Туземците дават добър пример в някои насоки, но и белите също дават. Всеки заимства от другия по нещо. Индианците са обяздили конете, овладели огнестрелните оръжия и... огнената вода (е, по-скоро тя е овладяла тях

), белите пък, след като са ги поизбили и завладели териториите, си остават възхитени от тяхната култура и свободен начин на живот; правят екзотични холивудски филми, развиват различни ню ейдж и т.н. направления в търсене на духовността... Абе бизнес, ама и индианците задобряха - вождовете им здраво стъпиха в хазарта...

Що се отнася до Индия - вземам това, което е практично, без да се кланям на безбройните идиотии, които виреят там. Оценявам, че има огромна неизчерпаема мъдрост, която извира оттам, от тяхното необятно културно наследство. Дали са полезни неща на света в много направления. И човек може и да се възползва от него. Както и от някои китайски или японски системи, примерно за водене на бой...

Не че съм фен на Индия - България например е класи над Индия в много отношения, в т.ч. и в духовно. Но вземам практичното.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: BlackWolf]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано06.08.10 23:56



През Средновековието не е имало толкова информация - сега всяко следващо поколение расте с експотенциално растящ запас от информация. Информационен е векът ни.

Може всичко да пишеш за демокрацията, но точно страни с най-добре развита такава имат най-добри показатели за живот - най-ниска корупция, най-ниска смъртност, най-щастливи и спокойни хора, най-висока конкурентноспособност на икономиката им, най-широка средна класа и пр..

Редактирано от Moд (вere) на 07.08.10 00:07.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: BlackWolf]  
Автор jiven ()
Публикувано07.08.10 09:48



хахахха, готино е тва


и не е като да няма голяма доза истина ;) въобще как да отстреляш такова животно като може да ядеш и нещо друго една от причините да не ям месо е че не бих искала да убия съществото, което ще ям. като ходя по горите често ми се показват диви животни от рогатите :)))
това обаче не означава, че нямам точен мерник отколе - ако се наложи да се стреля, ще съм една от добрите в племето психологическата преграда ще падне, ако чавето няма какво да яде ;)))
ама предпочитам да сме калпави ловци, нема никаква проблема готина фанелка



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: jiven]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано07.08.10 10:30



една от причините да не ям месо е че не бих искала да убия съществото, което ще ям.

Фотосинтезираш ли?



Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lila_va]  
Автор jiven ()
Публикувано07.08.10 10:35



аря ся не се прави че не разбираш

късам си малина, домат, ябълка.... не стрелям по сърничка

ако ще спорим че е едно и също, отсега се отказвам

Редактирано от jiven на 07.08.10 10:37.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: jiven]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано07.08.10 10:51



Естествено, че ще се откажеш



Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lila_va]  
Автор jiven ()
Публикувано07.08.10 10:59



ми мноо ясно, това е толкова смешен спор, странно ми е че се води ожесточено

а и въобще не изпитвам нужда да аргументирам позициите си, нито пък гледам в чужди паници



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: jiven]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано07.08.10 11:11



Ожесточено?

Това е невъзможно, ние сме вегетарианци
(Да се аргументират позициите не е въпрос на нужди.)

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lila_va]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано07.08.10 11:52



Ти си няква странна пачавра, уж си вегетарианка, пък си на всяка манджа мерудия тука и преследваш всеки изказал се вегетарианец - умерено или не чак толкова - с глупостите си.

Естествено, че човек може да се храни и без да убива - яденето на плодове е типичен пример. Макар че за мен не това е мотивът да не ям месо, а съвсем просто - тялото ми се чувства по-добре така.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lila_va]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано07.08.10 12:22



По същата псевдологика е едно и също ако човек яде други хора отглеждани само за месо, сравнено с отглеждането на (нечовешки) животни за месо. Просто не е така, и това няма нищо общо с видовизма/специфизма.





Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lYl 13]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано07.08.10 12:33



О, интересен случай на ожесточен вегетарианец. Приеми го като диагноза ;)

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.


Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано07.08.10 12:42



Я пак да посоча думите, на които отговорих:
една от причините да не ям месо е че не бих искала да убия съществото, което ще ям.


Е, всички убиваме, за да се нахраним. Разликите в това, което убиваме не ни правят по-лоши или по-добри като хора. Напротив, присъствието ми (макар и не дълго) в някои клубове ме е убедило, че именно нещата, които се очаква да ни направят по-морални и благи, понякога правят хората по-раздразнителни и злобни... Добре че са изключенията :)

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lila_va]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано07.08.10 12:44



Не бих го приел като такава, нито съм ожесточен вегетарианец - просто отговарям на твоята ожесточеност, която доста яко е обсебила клуба.

Имам чувството обаче, че агресията ти се дължи на натрупано озлобление вътре в теб самата, може би от някое бивше гадже вегетарианец-философ, който те е наранил и изоставил и ся си изкарваш комплексите в клуба.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lYl 13]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано07.08.10 12:55



В отговор на:

Оценявам, че има огромна неизчерпаема мъдрост, която извира оттам, от тяхното необятно културно наследство. Дали са полезни неща на света в много направления.



Така де. И аз правя същото.
Иначе стремежа на всяка цена да не изглеждащ "слаб и губещ" издава твърде дълбоки комплекси...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lila_va]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано07.08.10 13:03



Остави, няма смисъл. Те не осъзнават, че всяко живо същество се храни с други живи същедтва или хранейки се вреди на други живи същества (вкл. и растенията го правят) - просто вегетата нямат нужното ниво на осъзнатост.



Ако го гледаме от такава глредна точка вегетарианството е не по-малко унижожение на живи същества от месоядството. Но в сравнение с месоядството прави нещо много по-лошо - отгреждането на растения наранява Земята... Затова се надявам, че когато хората придобият по-високо ниво на съзнание, ще се откажат от растителноядството или поне ще го ограничат.

Както и да е. Всъщност се видя, че вегетата нямат никакво чувство за хумор. Което показва сериозни проблеми.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: BlackWolf]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано07.08.10 14:56



Да, къде се е чуло и видяло религиозен фанатик с чувство за хумор



Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lila_va]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано07.08.10 16:13



В отговор на:

Е, всички убиваме, за да се нахраним.




Не е вярно. Плодоядците напр. не правят това. Добре би било да не генерализираш така.

В отговор на:

Разликите в това, което убиваме не ни правят по-лоши или по-добри като хора.




Честно казано ако имам пред мен един канибал като Чикатило напр. и един месоядец, бих предпочел да комуникирам с втория а с първия да нямам нищо общо.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: BlackWolf]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано07.08.10 16:16



Знаех си че пишеш тук за да разказваш вицове, още от начало.





Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано07.08.10 20:33



Плодоядците са пренебрежимо малка част. Всички останали с Чикатило ли трябва да се сравним

Какво общо имат той и престъпността въобще с храненето?

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: BlackWolf]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано07.08.10 20:57



Не, не се стремя да не изглеждам такъв, грешно си ме разбрал. Аз съм такъв към този момент - слаб и губещ. Но не се примирявам с това.





Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lila_va]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано07.08.10 23:47



Плодоядците са малко но ги има, пък и плодовете са основна храна за вегетата.

Аз сравних канибалите с хората които ядат месо, за да разбереш разликата. Тя е качествено същата като м/у вегетарианците и месоядците.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано08.08.10 02:05



А, не! Чикатило не е просто канибал, а сериен убиец.
Но разбрах какво намекваш де, затова се и изумих. Морална разлика между месоядци и вегетарианци няма. Докато при канибали/месоядци има. Що за сравнение?

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.


Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lila_va]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано08.08.10 07:19




Хората могат да мислят абстрактно - за разлика от животнитe. Животните пък изпитват чуства, за разлика от растенията. Ако приемем че разликата в интензивността на свeтовъзприятието м/у хората и животните е същата както тази м/у животните и растенията, то също толкова в повече страдание се причинява на хората ако се ползват за месо в сравнение с животните, колкото страдание се причинява в повече на животните когато се ползват за месо в сравнение с растителната храна. Все пак в миналото нашите предци са били и канибали - доказано. Дадох сравнение близко до хората (ядене на човешко месо) за да го усетиш, и явно успях.

Редактирано от Moд (вere) на 08.08.10 07:25.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор Изyмeн (Премъдър)
Публикувано08.08.10 09:44



Ако се наложи и човекоядец ще стана. За щастие не ми се е налагало.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано08.08.10 11:29



Ако приемем че разликата в интензивността на свeтовъзприятието м/у хората и животните е същата както тази м/у животните и растенията...
А защо да приемаме такова нещо?

Иначе никакво страдание не причинявам на рибите, когато ги пържа - вече са предали богу дух



Хм, и ти би похапнал човешко, ако се наложи, за да оцелееш. Дано не се налага, но инстинктът ти за самосъхранение ще се окаже по-силен от всякакви убеждения Така че, да, принципно разлика няма - все е месо. Но еволюцията е оформила подобни задръжки у повечето видове (не само у хората) с цел запазване на вида. При нас хората това, съчетано с разума и емоциите, оформя някакъв морал все пак. Това е разликата между животни и човек. Моралът я прави да изглежда огромна, а всъщност е нищожна

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Редактирано от lila_va на 08.08.10 11:30.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lila_va]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано08.08.10 19:37



Истината е че не знаеш какво ще направя в критична ситуация, както и аз отчасти. И при човек не само инстинктът за самосъхранение е водещ, но и достойнството.





Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано08.08.10 19:42



Не си изпадал в такава ситуация явно. Аз също. Но при всички известни подобни случаи няма ни един, в който водещо да се е оказало достойнството

И това съвсем не е недостойно.

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lila_va]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано08.08.10 19:50



Ти историк ли си за да генерализираш така ?

Мисля че беше биолог, и такова генерализиране е чуждо на науката.
Прост пример е случай в който родител (или просто по-възрастен човек) и негово поколение, при който логично е родителят да се жертва за да живеят децата му. Това става ежедневно.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lYl 13]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано08.08.10 20:12







Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Roxy]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано08.08.10 20:27



Проблемът ти е още по-тежък от този на лила-вата и го знаеш.

Провис.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lYl 13]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано08.08.10 20:38




Трева паси, не ще те спаси...



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Roxy]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано08.08.10 21:01



Не си въобразявай, че ще ти гледам глупавите клипове.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lYl 13]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано09.08.10 11:32



Кажи нещо по темата. Ако не ти харесва начинът, по който се развива, не чети и не пиши в нея. Простичко е :)

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.


Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано09.08.10 11:40



Дори и в науката се разчита на статистики

Случайности няма. И щом в сходни ситуации различни индивиди постъпват по идентичен начин, без изключения, това значи много.

Да се жертваш за децата си също има чисто биологичен смисъл - твое поколение, твои гени... Понякога майчинският инстинкт е по-силен от този за самосъхранение, прав си. Но аз не съм и помисляла, че в критична ситуация някой би похапнал децата си Пък знае ли човек

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lila_va]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано09.08.10 12:12



Е, писах достатъчно по темата. Обърнах внимание и на твоя спам в т.ч.





Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lila_va]  
Автор kambam (татко)
Публикувано09.08.10 12:35



Да конкретизирам малко, че много теоретично стана :)
Примерно при нас 'критични' ситуации с децата има редовно. Детето няма време да осъзнае, защото мисли по-бавно и накрая обикновено стигаме до някакъв вид насилие над детето, тъй като и ние не можем да измислим друго решение.

Та така, тъжно е, но има ситуации в които родителите 'похапват' от децата си

Редактирано от kambam на 09.08.10 12:38.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано09.08.10 17:08



Там е работата, че не е така. Интензивността на световъзприятеята е различен вид, но не бих казал, че някой от тези видаве е по-висш (или по-скаро при животните е по-висш).
Не случайно прим. някои народи смятат растенията за по-мъдри от много от животните...



Хората, които се смятат за "венец на творението" всъщност са доста примитивни животни.

Хищниците са определоно много по-интелигентни от тревопасните.

Месото е превърнало маймуните в хора и то не само неговата консумация, а най-вече неговото добиване. Ловът е превърнал хората в хора и ловът помага на човек да запази човешкия си облик. Иначе се превръща в средно голям преживен бозайник...

Там е работата - вие вегетата не осъзнавате, че "насилието" над растенията по никакъв начин не се различава от "насилието" над животните и че това са равностойни актове. Не разбирате, че всички жива същества се хранят с живи същества и на свой ред стават храна за други - включително и ни, хората. Всичко е един голям кръговрат на живота.

Че нима хранейки се с растения, не приемате и жизнената същност на животни и човеци, от които тези растения са черпили жизвена сила? Всъщност всичко е месо, ако се замисли човек. Просто е различно по вид.
Ама просто вие вегетата още не сте стигнали до разбирането за това.

Може да се изкарат още множество фактори, които показват че вегетарианството е нехармонично, неестествено и нечовешко отношение към света.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: BlackWolf]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано09.08.10 18:11




"Венецът на творението" е предимно внушение от религиите на Библията, Корана и Тората...



Най-интелигентни животни са маймуните - факт. А те се хранят почти вегетариански, а горилите пък са си вегетарианци.

Ловът е бил нещо, може би. Преди мнооого години. Човечеството се променя - преди време предците ни са били канибали, днес почти няма канибали. Питам: значи ли това че сме загубили "хармоничното си, човешко отношение към света" ? Аз бих нарекъл това твърдение - ригидност - т.е. неспособност да се адаптираш към настоящата ситуация.

Кръговратът си го има, но не можеш да сравниш яденето на ябълка с убиването на животно за месо. Ябълката служи само и единствено за храна (като животните разнасят семената и), животното не служи само за храна, а има собствен живот който обикнновено иска да запази за себе си и за поколението си. Пък и психолозите казват че насилието над животни предшества насилието над хора - при много хора които са станали престъпници.

Ядейки растения, черпили "тор" от почвата от вече заминали си организми, не мисля че е баш същото като да черпят енергията директно от тях. "Енергията" отдавна си е заминала от повечето същества които са умрели преди време, поне това е което се показва във филма "Аватар" - на твой език да обясня.

Редактирано от Moд (вere) на 09.08.10 18:15.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано09.08.10 18:33



Е, спор няма, че хищниците са много по-интелигентни. Искат се много повече умения, стратегии, за да уловиш плячката, отколкото да хрупаш кротко на полянката, затова



"Аз бих нарекъл това твърдение - ригидност - т.е. неспособност да се адаптираш към настоящата ситуация."
Каква е "настоящата ситуация"?

" Пък и психолозите казват че насилието над животни предшества насилието над хора - при много хора които са станали престъпници. "
Тук не знам дали те разбрах правилно, но не си ли чувал за Хитлер, примерно? Ето че насилието над морковите му се е отразило зле Не вярвай много на психолозите.

Има много начини да пазим равновесието в природата. Вегетарианството не е един от тях :)

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lila_va]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано09.08.10 19:37



В отговор на:

Е, спор няма, че хищниците са много по-интелигентни. Искат се много повече умения, стратегии, за да уловиш плячката, отколкото да хрупаш кротко на полянката, затова




Вегетарианството не може да се разглежда само като следствие от натрупани в природата навици на получовеците, а повече като проявление на ума и културата на хората - както е и при цитираните древногръцки философи и математици.

В отговор на:

Каква е "настоящата ситуация"?




За разлика от предишните хилядолетия в които предците ни са били принудени напр. от климатичните условия да ядат месо, това в днешно време не се налага. Нещо повече - медицината, екологията и психологията са "за" вегетарианството.

В отговор на:

Тук не знам дали те разбрах правилно, но не си ли чувал за Хитлер, примерно? Ето че насилието над морковите му се е отразило зле




Хитлер не знам колко е бил вегетарианец, пък и според твоята теория за статистиките и изключенията в науката, Хитлер (доколкото е бил веге) е просто едно изключение от правилото.

В отговор на:

Има много начини да пазим равновесието в природата. Вегетарианството не е един от тях :)




Добре, ще ти повервам , нищо че ООН, Европейската Комисия и Обама в последно време твърдят обратното. Но това не ме учудва, понеже си хапваш рибка, т.е. не си веге.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано10.08.10 01:18



По-скоро ставаше въпрос за приносът на месоядството към нарастване на мозъка у хората в хода на еволюцията. А че впоследствие се е превърнало в културна и религиозна прищявка е ясно



Нещо повече - медицината, екологията и психологията са "за" вегетарианството.
Поправка - алтернативната медицина, псевдоекологията и кой знае коя психология вероятно са "за" вегетарианството Останалото ако беше вярно, всички медици, еколози и психолози щяха да са вегета. А не са.

Престъпността няма нищо общо с храненето. То ако беше така, щяхме да предписваме вегетарианска диета на престъпниците и готово :))

Аз лично нямам нищо против всички дружно да станем вегета. Но съм реалист и знам, че няма да стане и е по-правилно усилия и енергия да се пилеят за осъществими и съществени неща, вместо за безсмислени идеалистични блянове. Но съм реалист и знам, че и това няма да стане......

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lila_va]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано10.08.10 07:11



Е, що си пилееш усилия и енергия да убеждаваш хората в клуба, ако си реалист, би трябвало да знаеш, че това няма да стане.





Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lYl 13]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано10.08.10 11:40



Не съм толкоз човеколюбива, споко. А времето прекарано в шеги и бъзици никога не е загубено



Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lila_va]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано10.08.10 14:08



А, значи се шегуваш за всичко казано дотук.

Добре!



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lila_va]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано10.08.10 16:09



Даже и тези теории нямат значение. Тенденциите много пъти са описвани в този клуб, и те определено са зелени/веге. Ако си наистина убедена - да лепим бас че след 10-ина години вегетарианците ще са повече от сега в България, и Европа въобще ? Дори много повече. Ще загубиш, затова се хвани за нещо с по-ниска стойност.





Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано10.08.10 18:57



"Ако си наистина убедена - да лепим бас че след 10-ина години вегетарианците ще са повече от сега в България, и Европа въобще ?"

Хаха, че как няма да са повече, човечеството като цяло ще е много повече, та нормално и вегетарианците ще се умножат... малко


Но това нищо не означава. Те и религиозните са много, ама това не означава, че съществуването на въображаеми приятели при възрастни е нормално

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: lila_va]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано10.08.10 19:17




Прирастът в ЕС е много нисък, а в БГ е отрицателен. Но въпреки това вегетата ще са много повече - т.е. броят им в Европа и в БГ ще е нараснал не само абсолютно но и относително.
Май не си готова на бас а се измъкваш по терлици.

Много несериозно, липсва ти май убеждението което опитваш да предадеш тук.

Редактирано от Moд (вere) на 10.08.10 19:18.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано11.08.10 00:49



Готово! Как ще ги броим?



Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Бас !нови [re: lila_va]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано11.08.10 01:25




Радвам се че се върза

.
Няма да се напрягам да мисля някой оригинален бас. Ако ти не измислиш, просто ще те оставя да обориш мненията на ООН, Еврокомисията, Обама, Американската Диетоложка Асоциация (най-голямата такава на планетата), СЗО...
А иначе предлагам на 11.08.2020г. загубилият баса да пише в един от любимите ни клубове тук (за мен това е "Вегетарианство"), като обяви че е загубил/а баса, и че ще черпи всички клубари на следващата среща на съответния клуб :-) (горна граница на сумата нека все пак има - 200лв.).

Само дето мен тук много хора ме познават, а теб май не и ще е добре да сe представиш (на лична бележка напр.) или още по-добре да се видим някой път.

Цитирам данните познати сега:

oт цитираните страни - 15 на брой (Austria 3%, Beglium 2%, Czech Republic 1,5%, Denmark 1,5%, France ca. 1,5%, Germany 9%, Great Britain 6%, Ireland 6%, Netherlands 4,3%, Poland ca. 1%, Portugal 0,3%, Slovakia ca. 1%, Spain ca. 4%, Sweden 3%, Switzerland 9%) и официалните статистики изчисляваме следното:
53,1 : 15 = 3,54% средна стойност на % вегетарианци в изброените 15 страни от ЕС 2010г.. Някои статистики не са от 2010г. и това трябва да се има предвид при следващото преброяване от същите тези 15 страни след 10г..

How many Veggies ... ?
Here we summarise figures from different sources:

Updated 02/2007

Inhabitants (Million) Vegetarians (total | % | statistics)


Austria:

8.1


243,000 | 3 % |

Source: Vegane Gesellschaft Oesterreich
___
Belgium:

10.2


204,000 | 2 % |

Source: Survey carried out for GAIA
___
Czech Republic:

10.2


153,000 | 1.5 % | ±0.5

Source: StemMark Agency
___
Denmark:

5.4


81,000 | 1.5 % | ±0.5 (estimate)

Source: Dansk Vegetarforening
___
France:

60


less than 1,200,000 | less than 2 % |

Source: Alliance Vegetarienne
___
Germany:

82


7,380,000 | 9 % |

Source: Survey conducted by Institut Produkt und Markt

Annotations: [9,8 % (NeuePresse.de), 11 % (STERN)]
___
Great Britain:

61


3,660,000 | 6 % |

Source: Mintel (2006)

Annotations: According to a 2007 survey for Linda McCartney Foods, around 10 per cent of Brits eat no red meat, and there is a huge amount of ‘meat reducers’, with 31 million people eating vegetarian most of the time.
___
Ireland:

4.1


246,000 | 6 % | (estimate)

Source: Vegetarian Society of Ireland
___
The Netherlands:

16.3


700,900 | 4.3 % |

Source: Nederlandse Vereniging voor Veganisme
___
Poland:

38.6


less than 386,000 | less than 1 % |

Source:
___
Portugal:

10


30,000 | 0.3 % | s=0.02 p=95%

Source: Nielsen survey for Centro Vegetariano
___
Slovakia:

5.4


54,000 | 1 % | (estimate)

Source: Vegetarianska spolocnost
___
Spain:

45


1,800,000 | 4 % | (estimate)

Source: Asociacion Vegana Espanola (AVE)
___
Sweden:

9


270,000 | 3 % | (estimate)

Source: Animal Rights Sweden
___
Switzerland:

7.3


657,000 | 9 % |

Source: Swiss Union for Vegetarianism

Annotations: 9% according to the Nutritrend-Study from Nestle from 2001 are "almost" vegetarians (around 3% are really vegetarians)

Редактирано от Moд (вere) на 11.08.10 04:16.



Тема Re: Бас !нови [re: Moд (вere)]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано11.08.10 11:13



А, ясно, с толкова сравнителни анализи дето ще има да правим доста бира ще отиде

Сега остава само да оцелеем до 11.08.2020г...

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: BlackWolf]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано11.08.10 12:12



Ами да - ако трябваше да си коля храната щях да стана вегетарианка много по-рано.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: BlackWolf]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано11.08.10 12:15



Ами в такъв случай защо ни отваряш очите? Ти какво искаш - жертви или конкуренция. Защото ако не сме едното ще сме другото.





Тема Re: Бас !нови [re: lila_va]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано11.08.10 14:45



А ти през това време се специализирай в лапането и смученето на мръвки - без да хапеш разбира се!





Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано11.08.10 16:55



Прирастът в ЕС е много нисък, а в БГ е отрицателен. Но въпреки това вегетата ще са много повече - т.е. броят им в Европа и в БГ ще е нараснал не само абсолютно но и относително.
Мдам, наблюдава се явна корелация между разпространението на неприсъщи за човека форми на хранене и демографската криза.





Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Roxy]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано11.08.10 19:27



Йес, както имаше един виц за един "учен" който правил изследване за това какво прави от хората - убийци, всички убийци яли краставици - и стигнал до "извода" че "следователно" краставиците правят хората насилници и убийци.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано11.08.10 22:18



Просто вече не ми е загадъчен пътят към самоунищожението на вида ни.


Пък ти, ако искаш, отричай...



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано12.08.10 00:23



ами аргументите на вегетата са точно в този ред на мисли. 'Месото е вредно', 'ние сме били принудени да го ядем за да оцелеем', 'човешката природа била вегетарианска', 'устройството на организма ни е като на тревопасни' и прочии глупости за лековерни люде, незапознати с анатомията на човека.
Как и да е. Лафа за смъртоносните краставици обаче е показателен, как с малко хитрост може да се стигне до манипулативни твърдения:






Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: BlackWolf]  
Автор Cirrus (ентусиаст)
Публикувано13.08.10 22:19



Що е вегетарианец? - зомби
като всяко друго с етикет и вживяващ се в някакъв образ

..сащото, като "ловец"







Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: BlackWolf]  
Автор SoCal (непознат )
Публикувано18.08.10 08:07



Вегетарианец е човек, който не консумира месо.
Стриктен вегетарианец е този, който не консумира месо, яйца, мляко и млечни продукти и мед.
Някой да има проблем с това?



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: SoCal]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано18.08.10 09:55



И мед? Боже...



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: SoCal]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано18.08.10 17:52



аз консумирам всичко от изброеното и нямам проблеми. Виж тея, дето си налагат рестрикции в хранителния режим трябва да се замислят дали не им е необходима лекарска помощ.





Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор SoCal (непознат )
Публикувано18.08.10 18:23



Чукай на дърво.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: BlackWolf]  
Автор Amitaba (wondeful world)
Публикувано22.08.10 22:12



В отговор на:

Ако изборите променяха нещо, в целия "демократичен" свят отдавна щяха да ги забранят.




Много е вярно това. Системата е така създадена, че който дърпа конците, да не ги изпусне лесно. А тези, дето дърпат конците, не се кандидатират за избори - това е работа за лакеите им.

Редактирано от Amitaba на 22.08.10 23:06.



Тема Re: Бас !нови [re: Moд (вere)]  
Автор Amitaba (wondeful world)
Публикувано22.08.10 23:03



И аз мисля, че в бъдеще вегетарианците ще се увеличават като процент от населението. Условията, в които живеем, в момента интензивно се променят (физиците и астрономите са много добре запознати с това), а с това се променят и съзнанието, и нуждите на хората.

Само една забележка за начина, по който си изчислил/а средния процент вегетарианци в Европа: Не е коректна сметката, защото не си отчел/а различната относителна тежест на процента за всяка страна. Например, Германия има около 8 пъти по-голямо население от Португалия и не е коректно да ги слагаме с еднаква относителна тежест, т.е. средното на 9% и 0.3% е 4.65%, но ако вземем общия брой вегетарианци в двете страни и го разделим на броя на жителите, ще получим стойност много по-близка до 9%.

(0.3 х 1 + 9 х 8) : 9 = 8

Въпреки че средноаритметичното на 9% и 0.3% е 4.65%, всъщност 8% от всички хора, които живеят в Германия или в Португалия, са вегетарианци.

_________




Тема корекциянови [re: Amitaba]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано23.08.10 01:59



Правилно, по-коректно е да се смятат общият брой вегета в ЕС а не само сбор от различните страни. Въпреки че съм сигурен че и по двата типа смятания ще излезе че вегетата са станали повече %, ще изчисля и напиша коректният им % в ЕС скоро като имам време.





Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: BlackWolf]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано25.08.10 20:17



Много ми се иска да те видя как си набавяш храната със саморъчно направени лък и стрели.



Тема 4,58% e по-коректният процент за 2010г. за басанови [re: lila_va]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано26.08.10 02:32




По корекция на Amitaba, изчислих вегетата в изброените 15 страни общо като процент от общото им население на 15те страни от ЕС, което е по-точно от сбора на процентите на всяка страна поотделно разделено на 15. Резултатът за 2010г. е 4,58% вегетарианци в тези 15 страни от ЕС. Надявам се до 2020г. ще има нови статистики, иначе ще трябва да удължим срока с 5-10г.. Ето и сметката:

Общо население в тези 15 страни (в милиони): 8,1 + 10,2 + 10,2 + 5,4 + 60 + 82 + 61 + 4,1 + 16,3 + 38,6 + 10 + 5,4 + 45 + 9 + 7,3 = 372,6 милионa

Общо вегетарианци в тези страни (милиони): 0,243 + 0,204 + 0,153 + 0,081 + 1,2 + 7,38 + 3,66 + 0,246 + 0,701 + 0,386 + 0,030 + 0,054 + 1,8 + 0,27 + 0,657 = 17,065 милиона вегета

(372,6 * x) / 100 = 17,065
x = 1706,5 / 372,6 = около 4,58% вегетарианци в тези 15 страни за 2010г..
Числото е "около" понеже някои статистики са по-стари от 2010г.

Редактирано от Moд (вere) на 26.08.10 02:34.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано26.08.10 02:48



A човешко и маймунско месо ядеш ли?



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Цap Изpoд]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано26.08.10 16:57



маймуни не ям, така че не се притеснявай. Няма да те закачам.





Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано27.08.10 16:33



Е що си налагаш такива рестрикции де!



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Цap Изpoд]  
Автор Фeйщицaтa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано27.08.10 17:33




Е що си налагаш такива рестрикции де!



Shine on you crazy diamond...

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Фeйщицaтa]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано28.08.10 00:42



Е кво са? Налага си рестрикции в хранителния режим. Явно има нужда от лекарска помощ.







Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Цap Изpoд]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано04.09.10 14:04



е, приятел, за разлика от теб не съм изперкал, чак толкова.





Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: BlackWolf]  
Автор finntroll73 (MeatEater)
Публикувано26.05.15 15:34



https://www.youtube.com/watch?v=LLaOIXXalK8

This is it..



Можеше да стана тревопасно,ама се запознах преди това с Дъновисти-вегетарианци.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.