Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:40 01.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Икономически поглед върху ГМОнови [re: Aмpитa]  
Автор lilava (sol )
Публикувано17.02.10 15:58



Това, което аз четох за този осъден фермер (дано не бъркам случая) пък е, че около 80% от посевите му са били ГМ, което може да се случи, само ако си ги посади, не може да стане случайно. Отгоре на всичко човечецът решава, че може да измъкне пари от Монсанто като ги обвини, че са му "заразили" нивата и това именно е причината случая да се раздуха. Естествено очевидните факти няма как да бъдат скрити и фермерът отнесъл присъда, а противниците на ГМ разпространили новината по принципа на развален телефон... Само казвам, че може да се открие противоречива информация за случая. И следователно трябва сами да си направим изводите. Да, възможно е да е вярно, че Монсанто са били виновни, а горкият селянин е несправедливо осъден от алчната корпорация, но... гигант като Монсанто да се занимава с някакъв селянин (бил той и канадски) при положение, че владеят пазара в целия свят... не ми се струва логично



Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Икономически поглед върху ГМОнови [re: lilava]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано17.02.10 16:12



„Монсанто” първо завежда дело срещу него и успява да го осъди на хиляди долара обезщетение. В отговор на това той започва друго дело за екологично замърсяване...

Можеш да гледаш по "Бразди" описание на целия случай -



Ти да не си станала агент на „Монсанто” под прикритие?



Тема Re: Икономически поглед върху ГМОнови [re: Aмpитa]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано17.02.10 16:43



Аз ти казах, че нещата ги поставяте във формата "или-или". А те не са такива.

Като ядете такива ябълки от Банкя - я кажи пробвали ли сте ги на пазара? Имам предвид да ги продадете?

Редом до огромните, вносни, червени, сърцевидни ябълки за лев и десет килото.
Честно - не знам какви са ви дърветата - може да са някакъв генномодифициран сорт, дето мухи не го кацат и не си снасят яйцата в цветовете, и не го ловят болестите по съседските дървета - не му се свиват и почервеняват листата, не го ядат гъсеници и т.н. Поне според мен е неестествено едно нормално дърво да не представлява интерес за насекомите. Имай предвид, че все пак говорим за хора, за които земеделието е прехрана, а не да си гледат едно дърво за собствена консумация. И когато се зарази едно дърво скоро пламват всички. Лозарите на Савой клуб са подходили творчески - пред всеки ред има засаден розов храст - по състоянието на розите могат да съдят за това какво става с лозите и няма да унищожават повече от необходимия минимум за да си защитят лозите. Но пак ще пръскат и режат.

И не говоря за по-високи цени на екопродуктите. Те могат да са си нормално ниски - просто да се сложи "намордника" на прекупвачите и на вносителите. И да се поощрят по някакъв начин българските производители.

Редактирано от Kaлoмaин на 17.02.10 16:48.



Тема Re: Икономически поглед върху ГМОнови [re: Aмpитa]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано17.02.10 16:45



За енти път - без мен когато става дума за такава максималистка позиция. Не бих подкрепила ГМО, но и вас не бих подкрепила.



Тема Re: Икономически поглед върху ГМОнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано17.02.10 17:16



В един филм гледах как индийски земеделци садят различни видове култури едни до други, доколкото си спомням така взаимно се подхранваха и се избягваше нуждата от пестициди...Имаше много интересни комбинации...



Във филма ставаше въпрос за това, че т.нар. „Зелена революция” в страната (масово ползване на пестициди и химикали) след няколко десетилетия е отровила големи площи земя, и те вече са неплодородни...Увеличили са се хората, страдащи от ракови заболявания и т.н. Имаше много интересна статия по темата в National Geographic точно за това...

Имаш ли някаква идея за земеделието, което щайнеристите практикуват? Мисля, че действаше на принципа на хомеопатията – например прахът от убит и смачкан колоратски бръмбар се смесва с вода в определени дози и с него се поливат картофите...Нещо такова ми се върти в главата, но може и тотално да греша...Ще поровя в интернет за повече информация, но сега за съжаление нямам време за това...Майка ми преди години ми разказваше за тези методи, но бегло си спомням информацията...Май не успях да отговоря на постигна ти, но трябва да излизам...

Хубава вечер!

Редактирано от Aмpитa на 17.02.10 17:23.



Тема Re: Икономически поглед върху ГМОнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано17.02.10 17:18



Защо идентифицираш ГМО с протестиращите или с правителството? Все едно си съставяш позиция напук на някого...Абстрахирай се от всичко и всички, прочети различни източници и си създай собствено обективно мнение...





Тема Re: Икономически поглед върху ГМОнови [re: Aмpитa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано17.02.10 17:57



Много интересно, как покрай гмотата се намеси хомеопатичен разтвор от "колоратски" бръмбар :)

Аз съм наясно със земеделието, знам кое как става, но и представа си нямам как ги правят вносните ябълки. Освен това плодородността на почвата не се променя съществено, стига да се работи правилно. Най-малко препаратите за растителна защита могат да повлияят, ако бъдат използвани разумно.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Икономически поглед върху ГМОнови [re: Aмpитa]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано17.02.10 17:57



Ти също.





Тема Re: Икономически поглед върху ГМОнови [re: Aмpитa]  
Автор lilava (sol )
Публикувано17.02.10 19:15



Ех, де да бях наистина, щях да съм поне милионер


Може, не зная как е било в действителност. Каквото и да се е случило обаче, потърпевш е само фермера...

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Икономически поглед върху ГМОнови [re: Aмpитa]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано17.02.10 19:26



Честно казано не знам нищо за земеделието при щайнеристите. Дори не знаех, че имат специални практики. Знам, че имат особено отношение към образованието (и ми допада), но за такова при земеделието - не съм се интересувала. Чувала съм за такива при последователите на Анастасия.

Редактирано от Kaлoмaин на 17.02.10 19:33.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.