Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:17 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Образовайте се за ГМОнови [re: lilava]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано15.02.10 16:23



Това да не би да означава, че може по-бързо да се възстановяват горите?





Тема Re: Образовайте се за ГМОнови [re: Kaлoмaин]  
Автор lilava (sol )
Публикувано15.02.10 20:07



Може би. Също така подобни плантации биха намалили изсичането на горите...

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.


Тема Re: Образовайте се за ГМОнови [re: lilava]  
Автор lilava (sol )
Публикувано15.02.10 21:07



А след това ще ги опазваме и лекуваме с

.
Това е интересна новина и за всички инсектофоби като мен

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Икономически поглед върху ГМОнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано16.02.10 10:45



Напълно подкрепям мнението ти.

Но мисля, че в случая и производителите на екологично чисти продукти трябва да проявят активност...Да се обяват „против” ГМО и „за” чиста продукция, тогава съм убедена, че ще получат широка подкрепа...

Признавам, че самата аз преди ти да споменеш за тях въобще не се бях сетила за организирането на подобен протест... Вероятно и други не се сещат, но самите производители са заинтересувани да напомнят за себе си...



Тема Re: Икономически поглед върху ГМОнови [re: Aмpитa]  
Автор mian ()
Публикувано16.02.10 10:54



Бивш админстративен директор на "Монсанто" заяви,
че компанията умишлено фалшифицира научните данни за ГМО продуктите!



New Delhi, February 9, 2010



Редактирано от mian на 16.02.10 10:54.



Тема Re: Икономически поглед върху ГМОнови [re: Aмpитa]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано16.02.10 11:30



Амрита, хората години наред се оплакваха от положението си. Изхвърляха си продукцията, защото прекупвачите ги съсипваха. Правиха демонстрации, които бяха подминавани с насмешка. Извинявай, но трябваше да подкрепите тях, а не сега да създавате впечатление, че просто се се хванали на глупостите, които са надрънкали няколко пишман-екелози.

Дори и сега ги поставяш пред условия - те да ви подкрепят, а не вие тях. Това е просто смешна работа. Някой хора действат сякаш са с абсолютно промити мозъци и единствената мисъл в тях е ГМО.

Редактирано от Kaлoмaин на 16.02.10 11:33.



Тема Re: Образовайте се за ГМОнови [re: lilava]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано16.02.10 12:03



Имам спомени от една къща на крайбрежната улица в родния ти град с падаща "тутка" в леглото...





Тема Re: Икономически поглед върху ГМОнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано16.02.10 12:58



Нямам спомен производители на екологично чиста продукция да са протестирали...(но може и да съм го пропуснала този момент

)...Ти тях ли имаш в предвид или производителите на обикновените продути, с нитрати, пръскани и т.н., които обикновено си купуваме от пазара? Защото само за последните се сещам...

Виж, аз не организирам протести, а само взимам участие в тях, когато съм свободна по това време ако някой друг ги е организирал...Затова моля те, не ми говори с такъв обвинителен тон...Не съм поемала отговорност за организиране на протести или за извършване на някаква месианска дейност...

Но се радвам се, че хората се вдигнаха срещу ГМО и този път не оставиха политиците да се гаврят с тях...Изразих няколко пъти вече мнението си защо съм против ГМО...По-голямата част от материалите, които съм чела за ГМО не са от българските еколози, а от филми, от мнения на учени и от материали на английски...И съм си съставила достатъчно трезво и обективно мнение.

Аз лично много уважавам българските еколози, защото това са единствените хора, които се вдигнаха срещу застрояването на НАТУРА и направиха страшно много за опазването й. За мен не са пишман-еколози, а невероятно достойни хора, всичките от тях, които познавам...

Пропуснали са да организират протест в подкрепа на екологичното земеделие, но това не омаловажава всичко друго, което са направили за природата...Това, че се вдигнаха и срещу ГМО им прави чест!



Тема Re: Икономически поглед върху ГМОнови [re: mian]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано16.02.10 13:09



Защо чак сега го признава? Станал е на 84 години, чувства, че животът му изтича и иска да изчисти съвестта си с това признание...А милионите потърпевши хора, нима това признание ще промени нещо за тях?

Защо не го каза преди няколко десетилетия, напускайки Монсанто?



Тема Re: Икономически поглед върху ГМОнови [re: Aмpитa]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано16.02.10 14:25



Имам предвид обикновените производители, които лятно време успяват понякога да намерят място в новините или в онези предавания, които показват абсурдите. Като например македонски или турски и дори италиански плодове и зеленчуци, които са в пъти по-евтини от нашите. Или хора, които сега са принудени да си продават и колят животните, защото не успяват да ги изхранват - познавам такива, затова го пиша. Обявявайки се срещу ГМО всъщност не давате нищо като перспектива или представа как да станат нещата. Разбираш ли, не се получава рушене на едно статукво за развитие на нещо по-добро, а просто рушене без да има реална предствава какво трябва да се изгради, кои и как трябва да се насърчават. Номерът е, че не става дума за "пропуск за организиране на протест", защото един протест сам по себе си не е градивен. Българските еколози би трябвало освен разрушителната си функция да се заемат и с нещо градивно.

Също както историите с тютюна - всички са наясно, че това е отвратителна, бездънна яма, защото хората си изкарват хляба от тровенето на други хора, в същото време са използвани от една политическа сила и т.н. Да не говорим, че пушенето се ограничава в световен мащаб и пазарът им още повече ще се свие. Но не съм чула някоя екологична организация да е предприела някакви стъпки да се промени поминъкът в тези райони. А биха могли. Дори конопът има повече и по-разнообразни приложения от тютюна.

Никой тук не би застанал на барикадата в защита на ГМО, но агресивността и емоционалността на някой противници просто избутват тези, които не са фанатизирани, буквално на другата страна, защото изборът е или - или. А някои хора никога няма да застанат на страната на фанатизма. Дори и само заради това, което писа Лилавата в един от последните постинги. Поне за мен е важно, защото се убедих, че дървата са най-екологичния начин за отопление, освен това са възобновяващ се ресурс. Щом възобновяването може да става по-бързо - още по-добре.

ПП - тези обикновени продукти от пазара, за които пишеш, че са пръскани и пълни с нитрати, са такива, защото хората не могат да устоят на конкуренцията. Вярваш или не, но когато едно ябълково дърво по нашия край не се пръска на всеки две седмици, то няма читава ябълка. С черешите и вишните е още по-трудно. Ако някой производител, който се пише "еко", не си пръска плодовете или зеленчуците, той просто няма да продаде нищо, защото за всяко плодче си има червейче или бръмбър, покрай всеки картоф е минало някое попово прасе и си го е познало за закуска. А наяден от бръмбър домат или праскова никой няма да купи.

Редактирано от Kaлoмaин на 16.02.10 14:32.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.