Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:20 01.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Образовайте се за ГМОнови [re: бeзпътeн]  
Автор lilava (sol )
Публикувано14.02.10 19:30



Наясно съм донякъде, достатъчно, за да знам, че притесненията ни относно ГМ не могат да са от здравословен характер, а евентуално от икономически или законодателен... Но как да ти докажа, че не са вредни - ами просто няма официални данни, че вредят на здравето, няма и основания за подобни твърдения. А и отричащият не доказва и ме поставяш в много странна ситуация. Все едно аз да те питам откъде си сигурен, че компютърът ти не причинява стерилитет?



Е, консумирането на далеч не всяка ДНК е съвсем безвредно за организма.
Ако си припомниш какво е ДНК и как функционира, ще разбереш, че няма как да е вредна. Всъщност се спекулира със следното, когато се говори, че е токсична - някои растения се модифицират с cryIAb-ген, примерно, който е бактериален и кодира инсектициден протеин и по този начин растението става устойчиво на вредители и спестяваме на околната среда тонове химикали. Та хората са си внушили, че растението след подобна манипулация произвежда пестициди с всяка своя клетка, което се дължи именно на склонността им да се доверяват на жълтата преса, вместо на учените. Не произвежда пестециди растението, не става токсично и отровно (или каквото там си го представят) за хората. В крайна сметка използваме много видове за подправки и билки, които съдържат биологично активни вещества, способни да убият не само насекоми дори.

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Образовайте се за ГМОнови [re: Изyмeн]  
Автор lilava (sol )
Публикувано14.02.10 19:37



Наистина контролът е строг. Доколкото знам има само няколко случая на алергии и тези растения изобщо не са пуснати на пазара. Не съм се и интересувала подробно за някаква такава статистика де, защото ми е ясно, че "фактите" за осъдени фермери и самоубили се индийци са като фактите във библията - някой някога казал на някого, той пък чул-недочул го разказал на втори, трети, пети... и накрая цялата истина победоносно ни я сервира жълтата преса.

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.


Тема Re: Образовайте се за ГМОнови [re: Amitaba]  
Автор mian ()
Публикувано14.02.10 20:06



Статията във вестник СЕГА, която разбуни духовете в бг общество:

"Един различен поглед върху биотехнологиите в земеделието" на Американския посланик:



а това е Отвореното писмо, отговор към американския посланик




Тема Re: Образовайте се за ГМОнови [re: mian]  
Автор mian ()
Публикувано14.02.10 20:19



а това е и другото отворено писмо до посланика:


от г-н Йотов

На негово Превъзхоителство му бяха връчени в Сеизмограф вчера!



Тема Re: Образовайте се за ГМОнови [re: mian]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано14.02.10 20:30



Ти обаче продължаваш да не разбираш. Миан, ако Монсанто знаеха каква реклама им правиш, щяха да ти плащат.



Тема Re: Образовайте се за ГМОнови [re: Kaлoмaин]  
Автор lilava (sol )
Публикувано14.02.10 20:38



Всъщност, ако проблемът е Монсанто и евентуален монопол и някакво изместване на родното производство, защо не се организират тогава масови протести и срещу Кока-Кола, производители на бяла техника (сори, ама много са), .... и каквито там се сетите други големи компании, които определено са се наложили на нашия пазар, всеки в своята си област, за сметка на наше, родно производство?

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.


Тема Re: Образовайте се за ГМОнови [re: Amitaba]  
Автор Изyмeн (Магистър)
Публикувано14.02.10 20:48



Изобщо не се и съмнявам, че на по-голямата част от хората, дето продават разни неща, най-малко им пука за моето здраве.

Не знам дали си наясно, но всяко нещо може да бъде както полезно, така и вредно - пробвай да изкараш десетина горещи летни дни само на абсолютно чиста вода и ще разбереш за какво става дума. За някои хора голямото количество холестерол е по-опасно от хидрогенираните мазнини. Освен това явно не знаеш какво представлява процесът на хидрогенизация, та твърдиш, че в природата няма хидрогенирани мазнини. Аз химията я знам достатъчно добре и това, че пиша тук е добро доказателство - преди се занимавах с пиротехника, а там всяка грешка се заплаща скъпо, та не знам кой идиот би си позволил да не познава химията. Що се отнася до отровните гъби - с удоволствие бих изслушал някой аргумент, но не мисля, че ще се намери такъв, който да ме убеди, че греша.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Образовайте се за ГМОнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано14.02.10 21:48



аз мисля, че той си е техен платен агент. В края на краищата лоша реклама няма.





Тема Икономически поглед върху ГМОнови [re: huanji]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано14.02.10 23:16



Попадна ми едно любопитно четиво за голямото поскъпване на ГМО семената и препаратите на Монсанто в сравнение с обикновените семена...Ако това е истина, жална ни майка, сами се набутваме в ръцете на рекетьорите...



Ето я статийката -







Тема Re: Икономически поглед върху ГМОнови [re: Aмpитa]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано14.02.10 23:24



Резонния въпрос е, ако ти си фермер и нещо не ти е изгодно икономически, дали ще продължаваш да го използваш? И защо фермерите не си купят нормални семена, като тези са скъпи.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.