Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:54 22.09.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: huanji]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано09.11.08 12:17



А пробвал ли си панирана ряпа от дългата?





Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: Kaлoмaин]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.11.08 13:32



Не, но нямам нищо против. С каква панировка?

Между другото знаеш ли, че в йога не се препоръчва суровоядството.





Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: kambam]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.11.08 13:35



Е да, аз се чувствам близък на подобна култура и още преди години имах някаква такава идея.





Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: papyy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.11.08 13:37



Бравос, аз пододбно нещо още не съм ял. Но ако ми кажеш основните неща, още довечера ще спастря яхния.



В какъв пансион си? Изглежда добре хранят там.

Всъщност, една коприва ме чака и ако не ме изпреварят да я наготвят, след малко ще я погна...



Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: huanji]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано09.11.08 14:42



Първо се задушава - може и нарязана на кръгчета, а панировката е въпрос на вкус. Аз слагам яйце, нещо уплътняващо царевично брашно е много добър вариант, и много подправки - на вкус.

За йога не знаех. Защо не се препоръчва?



Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: Kaлoмaин]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.11.08 15:02



Ще пробвам и във вариант без задушаване.



Защото в йога се препоръчва храната да е мека, сладка и лесноусвоима, защото се цели успокояване на съзнанието. Докато грубата храна се усвоява труд, предизвиква газове и т.н.

Освен това в йога не се гладува.



Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: huanji]  
Автор kambam (CEO)
Публикувано09.11.08 15:47



Суровата храна е мека, приятна и вкусна


Освен това много нежна

Жалко че нямам думи да я опиша, мисля че всеки може да хване ябълка или да помирише грозде



Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: kambam]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.11.08 15:59



Гроздето да, но ябълката не.



То не, че някой ги спазва нещата...



Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: huanji]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано09.11.08 16:12



Ми ние с дядото сме в пансион за стари хора. Вече не мога да се грижа за дома, за ежедневието. Дядото се придвижва с проходилка, аз все още пътувам по света на конференции, частни консултации, имам пациенти, които плащат дори лукскласа в самолета. Някой трябва да го гледа докато ме няма. Внуците не са длъжни да се съобразяват с нас, още повече, че си има и семейство. Има в голяма София добре уредени места за възрастни хора. Давам апартамента под наем, имаме спестявания, внукът е съгласен да ни помага с парички, ако се наложи, за да останем тука. Идва да вечерят с нас всяка седмица, ние ходим до тях често поне 2 пъти седмично да хапнем, да отидем на театър или балет или за кафене. Нямаме физически сили за гледане на правници. Всичко, което можем ще направим за внука в САЩ и този тук, но всеки да си има спокойствието.
Рецептата: За 4 порции.
1 малка главичка карфиол околп 7-800 г.
2 средни глави лук около 150г / може и повече, аз слагам 250г /
1 голям морков
магданоз, копър, целина, корени за супа
сол на вкус, бял пипер, червен пипер, 1 с. л. брашно, олио, не зехтин! около 100 мл/ зелето иска мазнина/
Почистваме, измиваме, накъсваме на розички като за 2 хапки карфиола. Слагаме го в оцетена подсолена вода за 15 минути, за да паднат паразитите, ако ги има. През това време насецкваме лука, зелениша и настъргваме морковите и корените за супа. / Най-лесно става в блендер /. Поставяме зарзавата в стъклена тенджерка с олиото, ако е малко досипваме, за 10 минути на 850 вата. Тенджерката лекичко се отхлупва. Ако не са се задушили достатъчно до омекване още 5 минути. Или запържваме/задушаваме в тиган. Накрая добавяме брашното и го объркваме със зарзавата и добавяме червения и белия пипер.
Като му минат минутите вадим, плакнем карфиола. В ГОРЕЩА вода подсолена с Маги насипните подправки или бульончета 2 изсипваме карфиола да се обивари. Вода колкото да покрие карфиола, не повече. След 10 минути поставяме запръжката със зарзавата и варим още 10-15 минути до готовност.
На здраве с бира



Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: huanji]  
Автор kambam (CEO)
Публикувано09.11.08 17:22



а смокинята



Нали има и йоги суровоядци, какво да го мисля




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.