Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:06 09.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Препоръчайте ми вегетариански ресторант.  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано01.11.08 10:42



Моля ви препоръчайте ми вегетариански ресторант. Както за ежедневно хранене, така и за празник на душата и шкембето. Пристигат ми гости, които са вегетарианци, не вегани и нямам възможност да предоставя храна, ще се хранят навън и спят в наш апартамент. Моля и за впечатления, ако някой има.





Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: papyy]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано01.11.08 12:30



Лесна е вашата. В София вегетариански ресторанти много.

Във всеки случай про йогите имаше веднъж тема, която може да ти свърши работа:





Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: Kaлoмaин]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано01.11.08 12:50



Откъде вземаш тези красиви картинки? Тази ме изкефи, вчера бях на язовир Искър с внуците. Каква красота, каква прелест, пътят към Самоков е спокоен около обед, слънцето припичаше, взехме си бански и на Щъркелово гнездо и водно колело. Една шарена красота, едно спокойствие. Есента е величествена и топла тази година.

Ако можеше да отида на море сега в Гърция... Но у нас пенсиите са подигравка и трябва да се работи.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: papyy]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано01.11.08 16:07



Ами от гугъла.

Всъщност повечето са от един сайт с картинки за gsm. Не е добре да се пускат много големи и затова се ориентирах към него. Не помня кой беше, но и тези не са зле:







Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: papyy]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано03.11.08 15:20



Аз ти препоръчвам (с 2 ръце

) ресторанта "Back home" на ул. Врабча 24.....сещаш ли се, под паметника на В.Левски съвсем наблизо е....
Много ми допада там - и обстановката и храната и обслужването, ще останете доволни!

Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано03.11.08 23:42



Вече бяхме там и се натъпкахме като попови прасета на Задушница. То и беше Задушница

.Вкусничко е и приятничко. Днес ядохме пържени тиквички в Панчарево и сърмички с лозов лист. Утре ще ходим в Дриим Хауз.
Благодаря за вниманието и отзивчивостта.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: papyy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.11.08 07:40



На Врабча, половината неща не стават за ядене, ама айде...



Като се замисля, света е пълен с мазохисти.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: huanji]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано04.11.08 15:37



Ами щото ти си месоядно...хищник....какво искаш в един вегетариански ресторант..? Досега незнам някой да се е оплакал от тяхната куня...

Живеем истински, само когато умираме от Любов...!


Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор Moд (вere)Модератор (непознат )
Публикувано04.11.08 20:13



Веге е е колегата, объркала си се





Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.11.08 20:13



Напротив, аз съм доста толерантен спрямо някои кулинарни недоразумения и исках да кажа, че дояждам чужди манджи.





Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: Moд (вere)]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано04.11.08 20:28



Амиии? Хуанжи заяви в друг форум, че не е веге точно и ясно....и за баланс бил сложен тука, понеже ти си веге, да имало и 1 мод, който не е.

Незнам защо е нужно, ама....

Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.11.08 21:21



Когато той ме познаваше бях вегетарианец и е нормално да мисли така.



Питаш защо е нужно. Ами виж си реакцията и няма защо да търсиш повече отговора...

В този ресторант има хубава атмосфера и понеже нямам и нищо против кришнарите, си ям всичко на общи основания. Исках само да кажа, че ако водите нормални хора, които не са свикнали на специални кухни, може да не им хареса.

Храната е въпрос на личен избор, просто всеки си решава какво и колко. Като се замислиш, толкова просто. Но ти си далеч от тези мисли...



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор Moд (вere)Модератор (непознат )
Публикувано04.11.08 21:44



Вегетарианството, ако тръгнем да философстваме, е нещо което е далеч от само неяденето на месо... и е под въпрос кой е веге и кой не... :) При всички случаи той е на ти с храненето, така че не се коси :) А иначе би ми било интересно той да сподели ако нещо е сменил в начина си на хранене и защо.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: Moд (вere)]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.11.08 22:21



Причините са няколко:

- По- лесно ми е да ям кавото има, вместо да се чудя какво да избера от няколкото вечно повтарящи се и не много здравословни предложения по ресторантите.

- Вегетатианството не ми понася добре, твърде отслабвам. От както ме познаваш съм налял десет килограма.

Има и още сигурно, като например, че не споделям философията за бедните пиленца и прасенца. Просто такъв е света - хищнически. Не съм го създал аз, за да се чувствам виновен. Пък и същите тези хора, защитаващи прасетата, например в бизнеса ще оставят децата на конкурентите гладни без да изпитват угризения...просто защото ще предпочетат да нахранят своите собствени деца. Т.е. ние хората дори към себе си сме хищници. Ще му дойде времето и за нещо друго, но още е рано.

Но пък съм твърдо да се пази дивата природа, дивеча и растителните видове. За разлика от прасетата те са застрашении и като изчезнат е окончателно.

Макар Земята на няколко пъти да се е отървавала от 95 процента от видовете си, само чрез вулкански изригвания и последствията от тях. На фона на това тотално изтребление, хората сме почти светци. Доколкото може да бъде шегичка.





Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: huanji]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано04.11.08 22:32



Е, да бе...ти пък откъде знаеш колко съм далеч от тези мисли....точно на чен ли ще разправяш, че храната е въпрос на личен ибор...това е очевадно и не подлежи на коментар. Просото нямаше нужда да слагаш твоето мнение за храната като някакво меродавно, понеже на болшинството хора им харесва.

Питаш защо е нужно. Ами виж си реакцията и няма защо да търсиш повече отговора.. И това какво трябва да значи? Реакцията ми е съвсем нормална...все едно да сложат за глава на църквата някой абсолютен атеист например....или за управител на пиано бар - чалгаджия....каква ще ти е реакцията? Изобщо....пълен абсурд...като разбира се в това няма абсолютно нищо лично към теб, само че не си за тази позиция (сподер мен).

Живеем истински, само когато умираме от Любов...!


Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: Moд (вere)]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано04.11.08 22:37



Аааа, ми то всеки е "на ти" с храненето....щом е жив...значи се храни

и е на ти...

Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.11.08 22:58



Така е за теб храната е въпрос на личен избор що се отнся до твоята паница и надничане в чуждата, що се отнася до останалите.



За кое мое мнение, че голяма част от хората не са свикнали с индийските изгъзици ли? Ами това не е мое мнение, взех го от вегетарианци. Пак ти казвам, аз ги ям. Може да е щото съм упорит, но е факт.

Реакцията ти не е нормална, защото няма търпимост в нея. Ти ме дикриминираш на базата на храненето, което ме прави да го премествам в другия крачол. Т.е. за мен няма проблем, но и не аз съм дискриминатора.

Това не е църква драга(слез на земята), а виртуален клуб и модератора не е свещенник, нито представител на религиозна институция, а човек, който се грижи за реда. Което ще рече, че може да си яде, чука и дюдюка каквото си иска. Въпрос на вкус.

А на пиано бар, чалгаджия може да бъде управител без никакъв проблем, защото който е професионалист си върши работата и на малък и на голям тезгях, образно казано.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.11.08 23:04



Искаше да каже, че са ми известни предимствата и недостатъците както на едното така и на другото хранене, плюс медицинските обосновки. Което е нормално, защото съм се занимавал с тези неща.



Апропо, ако искаш напълно да подражаваш на кравите бих могъл да ти съставя дажба за млечна крава с всичките му салтанати. Или най- добре дажба за овца дзвиска, по- ще ти допадне като количество.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: huanji]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано04.11.08 23:11



Ами да, то затуй всичко в Бг е на това дередже, щото всеки върши каквото не му е работа....и не те дистриминирам, аз не деля хората на вегета и месоядни по принцип, повечето ми приятели си ядат всичко....става въпрос, че не си за модератор на този клуб според мен...дори и да си го местиш в другия крачол...нищо, аз продължавам да мисля така.



Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.11.08 23:22



Не ти казвам да спреш да го мислиш, само ти посочвам причината поради която го мислиш.





Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: huanji]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано04.11.08 23:26



Айдееее, успя да ме разсмееш искрено....и по това изказване мога да съдя, че изобщо не разбираш от диетология..кое било предимство и недостатък бре?! Разбери едно нещо (кеото впрочем ти го каза, но сега го забряваш) че храненето е въпрос на избор и е твърде индивидално...и лична поносимост....на мен ще ми бъде например напълно противопоказна ако ям месо, не само защото никога не съм яла и ми се гади от миризмата, но и кръвната ми група А е на вегетарианците...а за други е напълно необходимо да ядат месо....така че няма тука общи правила....(както се отнася и за други храни)

Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.11.08 23:38



Не си спомням да съм ти казвал какво да ядеш, нито да съм ти държал сметка. Исках само да те разсмея, щото си се сдухала от клуб Йога и сега подскачаш като художничка.



Разбира се, че е по- добре да не ядеш месо щом не си свикнала.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: huanji]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано05.11.08 00:35



Аааа айде кой се е сдухал от клуб йога, аз не съм никак активна вече там.....пък и не съм чувала художниците да подскачат...



Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано05.11.08 06:53



значи ще си първия подскачащ художник.



Queen's only


Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано05.11.08 07:52



все едно да сложат за глава на църквата някой абсолютен атеист например....или за управител на пиано бар - чалгаджия....каква ще ти е реакцията?

Мисля, че църквата би спечелила от един шеф - атеист. Поне няма начин да участва в задкулисните игри.





Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано05.11.08 07:57



Ама ти наистина много делиш и ограничаваш нещата?!





Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано05.11.08 10:41



'разделяй и владей' му се вика на това. После ме лъжете, че вегетата са широко скроени хора в повечето случаи...



Queen's only


Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: papyy]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано05.11.08 11:19



Ето тук може да видиш ресторанти в София -



А модераторът много е наспамил темата нещо...



Тема Re: наистинанови [re: papyy]  
Автор Serenity. (magic)
Публикувано05.11.08 11:37



Наистина готвят големи булмачи в оня ресторант, за който говори Хуанджи. То и не може да се нарече ресторант според мен. Въобще не могат да готвят, а нарезали разни треволяци, без никакво овкусяване, дори един сос нямаха, дори от готовите по магазините. Музиката също е лоша.
В дрийм хаус е почти същото, фрешовете не знам с какво ги забъркват (като знам хигиената им - ходих до тоалетната долу и видях "кухнята" им) - но има големи помии.
Това е една къща с 2 стаи, прогодена за балами-"вегетарианци".
но все пак има 2-3 неща, които стават за ядене.

Не знам защо вегетата се превземате и търсите специални ресторанти - в София няма такъв.
Но във всеки добър ресторант има много вегетариански неща от типа на салатите, предястията и гарнитурите.
Например Тадж Махал е индийски ресторант с много месни ястия, но има и много без месо. Обстановката и обслужването са чудесни, музиката е подходяща





Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: huanji]  
Автор Moд (вere)Модератор (непознат )
Публикувано05.11.08 14:13




Ясно. Просто в такива условия си. Пожелавам ти да имаш повече избор след време :)
Това с конкуренцията в бизнеса има общо с обществената и политическа организация. Наистина, ако имахме повече социализъм отколкото капитализъм, отношенията нямаше да са хищничeски. Макар че зависи къде живee човек, нали така, има по-малко и повече социални градове и държави, а зависи също и от съзнанието.
Има една нова наука - нутригеномика, тя след немного време ще дава отговори на това каква е подходяща храна за гените ни, и тогава ще може да премислиш най-добре за себе си.

Айде че много офтопик стана.

Редактирано от Moд (вere) на 05.11.08 14:16.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: Moд (вere)]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.11.08 21:21



Храната е дълга тема. Мисля, че и без специална наука(която всъщност доста ме заинтрегува като алтернатива за бъдещето) може да знаем от какво имаме нужда.

Прав си за условията в които живеем, на този етап са хищнически. Все пак света върви към развитие на съзнанието и постепенно всичко ще се променя. Включително и храненето.



Поздрави.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.11.08 21:23



Ти си жив пример...или да викна Волка да направи показно.





Тема Re: наистинанови [re: Serenity.]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.11.08 21:27



На фона на твоето изказване, аз съм направо деликатен.



Нека си има такива специализирани ресторанти, те все пак са един вид средища на определена култура. Но както китайската кухня е трансформирана за нашите вкусове, така и странните буламачи биха могли да се променят в някаква насока.

Между другото, в аюрведа има страхотни маджи, които биха се харесали почти на всеки, но добрите готвачи все пак са кът и струват скъпо.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: jeni4ka]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.11.08 21:28



Мисля, че разговора е точно на място и не виждам смисъл от ограничения, защото има по- важни неща от сухоежби като - къде може да се папа...





Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: huanji]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано05.11.08 23:17



ЗАхващам за последния


Не всички вегетарианци са отдавнашни, някои сме сравнително скорошни от 26 години, при възраст от 68. Много вегетарианци считат източните религии и религиозни практики като йога и т.н. за идолопоклонство! Издигането в култ на храненето като диета е също идолопоклонство, но е и смешно. Какво ще правиш ако се озовеш на място, където няма подходяща растителна храна или е неизвестно дали не е силно отровна? Но има някакви животни, всяка животинска храна е подходяща за човешкия организъм . Може да е опаразитена, но изчистването на вътрешностите и сваряване или печене я правят пригодна. Та питам аз ще се оставиш да умреш от глад? Жестока смърт, не си толкова готова на това, а и съм виждала починал от глад шизофреник страшна гледка. Беше пил само вода в продължение на месеци, никой не знаеше колко. Накрая се скрил в труднопроходими храсти в лагера за психично болни престъпници. Бяха го транспортирали до университетската клиника за аутопсия / това не в БГ/ ..
Всяка диета, която е провокирана от измишльотини е смешна. Няма заболяване, което да изисква вегетарианска диета, още по-малко веганска.
Всеки яде каквото му е вкусно и приятно. Пък и вегетарианската диета може да бъде силно нездравословна. Тази вечер си хапнахме грах с ирански пушен ориз и масълце, ама доста масълце, после сладък салам с орехи, бадеми и локум - това си поръчахме с моя мъж за вечеря в пансиона, другите го ядоха като гарнитура и сега ядем тиквени семки. Всичко зависи от количеството
и аз съм 100-110 килца.
Четох за хранителен режим, определян от кръвни фактори, генетични заложби, но дали е сериозно? Всъщност не всички генетични заболявания се развиват, няма 100% вероятност за нито едно генетично заболяване. Много сложни механизми за компенсация има организма, не са нито изследвани, нито открити всички възможности. Като по-млада четох и видях на снимка един човек, беше от Тяншанските аборигени, който се движеше спокойно без никакви последици в радиоактивна среда. Децата му нямаха неговите качества. !? Ял е всичко, особено залагал на храненето с мазнини, така пишеше в руското медицинско списание.
Всеки има право да се храни както го кефи, дори това да е в разрез с медицинските препоръки, стига да не е противозаконно или неестествено. Изтрих примерите за да не скандализирам по-нежните психики.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: papyy]  
Автор kambam (Ken Ming)
Публикувано06.11.08 12:07



Какво ще правиш ако се озовеш на място, където няма подходяща растителна храна или е неизвестно дали не е силно отровна?

А ще има ли жени там

?
Ако няма, без мен




Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: papyy]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано06.11.08 12:15



Всяка диета, която е провокирана от измишльотини е смешна. Няма заболяване, което да изисква вегетарианска диета, още по-малко веганска.
Всеки яде каквото му е вкусно и приятно. Пък и вегетарианската диета може да бъде силно нездравословна.

Одобрявам!



Queen's only


Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: kambam]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано06.11.08 12:25



Визирам пътешествия, попадане по случайност на изненадващи места или просто липса на транспорт.
Иначе не сме месоядци, но не сме и вегани. Дядото яде риба, на мене ми мирише.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: papyy]  
Автор kambam (CEO)
Публикувано06.11.08 12:50



Провокира приключенския ми дух


Сред природата е лесно, човек се чуства в свои води и лесно ще си намеря храна. Плодчета, треви, шишарки, ще ми е доста интересно да експерементирам нови растения - надали ще попадна на силно отровни. Не мисля че ще ми е по-лесно да си уловя нещо, най-много мен да изядат
По трудно е като ходиш на гости или по ресторанти, тогава може би е по-добре да ядеш като другите особено ако си в компания.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: papyy]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано06.11.08 13:49



всеядни сме, като повечето примати.



Queen's only


Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: kambam]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано06.11.08 22:52



Я да видим сега


В Австралия доста растения имат странни за нас восъчни налепи-ОТРОВНИ!
В Гренландия крайния север и юг няма растения освен мъхове и лишеи /Нямаме ензими за разлагането им, минават транзит през червата дано само транзит?-НЕСЙЕДОБНИ!
Половината растения в блатистите местности не стават за ядене ОТРОВНИ!
Познаваш ли гъбите? Дивите, щото има места по света, където поради особености на състава на почвата растат само те / между Каспийско и Аралско море има много странни водоеми и около тях гъби, лишеи и още по-странни разсения!?/ Там нищо не става за ядене. Дори дивата пшеница. Сведение от С. Петербургския Клуб Путешествеников. ОТРОВНИ!
В оазисите на Сахара брането и яденето на чужди растения е СМЪРТ-О-ЗАПНО! Лично съм виждала обесен бял нещастник в оазис.защото беше ял лист от нещо си!?
И най--накрая самолетна катастрофа високо в Андите оцеляватоколо половината. Над линията на вечния сняг, откриват ги след месец и са живи. Дори изглеждат добре. Въпросът е какво са яли? Всички знаят, че са били трупоядци. Но никога не са си признали, но пък образуват затворено общество, събират се всяка година в Чили и си правят едноседмична среща.
на повечето от тези места животните стават за храна, гущери, змии, насекоми, е, не всички.
Не знам чий живот ще предпочета в лицето на смъртта.
Иначе тук сме вегета с дядото, щото е лесно, има храна.
Благословен е от Господа умереният климатичен пояс. Всичко става за храна по презумпция.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: huanji]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано06.11.08 23:38



Айде моля те не превръщай и този клуб в психиатрия...видях какво стана в клуб йога под твоето вещо ръководство....тука си е добре засега...затова ако нещо не можеш да помогнеш изобщо, поне не не се намесвай да объркваш нещата.

Живеем истински, само когато умираме от Любов...!


Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано06.11.08 23:49



ти не лай по мода да не се намеся и аз, та да заформя наистина вегепсихария.



Queen's only


Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано07.11.08 08:57



Не е необходимо да си йога, за да си веге. Може и да си просто почитател на растителната храна.А и да те отвращава трупоядството.





Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: papyy]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано07.11.08 09:22



ето това е заведение за всеки уважаващ себе си човек:



Queen's only


Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.11.08 10:51



Психоатрията си я носиш със себе си. Аз нямам вина за това. Ти се нае да поставяш Волка на мястото му и накрая той те постави. Което няма отношение с клуба, нито с йога.

И това ти нарането его твори визията ти за клуба, който в този момент е перфектен, между другото.



Тук не се меся, въпреки, че вече обвиняваш. Но виждам, че имаш нужда от снизхождение...



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: papyy]  
Автор kambam (CEO)
Публикувано07.11.08 10:56



Сигурен съм че и сред животните има не по-малко/и опасности. Съгласен съм че за да запазиш живота си може да отнемеш друг живот, така е в природата.

За катастрофиралите в Алите, че са станали трупоядци не виждам нещо неморално, предполагам са имали уважение към труповете. Все пак не отнемаш живот... въпреки че както казва Николай от сървайвър всеки човек може 1 месец без храна

Редактирано от kambam на 07.11.08 10:58.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: huanji]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано07.11.08 20:26



Виж какво, аз нямам нищо общо с психиатрията....щото нито съм психопат, нито се се карам с нормалните хора....и никой не ме е слагал на място, аз мисля че аз го поставих на място, щото накрая кандиса и спря да пише глупости след мене...това си беше победа за мене.
Перфектен ли е клуба според тебе?С тази цензура??? Щото като нещо не ти е по вкуса и го триеш...като последната тема на Оро, която беше доста интересна и ти пак реши да се направиш на велик и да си прави каквото си наумиш, независимо дали на другите им харесва, но щом на теб така ти хареса, значи бил перфектен клуба....

Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Редактирано от ka_17 на 07.11.08 20:31.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: papyy]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано07.11.08 20:27



Може естествено, но повечето вегета се интересуват и от йога, езотерика и т.н. иначе никой не твърди обратното....

Живеем истински, само когато умираме от Любов...!


Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: Last Roman]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано07.11.08 20:28



На тебе пък нещо да съм ти казала?



Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.11.08 22:15



Ах това честолюбие, ще ме умориш от смях.



Погледни се само какво си писала - поставила си го на място, победила си го. Виж си приоритетите и се гръмни със самокритика.

Сама каза за психиатрия, отразих те и ти пък вече отричаш. Ами да не беше казвала...

Оро пише от другипрофили и адреси в период на бан, затова той автоматично се подновява. Всеки знае, че когато някой има бан, всичко се трие.

Съжалявам, че си наранена но повярвай ми никой няма вина за това, защото сама се изцепваш и сама се вдъхновяваш после. А виновни винаги има.

Естествено, че няма да викам Волка тук, виж си и акъла. Правиш си слънчеви зайчета и си ги гониш сама.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.11.08 22:16



Много добре го каза, интересуват се...само.





Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано07.11.08 22:26



Знам, че май повтарям Хуанджи, ама наистина ме заинтригува - ти как си подбираш каузите, за които водиш битки - и какво защитаваше в случая с волка? И какво разбираш под "да поставиш някого на място"? Знаеш ли местата на хората?





Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: Kaлoмaин]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано08.11.08 00:10



Ами с 2 думи ще ти обясня...какво съм защитавала - себе си. Този се изявяваше като пълен психопат - въпросния Волк и нещо си ме нарочи (след един спор) и с когото и да говоря той след мене - само простотии ръсеше(направо ме преследваше), обиди и на лична почва и т.н. вкл. ми се присмиваше и че съм веге и затова съм била еди каква си тъпа...абе злобен досадник....
Та след световен скандал, Хуанжи все пак (макар, че общо взето го защитаваше) каза и че е предупреден, щото нямаше как....но се намесиха и други хора, доколкото си спомням, срещу Волка и така накрая оня спря да пише след мене простотии.....
Та това е да се постави на мястото! Да си знае мястото и да не се бърка в разговора между други 2-ма души с тъпи изцепки (което той постоянно правеше).

Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Редактирано от ka_17 на 08.11.08 00:12.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано08.11.08 03:42



нииииииииишоооооооооооооо не си ми казала, ама това няма значение.



Queen's only


Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано08.11.08 07:08



Стига глупости. Тръгваш от някъде си, с нищо общо нямаща тема, после започваш да се защитаваш, нападаш на лична основа когото и да било, водиш полемики с който падне за да защитаваш горепоменатата непозната кауза... От какъв зор в темата за вегехраната се нахвърляш върху Нуандзъ? Нима лично те беше засегнал или само присъствието му те впечатли като бик червен парцал? Кого точно си поставила на място или човекът просто е изгубил интерес към заяждането?
И най-накрая йогата е силно различен начин на живот, ИЗКЛЮЧВАЩ изкарване на пари чрез полагане на труд. Познавам богат човек, станал истински йога по причина слободия и излишък на средства. След 12 години не е постигнал почти нищо в йогата, а практикува усилено всичко необходимо. Запозната съм със случая професионално, близките му дойдоха да се посъветват какво да предприемат и законно ли е, ще имат ли благоприятно развитие едни или други действия. Става въпрос за раздаването на имуществото на ашрами и гурута, изискването децата също да практикуват истински йога и ...Та исках да кажа, покрай материалните практики на йога гуру и силната им неискреност по отношение на финансовите дейности, двойния стандарт към материалното благополучие, желанието да оскубят всеки европеец, ми се привиждат винаги призраци там. Някак не вярвам на истинския им морал, не като идея, а като реалност. Освен това е невъзможно да се спазва истинският йога хранителен режим при обикновени доходи в БГ, индийските продукти за това са доста скъпи. Доход от 7-800лв на човек не са достатъчни. само за храна. Хата-йогата е добър комплекс, но също трябва да се адаптира към размера на европееца, както всички източни физкултурни практики вкл бойните изкуства.
Вземи се в ръце и излез навън да видиш реални хора, да пообщуваш с тях, запознай се с нови хора. Ще откриеш нови изключително очарователни неща за хората, за живота, ще намериш реални събеседници, но с тях не може да гониш словоблудно превъзходство.. НО пък е страшно приятно да приказваш с непознати хора, ако си мил човек ще придобиеш неочаквани приятелства. Можеш да започнеш начисто, без негативите на стари взаимоотношения и интриги с трети лица, без да е беобходимо да си такъв, какъвто очакват от тебе. Бъди себе си и ще имаш нови приятели. На всяка възраст е възможно.
Разбира се е хубаво да има човек винаги чувство за самодостатъчност за да оцелява и в неблагоприятен психоклимат, за да отстоява своите принципи и идеали. За съжаление трябва да има собствени принципи и идеали, а не напомпани мисли за възвишеното, правилното и как да сме интелектуалци и арт в собствените си очи.
Не си и помисляй за епистоларни простотии с мен, ще постъпя професионално и ще те оставя да се удавиш в плюнките. Съветите се дават безплатно.





Тема Какъв ти е проблемът?нови [re: papyy]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано08.11.08 12:05



Неразбрах защо си навлякох този ненужен поток думи...чак ме разсмя....как се вживяваш. Дори не съм говорила на теб... само отговорих на въпроса на Каломаин, понеже тя сама ме попита и изобщо нямам немерение да ви зинимавам с този психопат Волка, както казах той беше поставен на мястото си с общи усилия...
А аз вече и почти не пиша във `йога`, а и не страдам от липса на реални приятели и контакти...така че спести си ако обичаш неуместните съвети ни в клин ни в ръкав, няма нужда.... освен това нито ме познаваш, нито имаш поглед върху форум йога и какво става там....така че не се намесвай където не ти е работа и като не те питат! Става ли...щото иначе е доста досадно...

Приятен ден и по-кротко с непознати....



Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Редактирано от ka_17 на 08.11.08 12:28.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: huanji]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано08.11.08 12:58



Хуанжи, айде стига, плз! Какво, все едно не помниш какво стана тогава с този Волка....не само аз, а много хора се намесиха тогава (Алекс, Оро, Инка) и онзи спря с тъпотиите си да разваля форума...
На теб не ти е приятно когато Оро те напада и оплюва, а когато е върху мене - може, така ли... и не влизаш в положение, а се забавляваш...и гледаш сеир. Що ти не се гръмнеш от самокритика тогава, каго го препоръчваш на мене?

Било каквото било, спирам с тази тема, щото тука другите чули недочули и недоразбрали почват да се месят....и да раздават неуместни съвет.



Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: huanji]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано08.11.08 16:03



Просто такъв е света - хищнически.

"Хищнически" е едно от многото определения, които могат да бъдат дадени на света в зависимост от гледната точка. Ако приемем, че светът е "несправедлив", ще намериш ли основание в това да играеш активна роля в световната несправедливост? :)

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано08.11.08 16:11



Аз ти препоръчвам (с 2 ръце) ресторанта "Back home" на ул. Врабча 24.....
Последният път, когато ходих там имаше 10 000 вида ориз под формата на "ризото", "пилаф", "ориз по китайски" и пр. И двата вида ориз, които си поръчахме с приятелката ми, се оказаха доволно безвкусни.
Ходих и в ресторантчето до "Халите", за което имаше тема тук. Доста шукаритетна обстановка, но пък кухнята не е съвсем зле. Стига да си отворен за "екзотика".

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: Фeйщицa]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано08.11.08 16:16



Този до Халите не го знам...ама "Бек хоум" доста си обогатиха менюто вече, освен ориз има различни видове кюфтета, картофени гозби, патладжани много видове салати....незнам въпрос на вкус, на нашето петчленно семейство като ги заведох, на всички много ни хареса кухнята.



Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано08.11.08 16:31



На мен ми беше трето или четвърто ходене и за първи път любимите ми зелеви кюфтенца липсваха. Реших, че са развалили менюто при цялото това оризяване, но може просто аз да съм попаднала в кофти момент. Беше през лятото.

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: Фeйщицa]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано08.11.08 16:36



Ааа ние пък ходихме за последно преди близо месец, така че не се притеснявай, оризяването е било временно явно



Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Редактирано от ka_17 на 08.11.08 16:36.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано08.11.08 18:47



Ама Волка пишеше само защото ти му отговаряше.

Ти това не го ли разбра.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано08.11.08 18:52



Може ли някакъв ориентир за тази улица "Врабча"?



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: Kaлoмaин]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано08.11.08 18:55



Това е вярно, ама да си мълча ли, като ме нарича с всички епитети....все едно да се съглася с тях.... а той не ме познава, така че....всеки би се защитил. Теб ако някой идиот почне да ти вика "лека жена", и колко си тъпа, че веге и др. ти мълчаливо ще се съгласиш, така ли?



Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: Kaлoмaин]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано08.11.08 18:58



Ами тя е точно под паметника на В.Левски, в посока към сточна гара - надолу вдясно е първата пресечка, лесно е.






Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: Фeйщицa]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано08.11.08 19:08



Много умен въпрос. Разбира се, че няма да участвам.



Вече, какво е несправедливост е друга дума. Още повече, че аз смятам света за справедлив до най- малката подробност.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано08.11.08 19:19



Ха-ха, колко повече трябваше да оставя Оро да ме ругае, за да се усетиш, че не те карам нищо, което да не мога сам. А Волка ме е псувал на всякаква рода из целият Дир, което не пречи да му призная когато е прав. Нещо, което ти не можеш. А трябва.



Алекс ти е приятел, Оро ще подкрепи всеки щом е против мен, а Инка е тути-фрути. В случаят нито един не е страничен и безпристрастен наблюдател, както тук става. Да, да, ако някой се намесва, то аз нямам нищо общо и не раздават неуместни съвети, ами са си баш точни и опрятни. Просто ти пак не приемаш, че може и да грешиш някъде.

Не е ли по- добре да кажеш, аз съм обидена и наранена. Волка щеше да се смили много по- рано. Щото той те остави демонстративно и по собствена воля, за да ти покаже как се справи. Понеже ти след десет закани, че няма да му говориш повече, десет пъти продължи да го обиждаш в негов тон.

Не става така, казваш стоп и приключваш.

Затова е нормално да ти казвам, че имаш какво да променяш и да се вземеш в ръце.

Кажи ми, че лошо ти казвам...



Тема Re: Какъв ти е проблемът?нови [re: ka_17]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано08.11.08 19:21



Е, сега вече има поглед...даже и да нямаше.





Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: Kaлoмaин]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано08.11.08 19:22



И сега го няма. Камии, бегай да го викаш...





Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано08.11.08 19:32



Ха-ха, ще ме умориш вече.



Какво очакваше да ти каже, като се изтипоса след лятно отсъствие и ги зареди в стил:
"Цело лято съм бачкАла,
голема стинка съм направила."

Ми то и аз си рекох, тази мома се е сдухала яко и не знае на кои хора е. Но реших, че си докачлива и ще го карам заобиколно. Обаче онзи мурук взе, че те отсвиви като слаба ракия и така стана, че ме намеси и мен...и сега той те започна, аз требе те довършвам.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: huanji]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано08.11.08 19:33



Тичам



Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано08.11.08 19:35



Като стигнеш до там, наистина да се смееш кога те гъбарка, шти поръчам най- големия оризарник.



Патка.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано08.11.08 19:37



Ба лесно, обикалях като недобито куче една вечер, го се учих на вегетариански потайности.





Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: huanji]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано08.11.08 19:42



Настина се държиш подобаващо за един самозабравил се глупак "Модератор".... с акъл на 17 годишен....
Минава ми през едното ухо.....и това е....



Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано08.11.08 19:52



Защо като?



Напротив има файда, но егото ти пречи да си го признаеш.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано08.11.08 20:52



Благодаря.

Понякога минавам през София, а банички и други подобни работи наистина дотягат.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано08.11.08 20:56



Теб ако някой идиот почне да ти вика "лека жена", и колко си тъпа, че веге и др. ти мълчаливо ще се съгласиш, така ли?

Пробва. Ухилих му се, не го опровергах. Не повтори.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано08.11.08 21:03



Не, не, не! В такъв случай просто го замерваш със торта, пържола или най-добре нещо подобно:





Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: Kaлoмaин]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано08.11.08 22:42



Ние ходихме миналата седмица на Врабча, беше много вкусно, но и ние сме оризари и картофари. Бяхме и в Дриймхаус. Ма ногу скъпо ми се видя и порциите някак недостатъчни за тези пари. Иначе на Витошка открихме пицерийка една Пица Палас. Има чудесни вегетариански пици, паста с веге сос, десерти, а салатите

само с тях можеш да се наядеш. На вид порциите са скъпи, но ние 4 човека си поръчахме една пица, една паста , 2 салати, 2 пържени картофки и десерти. претъпкахме се до пръсване.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: Kaлoмaин]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано08.11.08 22:50



Аха, много сладко клипче...обаче ако аз съм в ролята на тази патка, то Хуанжи не може да се оприлчи на това кротко куче, дето се оставя патката да го кълве...щото и той не си поплюва

Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор xoxo© ()
Публикувано09.11.08 02:25



това с кръвните групи е пълна глупост



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор xoxo© ()
Публикувано09.11.08 02:37



не знам за вас, но аз досега не съм бил във вегетариански ресторант, в който да готвят вкусно.
където и да съм пробвал, все някакви ужасни буламачи, напълно безвкусни и не могат да ме заситят, тръгвам си гладен, а и не са евтини.
затова си ям вкъщи, или в обикновен ресторант си поръчвам нещо без месо и това е.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор xoxo© ()
Публикувано09.11.08 02:42



мацко, много на сериозно се взимаш с тези виртуални разправии.
един съвет от мен - не се връзвай, дори да те наричат някак си, щото така само по-кофти за теб става. даваш храна на троловете.
някой ти казал че си еди каква си, и ти тръгваш да го опровергаваш? твърде детинско. така се принизяваш до тяхното ниво и правиш точно това, което те искат. замълчи си, щом не знаеш какво да отговориш, и ще видиш, че ще те оставят на мира.

петчленно семейство? малии, аз мислех, че си мома вегетарианка и тъкмо се канех да те свалям, пък то...





Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.11.08 09:42



Лоши момичета, лоши.



Главата ми окълвахте..



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: xoxo©]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.11.08 09:45



Мома е бре, но изчакай малкко да я поочовечим, че шти скъса нервите инак.





Тема Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: papyy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.11.08 09:51



Някой ден ще направя вегетариански ресторант и ще ви покажа как се готви вкусно. Ай ша му се не знай, ентусиасти се навъдиха, един ориз да не могат да оплещат.



И за похвала, снощи ей тей както си стоях, награмбуцах карфиол и го сложих на тепанякито(грил-плоча) с малко олио да се позапече. Да ме простят веганите, че развалям храната . После со соево сосче и трябва да ви рапортувам отличен резултат.

Овладял съм процеса с 12 зеленчука и напредвам уверено.




Редактирано от huanji на 09.11.08 09:53.



Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: huanji]  
Автор kambam (CEO)
Публикувано09.11.08 10:13



Охооо, много интересно ще ми е, дано стане някой ден



Хем да си правим срещи по-често



Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: huanji]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано09.11.08 10:16



Карфиолчето го обичам освен панирано/естествено/ и на яхнийка. Дояде ми се

. Отивам да си купя една главичка и ще си наготвя. Иначе в пансиона за обед има риба и за мене ще е картофи със салата от зеле с моркови. Ама аз като си купя нещо и си го готвя в кухнята, разрешават и даже помагат.



Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: huanji]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано09.11.08 12:17



А пробвал ли си панирана ряпа от дългата?





Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: Kaлoмaин]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.11.08 13:32



Не, но нямам нищо против. С каква панировка?

Между другото знаеш ли, че в йога не се препоръчва суровоядството.





Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: kambam]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.11.08 13:35



Е да, аз се чувствам близък на подобна култура и още преди години имах някаква такава идея.





Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: papyy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.11.08 13:37



Бравос, аз пододбно нещо още не съм ял. Но ако ми кажеш основните неща, още довечера ще спастря яхния.



В какъв пансион си? Изглежда добре хранят там.

Всъщност, една коприва ме чака и ако не ме изпреварят да я наготвят, след малко ще я погна...



Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: huanji]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано09.11.08 14:42



Първо се задушава - може и нарязана на кръгчета, а панировката е въпрос на вкус. Аз слагам яйце, нещо уплътняващо царевично брашно е много добър вариант, и много подправки - на вкус.

За йога не знаех. Защо не се препоръчва?



Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: Kaлoмaин]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.11.08 15:02



Ще пробвам и във вариант без задушаване.



Защото в йога се препоръчва храната да е мека, сладка и лесноусвоима, защото се цели успокояване на съзнанието. Докато грубата храна се усвоява труд, предизвиква газове и т.н.

Освен това в йога не се гладува.



Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: huanji]  
Автор kambam (CEO)
Публикувано09.11.08 15:47



Суровата храна е мека, приятна и вкусна


Освен това много нежна

Жалко че нямам думи да я опиша, мисля че всеки може да хване ябълка или да помирише грозде



Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: kambam]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.11.08 15:59



Гроздето да, но ябълката не.



То не, че някой ги спазва нещата...



Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: huanji]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано09.11.08 16:12



Ми ние с дядото сме в пансион за стари хора. Вече не мога да се грижа за дома, за ежедневието. Дядото се придвижва с проходилка, аз все още пътувам по света на конференции, частни консултации, имам пациенти, които плащат дори лукскласа в самолета. Някой трябва да го гледа докато ме няма. Внуците не са длъжни да се съобразяват с нас, още повече, че си има и семейство. Има в голяма София добре уредени места за възрастни хора. Давам апартамента под наем, имаме спестявания, внукът е съгласен да ни помага с парички, ако се наложи, за да останем тука. Идва да вечерят с нас всяка седмица, ние ходим до тях често поне 2 пъти седмично да хапнем, да отидем на театър или балет или за кафене. Нямаме физически сили за гледане на правници. Всичко, което можем ще направим за внука в САЩ и този тук, но всеки да си има спокойствието.
Рецептата: За 4 порции.
1 малка главичка карфиол околп 7-800 г.
2 средни глави лук около 150г / може и повече, аз слагам 250г /
1 голям морков
магданоз, копър, целина, корени за супа
сол на вкус, бял пипер, червен пипер, 1 с. л. брашно, олио, не зехтин! около 100 мл/ зелето иска мазнина/
Почистваме, измиваме, накъсваме на розички като за 2 хапки карфиола. Слагаме го в оцетена подсолена вода за 15 минути, за да паднат паразитите, ако ги има. През това време насецкваме лука, зелениша и настъргваме морковите и корените за супа. / Най-лесно става в блендер /. Поставяме зарзавата в стъклена тенджерка с олиото, ако е малко досипваме, за 10 минути на 850 вата. Тенджерката лекичко се отхлупва. Ако не са се задушили достатъчно до омекване още 5 минути. Или запържваме/задушаваме в тиган. Накрая добавяме брашното и го объркваме със зарзавата и добавяме червения и белия пипер.
Като му минат минутите вадим, плакнем карфиола. В ГОРЕЩА вода подсолена с Маги насипните подправки или бульончета 2 изсипваме карфиола да се обивари. Вода колкото да покрие карфиола, не повече. След 10 минути поставяме запръжката със зарзавата и варим още 10-15 минути до готовност.
На здраве с бира



Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: huanji]  
Автор kambam (CEO)
Публикувано09.11.08 17:22



а смокинята



Нали има и йоги суровоядци, какво да го мисля



Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: huanji]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано09.11.08 17:42



Във варианта без задушаване може да остане твърда.





Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: kambam]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.11.08 17:55



Смокинята, гроздето и фурмата ги смятам за едни от най- пълноценните храни извъобще.



Смокинята е мек плод, а зимно време е чудесна за накисване ако е сушена и на сутринта се изяжда иизпива водата. Йогийска закуска. Комбинира се с натопени ядки - орехи, бадеми, лешници. По възможност се обелват. Водата не се пие.

Има йоги всякакви, говорех в класическите трактати какво пише и че си има основание да го пише. Иначе, всеки яде каквото реши, то си е негова работа.



Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: huanji]  
Автор kambam (CEO)
Публикувано09.11.08 19:39



Аз пък си мисля някой ден да направя плантация от смокини, че хубави по пазарите не мога да намеря


Благодаря за закуската!
Тамън смилахме с бебето орехи, бадеми, лешници, фурми и малко кокосово масло за аромат - доста засищащо, сега кой ще яде салатата шедйовър за вечеря



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: xoxo©]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано09.11.08 20:34



Ами аз те познавам....

ти незнам дали ще се сетиш.
И петчленното с-во са майка ми, брат, сестри....

Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Редактирано от ka_17 на 09.11.08 20:44.



Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: kambam]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.11.08 20:52



Супер, идеята ми харесва.


Направи и сушилня и ги суши без захарен сироп и други щуротии, да са натурални.

Да ви е сладко.



Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: papyy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.11.08 20:55



Взели сте правилното решение.



Мерси за рецептата, ще я пробвам в най- скоро време. Сега не остана време.



Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: Kaлoмaин]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.11.08 20:56



Знам, но ще видим. Пък и обичам леко да хрупа.





Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант.нови [re: ka_17]  
Автор xoxo© ()
Публикувано09.11.08 21:26



очевидно няма как да се сетя.



Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: kambam]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано09.11.08 22:27



Само по арабските магазини на Женския пазар има хубави, но са скъпи.Може да се намерят и албански, аз отдавна не съм виждала. Смокините дават фира при сушене не повече от 30-40 %. Изгодно е да ги сушиш и продаваш. Може и да ги пълниш с бадемови ядки мммммммммм ааааааамммммммммммм





Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: huanji]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано09.11.08 22:42



Добрата техника трябва да е попарване със соленосладко кисела вода и после паниране. В Далечния Изток ги поръсват със сол и захар равни части. След 15-20 минути се отцеждат / може да се подсушат/ и после се панират като тиквички само със суха брашнена смес. Лакомо ще е паниране с картофено пюре, вместо с брашно. И пържене в палмова мазнина за фритюрник. Или както панират в Нова Зеландия. Разбива се само белтък лекичко с капки лимонов сок. Резенът се топи в разбития белтък, след това в суха смес от брашна и се пържи в силносгорещена мазнина. така се панират и попарени розетки карфиол, зелен боб, абе всичко. Прияде ми се

. Отивам да пия един чай при бабите дето гледат АХN Sci-Fi. Стивън Кинг, не съм му фен. Сърдят се, че тропам с клавиатурата, но ме търпят заради котарака мърка им.



Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: Kaлoмaин]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано09.11.08 22:46



Ако може на ЛБ зодията и на дядото

гарван иначе Дева, да не разводняваме темата или линк към мястото. Поздрави и лека работа идната седмица.



Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: papyy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.11.08 08:11



Мерси, ти си ценна дама.





Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: papyy]  
Автор kambam (CEO)
Публикувано10.11.08 11:56



Най-ми харесват едни зелени, едри - тези на женския такива ли са?

Заформихме манифактурата


То имаше един такъв десерт, смелени и пресовани смокини и вътре бадемки
За коледно настоение




Тема Re: Към всички недоволни от веге ресторнтитенови [re: huanji]  
Автор kambam (CEO)
Публикувано10.11.08 12:22



Да, със сушилня ще е много готино


Натурални, био и еко




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.