Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:30 09.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: Moд (вere)]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.11.08 21:21



Храната е дълга тема. Мисля, че и без специална наука(която всъщност доста ме заинтрегува като алтернатива за бъдещето) може да знаем от какво имаме нужда.

Прав си за условията в които живеем, на този етап са хищнически. Все пак света върви към развитие на съзнанието и постепенно всичко ще се променя. Включително и храненето.



Поздрави.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: ka_17]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.11.08 21:23



Ти си жив пример...или да викна Волка да направи показно.





Тема Re: наистина [re: Serenity.]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.11.08 21:27



На фона на твоето изказване, аз съм направо деликатен.



Нека си има такива специализирани ресторанти, те все пак са един вид средища на определена култура. Но както китайската кухня е трансформирана за нашите вкусове, така и странните буламачи биха могли да се променят в някаква насока.

Между другото, в аюрведа има страхотни маджи, които биха се харесали почти на всеки, но добрите готвачи все пак са кът и струват скъпо.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: jeni4ka]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.11.08 21:28



Мисля, че разговора е точно на място и не виждам смисъл от ограничения, защото има по- важни неща от сухоежби като - къде може да се папа...





Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: huanji]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано05.11.08 23:17



ЗАхващам за последния


Не всички вегетарианци са отдавнашни, някои сме сравнително скорошни от 26 години, при възраст от 68. Много вегетарианци считат източните религии и религиозни практики като йога и т.н. за идолопоклонство! Издигането в култ на храненето като диета е също идолопоклонство, но е и смешно. Какво ще правиш ако се озовеш на място, където няма подходяща растителна храна или е неизвестно дали не е силно отровна? Но има някакви животни, всяка животинска храна е подходяща за човешкия организъм . Може да е опаразитена, но изчистването на вътрешностите и сваряване или печене я правят пригодна. Та питам аз ще се оставиш да умреш от глад? Жестока смърт, не си толкова готова на това, а и съм виждала починал от глад шизофреник страшна гледка. Беше пил само вода в продължение на месеци, никой не знаеше колко. Накрая се скрил в труднопроходими храсти в лагера за психично болни престъпници. Бяха го транспортирали до университетската клиника за аутопсия / това не в БГ/ ..
Всяка диета, която е провокирана от измишльотини е смешна. Няма заболяване, което да изисква вегетарианска диета, още по-малко веганска.
Всеки яде каквото му е вкусно и приятно. Пък и вегетарианската диета може да бъде силно нездравословна. Тази вечер си хапнахме грах с ирански пушен ориз и масълце, ама доста масълце, после сладък салам с орехи, бадеми и локум - това си поръчахме с моя мъж за вечеря в пансиона, другите го ядоха като гарнитура и сега ядем тиквени семки. Всичко зависи от количеството
и аз съм 100-110 килца.
Четох за хранителен режим, определян от кръвни фактори, генетични заложби, но дали е сериозно? Всъщност не всички генетични заболявания се развиват, няма 100% вероятност за нито едно генетично заболяване. Много сложни механизми за компенсация има организма, не са нито изследвани, нито открити всички възможности. Като по-млада четох и видях на снимка един човек, беше от Тяншанските аборигени, който се движеше спокойно без никакви последици в радиоактивна среда. Децата му нямаха неговите качества. !? Ял е всичко, особено залагал на храненето с мазнини, така пишеше в руското медицинско списание.
Всеки има право да се храни както го кефи, дори това да е в разрез с медицинските препоръки, стига да не е противозаконно или неестествено. Изтрих примерите за да не скандализирам по-нежните психики.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: papyy]  
Автор kambam (Ken Ming)
Публикувано06.11.08 12:07



Какво ще правиш ако се озовеш на място, където няма подходяща растителна храна или е неизвестно дали не е силно отровна?

А ще има ли жени там

?
Ако няма, без мен




Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: papyy]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано06.11.08 12:15



Всяка диета, която е провокирана от измишльотини е смешна. Няма заболяване, което да изисква вегетарианска диета, още по-малко веганска.
Всеки яде каквото му е вкусно и приятно. Пък и вегетарианската диета може да бъде силно нездравословна.

Одобрявам!



Queen's only


Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: kambam]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано06.11.08 12:25



Визирам пътешествия, попадане по случайност на изненадващи места или просто липса на транспорт.
Иначе не сме месоядци, но не сме и вегани. Дядото яде риба, на мене ми мирише.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: papyy]  
Автор kambam (CEO)
Публикувано06.11.08 12:50



Провокира приключенския ми дух


Сред природата е лесно, човек се чуства в свои води и лесно ще си намеря храна. Плодчета, треви, шишарки, ще ми е доста интересно да експерементирам нови растения - надали ще попадна на силно отровни. Не мисля че ще ми е по-лесно да си уловя нещо, най-много мен да изядат
По трудно е като ходиш на гости или по ресторанти, тогава може би е по-добре да ядеш като другите особено ако си в компания.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: papyy]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано06.11.08 13:49



всеядни сме, като повечето примати.



Queen's only



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.