Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:49 06.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: camie_]  
АвторB. (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 11:06



Ще гледам да ти се обадя и по-рано, добре че ме подсети.





Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: huanji]  
АвторB. (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 11:52



„За съвети относно практиката обаче, не мога да се въздържа толкова лесно. Особено в частта си, която касае масовия потребител и обяснява принципите на работа на съзнанието.”

Според мен самият ти си раздвоен дали да помагаш на несериозни, неподготвени хора. Поне предишното ти изказване имаше такъв контекст. В следващия момент си категоричен, че трябва да го правиш, дори на всяка цена. В този ред на мисли ще те попитам – какво те спира в този случай?



„За мен имах предвид, по- скоро да завърша, защото съм започнал отдавна. Нещата са толкова прости, на този етап ми липсва смирение и затова се въздържам."

Да завършиш методиката на Сахаров, ако съм те разбрала правилно?! Ако си към края би трябвало да си свръхчовек, или най-малкото ясновидец. Нали последователят се превръща в такъв към средата и края на практиките си по отваряне на третото око! Как мислиш?

Колко страници има да се набират още по „12-те писма на Сахаров”. Питам те, защото мога да помогна, пиша много бързо на компютър и няма да го усетя като работа. Предложението ми е сериозно, дори и да не ми вярваш!





Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: Ф.]  
Автор huanji ()
Публикувано25.01.08 12:40



Е да, ама си по Григорианският и ще се равняваш по него.



Нямам компетентно мнение, аз съм любител.



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: B.]  
Автор huanji ()
Публикувано25.01.08 12:52



Прозорлива си, хващаш вътрепните ми душевни бори, относно тази практика. От една страна, неподготвен ще си докара по- скоро отрицателен резултат, а на напреднал, аз каквото и да му кажа ще е от малко значение. Но трябва да се казва по нещо, въпреки вечно колебаещатами се природа на везна...по Григорианският.



Проверил съм до определено ниво, че методът работи. Да, имал съм много видения, които са имали реални обекти, не измислени. Но свръхчовек няма, това е измислица. Всички сме хора, а просветлените са още по- обикновени хора. По- скоро ние сме сложните. :)) Все пак, тези неща не се загубват изцяло.

В Йога нещата са от съвсем друга градация и ясновидец във варианта, който познаваме от врачките е доста встрани. Тук метода е отправна точка към овладяване на медитацията, т.е. е измислен, за овладяване на съзнанието.

Не са много, ще ти донеса някоя страница, ако искаш.



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: camie_]  
Автор huanji ()
Публикувано25.01.08 12:52



Яко спам, но добронамерен.





Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: camie_]  
Автор huanji ()
Публикувано25.01.08 12:57



А, ъ, това, за което говорихме за жените са даоски практики, не трети очи.



Но да, някои практики са различни при жените, поради чисти физиологични причини. Не виноват, аз само читател.



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: kambam]  
Автор huanji ()
Публикувано25.01.08 12:59



Удължаването е една шега, в смисъл, че започваш много отдалеч да подушваш. Супер, даосите са невероятно практични и ще имаш приличен здравословен и житески ефект, без излишни философии.





Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: huanji]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 13:02



Е да де, ама ако тук бяха изчакали още няколко десетилетия преди да сменят календара и го бяха направили след моето раждане, по стар стил щях да съм теуе. Я да питам в клуб Астрология според Грегорианския календар пак ли на 21-ви е влизал в сила следващият зодиакален знак. Щото виж колко ентересантно - само преди един век двама, които са се родили в един и същи миг от гледна точка на конфигурацията на небесните тела, единият по нашите земи, а другият, примерно, във Франция, е можело да се окажат родени под различни зодиакални знаци според календара, който се е ползвал на съответната територия. Освен ако нашите астролози не са боравели с Грегорианския календар. Но това пък само отлага въпроса как са изчислявали началото и края на зодиите "юлианските" астролози.



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: Ф.]  
Автор huanji ()
Публикувано25.01.08 13:46



Мисля си, че положението на небесните тела е едно, а календара друго. Т.е. ако изчисляваш реалното положение на планетите, няма значение датата. Но не разбирам от тези работи, иди в Астрология и им дай да се разберат.





Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: huanji]  
Автор camie_ (новак)
Публикувано25.01.08 15:29



айде не ми се оправдавай




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.