Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:37 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Среща  
Авторxoxo (Нерегистриран)
Публикувано19.01.08 19:52



Ако тук наистина има сериозни вегетарианци, предлагам да си направим среща.
Моля Фейщица и лигльовците от нейния отбор да считат, че това послание не се отнася за тях.
Очаквам предложения за дата и място на събитието.



Тема Re: Срещанови [re: xoxo]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано20.01.08 21:18



Я, и отбори ли има? Какво ще играем? Футбол?

Слышу голос из Прекрасного Далека....
......В Прекрасное Далеко Я начинаю путь


Тема Re: Срещанови [re: xoxo]  
Автор huanji ()
Публикувано20.01.08 21:53



Аа, такова, ние днес от друг клуб се видяхме и имаше ваш представител.





Тема Re: Срещанови [re: huanji]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано20.01.08 21:57



Не казвай кой е, че ще ти падне рейтингът. ;)



Тема Re: Срещанови [re: Ф.]  
Автор huanji ()
Публикувано20.01.08 22:08



Няма, ще направя нова среща, който иска да дойде да го види.





Тема Re: Срещанови [re: huanji]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано20.01.08 22:11



И ние водим подобни преговори. А ти нали каза, че междувременно си заминал нейде?



Тема Re: Срещанови [re: Ф.]  
Автор huanji ()
Публикувано20.01.08 22:16



Това не пречи на срещата.



И до къде стигнахте с преговорите? Ако не сколасате, да взема да ви обединя с нашите, та да наспамим вашите.



Тема Re: Срещанови [re: huanji]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано20.01.08 22:55



Камбам има за задача да спечели за каузата Мактуба, аз чакам Живен да се появи онлайн, така че да си осигурим присъствието на тез' две ценни кадърки, инак не много редовни клубарки. :) И ъф коурс, всеки, който чете това е добре дошъл. :) Мястото е Дрийм Хаус, денят е неделя, когато има шведска маса, но неделята не се знае коя е. :))) Идеята е за началото на февруари. Ще се радвам да видя и Агримония с щерката, да споделим някой шоколад. :)



Тема Re: Срещанови [re: Ф.]  
Авторxoxo (Нерегистриран)
Публикувано20.01.08 23:43



изключително нахална и нагла си.
изрично казах, че теб не те ща, а ти си определяш дати и т.н.
като толкова искаш да организираш срещи, направи си твоя тема.



Тема Re: Срещанови [re: huanji]  
Автор dreadx (новак)
Публикувано21.01.08 00:49



huanji - идеално, особено ако имаш предвид Клуба на пиячите.. ;)



Тема Re: Срещанови [re: xoxo]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 01:12



Просто ми се види детинско да се делим на отбори, затова и си позволих да отговоря на Хуанджи в твоята тема. :) Ок, разменихме си няколко... ъъъ... превъзбудени реплики, но това едва ли е причина да поставяме хората в неловкото положение да избират единия или другия "отбор". :) Тъй че предлагам да спрем дотук с играта на гордост и предразсъдъци и "Кой ще направи по-добрата среща". :) Схизми твърде много по света, за да даваме и ние своя принос. :) И в тоз смисъл и аз вдигам палец на идеята на Хуанджи за вегийоги среща. :)



Тема Re: Срещанови [re: Ф.]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано21.01.08 09:14



Благодаря за поканата





Тема Re: Срещанови [re: Ф.]  
Автор huanji ()
Публикувано21.01.08 14:37



Нямате си организатор вие, това е работата.





Тема Re: Срещанови [re: dreadx]  
Автор huanji ()
Публикувано21.01.08 14:38



Айде сега приказки за пред хора.





Тема Re: Срещанови [re: huanji]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 14:58



Ми щото сме демокрация.


Но в случая гласуваме за теб.



Тема Re: Срещанови [re: Ф.]  
Автор huanji ()
Публикувано21.01.08 15:18



Кой ще уреди ресторанта? Трябва ми свръзка, до четвъртък ще имаме бройка, тогава ще запазим места.

Тази събота вечер, или тази неделя около обяд?

Няма какво да чакаме, ще излезе копривата и де ще ви намери човек по нивите.





Тема Re: Срещанови [re: xoxo]  
Автор huanji ()
Публикувано21.01.08 15:21



Питай си дядовеца, нали сте от един клуб.





Тема Re: Срещанови [re: huanji]  
Автор kambam ()
Публикувано21.01.08 16:05



Хич не обичаш да се мотаеш значи


Аз ще запазя ресторанта



Тема Re: Срещанови [re: kambam]  
Автор huanji ()
Публикувано21.01.08 16:16



Ей това се казва.



Дай координати на ресторанта с картата и да събираме чета.

Не знам защо, все си мисля, че събота вечер предполага много повече простор, от неделя по обяд. Вие решете.



Тема Re: Срещанови [re: huanji]  
Автор camie_ (непознат )
Публикувано21.01.08 16:30



Е, как може в друг клуб да ходиш..... да ни изневеряваш, или искаш и с тях и с нас..?





Тема Re: Картанови [re: huanji]  
Автор kambam ()
Публикувано21.01.08 16:35



Адрес: ул. Алабин, № 50А


Влизате в безистена и после в първата врата вляво, на втория етаж гледате най-голямата маса - това сме ние

Ами кой предпочита вечерта?
Може и по-добре да е, после младите да се уговорят на някой клуб ...

Редактирано от kambam на 21.01.08 16:38.



Тема Re: Срещанови [re: huanji]  
Автор camie_ (непознат )
Публикувано21.01.08 16:40



Много ми се иска и на мен да дойда да се запознаем, но съм във Варна до към 10 февруари, ще дойда в София за няколко дни... А вие за кога точно се уговаряте, никъде не видях дати, само съботи и недели споменавате...?



Тема Re: Срещанови [re: xoxo]  
Автор camie_ (непознат )
Публикувано21.01.08 16:46



Е защо така сега...това звучи доста детинско - "тебе не те ща, ти си от другия отбор"... все една който е пуснал темата и той само да определя кой има право да идва....това важи като каниш на рождения си ден примерно, но не и за среща на форум, нали целта е да се видим, да се опознаем - хора със общи интереси и начин на живот.



Тема Re: Срещанови [re: camie_]  
Автор kambam ()
Публикувано21.01.08 17:03



За тази седмица, 26/27 януари.

От Варна е Люб и още няколко човека, дори веднъж си направиха среща


Като идваш в София пусни тема - това ще е добър повод пак да се срещнем Тогава и ще мога да ви донеса сушено какао на слънце



Тема Re: Срещанови [re: kambam]  
Автор camie_ (непознат )
Публикувано21.01.08 17:09



Ее кофти тогава, да пусна, ама идвам за 3-4 дни и пак се връщам във Варна, а то докато се организираме ще минат поне 10 дни...все пак ще пробвам. Ми приятна среща тогава....

...
А във Варна знам, че са си правили, четох, но тогава не съм ви познавала още....аз отскоро пиша, затова ако някой от Варна иска да си направим среща, моля да ми пише!



Тема Re: Срещанови [re: camie_]  
Автор huanji ()
Публикувано21.01.08 17:37



И на мен. Непременно ще се избръсна.



За тази събота и неделя. Знам, че си от Варна, а докато дойдеш може друга среща да се спретне. Така де, гост ще идва.



Тема Re: Срещанови [re: camie_]  
Автор huanji ()
Публикувано21.01.08 17:43



Нее, на другият клуб изневерявам. Но нали ще направим калабалък, все ще мине номера.





Тема Re: Срещанови [re: huanji]  
Автор dreadx (новак)
Публикувано21.01.08 20:01



Ее, дано се получи най-после! ;) Тези: "не желая ти да идваш" са следствие от неколкократни опити за организиране на среща, която все пропада, защото някой си не можел да дойде. Радвам се, че постепенно се стига до правилното и сериозно отношение - колкото повече срещи, толкова по-добре ;) Пък ако някой не може да дойде на една, ще направим друга. Специално на camie_ сме и обещали за февруари, понеже е най-сериозна от всички - това лесно се вижда от другата тема - с уговорките за предишните, несъстояли се срещи.
За датата - мисля, че на 26.01.2008 г., събота вечерта е по-добре.



Тема Re: Срещанови [re: dreadx]  
Автор huanji ()
Публикувано21.01.08 22:21



Готово, действаме.





Тема Re: Срещанови [re: xoxo]  
Автор huanji ()
Публикувано21.01.08 22:43



Обявих срещата за 26-ти, събота, от 19.00 часа в Дрийм Хаус.

Не ви доразпитах къде точно ви сърби, за деня и часа, но то пък ако вземем много да се питаме...ша дойдат турците.

Хайде, записвайте се тук, за да кушираме Кам-Бан да запази места.





Тема Въпрос извън тематанови [re: huanji]  
АвторB. (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 00:38



Какво стана с "12-те писма на Сахаров"?



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: B.]  
Автор huanji ()
Публикувано22.01.08 06:43



Все още чакам ентусиасти да помогнат за довъвеждането.



Аз си ги имам и не се оплаквам.



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: huanji]  
АвторB. (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 10:03



В тях всъщност за какво точно става въпрос, ако с две, три думи можеш да обясниш?



Тема Re: Срещанови [re: dreadx]  
Автор camie_ (непознат )
Публикувано22.01.08 14:44



О, благодаря ти, Боби...че и най-сериозната ме определяш.. .да, жалко за миналата несъстояла се среща тогава, но сега ще си наваксаме... И все пак не можем да виним никой, че не можел да дойде и затова се провалила срещата.... това не е задължение, а удоволствие.



Тема Re: Срещанови [re: huanji]  
Автор camie_ (непознат )
Публикувано22.01.08 15:07



добре тогава, аз ще съм организатор на другата среща... Чак пък гост, силно казано, аз съм си от София, просто скоро се преместих във Варна и сега си идвам често....



Тема Re: Срещанови [re: huanji]  
Автор camie_ (непознат )
Публикувано22.01.08 15:11



И кой е другия клуб дето е по-важен? Май около форумите на Ошо те мернах някъде....хм ще видя аз какви ги вършиш там

!



Тема Re: Срещанови [re: camie_]  
Автор huanji ()
Публикувано22.01.08 17:42



По принцип съм възпитаник на клуб "Йога" и там ми е гнездото.



В "Ошо" съм от време на време, неангажираща връзка.

А какви ги върша...само щуротии естествено.



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: B.]  
Автор huanji ()
Публикувано22.01.08 17:46



Това е един цялостен курс по Йога. Започва се от най- елементарните неща и по програма за всяка седмица се върви към усъвършенстване на тялото и ума.

По тази технология, след Сахаров, Айенгар издава друга базова книга, но аз си оставам фен на Сахаров. Той всъщност разкрива някои от най- големите тайни на Йога и ги свежда до обикновеният човек, чисто, без суеверия и идолопоклонничество.





Тема Re: Срещанови [re: huanji]  
Авторcamie_ (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 19:47



Aha, ti zatova sigurno kaza 4e se opredelia6 kato "pipirudka" v temata za jivotnite... prelita6 ot forum na forum





Тема Re: Срещанови [re: camie_]  
Автор huanji ()
Публикувано22.01.08 20:00



Аа, ша внимавам вече с майтапите.





Тема Re: Срещанови [re: camie_]  
Автор huanji ()
Публикувано22.01.08 20:01



Ами в Йога в темата за срещата, сме на артистична вълна, включи се и ти в това предприятие...пък нека ти е зле.





Тема Re: Срещанови [re: huanji]  
Авторcamie_ (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 20:19



Da mersi za pokanata, pregledah go, ima mnogo interesni temi, no iavno na men ne mi e pozvoleno da pi6a tam, neznam za6to ili pone ot tozi komp.
Mejdu drugoto pro4etoh v edna ot termite slaga6 Beinsa Duno pri 6kolite za Joga (taka razbrah pone) tova e u4iteliat Petur Dunov - da, misti4no u4enie na osnovata na hristianstvoto, no za Joga toi kazva 4e ne e podhodia6to i prilojimo za nas (v Bulgaria) , neznam za6to si pri4islil kum Joga 6kolite.



Тема Re: Срещанови [re: camie_]  
Автор huanji ()
Публикувано22.01.08 20:38



За да пишеш, просто влез в профила си и като регистрирана няма да имаш проблем. Просто клуба е забранен за анони, заради спама. :)

Да, започнат съм с Беинса Дуно и не случайно го причислявам към Йога, но в общ смисъл на стремеж към Божественото или просто стремеж към реализация. Има една книга с практики от Учителят и ако я разгледаш, ще видиш, че става дума предимно за практики от Йога.

Честно казано, не приемам, че Учителят е имал толкова против Йога, от колкото неговите ученици.



Но тук не му е мястото.



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: huanji]  
АвторB. (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 21:48



Благодаря много!

Дано стигне и до нас простосмъртните това послание докато все още сме живи! Защото в другия живот може и да не се родим като хора.
Иначе жалко, че не се продава тази книга, а се чака на ентусиасти.





Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: B.]  
Автор huanji ()
Публикувано22.01.08 21:52



Е, няма нищо, аз ще ви разкажа, ако изпуснете нещо.



Германците държат правата и явно много са се изхвърлили в цената, затова я няма издадена у нас. Но ние качихме няколко други книги на Сахаров, тях имаш ли? Верно, не са подробни, но кво пък, за без пари стават.



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: B.]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 22:14



Защото в другия живот може и да не се родим като хора.
Винаги съм се чудела да се преродиш като кучка (такава като моята, дето само я хранят, разхождат и я галят по шкембето), наказание е ли е или е нещо като грамота? ;)



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: huanji]  
АвторB. (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 22:15



Ами аз имам две книги на Сахаров - „Отваряне на третото око”, както и „Крия йога” на немски език, а от интернет съм си свалила „Великата тайна” и „Йога без учител”, които явно се намират благодарение на твоите усилия.


Пропуснала ли съм нещо според теб?
Иначе съм дългогодишна почитателка на Сахаров, но твърде мързелива, безволева, както и твърде голяма депресарка, за да се усъвършенствам точно по неговата методика, която изисква много сила.
Преди време наш общ познайник (доста вещ йог) ми даде практически съвети за отваряне на третото око, но аз нищо не направих и нямам очи да го моля за втори шанс. А и нали книгата си я има, стига да има желание и воля...докато човек е жив, никога не е късно...


P.S. Аз лично съм готова да дам много пари за неговите книги, но явно на повечето хора определено не са им приоритет. А пък бизнесът си е бизнес, нали?!



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: Ф.]  
АвторB. (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 22:36



Задаваш абсолютно риторичен въпрос. Мисля, че от мнението ми става пределно ясно. Не искам да се раждам като кучка, та дори и глезена като твоята, защото ще трябва да ям трупове, което ме отвращава.


За липсата на възможност за развитие, няма какво да коментирам, то е ясно.
Надявам се да съм човек, и най-вече жена с хубава коса и да се родя в Бутан, Индия или като резервен вариант в Западна Европа. Тибет би бил идеален ако не беше китайската комунистическа инвазия, която разруши тотално духа и атмосферата на това невероятно място. (Говорим си за Земята все пак, надявам се да има и по-добри места)



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: B.]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 23:09



Това пък поставя въпроса защо съществува вариант за прераждане, който не дава възможност за развитие.
P.S. Аз пък искам да се преродя като някакъв нов Джей Джей Кейл или пък като руска циганка и да пея "Две китари". :) Но и като кучка става, месото няма да ми е отвратително (не че някога ми е било), щото ще ми е в природата да го обичам, пък и мисълта за инстинктивен живот без тревога за бъдещето ми изглежда примамлива. :)



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: Ф.]  
АвторB. (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 23:38



Внимавай какво си пожелаваш, първо го обмисли добре..., че може и да се сбъдне!


От друга страна добре те разбирам – живот без грижи, усилия и тревоги, често съм го искала. Но след като си изчерпиш този райски лимит, няма ли да е много по-зле за теб? Няма ли да ти е безкрайно пусто и тежко?
Доста оспамих (ме) темата, но надявам се да няма много сърдити.



Тема не по темата...нови [re: huanji]  
Автор camie_ (непознат )
Публикувано23.01.08 16:26



Абе да ти кажа то 1 нормален няма в този форум Йога.... всеки се мисли за Просветлен, всеки плюе по другите.... не знам това ли е Йога според вас.



Тема Re: не по темата...нови [re: camie_]  
Автор huanji ()
Публикувано23.01.08 17:28



Цъ, само няколко са просветлените. Другите са нормални.



Аз не съм просветлен, заклевам се.



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: B.]  
Автор huanji ()
Публикувано23.01.08 18:28



Мисля, че нищо не си пропуснала.



За другите две книги, не бих казал, че на мен се дължат. Взех участие, но само толкова.

Даже не са редактирани, но пак вършат работа, за който иска.

Крия-йога е интересна. Оттдавна си мисля, да я захванем и нея.

Кой ти даде наставления за третото око? Ако държиш да се занимаваш, ще ти кажа каквото знам. По този повод Кам-бам искаше да изпробва как може да си удължи обонянието...в буквалният смисъл. Това е първата част от практиката и според мен, задължителна, за да ти покаже, че го има. Убеждението е важно.

Твърде голяма какво, депесарка? Ауу...



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: Ф.]  
Автор huanji ()
Публикувано23.01.08 18:30



Що не си говорите за мъже, ми се занимавате с глупости.





Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: huanji]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано23.01.08 19:03



Ся това как да го разбирам? Вие имате право да си говорите за прераждане и просветление, а ние имаме право да си говорим само за вас? Ми то още малко и ще повдигнете отново средновековния дебат има ли душа жената.



We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: Фeйщицa]  
Автор huanji ()
Публикувано23.01.08 19:13



Ха-ха, имаш право.



О'к, според мен, не можеш да се връщаш назад в еволюцията. Може би с малки изключения, когато човек вземе, че се освини...приживе.



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: huanji]  
АвторB. (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 19:17



Ами ти познаваш по-добре от всеки друг моя бивш съветник по отваряне на третото око. Но няма да ти губя времето втори път с обяснения, особено в писане! Освен ако не проявиш особена милост и снизхождение, но само по твое изрично и искрено желание!


Иначе имаш ли книгата за Крия йога?



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: B.]  
Автор huanji ()
Публикувано23.01.08 19:40



Искаш да кажеш, че аз съм бил този съветник.



Няма проблем, давай с начале.

Не, нямам я.



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: huanji]  
АвторB. (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 20:02



Неведоми са пътищата божии. И аз не вярвах, че някога отново ще комуникирам с теб във виртуалното пространство.



Можеш да започнеш с третото око откъдето сметнеш за добре. За мен ще е чест!

Относно книгата "Крия йога", ако ти е нужна, мога да осигуря копие. Иначе и аз бих се пробвала дали не мога да я преведа, макар и аматьорски. Но не искам да обещавам нищо, за да не излъжа (защото много добре си се познавам каква съм мърда понякога и какви ги върша). Ако след тежката сесия, която ми предстои в следващия един месец, все пак направя нещо, ще алармирам.



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: B.]  
Автор huanji ()
Публикувано23.01.08 20:52



О, да се превеве книгата е голяма история. Ще трябва да се консултирам и ако се съберете няколко ентусиаста, да пристъпим към богоугодното дело.



Ако си, която си мисля, къде го прибра тоз скорпионски характер, че никак не се вижда. Брях.

Ще говорим по въпроса с третото око, естествено.



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: huanji]  
АвторB. (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 22:43



Какво означава, че ще говорим за третото око? Мислех, че ще пуснеш писмени инструкции за благото на всички четящи. Но явно имаш други планове. Мога ли да знам какви са те?



Иначе успя да ме разпознаеш. През цялото време бях раздвоена дали искам или не това да се случи. Но все пак в един момент реших да ти пусна козовете.

Доколкото познавам скорпионите, са доста „черни и подмолни твари” (с някои изключения като Мактуб например, на която й личи от километри, че е от белите). Но като цяло не ти трябва да се занимаваш с такива, щото докато ги разбереш черни ли са или бели, не е ясно какво може да ти се случи.

Какво има толкова да я делим тази книга, тя и без това е малка?!



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: B.]  
Автор huanji ()
Публикувано24.01.08 00:54



За книгата, ако решиш да я превеждаш сама, дълбок поклон от мен.



Имам една мисла, че третото око е таралеж в гащите, и се чудех пред него да ти препоръчам една книга с перфектни даоски практики, в която на всичкото отгоре са застъпени и вариантите за жени. Сахаров в този си вариант с третото око е сериозно нещо, даже и за моите дългогодишни познанства с него.

О, напълно съм наясно със скорпионските черти. За щастие имат и добри такива. Фифти-фифти, както при всички.

Поздрави.



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: huanji]  
АвторB. (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 02:23



С този поклон ще вземеш да ме амбицираш!



Ако имаш в предвид книгата на Ерик Юдлав (за мен тя е най-добрата) наясно съм с нея, ако е друга, казвай!

Абсолютно си прав за Сахаров и моя милост, в момента съм само за отваряне на третото око...Но не мога да приема твърдението ти, че на теб или на някой друг му е рано да започне. Утре може да не сме живи и да е безвъзвратно късно...

Беше ми интересна интерпретацията ти, особено технически..., но няма да те карам да преповтаряш съветите си, щом не искаш.



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: B.]  
Автор huanji ()
Публикувано24.01.08 11:41



Амбицираният скорпион е почти сигурен завършек, или поне така си мисля за вам.



Точно нея имам предвид, приятно съм изненадан, че си в час.

За мен имах предвид, по- скоро да завърша, защото съм започнал отдавна. Нещата са толкова прости, на този етап ми липсва смирение и затова се въздържам. За съвети относно практиката обаче, не мога да се въздържа толкова лесно. Особено в частта си, която касае масовият потребител и обяснява принципите на работа на съзнанието.

Да, всички ние ще умрем...слава богу. Но ако вземем нещо с нас, то ще е само опита. Затова не се притеснявам от недовършени симфонии...



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: huanji]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 12:57



Бе понеже си говорите и по зодиакални въпроси, може ли да се намеся с едно невежо питане? Аз съм родена под знака на Близнаците. Ако, обаче, Юлиянският каледнар не беше заменен от Грегорианския, щях да бъда зодия Телец. Това предполага ли, че макар и родена по абсолютно същото време от гледна точка на движението на планетите, бидейки родена в друго календарно време и зодиакален пояс, щях да бъда различен човек? ;)



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: huanji]  
Авторkambam (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 16:24



Аз исках да си подобря обонянието и да усещам компонентите както ти на текилата

а не да го удължа
Но пък сега даосите по ми харесаха и неща друго



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: Ф.]  
Автор camie_ (непознат )
Публикувано24.01.08 18:52



Скъпа, мисля че нямаше да бъдеш друг човек, нали планетите оказват влияние...
А вие напълнихте цялата тема с "извън темата"





Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: B.]  
Автор camie_ (непознат )
Публикувано24.01.08 18:59



...и като си отворите третото око да разкажете какво сте видели...

не бъдете егоисти.



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: huanji]  
Автор camie_ (непознат )
Публикувано24.01.08 19:02



Значи за жените по друг начин става отварянето на третот око, дори и в окултизма ли има деление на жените...или жената пак не е като човека?



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: camie_]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано24.01.08 19:29



:))) Това питам де, доколко астрологията е обективна, примерно със смяната на календара началната и крайната дата на зодиакалния месец (говоря профански), изместени ли са две седмици напред? Примерно зодия Близнаци преди от 7-ми май до 7-ми юни ли е била? Инак на мен ми е ясно, че щях да бъда същия човек, само че според астролозите щях да бъда зодия телец и щяха да ми се приписват други качества.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Редактирано от Фeйщицa на 24.01.08 20:00.



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: camie_]  
АвторB. (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 11:06



Ще гледам да ти се обадя и по-рано, добре че ме подсети.





Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: huanji]  
АвторB. (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 11:52



„За съвети относно практиката обаче, не мога да се въздържа толкова лесно. Особено в частта си, която касае масовия потребител и обяснява принципите на работа на съзнанието.”

Според мен самият ти си раздвоен дали да помагаш на несериозни, неподготвени хора. Поне предишното ти изказване имаше такъв контекст. В следващия момент си категоричен, че трябва да го правиш, дори на всяка цена. В този ред на мисли ще те попитам – какво те спира в този случай?



„За мен имах предвид, по- скоро да завърша, защото съм започнал отдавна. Нещата са толкова прости, на този етап ми липсва смирение и затова се въздържам."

Да завършиш методиката на Сахаров, ако съм те разбрала правилно?! Ако си към края би трябвало да си свръхчовек, или най-малкото ясновидец. Нали последователят се превръща в такъв към средата и края на практиките си по отваряне на третото око! Как мислиш?

Колко страници има да се набират още по „12-те писма на Сахаров”. Питам те, защото мога да помогна, пиша много бързо на компютър и няма да го усетя като работа. Предложението ми е сериозно, дори и да не ми вярваш!





Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: Ф.]  
Автор huanji ()
Публикувано25.01.08 12:40



Е да, ама си по Григорианският и ще се равняваш по него.



Нямам компетентно мнение, аз съм любител.



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: B.]  
Автор huanji ()
Публикувано25.01.08 12:52



Прозорлива си, хващаш вътрепните ми душевни бори, относно тази практика. От една страна, неподготвен ще си докара по- скоро отрицателен резултат, а на напреднал, аз каквото и да му кажа ще е от малко значение. Но трябва да се казва по нещо, въпреки вечно колебаещатами се природа на везна...по Григорианският.



Проверил съм до определено ниво, че методът работи. Да, имал съм много видения, които са имали реални обекти, не измислени. Но свръхчовек няма, това е измислица. Всички сме хора, а просветлените са още по- обикновени хора. По- скоро ние сме сложните. :)) Все пак, тези неща не се загубват изцяло.

В Йога нещата са от съвсем друга градация и ясновидец във варианта, който познаваме от врачките е доста встрани. Тук метода е отправна точка към овладяване на медитацията, т.е. е измислен, за овладяване на съзнанието.

Не са много, ще ти донеса някоя страница, ако искаш.



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: camie_]  
Автор huanji ()
Публикувано25.01.08 12:52



Яко спам, но добронамерен.





Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: camie_]  
Автор huanji ()
Публикувано25.01.08 12:57



А, ъ, това, за което говорихме за жените са даоски практики, не трети очи.



Но да, някои практики са различни при жените, поради чисти физиологични причини. Не виноват, аз само читател.



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: kambam]  
Автор huanji ()
Публикувано25.01.08 12:59



Удължаването е една шега, в смисъл, че започваш много отдалеч да подушваш. Супер, даосите са невероятно практични и ще имаш приличен здравословен и житески ефект, без излишни философии.





Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: huanji]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 13:02



Е да де, ама ако тук бяха изчакали още няколко десетилетия преди да сменят календара и го бяха направили след моето раждане, по стар стил щях да съм теуе. Я да питам в клуб Астрология според Грегорианския календар пак ли на 21-ви е влизал в сила следващият зодиакален знак. Щото виж колко ентересантно - само преди един век двама, които са се родили в един и същи миг от гледна точка на конфигурацията на небесните тела, единият по нашите земи, а другият, примерно, във Франция, е можело да се окажат родени под различни зодиакални знаци според календара, който се е ползвал на съответната територия. Освен ако нашите астролози не са боравели с Грегорианския календар. Но това пък само отлага въпроса как са изчислявали началото и края на зодиите "юлианските" астролози.



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: Ф.]  
Автор huanji ()
Публикувано25.01.08 13:46



Мисля си, че положението на небесните тела е едно, а календара друго. Т.е. ако изчисляваш реалното положение на планетите, няма значение датата. Но не разбирам от тези работи, иди в Астрология и им дай да се разберат.





Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: huanji]  
Автор camie_ (новак)
Публикувано25.01.08 15:29



айде не ми се оправдавай



Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: camie_]  
Автор huanji ()
Публикувано27.01.08 18:44



Поне за пред хората.





Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: Фeйщицa]  
Автор huanji ()
Публикувано27.01.08 21:34



Това, което ти отговориха в астрология е логично, но исках те да ти го кажат. Всичко се изчислява според положението на планетите, а не според календара.





Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: huanji]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано28.01.08 08:47



Предполагам, че пак според календар, но техен си. Не вярвам да работят с преки астрономически наблюдения. :) А и юлианският и грегорианският календар също са изчислени според движението на слънцето... ъъъ... нали?

Както и да е, сега схванах.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Тема Re: Въпрос извън тематанови [re: Фeйщицa]  
Автор huanji ()
Публикувано28.01.08 12:27



По правило би трябвало да е според астрономичните наблюдения, но ако има някое малко отклонение, ще го оправдаем я с някой дом, я с някой асцендент. Кво толкоз.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.