Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:18 26.04.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Защо във Варна изчезна уличното осветление?  
Автор Jay Gould (студенокръвен )
Публикувано23.11.09 19:41



В кой век живеем, според Кирчо Ментата и некадърните паразити в общината, че ни държат на тъмно?



На моята улица (Битоля) и на Селиолу, светят само по една лампа на 100-200 метра.
Забелязах и на много други места в града ни е така.




Редактирано от Jay Gould на 23.11.09 19:48.



Тема Re: Защо във Варна изчезна уличното осветление?нови [re: Jay Gould]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано23.11.09 22:05



Аз пък днес забелязах че паркинга пред блока е осветен.Така харно си светеше лампата че чак се завъртях да я изгледам-не повярвах на очите си. Никога не бях заблязвал че там има и стълб ебаси



Карай бе,ко ти пука. Сега нали имаме фенери на джесеемите

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Защо във Варна изчезна уличното осветление?нови [re: Jay Gould]  
Автор bObbO (понякога bobo)
Публикувано23.11.09 22:07



Пък в нашия краен квартал лампите са през 20-30 метра и си светят и ги поправят като се обадим, че са изгорели. И има шарена светлинна елхичка в градинката на ъгъла. Светло е в целия район. Хм, а никоя важна особа не живее наоколо.



Тема Re: Защо във Варна изчезна уличното осветление?нови [re: bObbO]  
Автор conax.vn (непознат )
Публикувано23.11.09 22:15



В Гръцката свети та се къса.. в младости, победи, чайки, възражданета, градини и владиславовци, също си свети. та дори в левски не знам къде сте ги нацелили тия поголовно оставени без осветление райони, улици и квартали. Най-вероятно става дума за някоя локална авария и надали ще оставят дълго нещата така. Варна си остава един от най-осветените градове в страната (преди време нещо бях мернал info за 97% осветеност)



Редактирано от conax.vn на 23.11.09 22:16.



Тема Re: Защо във Варна изчезна уличното осветление?нови [re: conax.vn]  
Автор Jay Gould (студенокръвен )
Публикувано23.11.09 23:30



Ами то улиците си ги пише кои са. Ако някой не вярва да дойде да му покажа


И не лъжи. Вчера бях в Чайка, не свети и там, във Владиславото покрай блок 400 и не знам кой си също.




Тема Re: Защо във Варна изчезна уличното осветление?нови [re: bObbO]  
Автор Jay Gould (студенокръвен )
Публикувано23.11.09 23:34



Добре, че ме подсети. Утре ще се обадя в общината и ще запиша разговора






Тема Re: Защо във Варна изчезна уличното осветление?нови [re: Jay Gould]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано23.11.09 23:37



Целия северозападен раьон на владиславово е с номера 400 и някой си.Ама да твърдиш че там е тъмнилка и да очакваш да ти върже някой си е смехория


Аз от тук ги виждам. Ми не са изпоаднали в мрак някакъв си хората.

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Защо във Варна изчезна уличното осветление?нови [re: *Плaмeн*]  
Автор Jay Gould (студенокръвен )
Публикувано23.11.09 23:40



Бе той нека ми мине по тъмната улица крадливия гей, дето не се посвени да посегне в 2001 на малкото бизнесче на жена ми и да го даде на шофьора си. Ако иска да си сложи и свещ в кметския задник да ми свети, ама искам светло!

ПС: Чух, че последно, шофьора на кмета Кирил Йорданов, станал строителен предприемач и голям строителен бос




Тема Re: Защо във Варна изчезна уличното осветление?нови [re: *Плaмeн*]  
Автор Jay Gould (студенокръвен )
Публикувано23.11.09 23:47



Е аз пък бях там онази вечер.
Покрай Газостанцията .. не знам там от 400 до кой номер са.
В Чайка поне от Явор, до Судентска не светеше по навътре от първата алея край булеварда - Вчера.
Покрай нас също не свети - От Пикадили Център до Чаталджа, цялата Битоля е тъмна. Селиолу и околните улички също са тъмни.
Който не вярва, да мине да брои лампите които стоят като паметници, а не да ми дрънка празни приказки.




Тема ПС:нови [re: Jay Gould]  
Автор Jay Gould (студенокръвен )
Публикувано23.11.09 23:52



На някой май ще се налага да благодаря. Цялата улица Битоля е тъмна, но пред моята кооперация светнаха 2 лампи






Тема Re: ПС:нови [re: Jay Gould]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано23.11.09 23:55



Е ами те тея форуми нали са затова в крайна сметка



не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: ПС:нови [re: *Плaмeн*]  
Автор Jay Gould (студенокръвен )
Публикувано23.11.09 23:59



Форума е ала-бала, но си искам свтлината, че ме е страх от тъмното.




Тема Re: ПС:нови [re: Jay Gould]  
Автор Julian (доктор)
Публикувано24.11.09 08:56



Някой знаели къде може да се обаждам са повредени или изгорели лампи? Обикновенно липсата на осветление е поради някаква повреда или просто са изгорели лампите.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: ПС:нови [re: Julian]  
Автор conax.vn (непознат )
Публикувано24.11.09 10:16



Като забележиш неработещо улично осветление, свързваш се с районната ти община, те ще се свържат с фирмата която се грижи за осветлението в твоя район.



Тема Re: Защо във Варна изчезна уличното осветление?нови [re: Jay Gould]  
Автор conax.vn (непознат )
Публикувано24.11.09 10:17



Мда.. локални повреди по 4-5 улички = уличното осветление в ЦЯЛА Варна изчезна мда :)





Тема Re: Защо във Варна изчезна уличното осветление?нови [re: conax.vn]  
Автор Kиkc ()
Публикувано27.11.09 08:30



Човекот е анти-кметски настроен просто, ма не му вързА

. Т



Тема Re: Защо във Варна изчезна уличното осветление?нови [re: Jay Gould]  
Автор v.peichev (страшен)
Публикувано27.11.09 18:09



Икономия на енергия и светомаскировка - градът е трудно забележим за евентуалния нападател, аналогично на много градове през втората световна война. Също така се подобряват сериозно условията за астрономически наблюдения - през втората световна война осветлението в Лос Анджелис е било силно ограничено и на близкия телескоп са направени важни наблюдения върху близките галактики при минимални смущения.



Коткотрепач

Тема Re: Защо във Варна изчезна уличното осветление?нови [re: conax.vn]  
Автор Jay Gould (студенокръвен )
Публикувано01.12.09 17:39



Ами като е само повреда, колко седмици още ще са нужни за оправянето и?




Тема Re: Защо във Варна изчезна уличното осветление?нови [re: v.peichev]  
Автор Jay Gould (студенокръвен )
Публикувано01.12.09 17:40








Тема Re: Защо във Варна изчезна уличното осветление?нови [re: v.peichev]  
Автор conax.vn (непознат )
Публикувано02.12.09 20:55



Много ще се скрием в тая градска тъма с тая празнична украса ще знаеш





Тема Re: Защо във Варна изчезна уличното осветление?нови [re: Jay Gould]  
Автор Jay Gould (студенокръвен )
Публикувано04.03.10 09:33



По моята улица още не свети. Направи ми впечатление, не свети и по Княз Борис 1 поне около 30 % от уличното осветление, както не светят и някой сгради за които ние като данъкоплатци платихме да бъдат осветени.




Тема Re: Защо във Варна изчезна уличното осветление?нови [re: Jay Gould]  
Автор Taли (непознат)
Публикувано09.03.10 11:16



По бул. Цар Освободител в района на кв.Победа, т.е. там, където се пресича с околовръстното не свети. Добре, че има разни фирми и светофари, но това не помага да се видят нанвреме огромните дупки. В района на Възраждане 2, пак на същия булевард, осветлението също е благоприятно за крадците. В самия квартал отвреме-навреме се излъгват да ги пускат, но ... не винаги. Просто пестят енергия, за да могат да покрият все пак сметките за поддръжката на палмите през зимата. И понеже си нямаме достатъчно детски градини и ясли, а и ще трябва като някоя жена забременее да се тегли томбола дали да направи аборт или да износи бебето, за да може после да участва успешно и в томболата за градините. Та понеже си нямаме градини, палмите ще ни трябват, за да може да отглеждаме децата си на тях...и без това на маймуни ни правят.....палмите ще вършат работа.



Тема Re: ПС:нови [re: Julian]  
Автор Taли (непознат)
Публикувано09.03.10 11:33



Според мен не са повреди след като периодично светят, т.е. някой все едно им дърпа шалтера и после пак ги пуска. Или може би фирмите за поддържката си вземат едни пари за ремонт, а не правят такъв?!



Тема Re: Защо във Варна изчезна уличното осветление?нови [re: v.peichev]  
Автор Taли (непознат)
Публикувано09.03.10 11:35



Ааааааа сега разбрах, значи целта е да не се виждат от сателит дупкитеее. Боже, че съм недосетлива





Тема Re: Защо във Варна изчезна уличното осветление?нови [re: Taли]  
Автор galuni (минаващ)
Публикувано01.04.10 21:54



A някой знае ли телефон на който да подам сигнал, че на улицата ни не свети нито една лампа?
От е-он ми каза, че не е тяхна работа. Общината си имала кой да оправя уличното осветление.....



Тема Re: Защо във Варна изчезна уличното осветление?нови [re: galuni]  
Автор conax.vn (непознат )
Публикувано02.04.10 14:30



galuni: Свържи се с районното кметство към което си и подай сигнал за осветлението. Е-ОФФ наистина не им е работа те са просто гаден оператор за предоставяне на ток, не на поддръжка на осветлението в града, тва си е работа на местното кметство, то е с договори за фирми дето ги поддържат тия неща. Те ще се свържат с фирмата която стопанисва него район. Бавят се да, но вършат работа. Ако след седмица-две няма ефект, звънни им пак да ги питаш 'и какво правим сега ще бачкаме ли ще учиме ли?'.
PS. Изпитано за районно кметство "Младост".





Тема Re: Защо във Варна изчезна уличното осветление?нови [re: conax.vn]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано05.04.10 13:52



На мене ей тва не ми е ясно-докога все ще трябва да потвутваме лентяите да си вършат работата за която забележете-не им се плаща,а вече им е платено!

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Защо във Варна изчезна уличното осветление?нови [re: *Плaмeн*]  
Автор conax.vn (непознат )
Публикувано05.04.10 14:30



Докато съществува България..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.