Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:50 13.06.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Central Plaza MALL  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано03.03.07 18:36



Понеже много хора питат кога ще отвори първия голям търговски център във Варна. Наистина той много скоро ще отвори врати. От Дорелов с му направили добра анимация как ще изглежда от вън и от вътре.



Central Plaza и този бизнес център в формата на голям пътнически кораб с едно добро допълнение към двореца на културата и спорта и висшето военноморско училище. И двете сгради скоро ще бъдат завършени.












Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор tanashubav (минаващ)
Публикувано03.03.07 20:03



И двете сгради са невероятни! Миналата седмица минавах от там и страшно ми харесаха! Не знаех че едната ще прилича на кораб, защото за разлика от графиката на живо има много дървета и не се вижда!
Напрактика Централ плаза ще е първия голям модерен търговски център във Варна от много време насам (да не кажа единствения)! Интересно че на видеото има магазини на марки които досега не са присъствали не само във Варна но и в България като ГАП и Виктория сикретс. Ако наистина ги има (ГАП най-вече де

) ще съм много доволен защото имат много хубави неща!



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: tanashubav]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано03.03.07 21:07



Бизнес центъра, през пролетта съвсем ще бъде закрит от големите дървета, който има около него. В София или някой друг град, мутрите биха отрязали дърветата за да им се вижда сградата, но все пак това е Варна и това няма да стане.

Виждаш tanasе, миналата година малкия "Пикадили парк" в жк.Бриз постави началото модерните търговски центрове. До края на тази годината ще има три големи търговски центъра. Още три ще започнат да се строят тази година ЦУМ, Orchid Mall и също и така инвеститора от Central Mall (Велико Търново)





Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор tanashubav (минаващ)
Публикувано03.03.07 21:20



Пикадили парк не е точно от този тип търговски центрове, затова Plaza-та ще е началото според мен. След 2 г. търговията във Варна няма да има нищо общо със сегашната и слава богу!



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: tanashubav]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано03.03.07 22:09



Да, наистина Plaza-та ще е пъвия.

Развлекателно-търговски центрове от този вид липсват във Варна. Този факт, както и фактът, че основния обем търговия по света се извършва в подобни центрове, които преди всичко довеждат до концентрация на стоки, услуги и забавления, предлагани в една отлично организирана за клиента среда ще доведат до бързо налагане на Central Plaza в град Варна, като една от най-добрите и посещавани развлекателно-търговски площи в града.





Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор tanashubav (минаващ)
Публикувано03.03.07 22:39



Макар и с рекламна цел от Дорелов са напълно прави, че подобен вид центрове са много удобни за клиента. Знам от собствен опит, че когато свикнеш всички магазини да са ти "накуп" много трудно ще се върнеш към пешеходните "маратони" из центъра.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: tanashubav]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.03.07 12:13



Ум не ми побира как ще се осъществява достъпа...такъв голям магазин по толкова тясната и почти винаги задръстена ул. "Вапцаров" (май така се казваше...м/у Морското и Чайка)

А зареждането? Как ще ми навата тежките камиони?
Вероятно и на двата въпроса отговора е "Чайка"...ама нали точно заради това уж обитателите не поискаха навремето да се строи Билла? И затова сега Пикадили ни дере с видоките цени?

Редактирано от Cтepн™ на 04.03.07 12:15.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: Cтepн™]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано04.03.07 13:11



Няма от какво да се притесняваш, Търговския център ще е запълнен с магазини за мода и услуги, а на последните три етажа офиси. Няма да има супермаркет или нещо друго, което да се нуждае от складове, който да се зареждат от тирове.


И двете сгради с подземни паркинги, но трафика по улицата за съжаление ще се увеличи.

Не си мисли, че Била продава по евтино от Пикадили. Примерно, цените на БИЛА в Шумен с по високи от цените в ПИКАДИЛИ център. Иначе с ми казвали, че наистина магазините в Чайка продават по-скъпо. Доколкото знам Пикадили имат някакви планове за магазин на онази поляна близо до спирка Явор.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.03.07 13:37



Не искам да изпадам в кокошкарски спор, но Пикадили вдигнаха цените точно, когато се разбра че Билла няма да строят тук.
Не съм в Чайка, до сладкарница "Синчец" съм...точно м/у Бурлекс и Мамбо (част от Пикадили)...за ежедневните стоки цените на Бурлекс са с -10 до -30%



В магазините за мода и в офисите няма да идват клиенти с Трабанчета и Жигулки, а с големи коли...и улицата я брой съвсем запушена...за мене буди недоумение строежа на такова голямо нещо (+ кораба до него) без да е осигурен локален подход.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: Cтepн™]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано04.03.07 14:03



Да може и да с вдигнали цените. Не много хубаво, че Пикадили се превръщат в монополисти, трябва да има конкуренция.


Учудващо, че Била не можа да стъпи във Варна. Предпочитат да купят евтини терени в градове като Разград и Ловеч.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор iya2 (непознат)
Публикувано05.03.07 15:20



Е, нали се появи Кауфланд - вече има ценова конкуренция. Прави ми впечатление, че доста от стоките на Кауфланд, които се дублират с Метро, са им по-ниски цените, което ме радва, защото в Метро повечето опаковки са по 2, 3 и т.н. Вече рядко се отбивам в Пикадили - за мен станаха доста скъпа верига. Предпочитам Кауфланд и Бурлекс.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано05.03.07 16:34



За мен лично най-странното в тоя кораб е, че е обърнат с кърмата към морето.





Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: iya2]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано05.03.07 20:10



Конкуренция си конкуренция, сваля цените и се отразява добре на потребителите. Лошото е като остане един монополист на пазара. Помня, че Правителството в Полша беше порицало Немските вериги. Като убили местните конкуренти рязко дигнали цените за да трупат печалби от поляците.

За това във Варна е добре да се набутват колкото повече вериги за да няма монополисти. Лошото, че земята във Варна е скъпа. Примерно една БИЛА с пари за един парцел във Варна, може да купи три парцела в по-малки градове, където няма да имат никаква конкуренция.





Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: deadreckoning]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано05.03.07 20:15



Един от Планекс ми разправя, че като завършили грубия строеж на сградата. Подземния етаж започнал да се пълни с вода и работниците започнали да се шегуват, че кораба почнал да потъва.





Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано06.03.07 09:17



За мен е мн. странен избора на Билла за място.
Вярно, че в тази част на града (Чайка) имаше комай само един Бурлекс и щяха да са без сериозна конкуренция, но погледнато от друг ъгъл логиката е срещу това - земята в Чайка е мн.скъпа=> жилищата са скъпи=>се купуват от по-заможни хора=>те няма да гледат няколкото стотинки по-евтино, а ще гледат рахатлъка си.
Докато достатъчно големи площи в по-евтините западни квартали има.





Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: deadreckoning]  
Автор PyшиBapнaлиeв (новак)
Публикувано06.03.07 09:18



Като се олющи боята от бетона на тоя кораб,на какво ще заприлича.Майко мила.Като циклоп от гръцката митология с тия джамове като очи.Бостанско плашило за прогонване на чуждестранните туристи.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано06.03.07 09:52



Е, това не е нищо ново - всеки, който е минавал от там знае, че когато започна строежа, повече от 2 години имаше една яма пълна с вода, поради намиращия се канал в непосредствена близост.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: PyшиBapнaлиeв]  
Автор _Mepakлия_ (Инженер)
Публикувано06.03.07 11:57



Стените са облицовани с някакви алиминиеви плоскостри, не е на бетон затова няма опасност да се олющи боята



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор bObbO (член)
Публикувано06.03.07 12:51



Този "кораб" изглежда добре на рисунка, но реалността май не е такава... Винаги, когато съм минавал покрай Акациите ми е правило впечатление колко мрачно и усойно е това място. Просто там няма слънце. А и сега с тия чудовища... Такава сграда си иска и съответната площ и простор около нея, а на мястото, където е няма такива.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: bObbO]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано06.03.07 19:05



На живо сградите изглеждат още по-внушително с тези алуминиеви плоскости в бял цвят, който предават лъскавина на сградите. Според мен това е добро място за този кораб и одобрявам решението на инвеститора. Можеха да построят поредния черен квадратен мастодонт. И на този кораб нямаше да му върви някак си ако беше построен някъде в полето до летището.
Кораба веднага бие на очи като го погледнеш от паметника на българо-съветската дружба.
Защото формата му контрастира с правоъгълните блокове на Чайка.





Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор tanashubav (минаващ)
Публикувано06.03.07 20:21



На живо наистина са си много хубави и двете сгради. Вярно, че има доста големи дървета там, но това е много хубаво. Лично аз си мисля, че улицата е доста тясна за по-големия трафик който ще трябва да поеме след откриването на Плаза и бизнес центъра и това е единствения недостатък на целия проект. Но дали наистина ще е проблем времето ще покаже.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: bObbO]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано06.03.07 22:13



Като не ти харесва кораба, какво ще кажеш за 12 етажения бизнес хотел дето ще го строят близо до Спорната зала.







Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: tanashubav]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано07.03.07 14:34



те хубави картинки, но какво ще излезе е съвсем друг въпрос. Отделно, както вече споменаха няма добри пътища, които да поемат трафика и това ще изиграе лоша шега на всички. Проблемът за пореден път е в некадърността на общинарите, които дават разрешителни за строеж, без да мислят за инфраструктурата. А нещата трябва да вървят ръка за ръка. Добрата новина е че централ плаза е доста малък, лошата е че местата за паркиране са още по-малко и това ще доведе до некъв ад за живеещите наоколо и за посетителите му.
Според мен, на Варна и трябва един оргомен ТЦ, но с голям подземен паркинг (250 места) и някъде далеч от центъра. Там просто няма пространство.

Относно супермаркетите. Тук пак е вина на общината щото ако имаше мозъци, трябваше да помислят за парцели определени за търговски площи още на времето.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор bObbO (член)
Публикувано07.03.07 19:49



Нее, не съм казал, че "корабът" не ми харесва, напротив! Казах само, че по моему картинките създават малко изкривена представа - сградата може да е същата, хубава, блестяща, но обкръжението й е дадено много по-разкрасено, отворено, отколкото е в действителност.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: bObbO]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано07.03.07 20:29



Така е! Обкръжението е по-разкрасено.
Видях, че любимите ти места във Варна с Галата и панорамния бар на хотел на Черно море. Аз също си падам много по панорамите. И според мен който, не видял как изглежда град от там, трудно може да каже, че познава Варна. Доколкото разбрах на последния етаж на задницата на кораба, ще има заведение, което ще има изглед към морето и морската градина.Ще добре, ако го направят.
Мене всяка лято ми се налага да развеждам хора из Варна. И тези две сгради вече с ми в списъка за показване. Търговския център ще го препоръчам на приятели, който бачкат като екскурзоводи в курортите.





Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано07.03.07 20:52



Ето схемите за парко местата на Плаза.
Подземния паркинг и външния!






Ще има такъв огромен търговски център! Варна мол ще най-голямата сграда в града строена по времето на капитализма.Общата разгърната площ е 70 000кв.м.на стойност 72млн.лв. По цена отстъпва единствено на хотел " Кемпински" в Златните на стойност 78млн.лв и разгъната площ от 60 000 кв.м.
За сравнение, мол София също е 70 000кв.м.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор bObbO (член)
Публикувано08.03.07 11:13



Аз доста съм си занимарил напоследък сайта за Варна ама все се каня да му сложа една страничка "must see" с инфо и картинки на такива интересни места във Варна за ходене и виждане. Кога ли ще се наканя... Та, ти ме подсещаш отново. Тия теми напоследък за бъдещите хубости в града също могат да се организират в страничка, но там вече авторските права...



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано08.03.07 12:41



и аз ги гледах тези схеми и точно затова писах. Преброй местата и ще видиш, че са много малко.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано08.03.07 19:33



Предполагам, че в началото този търговски център може създаде
проблеми с паркирането и трафика. Защото няма да има конкуренция. После като отворят за коледа мол Варна и Пфое мол интереса към Плазата ще намалее и нещата ще придобият по-нормален вид.





Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: bObbO]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано08.03.07 19:35



Кой от всичките сайтове за Варна е твоя!





Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано01.05.07 19:28



За тези който не с разбра ли Central plaza отваря през юни!

Първият МОЛ във Варна ще бъде открит през юни

Първият от четирите търговско-развлекателни комплекси, които в момента се строят във Варна, ще бъде открит през юни 2007 г., съобщиха от компанията инвеститор Дорелов ООД. Общата инвестиция в Central plaza, който се намира в непосредствена близост до Двореца на културата и спорта в града, е 9 млн. евро. Центърът има 50 магазина, 15 офиса и седем щанда, както и места за 130 автомобила на открит и закрит паркинг. Общата разгъната застроена площ на комплекса е 11 200 кв.м., а търговските обекти в него са от 16 до 263 кв.м.

Инвеститор и строител в комплекса е Венцислав Дорелов, а проектант - Дизарх ООД.

"Развлекателно-търговски центрове от този вид все още липсват във Варна, казва Дорелов. Това, както и фактът, че основният обем търговия по света се извършва в подобни центрове, които позволяват концентрация на стоки, услуги и забавления, ще доведат до бързото налагане на Central Plaza във Варна."

На всяко от търговските нива в комплекса ще бъдат разположени монитори, свързани с вътрешна телевизионна мрежа, която ще излъчва рекламни клипове и филми. Central plaza ще има и собствено месечно рекламно издание. Управлението на търговския център ще се осъществява от специално учредено за целта дружество. Предлагането под наем на търговски обекти в Central plaza ще се осъществява от компанията Либер пропърти солюшънс ЕООД. Наемите в Central plaza ще варират от 20 до 70 евро за кв.м., заявиха от дружеството.

До края на тази година във Варна трябва да бъдат открити още два големи търговско–развлекателни комплекса. Инвеститор на Мол Варна е Интерсервиз Узунови АД. Според изпълнителния директор на компанията Красимир Узунов центърът ще струва около 35 млн. евро. Инвестицията ще бъде осигурена от собствени средства и банкови кредити, уточни Узунов. Теренът под бъдещия център от 16 500 кв.м. е разположен на бул. Вл. Варненчик, близо до бъдещия втори магазин на Кауфланд във Варна. Разгънатата застроена площ ще е около 70 000 кв.м.

Пфое мол е вторият голям търговско–развлекателен комплекс, който трябва да бъде открит във Варна до края на годината. Инвеститор на проекта е акционерното дружество със специална инвестиционна цел (АДСИЦ) Люк. Това съобщи Атанас Фурнаджиев, изпълнителен директор на компанията Мото-Пфое, която е акционер в Люк. Комплексът ще бъде с разгърната площ над 26 000 кв.м., от които 17 500 кв.м. магазини. Размерът на първоначалните инвестиции в мола е над 12 млн. евро. До края на септември 2009 г. в града трябва да отвори врати и третият - Оркид мол.

















Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор tanashubav (член)
Публикувано01.05.07 19:48



Много е красив новия търговски център! Онзи ден минах и видях че е почти готов.
Новината за мен от поста ти е че ще правят втори Кауфланд до Варна МОЛ. Така Варна се оформя втора търговска зона около Автогарата до Дом Младост след първата която е района на Метро.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор palasto (непознат )
Публикувано11.08.07 00:07



1. Плазата не е мол, а търговски център, малко по-малък от Пфое мол, който също не е мол. Нямат котвите: супермаркет, кино, боулинг, фаст фуд, нито пък услуги или други развлечения, които са присъщи за всеки един мол.
2. Тъй като това е писано през март, явно не се е сбъднало още. Причината е май липсата на наематели, но не мога да разбера защо, след като ще е 1-вия модерен търговски център във Варна, макар и да не е мол. Толкова ли няма кандидати Дорелов? Беше неколкократно обявяван за отваряне през март, април, май, юни, юли и сега се говори за септември. Знае ли някой нещо?
3. Отвън изглежда, че по магазините не се работи, макар да има асансьори и ескалатор, които май са готови. Акоста имаше снимки отвътре. Кой разполага с повече информация за центъра? Някой спомена за скорошно отваряне...



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: palasto]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано11.08.07 01:02



Първо логичния превод на MALL е търговски център.
Така че вече зависи колко ти е голям търговския център. Толкова повече неща ще имаш в него.

Жестоко се лъжеш в Плаза и особено в Пфое ще има само магазини. Нормално е в най-големите Орхид и Галерия да има най-много неща.
В Плазата има ресторанти и барове и др. услуги.
Единия от последните етажи на Пфое е дискотека.

Всички боулинги във Варна фалирах, така че това не добра идея.

И стига мисли, че магазина няма наематели. Наемите през май в Плаза с били от 20 до 70 евро за кв. Ако имат проблеми веднага ще ги свалят и ще пуснат
на Форос да ги дава под наем. Ето ти една снимка от преди малко. Ти вярваш ли че Дорелов e останал без пари, че да не може да сложи лампи на магазина долу.







Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: palasto]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано11.08.07 01:09



Плазата е с разгъната застроена площ от 13 800 кв.м. и почти два пъти по-малка от
Пфое с разгъната застроена площ -от 27 000 кв.м.





Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано11.08.07 10:32



Първо: използвайте български език, а не американски английски, написан на кирилица


Второ: Акоста, боулингите във Варна фалраха, защото цените им бяха от 5лв на партия на човек нагоре и не бяха много хората, които всекидневно можеха да си позволят удоволствието.




Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор parapun4e (непознат )
Публикувано11.08.07 11:02



Акоста да ти кажа честно, мисля че тоя Плаза ли какво е няма да отвори скоро. Имам едни приятели че тяхен братовчеди ли де да знам какви, били наели магазин там и им давали зор за май месец да е отворен.... сега е Август и все още не е отворен. Според мен това е малко дълъг период вече... А дали няма да отвори наравно с другите молове....





Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано11.08.07 12:09



Според мен, това са доста високи наеми за Търговски център, дори за Варна. Нали целта на търговските комплекси е да привлекат много наематели, чрез значително по-ниски наеми отколкото на главната? Защото, ако целта на много от марковите магазини по главната е присъствие по-скоро за престиж, както и в София по Витошка, то в ТЦ целта е да се печели.

Редактирано от Mитaka® на 11.08.07 12:11.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: Пaвчyko]  
Автор palasto (непознат )
Публикувано11.08.07 17:11



Добре де, не е мол, а голям търговски център. Не е фаст фуд, а заведения за бързо хранене. Знам, че в Плаза ще има само 1 кафене и едно заведение за бързо хранене или нещо като закусвалня дори. Какво друго освен магазините и тях ще има, някой знае ли? Никой не казва основното: дали ще отвори скоро и ако не, поради какви причини? Колкото до Пфое, на мен не ми харесва, ама никак даже с този противно оранжево-кафяв цвят отвън. Разпредението на страницата им също е кофти. Този коридор между двете сгради е направо за страдащи от клаустрофобия, а там ще има и магазини. Полезната площ на Сентрал Плаза сякаш е повече, а е и по-компактен. Стига да заработи...



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: Mитaka®]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано11.08.07 21:34



Именно това имам в предвид, че наемите с високи и минималния договор е 3 години.
С такава офертата Дорелов изобщо не ми изглежда притеснен от липса на наематели. Него не го интересува да ли ще отвори през юни или септември важното да набута търговците на максимално високи наеми. Така може да постигне максимално висока цена при продажба на търговския център.





Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: palasto]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано11.08.07 21:34



Ей ти ми разби! Закусвалня за банички и буза!





Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор palasto (непознат )
Публикувано12.08.07 10:07



Това, което се вижда със зелените стени и оранжевите плочки си е наистина нещо като ресторант на самообслужване, а иначе казано на български си е закусвалня от Бай Тошово време. Разликата е, че ще има и маси отвън. На една от снимките пише: Take away. Изглежда така ще се казва заведението. Нещо като Макдоналдс, което не е престижно според мен, никак дори...



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано12.08.07 12:15



Е какъв търговец-мазохист трябва да си, за да се набуташ в този център при космически цени и най-важното при ЛИПСА на фиксирана дата за отваряне? Как ще сключиш 3 годишен договор при положение, че не се знае кога ще почнеш да работиш?

Редактирано от Mитaka® на 12.08.07 12:18.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: parapun4e]  
Автор rds1OO ()
Публикувано12.08.07 14:09



То това дори и да отвори, ще е някакъв ужас май, така като го гледам. В действителност не изглежда точно така както на анимацията - улицата отпред е тясна и разбита, както и тротоарите. Не знам дали са осигурили достатъчно места за паркиране... но май нещо не мога да си представя къде там има достатъчно място за голям паркинг - т.е. този "търговски център" май ще се превърне в нещо локално за хората от чайка, на които им е удобно да ходят до там и пеша.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: rds1OO]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано12.08.07 19:36



Направили подземен паркинг , а пропуснали да направят обор. Сега няма къде да си паркирам магарето и каруцата!





Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: Mитaka®]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано12.08.07 20:03



По-принцип инвеститорите по слъгват с фиксираните дати. Ще ти дам един пример. Първоначално през 2004г. за "София мол" беше обявено, че ще отвори през ноември 2005г. После през януари 2005г. пак се изказаха, че ще отвори до края на 2006г. накрая отвориха през юни 2007.

Аз бях в София в началото на април и търговския център отдолу изглеждаш като пред отваряне. В крайна сметка отвори два месеца по късно. Пък цялото закъснение е общо 7 месеца от първоначално обявеното.











Тема Статия - отговор на много въпросинови [re: akosta]  
Автор palasto (непознат )
Публикувано12.08.07 22:31



Вижте тази статия:

http://www.largo.bg/info_issue.php?iID=719

Тя дава отговор на много въпроси. Щом като при 50 магазина Дорелов води преговори с 40 фирми, то значи само 10 магазина или само 20% са заети. За останалите 80% се надлъгва с потенциалните наематели, ако наистина има такива. Говори се за откриване в началото на септември. Кога ще подпишат договорите и кога наемателите ще имат време да си направят магазините? Май наистина за него няма значение кога ще отвори, стига да подпише за по-високи наеми, за да може да го продаде малко по-скъпо. И все пак кога??? ...

Редактирано от palasto на 12.08.07 23:13.



Тема Re: Статия - отговор на много въпросинови [re: palasto]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано12.08.07 23:41



В статията се казват доста по различни неща от това, което мислиш!



Първи търговски площи в центъра запазиха световно известни марки за обле­кла и модни аксесоари, бельо, обувки, бижутерия, парфюмерия и стоки за до­ма.

Някои от тях стъпват за първи път на варненския пазар поради липсата досе­га на достатъчно престиж­на сграда за предлаганата от тях стока.

За малкото свободни магазини с площ от 16 до 500 кв. м вече преговарят над 40 фирми.

16 оферти (за закупуване) има и за Central Plaza, призна предприема­чът Венцислав Дорелов. Според него активният на­чин, по който инвеститори­те преговарят, показва 2 не­ща: моловете имат бъдеще, те все още са крайно недо­статъчни като търговска'" площ на глава от населението и се продават евтино.




Това вече е логично обяснение за наемите от 20 до 70 евро за кв.м. и договорите за три години.

Редактирано от akosta на 12.08.07 23:55.



Тема Re: Статия - отговор на много въпросинови [re: akosta]  
Автор palasto (непознат )
Публикувано13.08.07 00:51



Акоста, първо да те питам как се поства линк, т.е. къде точно се слага URL?

Второ: по принцип съм съгласен с теб, но... Как мислиш? Дорелов почна този обект през март/април м.г. Защо за година и 3-4 месеца не е успял да напълни центъра с наематели. Дали си забелязал, че в сайта на Търговски център Варна са дадени стари разпределения на етажите, а в сайта на дорелов.бг са нови, т.е. плановете са сменени. Преди бяха повече и по-малки, а сега вече са по-големи и по-малко на брой магазини. Как си го обясняваш това. Има и сайт www.centralplaza.bg, но в него не може да се влезе без логин и парола. Дали мислиш, че този център ще бъде успешен на това място и с тези размери? За сравнение, доколкото знам, при Узунов отдавна няма свободни площи, а нито наемите там са по-ниски, нито е почнал по-рано. Магазините му са 2-3 пъти повече, а за площите да не говорим. Кой от тях ще бъде по-успешен? Дали Дорелов не е сбъркал нещо в концепцията си и затова стои без наематели? Например, в началния вариант нямаше предвиден дори ескалатор, сега е 1.



Тема Re: Статия - отговор на много въпросинови [re: akosta]  
Автор palasto (непознат )
Публикувано13.08.07 01:38



И още нещо: дали тази статия не е нещо като платена реклама? Дорелов не е ли притеснен, че вече година и няколко месеца не може да напълни център с 50 магазина с наематели? Забелязал ли си, че е сменил и плана на етажите? Виж

http://www.dorelov.bg/ и http://www.tcv.bg/. Кой инвеститор би купил незапълнен с наематели търговски център? Освен това, доколкото знам, в Мол Варна са за 10 години. Тригодишните договори няма ли да свалят цената според теб? Кой от двата ще е успешен?



Тема Re: Статия - отговор на много въпросинови [re: palasto]  
Автор devilllard (непознат )
Публикувано13.08.07 02:05



На плана в сайта http://www.dorelov.bg/ етажите са представени само с носещите стени и колони и задължително разграничените пространства,във вторият сайт обаче са добавени повече стени, които по принцип могат и да се махнат по всяко време и квадратурата на различните магазини да се промени, в зависимост от това как предпочитат наемателите. Нека кажем че този тип решения за правилното уползотворявяне на сградата могат да се взимат по всяко време. Това е и практика при строенето на кооперации, т.е.
всеки може да поиска от архитектите да му разположат стаите по негов избор.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор rds1OO ()
Публикувано13.08.07 08:20



Ако бяха направили подземен паркинг на 3-4 нива, можеше и да стане нещо... с тия 55 места (по план) за никъде не са - предполагам че една не-малка част от работещите там ще си ходят на работа с колите - и за клиентите какво ще остане?



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: rds1OO]  
Автор parapun4e ()
Публикувано13.08.07 17:42



... Абе.... луда работа





Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: rds1OO]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано13.08.07 19:27



Ще трябва да се разбереш с Дорелов колко точно места има за паркиране защо той твърди, че имал 130 места на открития и закрития.




Подземен паркинг на 3-4 нива! Отвори линака и ще разбереш, че е лудост!

Най-вероятно и Плаза има същия проблем!



Тема Re: Статия - отговор на много въпросинови [re: palasto]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано13.08.07 20:05







След по-малко от месец всичко ще е ясно около Плазата. Ето Танас купува само марково стоки и той ще си каже тежката дума. Дали вътре има престижни магазини.

Аз лично се съмнявам някой от 7-те търговски центъра да останат без наематели.
Който и да управлява в община Варна, бараките и битаците ще изчезнат от града.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор palasto (непознат )
Публикувано26.08.07 21:53



Вярно ли е, че Дорелов се канел да открива Сентръл Плаза на 15.09.2007 г.? Някой да знае случайно нещо за това? А, и все пак какви магазини ще има?



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано26.08.07 23:12



Да и аз така чух, на 15 щяло да е отворено за клиенти, а ифциалното празнество "КУПОНА" :) щял да баде на 22-ри Септември. Най-после и ние варненци може да пазарим. Чух че щяло да има доста нови марки, някои от които напално нови за България, обаче така и неразбрах кои са. Някой ако има инфо да дава , ако не след 3 седмици ще видим :)



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: palasto]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано27.08.07 09:53



Ако не сте забелязали на табелите за категоризация на подобни заведения за обществено хранене пише "Закусвалня" или "Заведение за бързо хранене". Не виждам нищо "Бай Тошовско" в българския език... Замяната на български думи с чужди такива нито ще ви направи по-големи капиталисти, нито ще станете по-богати!




Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: Пaвчyko]  
Автор palasto (непознат )
Публикувано28.08.07 00:27



Нещо не си разбрал, аз не съм привърженик на чуждиците. Използвам ги само, когато няма българска дума. А иначе не харесвам закусвалните, каквито те си бяха при Бай Тошо...



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: palasto]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано28.08.07 10:41



Ами аз знам български думи и за "mall", и за "fast food", и за "junkfood"


За последното даже се карах на гаджето ми, че го ползва вместо да каже "otpad" например




Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: Пaвчyko]  
Автор palasto (непознат )
Публикувано28.08.07 15:21



Тук вече беше коментирано, че "мол" е търговски център. "Фаст фуд" си е заведение за бързо хранене. Но все пак има разлика между традиционния търговски център и т.н. мол. Последният е по-голям, с много услуги, заведения и забавления. Може би най-правилното е търговско-развлекателен център, все пак. Виж, "junkfood" не употребявам и не знам как се превежда...





Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: palasto]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано28.08.07 15:50



junkfood е това, дето ти дават в McDonalds, т.е. отпадък.


Във Франция казват "centre commercial" дори на търговските центрове с кина, салони за балнеоложки процедури и т.н. като например "Centre commercial de la Part-Dieu" в Лион




Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: Пaвчyko]  
Автор palasto (непознат )
Публикувано28.08.07 18:13



Павчуко, не знам дали знаеш етимолотията на думичката mall. Тя произлиза от една малка търговска уличка в Лондон, но много известна. Казва се Pall Mall. Има и такива цигари... Парадоксът е, че думата mall е американски сленг и не се използва в Англия. Не само в България има проблем с точния й превод. В Румъния, Турция, Гърция, Испания, Сърбия, Чехия, Полша, Унгария, Литва, Латвия, Украйна и още много други страни към имената на тези търговски центрове стои добавка mall, вероятно за пояснение какво точно са. Франция винаги се е мъчила да се отдели от останалия свят, като че ли французите са нещо повече от другите. Така, че не ми ги давай за пример. Нагледал съм се на paysants francaises на Златни пясъци и във Варна. Много скапани туристи!

Редактирано от palasto на 28.08.07 18:17.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (непознат )
Публикувано28.08.07 18:49



Моята информация е съвсем неофициална и непотвърдена. Твоята достатъчно достоверна ли е? Защото пак ми се струва, че и този срок няма да бъде спазен. Остават само 17 дни, все пак... Откъде разбра, че официалното откриване ще е по-късно? Чух, че една от известните варненски парфюмерии щяла да има щанд, но коя точно, не знам. Имат ли нещо общо рекламните билбордове отвън с марките, които ще бъдат представени в Плазата?

Редактирано от palasto на 28.08.07 19:03.



Тема [b]Re: Central Plaza MAL[/b]нови [re: palasto]  
Автор tanashubav (член)
Публикувано28.08.07 19:01



Би трябвало да имат. Едва ли са сложени само така. Иначе магазина външно ми се вижда съвсем готов. Дали са си подредили щандовете търговците вътре незнам.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: palasto]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано28.08.07 20:46



Ами моите колеги пък всичките са французи - страхотни хора са! Хърватите също казват "търговски център". Пък за българите много помия мога да изсипя въпреки, че и аз съм такъв... така, че айде стига с тия инфантилни обиди на нации.. скапани били, а ние тук цъфтим и вържем!
Държа да говоря и да ми говорят на български език останалите българи... за теб не знам!




Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор 998 (president)
Публикувано28.08.07 21:04



това жълтото отзаде ферари ли е



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: 998]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано28.08.07 21:29



Не Порше е!





Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор 998 (president)
Публикувано29.08.07 03:48



какъв модел



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано29.08.07 12:29



Напълно достоверна - познати който ще работят в един от спортните магазини. Минавайки сутринта покрай него се забелзва уживлението и усилената работа която кипи - за разлика от преди няколко дни. Аз разбрах че билбордовете, които са на стената на Търговския център, са на фирми които ще имат свои магазини, според мен няма логика да не са - просто да ползват рекламните площи - би било в ощърб на Центръл Плаца и всички наематели.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор srch (непознат )
Публикувано29.08.07 12:40



Альоша ти кажи кога ще ходим да пазаруваме в тези молове?





Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (непознат )
Публикувано30.08.07 12:49



А, дано... Дали ще се справят? Останаха само 2 седмици... Може да не е много голям, но поне да бъде на ниво. Много е важно да са добре избрани фирмите и да няма празни помещения като в Пловдивския Гранд.

Редактирано от palasto на 30.08.07 12:53.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано30.08.07 17:28



До колкото знам подбора на формите е бил добър - но за празните помещения немога да кажа, носят се слухове че все още има свободни



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: srch]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано30.08.07 19:14



Moже и кънки на ледената парзалка да покара ме !





Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: palasto]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано30.08.07 19:30



Аз да те открехна за една далавера. Чух, че в "Мол Варна" Имало много спекуланти. Наемат магазини в началото по 20евро после ще ги дават по 30евро. После 10евро на квадрат чиста печалба.



През август няма спад в наемите в Плаза, Пфое и Мол Варна! Пак варират от 20-60евро на кв.м Магазини в търговските центрове в град пак не се продават!








Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор srch (непознат )
Публикувано31.08.07 10:30



ти от кога си падаш по студените изживявания?


сигурно ще трябв ас часове да се чака



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано31.08.07 10:47



Най-сетне и във Варна ще има къде да карам

А дали ще има тренировки по хокей?




Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: akosta]  
Автор palasto (новак)
Публикувано03.09.07 00:43



Май наистина ще бъде открит на 15-ти за широката публика. А някой знае ли дали всички магазини ще бъдат заети или ще има и празни? Чух, че заетостта била около 80%. Дали това е вярно? Също и за кога се предвижда официално откриване? Никой ли не го вълнува, че скоро ще имаме нов модерен център?!



Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано03.09.07 13:42



Как да не се вълнуваме, много ясно че се вълнуваме, а за заетоста много интересно - защото от две места бях чул различни мнения, първо ми казаха че всичко е заето на 100%, после е било 60%, а сега ти казваш средно аритметично
:), но това няма значение защото си мисля че Дорелов ще намери начин да го напълние в последствие, важното е че няма да ходим в София и Бургас да си оставяме парите.





Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (новак)
Публикувано03.09.07 17:23



В Бургас пък къде? Да не би да имаш предвид Триа и Пиргос стил? Да, новички са, но не са нищо особено според мен. В Триа има един хубав магазин, но не за дрешки, а за Бохемия кристал. Според мен ще е срам за Дорелов, ако го отвори дори и с един празен магазин. Имаше на разположение цяла година и половина да го напълни. Доколкото знам, първоначално не беше предвиден дори ескалатор. Сега има, ама е само за нагоре. Що за идея? Явно неговите консултанти хич не струват. На тези двата в Бургас, макар и доста по-малки, ескалаторите им са в двете посоки. Дори Пикадили парк също има такива, а и Елитис. Можеше да направи 2 по-тесни на същото място. Глупава икономия...



Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: palasto]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано03.09.07 20:25



И аз гледам, че ескалаторите с само на горе. Дорелов май изобщо е нямал консултанти. Пък и той сам си отдава магазина.



Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: akosta]  
Автор palasto (новак)
Публикувано04.09.07 00:41



Ааааааааа, има един, някакъв тъп шоп, Либърти солюшънс.



Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: palasto]  
Автор palasto (новак)
Публикувано04.09.07 01:16



Тъпият шоп, който беше консултант на Дорелов и не можа май да му отдаде почти нищо под наем, се казва Стефан Йорданов, Liberty solutions ЕООД. Давам го за пример на некадърност. Пишеше го доскоро на сайта на самия Дорелов. Явно го е уволнил... Така е, като едновременно си надменен и ти се свидят парите. Накрая оставаш без наематели в един, без съмнение, хубав търговски център. Вашето мнение?!... Ако беше направил и една реклама като хората, нямаше да е так... Дотук съм видял само един билборд до спирката на Акациите. С трици маймуни да ловиш, това е според мен. Големите престижни марки зарибяват на бая повече!



Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано04.09.07 09:52



Според мен самата идея на Дорелов да използва Стефан Йорданов е била неговите контакти с повечето марки в България (доколкото съм запознат от Сити Център София). Целта на този човек (споделям мнението за него) е била да привлече всички тези известни марки в Cентрал Плаца и търговския център да стане място само с бутикуви стоки и маркови дрехи. Незнам до колко е успял, но самия факт че Юни месец Дорелов се отказва от него говори за неговите постижения.



Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано04.09.07 09:56



Имем предвид че има някой интересни марки които немогат да се видят на варненския пазар - като Дизел (след като Васко топлата точка не ги предлага вече), KillerLoop, Kenvelo, има магазин на Nikе и др.





Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: akosta]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано04.09.07 10:00



На мен лично ми харесва идеята на ескалаторите да са само на горе - пространството не е много голямо а и има хубави асансьори

. Може би искат да задържат клиентите повече в магазините а не да се возят по ескалатора чудейки се къде да отидат.



Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (новак)
Публикувано04.09.07 11:04



Дай повече инфо за марките, които знаеш, че влизат. Дотук научих само, че Таис ще имат магазин и Geox.



Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано04.09.07 11:55



Ами за дрехи и обувки освен посочените от теб знам че ще бъдат Seven Hills, Punkyfish, Wrangler, Tempo Sport, официален магазин на Nike и Puma, Hot Spot, Lefterova и до тук се изчерпвам. Трябва да направим нова тема средоточена към модата във Варна :)



Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: palasto]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано04.09.07 20:31



Опредлено имаше много слаба реклама!



Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: krokomotzokal]  
Автор tanashubav (член)
Публикувано04.09.07 20:40



Явно това няма да е "моя магазин"

. С тези марки няма да се предложи нищо кой знае колко различно на пазара в града.
Не искам да съм лош пророк, но май някой търговски центрове ще изпитат сътресения много по-скоро отколкото си мислехме.



Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: tanashubav]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано04.09.07 21:17



Ти какво очакваше да видиш.



Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: akosta]  
Автор palasto (новак)
Публикувано04.09.07 23:03



Да не кажем, почти никаква. Един билборд и няколко каренца не е реклама...



Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (новак)
Публикувано04.09.07 23:35



Тази Лефтерова не е ли жена му на Дорелов? Какъв наемател пък е тя тогава? Отвън има билбордове на Lee, Wrangler, Shoe Art /май някакви гръцки обувки/, Kappa, на Лефтерова и на Дорелов. И на някаква рекламна агенция Bulpoint... Можем ли да обобщим наличната информация? Заведенията май са само 2: кафе с книжарница и бързо хранене. Дотук Geox, Таис, Seven Hills, Punkyfish, Shoe Art, Lee, Wrangler, Tempo Sport, официален магазин на Nike и Puma, Hot Spot, Лефтерова... Нещо друго?



Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано04.09.07 23:37



А от наемателите се изисква доста солидна сума за маркетинг :) може пък и да стартират за в бъдеще





Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано04.09.07 23:45



Другото което намерих е магазин на Лавал - порцелан, кристали, подаръци и сувенири



Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (новак)
Публикувано05.09.07 00:07



Къде ги намираш тези работи? И аз бих искал да погледна, ако може...



Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано05.09.07 09:34



Специално за Лавал го намерих в Google - тъй като на сайта им е помeстена информация за нови магазини - http://laval.bg/shops1.htm Част от останалото го знам от познати с които сме в този бранш





Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: krokomotzokal]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано05.09.07 12:09



GAP




Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: Пaвчyko]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано05.09.07 14:45



Сигурно ли е за GAP, или просто изхождаш от факта че ги има на визуализацията.



Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: krokomotzokal]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано05.09.07 14:54



Ами не знам дали наистина ще ги има, но искам да има техен магазин във Варна

Той ще е и първият им фирмен магазин в България, ако се не лъжа.




Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: Пaвчyko]  
Автор tanashubav (член)
Публикувано05.09.07 18:37



Да, още няма у нас ГАП.



Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: tanashubav]  
Автор palasto (новак)
Публикувано06.09.07 20:00



В Central Plaza няма да има GAP. Ще му се на Дорелов. Това е само картинка...



Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: akosta]  
Автор Alykard (новак)
Публикувано07.09.07 22:11



Аз искам да попитам акоста,който само пуска теми за молове и ги раздува до безкрая,като им прави реклама и се хвали колко много ще бъдат,колко често ще посештава въпросните центрове,когато станат готови,колко често ще ходи да си купува тениска за 100 лв ,дънки за 200 и маратонки за 300,да не би всяка седмица,колко често ходи да гледа кино и т.н.,да не би през ден,питам го тези неща с уговорката ,че не целя никакво заяждане,просто искам да разбера какви са възможностите за един средностатистически гражданин да пазарува в моловете



Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: Alykard]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано07.09.07 22:18



айде, айде... аз от Champs Elysees си купувам тениски по 15-25€ пък ти ми говориш за тениска за 100лв. в някакъв варненски търговски дом.


Редактирано от Пaвчyko на 07.09.07 22:21.



Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: Alykard]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано08.09.07 00:00



Ако нямаш нищо напротив единствена ми тема за търговски център е за Central Plaza. Другите теми не съм ги пускал аз! Коментирам темите защото отдавана смятам, че в жилищни комплекси имат нужда от молове. Тези молове не с само магазини в тях ще има един куп развлечения. Младост и Валадиславо имат 140хил. души. Там има много хипермаркети, но за да излезеш някъде на забавление трябва да отидеш в центъра или приморски.
Тези квартали все още с едни спални, така че тези молове ще им предложат много неща и няма да слизат хората до центъра.

Що се отнася до магазините. През март месец бях в София и отделих голямо внимание на мол София и Сити център. Обърнах внимание и на цените. Има магазини, който продават наистина скъпо, но и други който продават на разумни цени според мен. Плус това

ме светна, че има и сезони намеления, когато цените им падат на цените колхозния пазар.

Пък и цените зависят и от наемите, затова и някой инвеститори се притесняват да не би цените на наемите да тръгнат на долу. Могат дори 5евро да стигнат. Сега под 20евро на кв.м. няма. За купувачите това няма да е лошо.

Що се отнася до ходенето на кино. Цената от 7лв за imax не с кой знае какво. Повечето хора ги изкарват за два часа.





Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: Alykard]  
Автор tanashubav (член)
Публикувано08.09.07 10:24



Ако във Варна стане така, че наистина да имаме добри МОЛ-ове, с добри марки, уверявам те че ще се чудиш не това, а как си могъл да даваш толкова пари за турски парцали по центъра. Прости търговията ще се извърти на 180', уверявам те. И всички ще спечелят от това.



Тема Re: Central Plaza MALL - нещо ново?нови [re: akosta]  
Автор palasto (новак)
Публикувано08.09.07 16:17



Акоста, случайно да си чел в "24 часа Море" онзи ден, на 6-ти, мисля, някакво интервю с Дорелов за Плазата? Ако го имаш, можеш ли да го постнеш? Щяло да има томбола в Сентрал Плаза с Мерцедес. Имало и инфо за откриването...



Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: palasto]  
Автор palasto (новак)
Публикувано08.09.07 20:37



Central Plaza – първият търговски център на Варна съдържа 50 търговски обекта и 15 офиса.
Разполага с подземен, надземен, а в непосредствена близост до входа и обществен паркинги, три асансьора за по 13 души и система от ескалатори.

В партера е ситуиран ресторант за бързо хранене, а на четвърто ниво – кафе, в което е развита и книжарница. В близост до кафето е организирана зона за занимание на деца – Kids Art, в която те ще могат да моделират и рисуват. Търговският център е закупил двойка говорещи кралски папагали (Electus Roratus) и двойка маймунки (Pygmy Marmoset), които ще забавляват не само най-малките. Птиците са млади и тепърва ще бъдат обучавани да говорят – процес, в който всички варненци могат да участват.
Предвидено е в свободните пространства да бъде постоянно представена изложба на фосили и артефакти, достигащи на възраст до 400 милиона години. Експонатите са налични в града и ще бъдат често подменяни.

Закупен е автомобил – нов модел на Мерцедес, голямата печалба в Коледната томбола на Central Plaza. За да участват в нея, клиентите на Central Plaza ще трябва да притежават касов бон за покупка в периода от Откриването до 24.12.2007 г. от магазините или заведенията на Central Plaza.

Откриването е планирано за втората половина на Септември.
Вече са представени търговци, предлагащи световно известни марки за облекла и модни аксесоари, бельо, обувки, бижутерия, парфюмерия и стоки за дома като Yuno Pearls, Skiny, Huber, Falke, Moya, Magic, Wolff, Max Mara, Еl Dantes, Julie Dee, Feldman, Albano, Tiffi, Rocco Barocco, SGN, Gferre, Just Cavalli, Geox, Lee, Forest Jeans, Gola, Havaianas, Crocs, Wrangler, Punky Fish, Reflections, Kappa, Nike, Puma, Kids Art, Laval, Refan, Piero, Helikon, Café Salon, LD restaurant, Tais perfumery, Btc, Fuji, Alex Flowers, Pre miere и др.

За неотдадените все още търговски обекти с квадратури от 16 до 500 кв.м., се водят преговори със също така известни, световно разпространени марки, като Stefanel, La Perla, Ramsey London, Тiffi, Madoc Jeans, Avis Rara, Esprit, Beneton, Dika, Sisley, Trudi, Lego, Levis, и др.

Търговската част на сградата включва в себе си първите 4 нива, обслужвани от централен вход и подземен и обществен паркинги.

Офисите са разположени в последните три етажа над търговската част, и се обслужват от отделен асансьор и външен паркинг.

В изграждането на интериора на сградата са използвани качествени материали с приятен, ненатоварващ дизайн. Магазините, включая и тези, за които все още не е подписан договор с наемател са завършени с под, таван и осветителни тела, затворени със стъклени витрини тип „плъзгащи се завеси” и обезопасени със защитни антени.

Управлението и охраната на търговския център ще се осъществява от собствен мениджърски екип, а хигиената в работно и извънработно време ще се поддържа от фирма подизпълнител.

По фасадите и на покрива на сградата са изградени конструкции, предлагащи рекламна площ от 3 до 50 кв.м.

Central Plaza е разположен в центъра на града, на 800 м. от пешеходната зона, в непосредствена близост до Двореца на културата и спорта, Морската градина и спортен комплекс „Черно Море”.

В офисите на търговския център и на съседната новопостроена сграда, в която е развит и най-модерния спортен център в България с плувен басейн и пет тематични зали се очаква да работят над 1200 души, високо заплатени служители на реномирани компании.





Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: palasto]  
Автор tanashubav (ентусиаст)
Публикувано08.09.07 20:46



Добре, добре! Наемателите са супер. Не очаквах да са чак толкова добре. Май все пак ще си е струвало чакането.



Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: tanashubav]  
Автор palasto (новак)
Публикувано09.09.07 18:58



Марки и наематели не са идентични. От тази информация не става ясно колко са реално наетите магазини и колко - свободните. Май не е 80% и заетостта, както ми бяха казали, а по-малко. Стана като в "Гранд" - Пловдив като че ли... Това никак не е добре. Дано да успее да привлече останалите преговарящи. Темпо не бяха ли една русенска фирма, която предлага Kappa, Nike и Puma?



Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано10.09.07 11:14



До колкото знам е Чешка или Словенска, а официалния представител за България е Русенец.



Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (новак)
Публикувано10.09.07 15:03



За Темпо - ясно, ама за Плазата просто не знам. Какво казват твоите авери с магазина? Ще се открива ли или не този месец? Казаха ми, че почти никой не правел нищо вътре и че имало много празни магазини без наематели. Май, че тази информация на самия Дорелов в сайта е една реклама и нищо повече. Ти какво мислиш по въпроса? Струва ми се, че доста от изброените от него марки ще се продават само в няколко магазина с наистина подписани договори, по няколко марки в един магазин. Не ми се вярва вече нещо да отвори на 15-ти.



Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано10.09.07 17:19



Това което знам със сигурност е че Дорелов неиска да превръща търговския център в битак - иска само световни марки, повечето от които са за първи път на Варненския пазар, някой дори за първи път на Българския пазар. Което до някъде обуславя липсата на публичен маркетинг. Нестава да привличаш световни марки с реклама по радио или във вестник позванете или билборд. Всичко става с "P.R", където явно споменатия по-горе г-н Йорданов се е провалил.

100 % съм сигурен че ще има работещи магазини (наистина са няколко) на 15-ти Септември Събота. Не съм сигурен но доколкото знам всички магазини за обувки ще са отворени - може би се надяват да хванат треската по пазаруването за първият учебен ден.

Прав си за наематели с по няколко марки.

Надявам се наистина Централ Плаза да стане хубаво място за разхождане и пазаруване, нищо че липсва забавлението като кино, боулинг и други. Ако Дорелов спази обешанието си с уникални магазини мисля че може да бъде постигнато.



Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (новак)
Публикувано10.09.07 21:43



Има една поговорка: "Пътят към ада е постлан с добри намерения"... Не знам вече дали и доколко на Дорелов може да му се има доверие. Явно, центърът му е празен, което е велика излагация... Ако отвори само с няколко магазина, ще бъде много голям резил и обект на подигравки за дълго време. Дано да си прав, искрено се надявам! Желая успех на всички търговски центрове в града ни. Това би допринесло за развитието на Варна. Този обаче е първия такъв и е важно да не се провали, каквито индикации вече има, за наше съжаление. Опасявам се да не повлече крак и за другите. На инвеститор малко му трябва да се откаже. И аз съм сигурен, че ще има хубави магазини, но какво от това, ако търговският център не е пълен. Ще бъде доста жалко за добрия замисъл.



Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: palasto]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано10.09.07 22:40



Да са мислили преди да обявяват дати и тако...




Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: Пaвчyko]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано10.09.07 22:46



Незнам за вас, но аз лично в събота ще отида да проверя

. Да видим за неофициалното отваряне как ще е, а пък да се надяваме че за вбъдеще ще е по добре. Може пък и това да е стратегически ход от страна на Дорелов



Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: krokomotzokal]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано10.09.07 22:52



И аз бих отишъл да видя, но не съм във Варна... нищо, по Коледа ще го видя






Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: krokomotzokal]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано10.09.07 23:20



Как е? Още не е готов! Днеска гледам един циганин боядисва една от витрините. Май повече се бараше за патката и се озърташе, отколкото да боядисваше!





Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: Пaвчyko]  
Автор palasto (новак)
Публикувано10.09.07 23:23



А бе то и аз ще отида, но не ми се ще да видя картинката, която вече видях в Пловдив - голям комплекс с празни търговски площи. Имам предвид Гранд...



Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: akosta]  
Автор palasto (минаващ)
Публикувано10.09.07 23:33



Още отвън изглежда, че ще има празни магазини дори на първия етаж. Един си стои празен, друг едва сега го боядисват, други два са май готови, както и заведението за бързо хранене, ама... Отвътре не знам как е. Видях, че ще се асфалтира отдясно, явно за паркинга. А бе, дано да се напълни скоро...



Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: palasto]  
Автор Alykard (IT специалист)
Публикувано10.09.07 23:47



стига дори и да са празни при откриването след време ще се напълни,това не е чак толкова притеснително,големи проекти като мол софия са пълни още от откриването понеже имат много способен и адекватен мениджъмънт,в случея кулиърс,а не затова ,че икономическата ситуация в софия е много добраа примерно,,както Гранд така и плазата са български инвестиции и намирането на наематели май се осъщестява директно от инвеститора,а както е ясно на всички българските фирми нямат много опит в привличането на чужди марки,така че това е напълно нормално,с времето ще се запълнят дупките,паласто кога за последно си виждал ГРАНД,СЕГА Е ДОСТА ПО-ПЪЛНИЧЪК ОТКОЛКОТО ПРИ ОТКРИВАНЕТО ,една от причините затова ,че не е напълно пълен е понеже помещенията там са си баячка ,плюс на същата улица 300 метра по-нагоре има друг не-малък търговси комплекс,поне аз така мисля





Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: akosta]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано10.09.07 23:57



А бе ако става въпрос за барането - и аз се барам, ала в срок си върша работата винаги. Това не е показателно






Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: Alykard]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано11.09.07 00:00



В крайна сметка има ли сайт този гранд или няма!



Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: akosta]  
Автор Alykard (IT специалист)
Публикувано11.09.07 00:04



Честно казано никога не съм се интересувал иначе ето
този има

Редактирано от Alykard на 11.09.07 00:05.



Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: Alykard]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано11.09.07 00:08



Този го посетих миналата година!





Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: Alykard]  
Автор palasto (минаващ)
Публикувано11.09.07 00:48



Аликард, нищо лично. В Пловдив бях преди около 2 месеца за кратко. Тогава видях тези празни магазини, особено по горните етажи. Лошо впечатление ми направи, че на един работещ магазин имаше табела, че се дава под наем: за 80 кв.м. искаха 1800 лв. Във Варна за тези пари не можеш да си намериш почти нищо в центъра. Ако имаш предвид бившата Евмолпия на Кап. Райчо, то до нея не съм ходил. Преди беше нещо като РУМ, какво е сега или ти имаш предвид някой друг търговски център?



Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: Alykard]  
Автор palasto (минаващ)
Публикувано11.09.07 01:02



Екселсиор е един наистина много хубав. Пипнат от всякъде търговски център, макар и по-малък, плюс това на главната. Бил съм в него 2-3 пъти. Жалко е, че долните етажи с експозицията на старините са винаги недостъпни. Има стил. За съжаление обаче последният път и в него имаше свободни площи. Толкова ли са скъпи наемите в него, че не могат да издържат наемателите, какво ли? Или е нарочен за скъпарски комплекс и не купуват оттам? Сити центърът пак на главната по-надолу беше пълен. Не е лош, даже е модерен, но не е мол...



Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: Alykard]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано11.09.07 10:10



Лично мое мнение - смятам че някой от потенциалните клиенти изчакват. Причините може да са следните:
1. Да видят как ще стартира и с какви марки
2. Евентуално поевтиняване на наемите - което е неизбежно след старта на толкова много търговски обекти



Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (минаващ)
Публикувано13.09.07 01:04



Сигурно имаш известно право. Наистина много молове във Варна. Но дали ще ги бъде всички? Няма ли някои да се откажат да строят? Особено ако стартът на този е слаб, както се очаква. Все пак някой знае ли нещо, с колко магазина ще отвори Плазата в събота, дали наистина ще отвори или ще има отлагане пак за кой ли път? Вярно е, че за големите марки трябват и съответни връзки, и PR. Толкова ли не съобрази Дорелов да се обърне към някой като Colliers, а не към този Йорданов? Или бюджетът му не е бил разчетен добре? Защо един нелош търговски център като този засега е полупразен, как мислиш? Грешно му е местоположението, стратегията или просто е бил прекалено самоуверен?



Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано13.09.07 15:13



Лично мое мнение - харесвам идеята на Дорелов да напълни търговския център с висок клас магазини. Това ще е нещо ново и различно в България. По непотвърдена информация има потенциални наематели които изчакват старта, някой може и да изчакват намаляне на цените. Относно маркетинга очевидно че е допуснал сериозна грешка, но да се надяваме да не е фатална. Все пак си мисля че все още има шанс да стане един хубва търговски център, което е добре за Варна. Този търговски център ще привлича не само българи но и румънци и други почиващи чужденци.
Не харесвам идеята на Форос да рекламират Пфое мол по радиото че отдават магазини под наем. Не съм сигурен в бройката но беше голяма - и повечето ще са за модни аксесоари, което ме навежда на мисълта че ще стане битак с много добър външен дизайн.
За Узунов, желанието му да го продаде бързо го накара да подпише със всеки които е посикал магазин. Точно преди отварянеот ще се появят спекули и ще има преотдаване на търговски площи, което от гледна точка на слекцията не е добре.
В събота със сигурност ще има работещи магазини в центъра, но официалното откриване ще е по късно. Бройката не ми е известна, но ще има магазини които все още се оправят от наемателите.



Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: krokomotzokal]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано13.09.07 18:02



Ми то още от самото начало, когато Форос почна да отдава Пфое, беше ясно, че ще разчитат на местни наематели!


Редактирано от akosta на 13.09.07 18:11.



Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: akosta]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано13.09.07 18:05



Леле, не знаех, че наемателите им са от месо!!!



закачка




Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: akosta]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано13.09.07 18:07



Ами да ти кажа прави си не бях се замислял, има голяма логика, впоследствие осъзнах че работата куца :). Някой знае ли на каква основа Phoe Mall се менайира от форос





Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (минаващ)
Публикувано13.09.07 23:09



Pfohe Mall със сигурност няма да ми е любимо място във Варна. Вече заявих, че не харесвам нито архитектурата, нито дизайна му, въобще целия екстериор. Гледах му разпределението. Също не ми допадна с тези 2 тела и коридора (топлата връзка) между тях. Под мола да минава улица едва ли е най-удачно, както в този случай с ул. Тихомир. Няма да е комфортно за магазините, да не говорим за клиентите. Със сигурност Форос не са тези, които ще привлекат известни и престижни марки и търговци. Така, че битакът е почти сигурен. Споделям това мнение. Не може да пущаш в мол търговци без репутация или поне собствен стил. Жалко, че в модерния иначе интериор, доколкото съдя от картинките, няма да се продават толкова качествени стоки. Що се отнася до Central Plaza, мнението ми е по-добро. Изчистен дизайн, стилна архитектура, хармонично се допълва с Кораба. Двете сгради заедно са добър ансамбъл, с модерен екстериор. Разпределението му с наличието на атриум ми харесва. Използваемата му площ като % е повече. Идеята на Дорелов е добра, но към момента изпълнението й не е. Сега трябва да навлязат на варненския пазар световноизвестни марки с гарантирано качество, да се поизчисти града от уличната търговия с бараките, които го загрозяват и да понамалеят стоките с неизвестен произход и съмнително качество, които ни заливат, независимо дали са от Китай или другаде. За съжаление българският потребител няма култура на потребление и поради липса на пари купува евтини боклуци. Но се надявам да научи в близките години, че за същите пари може да се сдобие с далеч по-качествени стоки, като използва намаленията на големите марки.



Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: palasto]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано13.09.07 23:14



В крайна сметка някой знае ли като статистка, колко точно е чистата наемана площ на Плаза?



Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: akosta]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано13.09.07 23:49



Според сайта на Търговски център Варна (първоначалното име на Central Plaza) площта е 11300 кв.м.



Не е ясно обаче дали това включва например подземния покрит паркинг, дали е РЗП или нещо друго. Така че може да се сметне само приблизително. Ако се приеме, че в това число са включени 7 етажа без паркинга, това прави по около 1600 кв.м. РЗП на етаж. За различните етажи площта на магазините е различна, но общо според мен чистата наета площ е средно около 1000 кв.м. на етаж или общо към 4000 кв.м. магазини. Офисите са повече, към 3500 кв.м. Само за сравнение площта на Валентина е някъде към 2000 кв.м. общо. Това означава, че Central Plaza ще е по-голяма около 3 пъти от Валентина, което не е малко.

Прави, каквото трябва, пък да става каквото ще...

Тема Re: Central Plaza отваря утренови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано14.09.07 23:50



Да отидем и да видим за какво става въпрос най-сетне. А после всеки може да сподели впечатленията си тук от магазините, които работят. Има ли навити?

Прави, каквото трябва, пък да става каквото ще...


Тема Re: Central Plaza отваря утренови [re: palasto]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано15.09.07 00:00



Ходете и да не забравите да ми разкажете после какво сте видели!






Тема Re: Central Plaza отваря утренови [re: Пaвчyko]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано15.09.07 02:03



Разбира се, стига да има какво...

Nihil nove sub sole...


Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано15.09.07 20:38



Е, кво стана? Отвориха ли го това чудо? Много празни площи ли има?
Айде, снасяйте!






Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: Пaвчyko]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано16.09.07 12:59



Е-е-е.... разочарован съм... никой нищо не казва... Да не би Дорелов да ви държи под клетва?



Редактирано от Пaвчyko на 16.09.07 13:00.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: Пaвчyko]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано16.09.07 14:10



Ами просто не знам какво да ти кажа... Плазата не е готова още. Има няколко готови магазина, ама на практика не работят, щото явно няма и клиенти. Чух, че в края на месеца щели да го откриват официално, ама кога точно не знам. От вече обявените магазини не всички са си ги направили. Таис например сега боядисват още. Пише, че ще отворят на 29-ти. Нямам какво повече да кажа...

Nihil nove sub sole...


Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: palasto]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано16.09.07 14:15



Аха, ясно... до под кривата круша са значи.
Благодаря за коментара






Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: Пaвчyko]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано17.09.07 11:08



Абе, ако питаш мен след това кеото видях и до там не са я докарали.



Тема Re: Central Plaza отваря утренови [re: Пaвчyko]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано17.09.07 11:15



Картинката не беше много за гледане - работещите обекти се брояха на пръстите на едната ми ръка. Но пък ми се стори че се работи усилено по доста от тях, явно за официалното откриване ще е доста пълно.



Тема Re: Central Plaza отваря утренови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано17.09.07 19:51



Какво ти е впечатлението от тези, които бяха отворили?

Nihil nove sub sole...


Тема Re: Central Plaza отваря утренови [re: krokomotzokal]  
Автор tanashubav (ентусиаст)
Публикувано17.09.07 20:04



И аз минах на 15-ти, ама нямаше нищо което да дава вид, че скоро ще отворят. Само 2-3 реклами на магазини-Геокс и някакво кафе. Нищо особено.



Тема Re: Central Plaza отваря утренови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано18.09.07 15:58



До колкото видях на първия магазин имаше два готови магазина - Лавал и Рефан, плюс щанд за цветя - прилично излгеждаха до колкото може да ми направи впечатление такъв маагазин, на втория етаж имаше само един готов магазин ПънкиФиш , но той е само за нежния пол и го прпуснах - иначе изглежда доста интересно, и на третия етаж беше отворил на половина най големия магазин в тръговския център - ТемпоСпорт и предстоеше отваряне на ТемпоКежуал.

Незнам дали е истина но се говори за отваряне на магазин на много сериозни марки виша мода, не съм сигурен дали е истина, но ще поразпитам и ще ви уведомя





Тема Re: Central Plaza отваря утренови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано18.09.07 16:30



И аз подочух нещо за известни дизайнери. От тези знам само Refan. Другите знаеш ли ги какви марки са? Предстояло да се откриват още магазини май...

Nihil nove sub sole...


Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: Пaвчyko]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано18.09.07 21:39



Като отворят официално ще ти покажа снимки от вътре!





Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: palasto]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано18.09.07 21:41



В отговор на:

Що се отнася до Central Plaza, мнението ми е по-добро. Изчистен дизайн, стилна архитектура, хармонично се допълва с Кораба. Двете сгради заедно са добър ансамбъл, с модерен екстериор.










Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано18.09.07 21:43



Благодарско! С нетърпение очаквам да видя.






Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: akosta]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано18.09.07 22:20



Отблизо изглежда по-добре Плазата. На тези снимки е малко като блок. Не се виждат арките на търговския център, а само етажите с офисите. Откъде, от Чайка ли си ги снимал или от паметника?

Tempores mutantur et nos mutamus in ilis.


Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: palasto]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано18.09.07 23:19



Първата снимка е от паметника, втората е от ТВ кулата. Двете сгради с трудни за снимане от близко. Много с големи и има дървета пред тях.











Тема Re: Central Plaza отваря утренови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано19.09.07 10:00



Aми чух че предстои отваряне на магазин за бизнес обелкла, но за марката не съм сигурен - сигруно нещо подобно на Dikka. А за новите марки се говори че ще има магазин за виша мода на повечето известни дизайнери - Фере, Версачи, Роберто Кавали и др.. Което потвърждава говоренето до тук че целта на Дорелов е да превърне търговския център в едно наистина стилно място.



Тема Re: Central Plaza отваря утренови [re: krokomotzokal]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано19.09.07 14:35



В което явно моят крак няма да стъпи ако има такива марки






Тема Re: Central Plaza отваря утренови [re: Пaвчyko]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано19.09.07 15:44



Аз мога да поразгледам :)



Тема Re: Central Plaza отваря утренови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано20.09.07 08:15



Във всеки подобен търговски център се предлагат стоки, както с много високи цени, така и на съвсем достъпни. Така всеки може да си избере нещо според джоба. Освен това дори на големите дизайнери се правят намаления. Виждал съм го с очите си в Милано. Какъв тогава е проблема да си купиш, да речем, 1 ризка на Валентино, Версаче, Армани само за 50 евро? Нима това е много?

Tempores mutantur et nos mutamus in ilis.


Тема Re: Central Plaza отваря утренови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано20.09.07 10:50



Имайки предвид че толкова струва тениска от новата колекция на Найк Пума или Адидас които неблестят с кой знае какво.

Редактирано от krokomotzokal на 20.09.07 10:57.



Тема Re: Central Plaza отваря утренови [re: palasto]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано20.09.07 14:45



Не става въпрос за много или малко. Просто аз такива дрехи не нося.


Тениски обикновено си купувам чисти, българско производство (тревненски) за 5лв. и ги нося или така, или им правя някаква щампа по мой проект, ако ми се занимава :) Дънки, панталони, пуловери и суичъри си купувам от Motors, Celio или GAP - задължително без разни "ефекти" и щампи, защото не се считам за билборд

Редактирано от Пaвчyko на 20.09.07 14:51.



Тема Re: Central Plazaнови [re: Пaвчyko]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано20.09.07 15:20



Спокойно, аз мисля, че в Плаза ще има за всеки вкус и джоб, и евтино, и скъпо. Официални, ежедневни, спортни, модни, всякакви дрешки. Стрийт и тийнейджърска мода - също.

Tempores mutantur et nos mutamus in ilis.


Тема Re: Central Plazaнови [re: palasto]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано20.09.07 16:05



Аз се обличам по съвсем обикновен начин, а не според някаква мода

Дано и за мен има нещо...




Тема Re: Central Plazaнови [re: Пaвчyko]  
Автор review (непознат )
Публикувано25.09.07 21:32



Аз през ден минавам оттам ама така като гледам скоро май няма да го отворят ...



Тема Re: Central Plazaнови [re: review]  
Автор tanashubav (ентусиаст)
Публикувано26.09.07 00:01



Май, май няма да го отворят скоро! Цялата работа ми намирисва на провал. За пръв път чувам и виждам търговски цвнтър да се отваря магазин по магазин.



Тема Re: Central Plazaнови [re: tanashubav]  
Автор Julian (доктор)
Публикувано27.09.07 10:03



Търговсия център е отворен. Само дето отворените магазини се броят на пръсти.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Central Plazaнови [re: Julian]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано27.09.07 11:10



Разбрах, че в събота ще отворят доста магазини. Със сигурност Таис, защото е обявено на витрината им, но и други. На първия етаж Shoe Art и Geox са за обувки, видях и микробус на Fuji. Работи се по магазини на 2, 3 и 4 етаж. Ще заработи вероятно и кафенето на последния, към което има и книжарница Хеликон. Надявам се да добие по-приличен вид. Имало и нови наематели...

Tempora mutantur et nos mutamus in ilis.


Тема Re: Central Plazaнови [re: palasto]  
Автор tanashubav (ентусиаст)
Публикувано30.09.07 00:37



Абе то ще заработи, ама как. Те и сега си работят някои магазини, долу-горе по 1 на етаж. Ама е "Умряла работа" тоя търговски център. Едва ли ще се нареди сред големите удари на Дорелов.



Тема Re: Central Plazaнови [re: tanashubav]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано30.09.07 10:57



Умряла работа е организацията на Дорелов. Иначе досега откритите магазини са определено добри. ShoeArt, които отвориха вчера са лъскав бутик за обувки и чанти. Geox също е хубав. На третия етаж отвориха и Tempo Casual, които предлагат Wrangler & Lee. Дори жена му на Дорелов Лефтерова има стилен бутик, пак на третия. Кафенето работеше и е с хубава панорама. Според мен има надежда за този център. Ако се напъне да си осигури добри наематели и го напълни, без да сваля нивото, би могъл да е успешен проект.

Tempora mutantur et nos mutamus in ilis.


Тема Нови магазини в Central Plazaнови [re: tanashubav]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано01.10.07 20:24



Fuji - открит, фотоапарати на добри цени Pentacon-Practica - немски, който се интересува.

Tiffi - предстои, дамска мода - полска

Imagine - предстои, висша мода: Armani, Versace, Valentino, Prada, Dolce & Gabana, Alexander McQuinn и много други, не успях да ги запомня. Ще отвори на 20.10.2007.

Изглежда тогава ще бъде официалното откриване. Май има надежда да го бъде...

Tempora mutantur et nos mutamus in ilis.


Тема Re: Central Plaza билборднови [re: tanashubav]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано11.10.07 15:05



Някой виждал ли е билборда на спирка Акациите? На него пише: Робърт де Ниро и Сентрал Плаза Ви канят на Грандиозно откриване на 20 октомври 2007 г. от 10 часа. Дали това може да е вярно или е някаква рекламна шега? Таис вече отвориха много лъскав бутик за селективна парфюмерия и козметика, между впрочем.

Tempora mutantur et nos mutamus in ilis.


Тема Re: Central Plaza билборднови [re: palasto]  
Автор tanashubav (ентусиаст)
Публикувано11.10.07 16:54



Не съм го видял този билборд! Робърт де Ниро звучи интересно! Дали ще напълнят магазина дотогава обаче?!
Какво стана с онзи лъскавия бутик на 2-рия етаж в който ще са скъпите марки?! Дали е отворил вече?



Тема Re: Central Plaza билборднови [re: tanashubav]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано11.10.07 17:34



Значи билбордът се намира на булеварда точно на обръщача в тревната площ. Лично на мен не ми се вярва Дорелов да може да му плати, за да дойде. Най-вероятно се е поизхвърлил и вместо него ще бъде някой имитатор. Mister "Are you talking to me?" би му взел доста в зелено за такъв вид реклама! Днес пих кафе там. Бутикът с марките висша мода ще се казва Imagine, но още не е отворен. За сметка на това работеше вече Tiffi - дамска мода от Полша.

Tempora mutantur et nos mutamus in ilis.


Тема Re: Central Plazaнови [re: Julian]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано18.10.07 01:56



Само напомням на тези, които това ги интересува, че официалното откриване е в събота, 20.10.2007 г. от 10 часа. За мен това е събитието на Варна за тази седмица. Все пак е първия нов търговски център в града ни. Аз отивам, а Вие?

Tempora mutantur et nos mutamus in ilis.


Тема Re: Central Plazaнови [re: palasto]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано23.10.07 01:15



Нямате ли впечатления от откриването на Central Plaza и от новите магазини?

Tempora mutantur et nos mutamus in ilis.


Тема Re: Central Plazaнови [re: palasto]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано23.10.07 17:48



Голяма грешка с този ескалатор на слизане не издържах да чакам асансьорите. То не можеш да се вредиш за тях. Накрая слязох по стъпалата. Почти всичките магазин с за жени. Иначе хората купуваха. Имаше доста хора, който се разкарваха с маркови торбички.
Това кафето и книжарницата да са на едно е много глупаво. Магазините с големи като квадратура. Дорелов е постигнал максимума като наемна площ. Трябваше да парфюмира магазина и да сложи ефектно осветление.
Долу ресторант е на само обслужване и човек спокойно може да обядва там.



Тема Re: Central Plazaнови [re: akosta]  
Автор Пaвчyko (živ)
Публикувано23.10.07 20:08



Кафето и книжарницата да са не едно не е глупаво - много магазини в Европа книжарниците са с кафета, а понякога дори с малък "видео салон" и на мен например ми е много приятно да сядам в такива кафета докато разглеждам книги.


Глупавото е ако не са направили отделно кафе за тези, които не искат да гледат книги.



Тема Re: Central Plazaнови [re: Пaвчyko]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано23.10.07 20:22



Там някак си изглежда несъвместимо. Самото пространство е малко и всичко е наблъскано.
Не съм снимал вътре. Няма какво особено да се снима, обикновен търговски център.



Тема Re: Central Plazaнови [re: akosta]  
Автор tanashubav (ентусиаст)
Публикувано23.10.07 22:28



Това кафе което е на последния етаж е меко казано ужасно. Явно не са и чували за вентилация, защото е толкова задимено, че повече от 20мин. за мен там са мъчение! Когато ходих си направих труда да констатирам, че от 21 маси бяха заети 6, а се пушеше на 4. И въпреки това просто не се издържаше от дима.
Иначе магазина май върви кам провал. Уж имаше официално откриване и незнам какво си, а все още 1/3 е празен.



Тема Re: Central Plazaнови [re: tanashubav]  
Автор Пaвчyko (živ)
Публикувано23.10.07 22:34



И се пуши вътре в книжарницата?!!! Отврат! Никога няма да си купя окъдена книга от там...
Иваче самият магазин едва ли върви към провал... все ще се намерят наематели за търговски площи... по-скоро концепцията му върви към провал според това, което разправяте...



Тема Re: Central Plazaнови [re: Пaвчyko]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано24.10.07 01:51



Честно казано, кафенето и аз не го харесвам. Тежкарско и много мрачно, няма свежест, а се пълни с млади хора. Явно в района няма много такива заведения. В книжарницата има аспиратори, но дали работят. В интерес на истината има хубави магазини. Ако целият център се напълни, ще бъде интересно място. Трябва и поне един добър магазин за мъжка мода. Най-много ми харесаха магазините: ShoeArt и Geox /обувки/, Tais /парфюмерия и козметика/, Laval /подаръци/ на І етаж, Imagine и Tiffi /мода/ на ІІ и Tempo /спортни стоки/ на ІІІ. Да не пропусна и красивия щанд за цветя. Кои магазини Ви харесаха и какво бихте си купили? Аз вече направих оборот на книжарницата. Мястото и не е лошо, като се има предвид, че явно кафенето ще има най-голяма посещаемост. Въпросът е наистина да не миришат на цигарен дим книгите.

Tempora mutantur et nos mutamus in ilis.


Тема Пример от Врацанови [re: palasto]  
Автор DUST (ентусиаст)
Публикувано24.10.07 16:48



Здравейте, приятели! :)

Прочетох повечето мнения по тази тема и мога да ви уверя, че незаемането на всички площи в началото е съвсем нормално за повечето търговски центрове. Тук във Враца от близо 2 години функционира подобен търговски център. Разполага със около 110 магазина, заведения, офиси, банкови клонове, подземен паркинг, ескалатори, асансьори и т.н.
В самото начало, когато комплекса отвори врати, също не беше зает напълно. Може би имаше не повече от 40-45 магазина. Сега със сигурност са доста повече, но пак не е запълнен на 100%. Предполагам, че и в този нов варненски комплекс нещата ще се развият по подобен начин. От няколко години не съм идвал във Варна и за мен ще представлява интерес да го посетя. Преди си спомням само Валентина като по-голям търговски център, който обаче май не беше нищо особено. Определено има нужда от по-съвременни места за пазаруване.
Поздрави на всички!





Тема Re: Central Plazaнови [re: tanashubav]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано24.10.07 18:39



Дорелов не осъзнава, че предлага твърде високи наеми за този търговски ценър. Ако беше ги смъкнал щеше да си напълни магазина отдава и да отвори за 1 Май. Нямаше и да има такива изсцепки с кафето и книжарницата.



Тема Re: Central Plazaнови [re: akosta]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано25.10.07 02:36



Stefanel, La Perla, Ramsey London, Тiffi, Madoc Jeans, Avis Rara, Esprit, Beneton, Dika, Sisley, Trudi, Lego, Levis... Това са все марки, за които в сайта на Дорелов пише, че с тях се водят преговори за магазини. Бях дал тази информация, но от тях само Tiffi са отворили. Някой знае ли нещо какво става с другите марки? В същото време някои от тези, които уж са наели магазини, още не работят. Разбрах, че предстои отваряне на още един магазин на І етаж за бижутерия. Не виждам да има магазин за бельо например, а са споменати като наематели Wolff и Skiny, които вървят заедно. А на нашия приятел от Враца ще кажа, че надали може да се правят сравнения. Във Варна се строят вече 6 мола. Някои ще бъдат с по 100 - 150 - 200 магазина. И съм сигурен, че няма да са празни. Разбрах, че и в Пфое мол и в Мол Варна са отдадени под наем над 80% вече. Явно Фортън и Форос, които ги отдаваха, са си свършили добре работата за разлика от Дорелов. Като види зора и той ще се принуди да свали наемите.

Tempora mutantur et nos mutamus in ilis.


Тема Re: Central Plazaнови [re: palasto]  
Автор mamun4e (banan4eta)
Публикувано25.10.07 16:42



А знаете ли дали ще има магазин на "Puma"?Бях чула че ще има и много се зарадвах.





Тема Re: Central Plazaнови [re: mamun4e]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано25.10.07 19:58



В отговор на:

А знаете ли дали ще има магазин на "Puma"?




Да. Темпо спорт на ІІІ етаж вече продават Puma, а също така Nike и Kappa.

Puma ще имат фирмен магазин и в Мол Варна.

Tempora mutantur et nos mutamus in ilis.

Тема Re: Central Plazaнови [re: palasto]  
Автор mamun4e (banan4eta)
Публикувано25.10.07 22:58



Благодаря ти

.Отговорът ти ме зарадва.



Тема Re: Central Plazaнови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано06.11.07 12:05



Можеш ли да дадеш линк към сайта на Дорелов, където пише с кои марки се преговаря, немога да намеря никъде такава информация? Незнам колко се преговаря но колкото повече ходя толкова по-празно ми се струва. ПОне да излгеждаше като на снимките с цветенца, а то има само два папагала за украса, които невярвам да издържат на задименото кафе :(



Тема Re: Central Plazaнови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано06.11.07 12:53





Кликваш върху Central Plaza, а после върху Описание. Там пише за тези марки.

Ами не е пълно, да. То си личи. Но не е и така празно, както в началото. На четвъртия етаж на 10.11.2007 трябва да открият голям магазин за детски играчки - Lego и други. Така там ще останат 3 празни магазина. Разбрах, че и на І етаж трябва скоро да отвори магазин на Yuno Pearls. Също остават 3. Прави впечатление, че някои от марките, за които Дорелов пише, че ще бъдат представени, още не се виждат. Вероятно някои от вече наетите магазини се бавят с откриването. Някой знае ли нещо например за магазините Skiny/Wolff и Reflections? Лека-полека, бавно и тъжно, май ще се понапълни. Всъщност, ако и сега преди Коледа Дорелов не отдаде останалите си свободни площи под наем, просто не знам какво да мисля.

Tempora mutantur et nos mutamus in ilis.

Тема Re: Central Plazaнови [re: palasto]  
Автор tanashubav (ентусиаст)
Публикувано06.11.07 19:09



Единственото което можеш да мислиш, е че Плаза е първата сериозна издънка от големите търговски центрове, които ще се открият във Варна. Едва ли има човек, дори и да е най-големия оптимист който да не признае, че Плаза е провал. А като се сетя, че хора във форума се присмиваха заради няколкото празни щанда в един търговски център в Пловдив ми става забавно как се обръщат нещата!



Тема Re: Central Plazaнови [re: tanashubav]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано07.11.07 04:01



Прав си, че към момента е провал. Но това не е непоправимо. Все пак от така нареченото официално откриване е минал само месец. Един предприемчив и кадърен собственик или управител много бързо би могъл да оправи нещата и да го напълни. Явно Дорелов е прекалено самовлюбен или прекалено алчен, за да се справи със ситуацията. Аз бях този, който спедели впечатленията си от Търговския център Гранд в Пловдив. Но чака да съм се подигравал, не съм. Не ми е в стила. Имаше спор кой град е по-развит. Естествено, че Варна. Ето затова не ми се ще да има подобни провали. Говорят много лошо за града. Пък и този Гранд беше много по-празен. Не съм най-големия оптимист, но не съм и краен песимист. Определено предпочитам реализма. Надявам се, че преди Коледа и други магазини ще отворят в Плазата и ще стане по-пълен и приветлив център.

Tempora mutantur et nos mutamus in ilis.


Тема Re: Central Plazaнови [re: palasto]  
Автор Dirty Harry (enforcer)
Публикувано07.11.07 04:34



Ами определено не си и реалист. Какво те кара да мислиш, че единствено могат да се появяват нови магазини? Да си обмислял и съвсем реалната възможност да се опразват магазини? Защото натам вървят работите с всичките планувани търговски центрове, високите наеми и ниската покупателна способност на хората.

Go ahead. Make my day.


Тема Re: Central Plazaнови [re: Dirty Harry]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано07.11.07 10:12



Съм, съм. Тази възможност не е твърде реална. По 3 причини: Първо, самите договори за наем във всички молове са дългосрочни и железни. Както казва един приятел юрист, те имали 2 части - права за наемодателя и задължения за наемателя. Току-така надали можеш да освободиш магазин, без съответни неустойки. Така, че който се е хванал на хорото, ще го играе, ще не ще. Второ, не си ли помислил, че фирмите, които правят магазини, са сериозни и надали очакват да излязат на големи печалби от първия ден, седмица, месец? Всеки един подобен бизнес изисква период на разработване на обекта. Ето защо предполагам, че всяка от тях е планирала известни загуби в началото. Трето, по въпроса с високите наеми: на Княз Борис те са 2-3 пъти по-високи, отколкото в моловете. Защо мислиш, има такъв наплив за магазини в центъра? Един като се освободи, веднага се появяват няколко други готови наематели.

Що се отнася до покупателната способност на населението, от това по-ниска трудно ще стане. Остава да расте нагоре, въпросът е колко бързо. Безспорно е, че това правителство е некадърно да я повиши бързо. То зависи още и от самата производителност в страната. Като не може, явно ще трябва да стане с остена на Европейския съюз. Ние сме на последно място по стандарт там. Не мислиш ли, че и на тях им е неприятно да имат такава бедна страна за член? Тъй че и те ще понаправят това-онова поне да не сме чак толкова бедни. Те имат и основание за това, защото иначе ще ги залеем с поток от емигранти.

В тази връзка един виц:

Песимистът казал: От това по-лошо не може да стане!
Оптимистът отговорил: Аааааа, може, може....



Tempora mutantur et nos mutamus in ilis.

Тема Re: Central Plazaнови [re: palasto]  
Автор tanashubav (ентусиаст)
Публикувано07.11.07 17:59



В Плаза липсват сериозни наематели. Може би като изключим Геокс, които са с доста сериозно присъствие у нас (и 1 не дотам печеливш обект за тях не е беда), всички други са практически неизвестни. Просто големите наематели "заобиколиха" Плаза. Скоро ще видим какво е положението и в Пфое. Там мисля, че има по-добри изгледи за успех. Като, че ли Варна и Гранд ще са истинските МОЛ-ве на Варна. Другите просто ще си останат на хартия или ще мъждукат.



Тема Re: Central Plazaнови [re: tanashubav]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано07.11.07 20:30



Зависи какво разбираш под сериозни наематели. Световноизвестни фирми няма. То е ясно и защо. Просто те искат много големи площи, каквито в Плаза няма. Най-големия магазин е Темпо - около 500 кв.м. и всъщност дори той се състои от 2 - Темпо Спорт и Темпо Кежуъл. Но не само Джеокс /Geox/ e марка с голяма известност. Можеш да се огледаш повече. Знам, че си разочарован, че няма GAP. За българските критерии досега отворените магазини са с много добра визия и качествени стоки. Аз лош магазин не виждам. Вземи например ShoeArt. Имат магазини и в София - мисля в ЦУМ и в София Сити Център. Или Рефан - магазини в цялата страна. Не може всичко да бъде като в Harrod's. Ще поживеем, ще видим кой ще има и кой няма да има успех. Имай търпение!

Tempora mutantur et nos mutamus in ilis.


Тема Re: Central Plazaнови [re: Dirty Harry]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано07.11.07 21:07



Ти да не държиш някоя барчака, че така се вживяваш с песимистични мнения по адрес на търговските центрове!





Тема Re: Central Plazaнови [re: tanashubav]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано07.11.07 21:46



Какво да правиш конкуренция! Ако Дорелов беше отворил 1 година по-рано нямаше да има проблеми с намирането наематели.
И ти ако беше търговец щеше да предпочетеш Варна или Пфое!



Все още рано да се говори за провал. Ако не успее да го напълни до лятото наистина Дорлелов ще се провали. Задават му се още конкуренти Гранд и Тауръс.



Тема Re: Central Plazaнови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано09.11.07 16:21



Нямаш си идея колко си прав, проблема не е в града, според мен града е жаден за нови марки и магазини. В случая проблема е в управата на търговския център, и няколко грешки допуснати,,пак от същия човек, при изграждането на сградата
1. ескалатор в едната посока
2. недостатъчен брой парко места, събота и неделя няма къде да паркирам
3. липса на ключови наематели които д задържат хората в търговския център
4. незнам кой е наемател на ресторанта, но ако го бяха дали да направят Гюрла или Жар, щеше да е много по добре.
5. Ресторант на първия етаж, мисля че по-добре щеше да е ако е на последния ????????

Ако се смени управата, или начина на управление може и да се оправят нещата.

P.S Вярно помещенията са празни, но поне в корида може да се сложат малко цветенца, на визуализацията изгледа толкова добре с цветя :)



Тема Re: Central Plazaнови [re: krokomotzokal]  
Автор review (непознат )
Публикувано09.11.07 17:50



Аз познавам момчето ,което е проектирало сградата и го питах защо наистина има ескалатор само в една посока ? Той ми каза ,че самият Дорелов не е искал да е в 2 посоки,не поради друга причина



Тема Re: Central Plazaнови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано09.11.07 22:59



Ами и на мен не ми остава нищо друго, освен напълно да се съглася с теб...



Колкото до ескалатора, в І вариант, когато се казваше Търговски център Варна, изобщо нямаше предвиден ескалатор. Все пак е по-добре от нищо. Това не пречи и аз да го смятам за недомислица. Вярно е, че няма котви. На последния етаж трябваше да има ресторант, а кафенето да е на ІІІ етаж.



Tempora mutantur et nos mutamus in ilis.

Тема Re: Central Plazaнови [re: palasto]  
Автор Julian (доктор)
Публикувано10.11.07 11:20



Не да е с един ескалатор, но паралелно на него да има стълби за надолу. Сега се позлват аварийните стълби, които ясно не са предвидени за тази цел. По аварийното няма номера на етажите, абе то си а аварийно стълбище. Лошото е, че се давар разрешително за строежа на такива нефункционални сгради. Това нещо може да бъде и пречка за бъдещите наематели. За първи път виждам толкова нефункционална сграда-търговски център. Незнам какви са наемите в сравнение с Пфое и Варна мол, но ако бях търговец щях да предпочета точно последните два мола. Няма да се учудя ако наемиет са съимерими с двата мола. Факт е, че желаещи да наемат магазини в търговски центрове има. Иначе няма да се за слючени договори за 90% магазините на Пфое и Варна мол.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Central Plazaнови [re: Julian]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано10.11.07 12:01



Ами и ти си прав.

Все пак най-добрия вариант би бил да има два паралелни ескалатора един до друг. Няма да се учудя, ако в близко бъдеще се наложи да му правят ремонт точно за това. Едно стълбище в атриума би могло също да реши частично проблема, но според мен няма да изглежда никак добре. Друг вариант е един панорамен асансьор в атриума чак до последния седми етаж.

Tempora mutantur et nos mutamus in ilis.

Тема Re: Central Plazaнови [re: review]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано12.11.07 09:50



Икономията е майка на мизерията!!!



Тема Re: Central Plazaнови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано12.11.07 09:54



Ако беше направена една стълба както в търговския център във Велико Търново -
щеше да се получи много по-добре.



Тема Re: Central Plazaнови [re: Julian]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано12.11.07 09:59



Слизайки по стълбите и аз забелязах че липсват табелките указващи етажа който си достигнал, наложи ми се да се подавам плахо за да видя кой етаж е - прав си Julian наистина нефункционална сграда.



Тема Re: Central Plazaнови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано12.11.07 10:02



Това би било чудесно, но съм далеч от мисълта Дорелов да го направи, поради ред причини и най-вече пари.



Тема Re: Central Plazaнови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано12.11.07 11:46



Когато съм бил в подобни търговски центрове или молове в чужбина или дори в София винаги съм ги разглеждал отгоре надолу. Мисля, че много хора имат подобен навик. Така съм правил и във Валентина. Качвах се на четвъртия етаж с асансьора и после слизах по стълбите, които обаче са в магазина и са удобни. В този смисъл всички са единодушни, че сградата на Central Plaza не е домислена и функционална. Неудобството идва най-вече от това, че можеш да се качиш догоре с ескалатора, но трябва да слизаш с асансьора етаж по етаж или по неудобните стълби. За мен лично е терсене да го обикалям отдолу нагоре етаж по етаж. Явно е, че Дорелов няма опита как се прави. Дали е стиснат или няма пари, не мога да знам. Но е вярно, че няма никакви указателни табели къде какво има. Дори с откриването на новия магазин с детските играчки на ІV етаж пак има по 3-4 празни магазина на етаж още. Вътрешна стълба в атриума вече няма как да сложи. Ако имаше ескалатор в обратната посока, щеше да изглежда съвсем различно и да бъде по-удобно. Има много още какво да се желае, преди да се превърне в един добър център.

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Central Plazaнови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано12.11.07 12:08



Така е прав си, аз лично харесвам да обикалям отдолу на горе да набелажа няколко неща и след това да се се върна отгоре надолу да избера нещо от набелязаните които съм харесал. Как да се върна и да си купя и като няма от къде, незнам но разхождайки се в търговския център ми се убива желанието да пазарувам, не че имам и голям избор, особено при липсата на мъжка мода в търговския център.

Относно детския магазин, незнам кои са наемателите и неискам да ги засягам може да имат голяма верига детски магазини, но
немисля че мястото на детския магазин е до кафете което е супер задименно, и въобще май не му е мястото в този търговски център.



Тема Re: Central Plazaнови [re: krokomotzokal]  
Автор kashturko (непознат )
Публикувано17.11.07 16:57



Някой знае ли кога ще бъде откриването със сигурност?





Тема Re: Central Plazaнови [re: kashturko]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано17.11.07 22:57



Кое откриване, бе Къщурко?

Че то на Плазата мина отдавна. На 20.10.2007 г. беше официалното й откриване. Иди и виж, че си работи...

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Нов магазиннови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано20.11.07 20:09



В Central Plaza на І-ви етаж днес е отворил нов магазин на Yuno Pearls. В него се предлага бижутерия с японски перли. Магазинът и бижутерията са хубави. Предполагам, това ще зарадва дамите - любителки на бижутата и на перлите.

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Нов магазиннови [re: palasto]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано20.11.07 20:16



Central Plaza се оформи като дамски магазин!

Гледах едни намаления на дамски велурени палта от 5150лв. на 3750лв.





Тема Re: Нов магазиннови [re: akosta]  
Автор tanashubav (ентусиаст)
Публикувано20.11.07 23:30



Абе този магазин сигурно е единствения търговски център в България в който няма банкомат





Тема Re: Нов магазиннови [re: tanashubav]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано21.11.07 02:45



Има, Танасе. Зад колата е...

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Нов магазиннови [re: akosta]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано21.11.07 02:51



Верно, че няма мъжка мода. Дори Денил, за чужди марки да не говорим...

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Нов магазиннови [re: palasto]  
Автор tanashubav (ентусиаст)
Публикувано21.11.07 19:15



Пхю! Ами май да гледам Мерцедеса, не сам забелязал банкомата





Тема Re: Нов магазиннови [re: akosta]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано22.11.07 09:30



В отговор на:

Aз мисля, че Дорелов се прецака заради Пфое и Варна!




Какво точно имаш предвид? Не те разбирам. Аз не мисля, че са му виновни нито Pfohe Mall, нито Mall Varna. Ако се е прецакал, вината си е само негова. Имаше добра преднина пред тези 2 мола и можеше да отвори навреме, преди сезона още. Местоположението му също е добро, наоколо няма и никакви големи търговски обекти. На практика е без конкуренция в района. Казаха ми осведомени хора, че доста от магазините в Central Plaza били негови: Лефтерова /на бившата му жена/, новия магазин за детски играчки Мечтателница, бутика за дизайнери висша мода Imagine, магазините на Tempo Sport /Kappa, Nike, Puma/ и Tempo Casual /Lee, Wrangler/, Tiffi /мода от Полша/. Явно като не може да си намери свестни наематели, е решил да си напълни сам собствения търговски център със свои магазини. Освен това имал и апартамент, и офис в същата сграда. При това положение и да иска да го продаде на някого, вече надали ще може. Вчера вечерта ходих до Пикадили Парк. Паркингите бяха пълни и имаше доста повече хора, отколкото в Плаза. Явно е заради самото Пикадили, но е факт, че Дорелов не привлича клиенти.

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Нов магазиннови [re: palasto]  
Автор tanashubav (ентусиаст)
Публикувано22.11.07 23:11



Това последното сравнение с Пикадили парк ми стана интересно. Наистина Пикадили не предлага някаква уникална смесица от магазини, но пък е много приятен търговски център в който винаги ходя с удоволствие. Много е уютен някак си и винаги е много оживено.
Плаза е пълна противоположност. Дори и да не са отворени всички магазини, можеха поне да "поразкрасят" общите части с цветя или друго. Личи си, че идеята и проекта на магазина са дело на хора който нчмат идеч как да изглежда добрия търговски център. Целия магазин е мрачен, сив, а и положението му на тази улица не може да се нарече "топ локация".



Тема Re: Нов магазиннови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано26.11.07 11:04



Не само непривлича, той ги гони. Да неговорим че никакъв маркетинг не се прави. Все едно се разхождам в мавзолея на Герги Димитров, поне едно цвете на етаж да се сложи - може и да промени гледката.

Нещо друго което ми направи впечатление и мисля че е сериозен фактор за провал - влизам в търговския център и вместо да ми замирише на скъп магазин ме лъха миризма на готвено печено и незнам още какво. Второ в целия търговски център, във всички магазини, се чуваше музика която още повече придаваше злокобен вид на сградата :) и хората изглеждаха като дрогирани, поне някои от магазините да бяха пуснали свястна музика която да ти дава настроение да се разхождаш.



Тема Re: Нов магазиннови [re: krokomotzokal]  
Автор colibri (фтиче)
Публикувано26.11.07 14:49



а детският център?
2отегчени каки стоят, питам ги за условията - мълчание. Оставих детето и ги питам да ви оставя телефон - не, вие нали сте в кафето. Не ме попитаха дори за името на детето. Ужасно непрофесионално отношение.
Бях в магазина за детски играчки и книжарницата и надничах непрекъснато за детето е как не му обърнаха и грам внимание, то си игра самичко - тича, рисува. Не мисля, че бих си оставила втори път детето там и не бих го препоръчала на мои познати.
Магазина за детски играчки е хубав и добре зареден с качествени играчки, но с мноооооооооого надути цени. Една и съща кукла в Хиполенд и Мечтателница имаше 20% разлика в цената





Тема Re: Нов магазиннови [re: akosta]  
Автор Пaвчyko (živ)
Публикувано27.11.07 20:28



Жена ми ако си купи такова палто ще й счупя кратуната ...



Тема Re: Нов магазиннови [re: palasto]  
Автор Пaвчyko (živ)
Публикувано27.11.07 20:30



най-добрата мъжка мода е тениска+дънки





Тема Re: Нов магазиннови [re: colibri]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано28.11.07 13:54



Управляващото дружество куца ли, всичко куца :)



Тема Re: Нов магазиннови [re: krokomotzokal]  
Автор mylifestyle (непознат )
Публикувано29.11.07 01:01



Za6to 'Central plaza MALL'? Tova si e nai obiknoven targovski centar, pri tova zakasnql s desetina godini. Na praga na Mall-erata, e napalno nenujen za Varna. Da ne govorim za nadutite ceni. V molovete v Angliq i Shotlandiq e palno s magazin4eta za edun 'pound', stoq6ti do markovite butici. Vse pak moje i da ocelee zaradi lokaciqta si. Plus e bezplatniq podzemen parking,dojivqh da vidq takova 4udo i u nas



Тема Re: Нов магазиннови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано30.11.07 01:36



Наистина няма цветя и е тъмно. Музиката обаче, мисля, че е обща за целия комплекс. Чух, че бил отхвърлил доста търговци, за да не конкурират точно неговите магазини. Струва ми се, че с подобна политика няма да успее. Що се отнася до закусвалнята, отдавна казах, че не й е изобщо там мястото, пък и дали подобно заведение въобще има място в подобен център? Сложените в коридора вкаменелости също хич не се вписват в обстановката. Какъв моден център без никаква вътрешна реклама е това? Няма грам свежест, изключая цветята и 1-2 магазина на І етаж. Ако и преди Коледа не намери наематели, Pfohe Mall много лесно ще го бие по всички показатели. Дорелов може и да го бива като строител, ама като търговец и наемодател май никакъв го няма. То не е само да имаш високо самочувствие, ами трябва и да е подплътено с нещо.

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Нов магазиннови [re: palasto]  
Автор Пaвчyko (živ)
Публикувано30.11.07 01:49



И вкаменелости ли има? По описанията тук си представям нещо като мавзолея на Георги Димитров...





Тема Re: Нов магазиннови [re: Пaвчyko]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано30.11.07 08:56



Ами ела си и ще видиш сам.

Има 3 големи витрини с вкаменелости и с тях Плазата прилича на праисторически музей. Не знам кой го е излъгал Дорелов, че палеонтологията има нещо общо с търговията или модата, но те са си факт...

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Central Plaza vs. Pfohe Mallнови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано01.12.07 09:26



Дано този надут пуяк Дорелов си вземе бележка как се правят нещата от тях.

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Central Plaza vs. Pfohe Mallнови [re: palasto]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано01.12.07 23:24



На ли Дорелов твърдеше, че преговарял с 40 фирми. Няма начин да не с духнали при Пфое и Варна!



Дорелов може и да получи инфаркт от Пфое. По добре да продава за парите дето е вложил. Поне ще спи спокойно!



Тема Re: Central Plazaнови [re: akosta]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано02.12.07 14:21



Това би бил най-добрия вариант: Дорелов спешно да я продава Central Plaza на някой, който знае какво да прави, че да бъде успешен търговски център. Не й разбира на търговията човека, колкото и магазини да направи и туйто. Сложил някакви лампички отвън, а вътре няма и грам коледна украса, нито елха. Докато Pfohe Mall направо си го откриха украсено и богато озеленено.

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Central Plazaнови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано03.12.07 10:07



Ами като не му разбира да се хване да отиде до София, да обиколи две Европейски столици и да види какво са направили хората, и да го направи същото - тя топлата вода не чака Дорелов да я открие.



Тема Re: Central Plazaнови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано03.12.07 15:45



Сигурен съм, че е ходил. Въпросът е, че нищо не е научил. Хората показаха, че това привличане на наематели не става без сериозна фирма - брокер като Colliers, Фортън, Форос и т.н. Така е, като си решил да икономисаш хонорари...

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Central Plazaнови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано03.12.07 17:27



Незнам но след всичко това което се изписа във форума и което виждам в Центръл Плаза, започва да си мисля че Дорелов не е никакъв бизнесмен. Каде се е чуло и видяло директно собственикът на търговския център да преговаря с наематели, къде в друг търговски център собственикът има повече собствени магазини отколкото наематели. Според мен нещо пречи на този търговски център, какво ли......



Тема Re: Central Plazaнови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано03.12.07 23:51



Въпросът ти е риторичен. Това, което му пречи, е този, когото обсъждаме тук.

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Central Plazaнови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано07.12.07 02:25



Понеже стана дума, според сигурен източник тези дни Дорелов ще открие още един свой магазин за мъжка и дамска мода. С това май неговите магазини вече стават повече от тези на наемателите или поне на мен така ми се струва.

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Central Plazaнови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано07.12.07 14:33



Смятай за какъв монопол става въпрос, то май да не би всичко да е умишлено с цел да си направи само собсвени магазини, и иска бавно да умори наемателите като непрви никаква реклама и като държи центъра с празни помещения. Сигурно има някъква игра.

Сега се сетих при едно от посещенията ми направи впечатление че в един от магазините нямаше ток. Да не би да се спира тока на наемателите?



Тема Re: Central Plazaнови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано09.12.07 14:35



Да, така е. Спрял е тока на магазина с табела FRS за неплатен наем. Познай кога ще могат да му го платят, като работят на тъмно. Ега ти мениджмента...

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Central Plazaнови [re: palasto]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано09.12.07 15:11



Хахаха!!! Еба си цирка!!! Такава цигания никъде няма!

Zdaj ne vidi se vrhov za nas
In pusti naj te nosi voda


Тема Re: Central Plazaнови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано10.12.07 14:05



Незнам но ако продължава с рушенето на имиджа си - никога няма да намери наематели. Дано поне да е успял да го продаде навреме (каквито слухове се носят) за да може някой друг да го поеме. Наистина циркът е пълен, то и другите наметели ще вземат да избягат.



Тема Re: Central Plazaнови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано12.12.07 02:10



За съжаление точно това прави - разрушава имиджа си. Новият му магазин в лилаво на третия етаж за мъжка и дамска мода също въобще не струва. А бе, този човек не разбра ли, че не става за търговец? Бога ми, язък за иначе хубавата сграда, ще си остане паметник на суетата му, както виждам...



Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Central Plazaнови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано12.12.07 10:21



Ами явно не, щом продължава да отваря собствени магазини, трябва да отида да го видя новия магазин .......



Тема Re: Central Plazaнови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано12.12.07 19:52



Имаше едно време един филм Twin Peaks, май че го повтаряха по някоя тв наскоро. Та там имаше една знаменита фраза: "Совите не са това, което са". Та както върви срещу себе си този, се чудя дали е истинския собственик или просто отчита дейност пред някой друг. Вече така започна да ми изглежда. Преди време прочетох някъде, че бил подставено лице на Денис Ершов и че оттам били милионите на Петя Славова (първата му жена) - банка, винпроми, делфинариум, евентуално Феста тауър и т.н. Интересно ми е какво мислите...

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Мерцедеснови [re: tanashubav]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано29.12.07 09:37



Мерцедесът бил спечелен от дама на около 50 години. Да й е честит!

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Central Plazaнови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано08.01.08 23:29



Здрасти и за много години! Нещо ново чувал ли си за Плазата? Май назрява някакъв конфликт там. Днес гледам, че единият магазин, който беше без ток, е запечатан от някакъв нотариус и стоката му е събрана в няколко чувала.

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Central Plazaнови [re: palasto]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано09.01.08 00:00



Не ще да е нотариус, най ще да е съдия-изпълнител



Zdaj ne vidi se vrhov za nas
In pusti naj te nosi voda


Тема Re: Central Plazaнови [re: Пaвчyko]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано09.01.08 19:24



Имаше лепенки на вратата, на които имаше печат на нотариус.

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Central Plazaнови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано11.01.08 15:01



Нотариус е, и аз го гледах........ какъв е тоя нотариус дето има право да запечатва незнам :), ама явно това е нещо ново.
Оня ден е имало голям панаир, собственика на запечатания магазин отишъл да си прибира стоката при което се стиганло до конфрунтации с охраната и се наложило наместа на полицията.

Вече няколко магазина били отказали да си плащат наема.... няма да се учудя ако всички спрат да си плащат наема....

Абе някой ходи ли вообще там, то май си заслужава да отидеш поне панаир може да гледаш.



Тема Re: Central Plazaнови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано12.01.08 00:15



И аз знам, че само съдия-изпълнителят има право да запечатва, затова се учудих много. Според мен става дума за самоуправство на Дорелов. Струва ми се, че този ще яде хурката и съвсем скоро ще остане без наематели при това си поведение. Доколкото разбрах, всички там май искат да напуснат Плазата. Подозирах, че така ще стане, имаше много признаци за предстоящ конфликт. Този също се е самозабравил. Затова заслужава да му остане празен центъра.

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Central Plazaнови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано16.02.08 00:42



Отсъствах за известно време от страната. Видях в Плаза, че ShoeArt е затворен. Някой знае ли какво става въобще там?

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Central Plaza - нови магазининови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано21.03.08 19:43



Има обява, че на 29.03 ще отворят магазини за луксозно бельо и детски дрехи.

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Central Plaza - нови магазининови [re: palasto]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано22.03.08 00:00



В Мавзолея ли?



Naše sanje in življenje bi prodal...

Тема Re: Central Plaza - нови магазининови [re: Пaвчyko]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано22.03.08 11:52



Да. Някаква марка за бельо MID Paris. Чувал ли си я? Не я видях никъде в Париж.

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Central Plaza - нови магазининови [re: Пaвчyko]  
Автор tanashubav (ентусиаст)
Публикувано22.03.08 12:59



Ами Мавзолей. То даже и труп няма в тоя магазин





Тема Re: Central Plaza - нови магазининови [re: palasto]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано22.03.08 13:08



Не, не съм чувал подобна марка... А вярно ли, че в някой от търговските центрове щели да отварят магазин на Celio*?

Naše sanje in življenje bi prodal...


Тема Re: Central Plaza - нови магазининови [re: Пaвчyko]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано22.03.08 19:28



За Celio не съм чувал, няма го и в списъка на Мол Варна.

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Central Plaza - нови магазининови [re: palasto]  
Автор morfias (загрижен)
Публикувано23.03.08 11:44



Абе в тоя Central Plaza има ли някви забавления като кино , барове , боулинг , билярд и др. или е само с магазини ?

- чувствайте се поканени

Тема Re: Central Plaza - нови магазининови [re: morfias]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано23.03.08 18:11



Central Plaza не е толкова голям. Основно магазини, последните два етажа с офиси. Има кафене и ресторант на самообслужване.


Пък и даже и да имаше всичките неща, който си изброил щяха да имат конкуренция от Двореца на културата и спорта и комплекса Хоризонт.



Тема Re: Central Plaza - нови магазининови [re: akosta]  
Автор morfias (загрижен)
Публикувано23.03.08 20:49



Тъй ли че в спортната какво има че не съм я посещавал скоро ? А тоя комплекс Хоризонт и той и къде се намира ?

- чувствайте се поканени

Тема Re: Central Plaza - нови магазининови [re: akosta]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано24.03.08 00:02



Ще извиняваш, ама ще те поправя. Плазата е 7 етажа, а ако броим подземния паркинг, са 8. От тях 4 са магазини и 3 - офиси. Входът за офисите е отзад с отделно стълбище и асансьор. Един ресторант на самообслужване, както и едно кафене с книжарница и някакво подобие на детски кът не са никакви развлечения. Впрочем детския кът е в магазина с детските играчки, а не няколкото маси за рисуване и моделиране в коридора на 4-тия етаж. Двата магазина ще отварят на 4-тия етаж и там остава само един свободен, ако не смятаме измислицата Plaza backstage, която се ползва 2 пъти в месеца за ревюта. То и кой ли ходи на тези ревюта, де. Да го продава Дорелов и това е.

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Central Plaza - нови магазининови [re: palasto]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано24.03.08 00:18



Да три етажа с офисите сега хвърлих едно око.





Тема Re: Central Plaza - нови магазининови [re: morfias]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано24.03.08 00:40




Комплексът Хоризонт долу на снимката. Намира се след зоопарка, над втора буна и под спирка акациите.
Ето и какво предлага.


Ето какво предлага и като развлечения Дворецът на културата и спорта!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.