Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:28 22.06.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор tanashubav (минаващ)
Публикувано06.03.07 20:21



На живо наистина са си много хубави и двете сгради. Вярно, че има доста големи дървета там, но това е много хубаво. Лично аз си мисля, че улицата е доста тясна за по-големия трафик който ще трябва да поеме след откриването на Плаза и бизнес центъра и това е единствения недостатък на целия проект. Но дали наистина ще е проблем времето ще покаже.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: bObbO]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано06.03.07 22:13



Като не ти харесва кораба, какво ще кажеш за 12 етажения бизнес хотел дето ще го строят близо до Спорната зала.







Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: tanashubav]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано07.03.07 14:34



те хубави картинки, но какво ще излезе е съвсем друг въпрос. Отделно, както вече споменаха няма добри пътища, които да поемат трафика и това ще изиграе лоша шега на всички. Проблемът за пореден път е в некадърността на общинарите, които дават разрешителни за строеж, без да мислят за инфраструктурата. А нещата трябва да вървят ръка за ръка. Добрата новина е че централ плаза е доста малък, лошата е че местата за паркиране са още по-малко и това ще доведе до некъв ад за живеещите наоколо и за посетителите му.
Според мен, на Варна и трябва един оргомен ТЦ, но с голям подземен паркинг (250 места) и някъде далеч от центъра. Там просто няма пространство.

Относно супермаркетите. Тук пак е вина на общината щото ако имаше мозъци, трябваше да помислят за парцели определени за търговски площи още на времето.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор bObbO (член)
Публикувано07.03.07 19:49



Нее, не съм казал, че "корабът" не ми харесва, напротив! Казах само, че по моему картинките създават малко изкривена представа - сградата може да е същата, хубава, блестяща, но обкръжението й е дадено много по-разкрасено, отворено, отколкото е в действителност.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: bObbO]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано07.03.07 20:29



Така е! Обкръжението е по-разкрасено.
Видях, че любимите ти места във Варна с Галата и панорамния бар на хотел на Черно море. Аз също си падам много по панорамите. И според мен който, не видял как изглежда град от там, трудно може да каже, че познава Варна. Доколкото разбрах на последния етаж на задницата на кораба, ще има заведение, което ще има изглед към морето и морската градина.Ще добре, ако го направят.
Мене всяка лято ми се налага да развеждам хора из Варна. И тези две сгради вече с ми в списъка за показване. Търговския център ще го препоръчам на приятели, който бачкат като екскурзоводи в курортите.





Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано07.03.07 20:52



Ето схемите за парко местата на Плаза.
Подземния паркинг и външния!






Ще има такъв огромен търговски център! Варна мол ще най-голямата сграда в града строена по времето на капитализма.Общата разгърната площ е 70 000кв.м.на стойност 72млн.лв. По цена отстъпва единствено на хотел " Кемпински" в Златните на стойност 78млн.лв и разгъната площ от 60 000 кв.м.
За сравнение, мол София също е 70 000кв.м.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор bObbO (член)
Публикувано08.03.07 11:13



Аз доста съм си занимарил напоследък сайта за Варна ама все се каня да му сложа една страничка "must see" с инфо и картинки на такива интересни места във Варна за ходене и виждане. Кога ли ще се наканя... Та, ти ме подсещаш отново. Тия теми напоследък за бъдещите хубости в града също могат да се организират в страничка, но там вече авторските права...



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано08.03.07 12:41



и аз ги гледах тези схеми и точно затова писах. Преброй местата и ще видиш, че са много малко.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано08.03.07 19:33



Предполагам, че в началото този търговски център може създаде
проблеми с паркирането и трафика. Защото няма да има конкуренция. После като отворят за коледа мол Варна и Пфое мол интереса към Плазата ще намалее и нещата ще придобият по-нормален вид.





Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: bObbO]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано08.03.07 19:35



Кой от всичките сайтове за Варна е твоя!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.