Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:31 16.06.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор iya2 (непознат)
Публикувано05.03.07 15:20



Е, нали се появи Кауфланд - вече има ценова конкуренция. Прави ми впечатление, че доста от стоките на Кауфланд, които се дублират с Метро, са им по-ниски цените, което ме радва, защото в Метро повечето опаковки са по 2, 3 и т.н. Вече рядко се отбивам в Пикадили - за мен станаха доста скъпа верига. Предпочитам Кауфланд и Бурлекс.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано05.03.07 16:34



За мен лично най-странното в тоя кораб е, че е обърнат с кърмата към морето.





Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: iya2]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано05.03.07 20:10



Конкуренция си конкуренция, сваля цените и се отразява добре на потребителите. Лошото е като остане един монополист на пазара. Помня, че Правителството в Полша беше порицало Немските вериги. Като убили местните конкуренти рязко дигнали цените за да трупат печалби от поляците.

За това във Варна е добре да се набутват колкото повече вериги за да няма монополисти. Лошото, че земята във Варна е скъпа. Примерно една БИЛА с пари за един парцел във Варна, може да купи три парцела в по-малки градове, където няма да имат никаква конкуренция.





Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: deadreckoning]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано05.03.07 20:15



Един от Планекс ми разправя, че като завършили грубия строеж на сградата. Подземния етаж започнал да се пълни с вода и работниците започнали да се шегуват, че кораба почнал да потъва.





Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано06.03.07 09:17



За мен е мн. странен избора на Билла за място.
Вярно, че в тази част на града (Чайка) имаше комай само един Бурлекс и щяха да са без сериозна конкуренция, но погледнато от друг ъгъл логиката е срещу това - земята в Чайка е мн.скъпа=> жилищата са скъпи=>се купуват от по-заможни хора=>те няма да гледат няколкото стотинки по-евтино, а ще гледат рахатлъка си.
Докато достатъчно големи площи в по-евтините западни квартали има.





Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: deadreckoning]  
Автор PyшиBapнaлиeв (новак)
Публикувано06.03.07 09:18



Като се олющи боята от бетона на тоя кораб,на какво ще заприлича.Майко мила.Като циклоп от гръцката митология с тия джамове като очи.Бостанско плашило за прогонване на чуждестранните туристи.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано06.03.07 09:52



Е, това не е нищо ново - всеки, който е минавал от там знае, че когато започна строежа, повече от 2 години имаше една яма пълна с вода, поради намиращия се канал в непосредствена близост.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: PyшиBapнaлиeв]  
Автор _Mepakлия_ (Инженер)
Публикувано06.03.07 11:57



Стените са облицовани с някакви алиминиеви плоскостри, не е на бетон затова няма опасност да се олющи боята



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор bObbO (член)
Публикувано06.03.07 12:51



Този "кораб" изглежда добре на рисунка, но реалността май не е такава... Винаги, когато съм минавал покрай Акациите ми е правило впечатление колко мрачно и усойно е това място. Просто там няма слънце. А и сега с тия чудовища... Такава сграда си иска и съответната площ и простор около нея, а на мястото, където е няма такива.



Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: bObbO]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано06.03.07 19:05



На живо сградите изглеждат още по-внушително с тези алуминиеви плоскости в бял цвят, който предават лъскавина на сградите. Според мен това е добро място за този кораб и одобрявам решението на инвеститора. Можеха да построят поредния черен квадратен мастодонт. И на този кораб нямаше да му върви някак си ако беше построен някъде в полето до летището.
Кораба веднага бие на очи като го погледнеш от паметника на българо-съветската дружба.
Защото формата му контрастира с правоъгълните блокове на Чайка.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.