Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:08 13.06.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Пример от Врацанови [re: palasto]  
Автор DUST (ентусиаст)
Публикувано24.10.07 16:48



Здравейте, приятели! :)

Прочетох повечето мнения по тази тема и мога да ви уверя, че незаемането на всички площи в началото е съвсем нормално за повечето търговски центрове. Тук във Враца от близо 2 години функционира подобен търговски център. Разполага със около 110 магазина, заведения, офиси, банкови клонове, подземен паркинг, ескалатори, асансьори и т.н.
В самото начало, когато комплекса отвори врати, също не беше зает напълно. Може би имаше не повече от 40-45 магазина. Сега със сигурност са доста повече, но пак не е запълнен на 100%. Предполагам, че и в този нов варненски комплекс нещата ще се развият по подобен начин. От няколко години не съм идвал във Варна и за мен ще представлява интерес да го посетя. Преди си спомням само Валентина като по-голям търговски център, който обаче май не беше нищо особено. Определено има нужда от по-съвременни места за пазаруване.
Поздрави на всички!





Тема Re: Central Plazaнови [re: tanashubav]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано24.10.07 18:39



Дорелов не осъзнава, че предлага твърде високи наеми за този търговски ценър. Ако беше ги смъкнал щеше да си напълни магазина отдава и да отвори за 1 Май. Нямаше и да има такива изсцепки с кафето и книжарницата.



Тема Re: Central Plazaнови [re: akosta]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано25.10.07 02:36



Stefanel, La Perla, Ramsey London, Тiffi, Madoc Jeans, Avis Rara, Esprit, Beneton, Dika, Sisley, Trudi, Lego, Levis... Това са все марки, за които в сайта на Дорелов пише, че с тях се водят преговори за магазини. Бях дал тази информация, но от тях само Tiffi са отворили. Някой знае ли нещо какво става с другите марки? В същото време някои от тези, които уж са наели магазини, още не работят. Разбрах, че предстои отваряне на още един магазин на І етаж за бижутерия. Не виждам да има магазин за бельо например, а са споменати като наематели Wolff и Skiny, които вървят заедно. А на нашия приятел от Враца ще кажа, че надали може да се правят сравнения. Във Варна се строят вече 6 мола. Някои ще бъдат с по 100 - 150 - 200 магазина. И съм сигурен, че няма да са празни. Разбрах, че и в Пфое мол и в Мол Варна са отдадени под наем над 80% вече. Явно Фортън и Форос, които ги отдаваха, са си свършили добре работата за разлика от Дорелов. Като види зора и той ще се принуди да свали наемите.

Tempora mutantur et nos mutamus in ilis.


Тема Re: Central Plazaнови [re: palasto]  
Автор mamun4e (banan4eta)
Публикувано25.10.07 16:42



А знаете ли дали ще има магазин на "Puma"?Бях чула че ще има и много се зарадвах.





Тема Re: Central Plazaнови [re: mamun4e]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано25.10.07 19:58



В отговор на:

А знаете ли дали ще има магазин на "Puma"?




Да. Темпо спорт на ІІІ етаж вече продават Puma, а също така Nike и Kappa.

Puma ще имат фирмен магазин и в Мол Варна.

Tempora mutantur et nos mutamus in ilis.

Тема Re: Central Plazaнови [re: palasto]  
Автор mamun4e (banan4eta)
Публикувано25.10.07 22:58



Благодаря ти

.Отговорът ти ме зарадва.



Тема Re: Central Plazaнови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано06.11.07 12:05



Можеш ли да дадеш линк към сайта на Дорелов, където пише с кои марки се преговаря, немога да намеря никъде такава информация? Незнам колко се преговаря но колкото повече ходя толкова по-празно ми се струва. ПОне да излгеждаше като на снимките с цветенца, а то има само два папагала за украса, които невярвам да издържат на задименото кафе :(



Тема Re: Central Plazaнови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано06.11.07 12:53





Кликваш върху Central Plaza, а после върху Описание. Там пише за тези марки.

Ами не е пълно, да. То си личи. Но не е и така празно, както в началото. На четвъртия етаж на 10.11.2007 трябва да открият голям магазин за детски играчки - Lego и други. Така там ще останат 3 празни магазина. Разбрах, че и на І етаж трябва скоро да отвори магазин на Yuno Pearls. Също остават 3. Прави впечатление, че някои от марките, за които Дорелов пише, че ще бъдат представени, още не се виждат. Вероятно някои от вече наетите магазини се бавят с откриването. Някой знае ли нещо например за магазините Skiny/Wolff и Reflections? Лека-полека, бавно и тъжно, май ще се понапълни. Всъщност, ако и сега преди Коледа Дорелов не отдаде останалите си свободни площи под наем, просто не знам какво да мисля.

Tempora mutantur et nos mutamus in ilis.

Тема Re: Central Plazaнови [re: palasto]  
Автор tanashubav (ентусиаст)
Публикувано06.11.07 19:09



Единственото което можеш да мислиш, е че Плаза е първата сериозна издънка от големите търговски центрове, които ще се открият във Варна. Едва ли има човек, дори и да е най-големия оптимист който да не признае, че Плаза е провал. А като се сетя, че хора във форума се присмиваха заради няколкото празни щанда в един търговски център в Пловдив ми става забавно как се обръщат нещата!



Тема Re: Central Plazaнови [re: tanashubav]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано07.11.07 04:01



Прав си, че към момента е провал. Но това не е непоправимо. Все пак от така нареченото официално откриване е минал само месец. Един предприемчив и кадърен собственик или управител много бързо би могъл да оправи нещата и да го напълни. Явно Дорелов е прекалено самовлюбен или прекалено алчен, за да се справи със ситуацията. Аз бях този, който спедели впечатленията си от Търговския център Гранд в Пловдив. Но чака да съм се подигравал, не съм. Не ми е в стила. Имаше спор кой град е по-развит. Естествено, че Варна. Ето затова не ми се ще да има подобни провали. Говорят много лошо за града. Пък и този Гранд беше много по-празен. Не съм най-големия оптимист, но не съм и краен песимист. Определено предпочитам реализма. Надявам се, че преди Коледа и други магазини ще отворят в Плазата и ще стане по-пълен и приветлив център.

Tempora mutantur et nos mutamus in ilis.



Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.