Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:31 13.06.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: krokomotzokal]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано13.09.07 18:02



Ми то още от самото начало, когато Форос почна да отдава Пфое, беше ясно, че ще разчитат на местни наематели!


Редактирано от akosta на 13.09.07 18:11.



Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: akosta]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано13.09.07 18:05



Леле, не знаех, че наемателите им са от месо!!!



закачка




Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: akosta]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано13.09.07 18:07



Ами да ти кажа прави си не бях се замислял, има голяма логика, впоследствие осъзнах че работата куца :). Някой знае ли на каква основа Phoe Mall се менайира от форос





Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (минаващ)
Публикувано13.09.07 23:09



Pfohe Mall със сигурност няма да ми е любимо място във Варна. Вече заявих, че не харесвам нито архитектурата, нито дизайна му, въобще целия екстериор. Гледах му разпределението. Също не ми допадна с тези 2 тела и коридора (топлата връзка) между тях. Под мола да минава улица едва ли е най-удачно, както в този случай с ул. Тихомир. Няма да е комфортно за магазините, да не говорим за клиентите. Със сигурност Форос не са тези, които ще привлекат известни и престижни марки и търговци. Така, че битакът е почти сигурен. Споделям това мнение. Не може да пущаш в мол търговци без репутация или поне собствен стил. Жалко, че в модерния иначе интериор, доколкото съдя от картинките, няма да се продават толкова качествени стоки. Що се отнася до Central Plaza, мнението ми е по-добро. Изчистен дизайн, стилна архитектура, хармонично се допълва с Кораба. Двете сгради заедно са добър ансамбъл, с модерен екстериор. Разпределението му с наличието на атриум ми харесва. Използваемата му площ като % е повече. Идеята на Дорелов е добра, но към момента изпълнението й не е. Сега трябва да навлязат на варненския пазар световноизвестни марки с гарантирано качество, да се поизчисти града от уличната търговия с бараките, които го загрозяват и да понамалеят стоките с неизвестен произход и съмнително качество, които ни заливат, независимо дали са от Китай или другаде. За съжаление българският потребител няма култура на потребление и поради липса на пари купува евтини боклуци. Но се надявам да научи в близките години, че за същите пари може да се сдобие с далеч по-качествени стоки, като използва намаленията на големите марки.



Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: palasto]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано13.09.07 23:14



В крайна сметка някой знае ли като статистка, колко точно е чистата наемана площ на Плаза?



Тема Re: Central Plaza MALL - информациянови [re: akosta]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано13.09.07 23:49



Според сайта на Търговски център Варна (първоначалното име на Central Plaza) площта е 11300 кв.м.



Не е ясно обаче дали това включва например подземния покрит паркинг, дали е РЗП или нещо друго. Така че може да се сметне само приблизително. Ако се приеме, че в това число са включени 7 етажа без паркинга, това прави по около 1600 кв.м. РЗП на етаж. За различните етажи площта на магазините е различна, но общо според мен чистата наета площ е средно около 1000 кв.м. на етаж или общо към 4000 кв.м. магазини. Офисите са повече, към 3500 кв.м. Само за сравнение площта на Валентина е някъде към 2000 кв.м. общо. Това означава, че Central Plaza ще е по-голяма около 3 пъти от Валентина, което не е малко.

Прави, каквото трябва, пък да става каквото ще...

Тема Re: Central Plaza отваря утренови [re: krokomotzokal]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано14.09.07 23:50



Да отидем и да видим за какво става въпрос най-сетне. А после всеки може да сподели впечатленията си тук от магазините, които работят. Има ли навити?

Прави, каквото трябва, пък да става каквото ще...


Тема Re: Central Plaza отваря утренови [re: palasto]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано15.09.07 00:00



Ходете и да не забравите да ми разкажете после какво сте видели!






Тема Re: Central Plaza отваря утренови [re: Пaвчyko]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано15.09.07 02:03



Разбира се, стига да има какво...

Nihil nove sub sole...


Тема Re: Central Plaza MALLнови [re: akosta]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано15.09.07 20:38



Е, кво стана? Отвориха ли го това чудо? Много празни площи ли има?
Айде, снасяйте!







Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.