Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:00 10.05.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Варна - столица на Българиянови [re: Cтepн™]  
Автор lrishstout (махмурлия)
Публикувано22.02.07 17:03



В отговор на:

Ако под перфектни английски и немски + говорими руски и френски; бакалавърска степен по информатика и скоро магистърска по финанси; 4 годишен стаж в немски хотел в Албена (не чистене и камериерски труд, а администраторски) + 2 години в телекомуникационен оператор - това на 24 год., разбираш "нискоквалифициран труд"...ми кажи кое е висококвалифициран?




Ще ти опонирам, я ми кажи в коя точно област е квалификацията на въпросното лице? какъв житейски опит има лицето? Лицето още не е работило по специалността, по простата причина, че все още няма диплома за магистърска степен. Квалификация и опит в дадена област се придобива, когато работиш години в една и съща област, а не когато си работил на 10 места. Какво означава перфектен английски или немски? За мен като преводач такова понятие не съществува. Това, че на рецепцията на хотела може да се разбере с хер Ханс или Джон Смит е далеч от представата за перфектен език.

Slainte!

Тема Re: Варна - столица на Българиянови [re: lrishstout]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано22.02.07 17:40



Всъщност примера беше за заплатите във Варна и се засега и неквалифициран труд.


И посочих, че не става дума за мияч на тоалетни, а за човек с доста добро образование и други умения и то само на 24 год., който точно във Варна заработва посочените от софийския пич пари...при това не са ползвани връзки за уреждане на специална работа. Ясно че няма кой знае какъв опит, няма дори магистърска степен все още...и все пак работи за същото, за което се хвали и софийския пич и ми твърди, че тука заплатите са с 1000 лв. надолу.

Ми не знам какво значи точно перфектен...използвам го в приетия смисъл - свободно владеене и на 4-те елемента на езика. Иначе - английска гимназия + приравнена диплома и от немска; интервю за работа на немски с холандец (първата работа, докато следва), после интервю с грък на английски (за сегашната)...нищо особено.

Само не ми казвай, че преводачите непременно знаят "перфектно" езика...бил съм такъв за известно време...само срещу удостоверение, получено след кратък изпит...при всички случаи моят френски е доста по-слаб от посоченото по-горе, но пак изкарах малко пари и с такава дейност



Тема Re: Варна - столица на Българиянови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано22.02.07 18:32



В отговор на:

Ти си болен нещо май.




Мен ми е странно защо Варна те дразни?
Ще ти пусна две твои мнения от преди. И защо скачаш срещу град, който изобщо не познаваш?


В отговор на:

Само Варна!!!
Тва е единствената столоца на българия
с 2 милиопна население и 18 линии метро, от едния до другия край е 40 км.
Вие сте направо велики.





В отговор на:

Освен това и за мога да кажа да ви еба майката селска и проста. Култура опзначава продуктиуте на науката и изкуството, които се получават от ттруда на хората в София нямах пред вид възпитаниеот на хората, живея на улица Цар Осводител освен това.







Тема Re: Варна - столица на Българиянови [re: Cтepн™]  
Автор lrishstout (махмурлия)
Публикувано22.02.07 23:02



В отговор на:

Само не ми казвай, че преводачите непременно знаят "перфектно" езика...бил съм такъв за известно време...само срещу удостоверение, получено след кратък изпит.




Ако за теб подобна тапия има някаква стойност, значи си леко далеко от реалнсотта. Не казвам, че всички преводачи знаят перфектно езика, но само филолог, който е учил език както трябва, знае че език ... няма научаване. А изказвания от типа "А знае пефектно език Б" са признак на непознаване на сферата.

В отговор на:

Ми не знам какво значи точно перфектен...използвам го в приетия смисъл - свободно владеене и на 4-те елемента на езика. Иначе - английска гимназия + приравнена диплома и от немска; интервю за работа на немски с холандец (първата работа, докато следва), после интервю с грък на английски (за сегашната)...нищо особено




Това, което описваш като перфектен според теб, в ежедневието му викат "ползване" демек - оправяш се криво ляво. За английския на гърците не ми говори. За немския на холандиците нямам толкова преки впечатления, виж, ако беше английски е друга работа.

Та с две думи, както казваш - нищо особено.

Но..не омаловажавам личните качества и умения на лицето. Натрупването на опит теоърва започва, а истинското учене започва след излизането от университета.

Slainte!

Тема Re: Варна - столица на Българиянови [re: lrishstout]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.02.07 09:12



Ако за теб подобна тапия има някаква стойност, значи си леко далеко от реалнсотта.

Точно защото съм в час с реалността прецених, че не съм за преводач и си потърсих други поприща.
Но явно някои продължават да разчитат на подобни тапии...наскоро четох в превод разкази на Франсоаз Саган, които имам и съм чел в оригинал...ами останах ошашавен, включително попаднах и на буквално преведени идиоми.

Представям си как е при английския



Тема Re: Варна - столица на Българиянови [re: Пaвчyko]  
Автор sofiqnski (непознат )
Публикувано23.02.07 13:19



Варненци са тъпи селяни.Вий с нас ли ша са мерите бре?Вий сте един цигански
град.Гагаузи турци араби цигани.София е цивилизацията.Варна е село на море.





Тема Re: Варна - столица на Българиянови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор chocho_be (Познаваме ли се)
Публикувано23.02.07 14:00



Пич, ще ме извиниш но София,няма НИЩО друго освен центъра! На места и той е отвратително претъпкан! С кое си толкова горд? С разпадащия се монумент до НДК? Който, 85% от всички "софиянци" не знаят какъв е? С квартали като Сухата Река и Дървеница? Или с това,че като приближаваш столицата не се вижда нищо от смога? Смело мога да кажа,София изключвам центъра е ОГРОМНО БОНИЩЕ! Или Борисовата Градина? Примерите са безброй! Варна може да е всичко друго, но не и грозен и мръсен град! Точно такива като теб,ни пречат лятото да си вършим работата,като си мислят,че като имат в джоба 1000лв са хвана ли господ за .....!

П.С. Истината е като аналния секс: някои ги боли!



Не се напъвай, моля те!



Тема Re: Варна - столица на Българиянови [re: chocho_be]  
Автор pi4-ot-sofia (непознат)
Публикувано23.02.07 17:11



За аналния секс не си прав - просто зависи кой те ебе, явно не си попаднал на човека. седна дума проблема не е бил в тебе.



Сега за София - почти съм съгласен, в общи линии и аз не обичам кварталите, но центъра на София е колкото половин Варна, ако не и повече.

Варна е чувствително по-мръсен град от София, просто всеки, който твърди обратното е пълен лъжец. Не виждам почти нищо красиво в малкия център на града, изпълнен с малки, в ужасно състояните къщи, които от войната не са ремонтирани, някои от които нарочно оставени да се разрушат, за да може на тяхно място да се вдигне нова модерна кооперация.

Ако София има центъра си, Варна какво има, което да я краси? Центъра й не е съизмерим със Софийския нито в качествено, нито в количествено отношение. И беза да се напъвам мога да изброя какво има в София, на което няма аналог в цялата провинция: Университета, "Св. Ал. Невски", Библиотеката, Народното събрание, пеметникът на Цар Освободител, Съдебната палата, Народния театър, Операта, Музая на Л. Живкова за чуждестранно изкуство, къщите по Царя, около операта и около Графа и Витошка, които са несъизмери с каквито и да е обекти в провинцията.

А има и хубави квартали - частта на Лозенец която е между Евлогий Георгие и Св. Наум, кварталите около бул. България или Цар Борис Трети.



Тема Re: Варна - столица на Българиянови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано23.02.07 20:05



Toва тъпо село наречено Варна



























Тема Re: Варна - столица на Българиянови [re: akosta]  
Автор pi4-ot-sofia (новак)
Публикувано24.02.07 11:37



Точн това имах пред вид. Всеки град в България с население над 100 000 души изглежда така, разликата с Варна е, че във Варна има 4 жилищни комплекса повече, в които живеят 150 000 души.

Ако ви е интересно, погледнете. Мисля, че коментара е излишен: http://www.pbase.com/ngruev/sofiacity



Убеден съм, че ти никога не си ходил в София, да не говорим извън България. Най-малкото в София е несрванимо по-чисто спрямо всеки друг град в България, разходи се в центъра и виж. Доста по-чисто от Амстердам и Лондон е например.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.