Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:54 11.05.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Варна - столица на Българиянови [re: Bat_Vanio]  
Автор pi4-ot-sofia (непознат)
Публикувано21.02.07 22:50



Варна няма с какво да привлече един млад, амбициозен и добре образован човек. Това е истината. Той ще отиде в София, защото ще получава сигурно 2 пъти повече, ще живие при по-добри условия (все пак София е по-добре устроен град, за това мисля, че не спорите), ще има повече възможности за развитие, ще има повече места за забавление, ще може да избира дали да отиде на театър, кино, опера, балет и т.н. Ще може да си намери повече нови приятели.



Тема Re: Варна - столица на Българиянови [re: tanashubav]  
Автор pi4-ot-sofia (непознат)
Публикувано21.02.07 22:53



Е, това е пълен абсурд. Цените на топлофицираните жилища са с 10-30% по-високи. А и практически удобствата от наличието на ТЕЦ са много - постоянна топла вода, топла сграда, удобно е за ползване.
Есетсвено, че е малко скъпо за някои хора, но с другите средства за отопление цената реално е същата.

София освен това е много добре топлофициран град, включително центъра и дори квартали с къщи имат парно.



Тема Re: Варна - столица на Българиянови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор Пaвчyko (въздушен)
Публикувано22.02.07 00:43



Айде стига си ни хвалил София - знаем що за стока е. Абсолютна бъркотия, друсащи павирани улици, дупки (във Варна също има, но доста по-малко) по улиците, селяндури, които те затварят на светофар като завиваш наляво, а те са в съседното платно - за направо, но все пак завиват, а трамвайте ви са пълна скръб - опасни за пътниците и срам пред посетителите на столицата на България. Нали през януари или края на декеври май беше на едно дете главата беше размазана в съчленението на някакъв трамвай... Развлечения и културни мероприятия и във Варна има бол, и освен постоянната програма на кината, операта и театъра през цялата година се провеждат разни фестивали. Заведения също има за всички вкусове. Относно заплатите - във Варна не са лоши заплатите на фона на България, а един млад и образован човек ако има инициативност, и в Михалци да го пратиш пак ще направи добри пари. Ей това нещо в България хората още не могат да го разберат - трябва да се проявява инициативност, а не да се чака на бюрото по труда и на държавата...
А защо миналата година софиянци са втори по преместване на адресната регистрация във Варна? Официално за 2006г. около 276 софиянци са се преместили във Варна. Защо не си седят в София като е по-добре?



Тема Re: Варна - столица на Българиянови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано22.02.07 00:48



Фантазията ти работи много!


Я да видим какво казва НСИ по въпроса за заплатите. Трето тримесечие: София-град – 460лв., област Варна 356 лева. В община Варна с 20% по-високи от тези в област и е 427лв.

Не че това с реалните заплати в двата града все пак това е най-реалистичната съпоставка. И това, че в някой бранш може да вземат много повече от Варна не значи, че такава е разликата между двата града. Все пак във Варна има моряци, който плават под наш и чужд флаг( според вестниците 30хил.) и вземат заплати, който в София имате да мечтаете.
И според изказване на кмета 7% от заселниците с от София ( Варненци, който бягат от европейските заплати в София.)

Като гледам по любимото ти ГРАО жителите по настоящ адрес в столична община за два месеца с се увеличили с 839, във община Варна с 379. Май разликата не четири пъти! Казват, че във Варна през зимата никой не се заселвал.
В същата публикация, която ти препоръчвам има и данни за замърсяването на общините. Аз се изненадах като видях, че въздуха в Девня е като на Алпийско селце пред този на София.

Макар и за три месеца ви бием по-всякакви показатели. И в България няма добре устроен град.
Има хора в София, който не мислят като теб и гледат на Варна като на равностоен град.

Бизнес парк Варна, сграда № 6





Тема Re: Варна - столица на Българиянови [re: akosta]  
Автор pi4-ot-sofia (непознат)
Публикувано22.02.07 08:36



Ти си болен нещо май.



Тема Re: Варна - столица на Българиянови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано22.02.07 09:49



Е, те това вече не е вярно.
Теоретично е така, но в сегашните условия просто не е вярно...ние може да живеем в дълбоката провинция, но имаме чат-пат телевизори и познати в София...някой в блока си спре радиаторите, друг крадне, трети друго и хоп 300 лв. за двустаен.
Не, мерси, аз на "убийствено скъпото" отопление само с ток рядко и с малко надхвърлям 100 лв./месец за разширен тристаен...като тука е и топлата вода, и готвене, и светене, и компютрите и т.н. Имам много близък приятел в София, живее в малко по-голям от моя апартамент, в малка кооперация в самия център - колкото и да е затварял вентилите през топлите декември и януари - и двете му сметки са над 200 лв; отделно тока.
Самия факт, че това е единствения парадокс в света - услуга, от която не можеш да се откажеш, е красноречив.



Тема Re: Варна - столица на Българиянови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано22.02.07 11:25



Варна няма с какво да привлече един млад, амбициозен и добре образован човек. Това е истината. Той ще отиде в София

Глупости. Такъв човек ще иде в Европа. Личен опит с дъщеря ми. Тука получава Х лв., в София й предлагат 110% Х, а в Лондон ще печели 6 пъти повече.





Тема Re: Варна - столица на Българиянови [re: Cтepн™]  
Автор pi4-ot-sofia (непознат)
Публикувано22.02.07 14:35



Е в моменте е скъпо да, нашата сметка за декември е 500 лева (наистина сме в къща и е етажа, на който живеем е около 160 кв.), но това е пположението - човек трябва да плаща за удобствата и да си намери начин да си осигури такова положение, което да съответства на желанията му. По-добре е да намериш начин, по който да изкараш 200 или 300 лв. повече, но да можеш да се изкъпеш спокойно и да стоиш на топло.

Освен това е пълен абсурд в 21 век да се коментирта подобни неща.



Тема Re: Варна - столица на Българиянови [re: Cтepн™]  
Автор pi4-ot-sofia (непознат)
Публикувано22.02.07 14:39



ДА, по принцип е така, само че не е сигурно, че ще може да отиде в чужбина, за да работи нещо нормално там (не да мие тоалетни).

Мога примерно да кажа, че във Варна хората, които рабоят това, което аз работя, получават около 500-600 лв, а аз - с 1000 повече. Тъй че зависимостта не е такава при по-високо квалифициран труд.

Впрочем, това което казваш, важи само за нискоквалифициран труд - един продавач във Варна получава 250, в София 400, а в Лондон - 3 000 лева.



Тема Re: Варна - столица на Българиянови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано22.02.07 14:52



Ако под перфектни английски и немски + говорими руски и френски; бакалавърска степен по информатика и скоро магистърска по финанси; 4 годишен стаж в немски хотел в Албена (не чистене и камериерски труд, а администраторски) + 2 години в телекомуникационен оператор - това на 24 год., разбираш "нискоквалифициран труд"...ми кажи кое е висококвалифициран?



Впрочем ти е малко старо инфото...то и моето не претендира за точност, щото съм далеч от търговската сфера, но съм чувал, че тука продавачки се мръщят на 300 лв.
Иначе си познал цифрата на лондонската оферта за начало...но само цифрата, не и валутата

ПП: Интересно ми е в коя сфера вадиш тези 1500 лв....за да ги сравня с едни 1400 лв. тук...от чисто любопитство, не с друга цел. Може и на ЛБ, че вече става личен разговора




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.