Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Вампири
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Еврейските ритуали  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано02.01.05 07:21



Старите хора говорят,че евреите се причистявали с "гойска" кръв. Разправят,че точели кръв от слугинчетта си..
Как мислите, дали е истина?

Очаквам включване от чифути!!

.. дали има връзка със това и с постоянния недостиг на кръв в кръвните центрове из страната.

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Еврейските ритуалинови [re: Caбaзий]  
Автор vampire_girl (вампирка)
Публикувано02.01.05 14:36



Не знам, аз не познавам евреи. Звучи ми малко невероятно - нали са християни. Е, вярно, че се смятат за богоизбрани, но това е доста езическо, а те са много религиозни.



Тема Re: Еврейските ритуалинови [re: vampire_girl]  
Автор Taлиecин (radiant brow)
Публикувано02.01.05 18:07



За протокола - евреите НЕ СА християни. Християнството е вид дериват на юдаизма, а самият юдаизъм май никой не го знае точно какво представлява.

Nothing Remains The Same...



Тема Re: Еврейските ритуалинови [re: Taлиecин]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано02.01.05 20:51



аа знае се братко ,знае се ,въпроса е
защо юдаизма има още почва по света
не че имам нещо против......

Jesus dont want me for a sunbeam



Тема Re: Еврейските ритуалинови [re: Taлиecин]  
Автор vampire_girl (вампирка)
Публикувано03.01.05 16:25



Ох, да, пардон. Аз май на всички им викам християни.



Тема Re: Еврейските ритуалинови [re: Caбaзий]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано03.01.05 16:51



да си призная не вярвам че уважаващ себе си равин ,отколешен кабалист би си цапал ръцете с нечия кръв ,после кой бог в кой рай ще го пусне
може би вампирският бог дякон Фрост!@
ал не и Яхве
Йахуууу

Jesus dont want me for a sunbeam



Тема Re: Еврейските ритуалинови [re: necrossumus]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано04.01.05 19:50



Е, Фрост не е ли малко прекален в слу4ая?



Тема Re: Еврейските ритуалинови [re: Prof.McGonagol]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано04.01.05 21:03



упределену,но пък е ужасно стилен като вампирски бог и слава богу не беше чистокръвен

Jesus dont want me for a sunbeam



Тема Re: Еврейските ритуалинови [re: Prof.McGonagol]  
Авторвaлepи (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 13:20



не знам ,тези обвинения идват още от средновековието та и сега "демагогстват",тука .както гледам,евреите са оставени за да бъдат трън в о4ите на целият свят,но искам да знаете нещо,като гледам от години какво става във държавата израел,колко много се изпълняват проро4ествата за последните времена.ще се радвам да поговорим пове4е на тази тема,тя ме вълнува от години.



Тема Re: Еврейските ритуалинови [re: вaлepи]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано10.01.05 17:59



Някои просветени твърдят, че наказанието на евреите е кармата, която изкупват заради убийството на Спасителя...



Тема Re: Еврейските ритуалинови [re: Prof.McGonagol]  
Авторвaлepи (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 19:40



хаха,ама по смело,моля ,има нещо което си взех наскоро от една книжарница,за името на исус,на иврит,иешуа,и как са "осакатили"умишлено евреите последната буква,тя е "аин",което зна4и око,има нешто страхотно в това като го 4етях,апостол павел,казва за тях(евреите),те и досега са ,като със перде,когато им се заговори за мешиах,или христос на гръцки.аз ,хаха,не съм "посветен",но си виарвам във господ иешуа...."влез във боя във високите места,срещу тъмнината,воини на светлината"...воини на христа ...1994.."исус е господ"...



Тема Re: Еврейските ритуалинови [re: вaлepи]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано10.01.05 20:30



Харе Христос ,Христос Христос .....


това е най-висшият идеал за безлична любов

дава огромна свобода за този който я приеме
ама приемането е винаги нелесна работа
деее*а мааама му деее*а


Jesus dont want me for a sunbeam



Тема Re: Еврейските ритуалинови [re: necrossumus]  
Авторвaлepи (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 10:58



хехе,добре бе басиста,много добре,само 4е "харе"е много кришнарско,не мисилиш ли?а свободата я познава само този на които бог дава,а съм свободен да приемам и да не приемам.,да прощавам и да задържам,но една от наи великите стоиности на тази свобода е 4е в сърцето си ,имаш място за всеки,просто го имаш без ограни4ения,за да съм по ясен.."бездна призовава бездна"..една безкраиност се слива със друга,тази от която някога си бил откъснат до исус,до кръста и падането на враждата между бог и хората......хубава китарка...



Тема Re: Еврейските ритуалинови [re: Caбaзий]  
Автор Benjamin_Andre (Раста)
Публикувано11.01.05 11:02



какво е чифут?

Africa Unite! Because we're moving right out of Babylon...


Тема Re: Еврейските ритуалинови [re: вaлepи]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано11.01.05 13:43





Jesus dont want me for a sunbeam



Тема Re: Еврейските ритуалинови [re: Benjamin_Andre]  
Авторвaлepи (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 18:36



без маитап,хахахаха...ама то си е за смях,от 15 години се интересувам от божият народ и досега не съм се интересувал за тази дума,сега сериозно,омразата към тях е справедлива дотолкова доколкото са си общите термини за евреин,и децата ги знаят та да не ги "търкалям"и аз сега.има нещо друго,нещо по важно,което приковава вниманието ми,защо ,като на всеки 200 години,от 2000 насам,те са оцелявали?какво успя да ги упази дори и след холокоста,затова сега ви давам един линк,в които е книгата на арт кац,......."холокоста"....http://www.detronator.narod.ru.............лесно ще се ориентирате,,искам пак да поговорим,хехе,аз не съм интересен ,по интересно е какво има в мен.



Тема Re: Еврейските ритуалинови [re: вaлepи]  
Автор Benjamin_Andre (Раста)
Публикувано11.01.05 20:28



не разбирам защо всичко живо мрази този народ...
аз нямам нищо против тях..нямам нищо против никой народ или държава...

Africa Unite! Unite for the benefit of the people, unite for the benefit of the Children...


Тема Re: Еврейските ритуалинови [re: Benjamin_Andre]  
Авторвaлepи (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 20:48



хаха,еи,я ми кажи какво е "раста уърлд"...щото ми харесва "iron lion zion"........харесва ми това на боб марли..



Тема Re: Еврейските ритуалинови [re: вaлepи]  
Автор Benjamin_Andre (Раста)
Публикувано11.01.05 20:54



Раста-Фар-Ай...Раста е религия...и ай ен ай (аз) съм горддд последовател на тази религия... Боб марли също е бил Раста...много общо понятие е тва Раста Уърлд е много общо понятие кажи ми нещо по-конкретно...

Africa Unite! Unite for the benefit of the people, unite for the benefit of the Children...


Тема Re: Еврейските ритуалинови [re: Benjamin_Andre]  
Авторвaлepи (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 18:20



,ми не знам ,какво по конкретно?разкажи с десетина думи за същноста на вярата си,за боб марли ,ти казах за тази песен,просто я знам от години,не е лоша,знам 4е е пацифисти4на в основата си,така ли е?хаиде и аз ще ти разкажа на какво съм бил свидетел,тъи като ве4е контактувам с "вампири",...ахахахахахах......сероизно ,бил съм свидетел на страхотни изпълнения,като масово обладаване,.



Тема Re: Еврейските ритуалинови [re: вaлepи]  
Автор Benjamin_Andre (Раста)
Публикувано13.01.05 01:51



Ok Mon,

Раста - кратка форма на РАстафари
"Айтъл" диета и вярвания
================
Айтъл (раста дума за чисто,натурално)...
Всеки Раста трябва да подържа "Айтъл" начин на живот и диета...
Забранени са:
-месо (особено свинско)
-Алкохол
-не трябва да се реже кожата, не трябва да се дупчи.
Ай ен Ай боди ис Ай темпъл (Тялото е храмът)...за това трябва да се подържа чисто и в добро състояние...
================
Вярвания...
Ние РАстафари вярваме, че всичко, което потиска човек и неговият дух е част от "Вавилон"... Вавилон - Свера на заблуденост и духовен затвор за човека...
"Вавилон" също се използва, като термин за зло и свера на духовен негативизъм...
Приемаме Джа (Jah)(Селасие I) 225-ти император на Етиопия...за наш пророк и свещен човек...

"Вавилон" ще падне...
Най светлото нещо, в което вярваме е, че ще настъпи този час (който се знае от малцина) когато "Вавилон" ще падне и всички конвертирани вярващи (като мен) ще се завърнат в Етиопия...ще стигнем до ЗИон..Zion...
=================
Дредлокс...(Дреадс, Натти Дреад)
Целта на тази странна прическа е всъщност за да дразни не-вярващите...и знак за неодобрение на "Вавилон"...
=================
Растафари е Религия, (форма на християнстовто)даже е официална религия на няколко държави в Африка, приветстваме всички хора (независимо от раса или религия)
=================
Марихуана...
Марихуаната се препоръчва да се пуши от вярващите на религията с цел докосване на тялото с духа и по-чист ум...не е задължително изпозването на Билката..както се вика
"Yuh not haffi smoke em weeds to be a Rasta" "не трябва да пушиш да си раста"...
=================
"Вавилонови работници"
това са хора, като (политици,сатанисти,сектанти,расисти и т.н.т) Растафари вярващи трябва да, не подържат връзки с такива хора...
=================
Папата и Ватикана...
Не следваме папата, според нас той е измамник..."вавилонов работник"...смятаме, че папата и ватикана са частично "вавилонски"....
=================

Тва е, ако някой иска повече подробности да каже...

Добавка - Ras - head
Tafari - ceator...

Редактирано от Benjamin_Andre на 13.01.05 01:55.



Тема Re: Еврейските ритуалинови [re: Benjamin_Andre]  
Авторвaлepи (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 10:34



ахахаха,поздравления големи,пообразова ме ,шегата настрана,малеее,абе ман,ами в етиопия не са ли фалашите?знаеш ли нещо за тях?ами много правилна преценка имате за "вавилон".просто съм потресен ,виж за марихуаната не знам.не я приемам ,това си е мое мнение.а за страните за които каза,маи не са само в африка,ямаика не влиза ли и тя?ама то както е тръгнало след малко ще стигнем и до "вуду".,хаха,не късаш нощем главите на пиците ,нали?.,както и да е доволен съм.има нещо за което трябва да помисля,етиопя,фалашите,вярванията за соломон,за савската царица,тука ми е нужно време за анализ и размисъл.само да не те поставям в недоумение,фалашите за обявени официално за потомци на едно от 12-те израилеви племена,ако не се лъжа от "коляното на дан",да не те у4удва тази информация,истина е ,поинтересуваи се.



Тема Re: Еврейските ритуалинови [re: вaлepи]  
Автор Benjamin_Andre (Раста)
Публикувано13.01.05 21:42



е как? това ми е крайното развитие...

РАста до живот...

"REbel Against Babylon" - Bob Marley...



Тема Re: как са отцелели???нови [re: вaлepи]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 08:16



не са отцелели.сегашните еврей са наследници на хазарите.единствено те приемат юдаизма.след разгрома на хазарския хаганат се пръскат по света.малкото останали истински еврей са избити в концлагерите.



Тема Re: как са отцелели???нови [re: дядoБлaro]  
Авторвaлepи (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 10:19



дядо благо,кои на днешно време може да претендира за 100 процентова расова 4истота?аз мисля 4е не е важна "плътта",по важно е спазването на завета които все още има да се изпълнява с евреите,това не е ли еднозна4но и със христяните?това не е важно,кои е истински и кои не,за плътта ,говоря.



Тема Re: как са отцелели???нови [re: вaлepи]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 14:06



е когато към новата вяра се прибавят стари традиций нещата малко се променят,нали?



Тема Re: как са отцелели???нови [re: вaлepи]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано14.01.05 18:56



ако питаш мен евреите изпълниха заръката господня и вече нямата място в плана на Всевишния... -разпнаха Христа ... стига им толко труд.
Християните разпространиха Християнството и го опорочиха -и на тях им стига толкова труд ....и двете мммм раси или течения са изпълнили мисията си ,идва ред на нещо ново ,Второто Пришествие едва ли ще прилича на първото ......
Библията няма какво повече да каже на света ......
и вече не е много нужна
сега е ред на съзнанието да свърши работата си



Тема Re: как са отцелели???нови [re: necrossumus]  
Авторвaлepи (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 19:15



така,никои не може да твърди нещо ,преди да си е казало провидението тежката дума,много лаишки бих изглеждал,ако мислех така,без да засягам някого.басиста,има проро4ества които не се пренебрегват еи така,само за исус са не знам,колко си ,изпълнени?разумеш ли?евреите са под "лупата",на разумните християни защото в този народ са се изпълнили ред неща,за които е писано в библиата,само за едно ще спомена поинтересуваи се какво е станало през 1967 година ,по време на 6-дневната воина,още нещо стената,която е изградена сега в израел ,за нея пише в старият завет,като имаш предвид 4е "историята винаги се повтаря два пъти",наскоро 4етох за геоложкият разлом на елеонският хълм,на него ще стъпи мешиах,този които евреите не "виждат",сега.ако заследиш малко новините ще забележиш 4е над една трета от световните новини са посветени на тази едва забележима държава,интересно е.



Тема Re: как са отцелели???нови [re: вaлepи]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано14.01.05 19:48



Евреите отдавна не носят посланието на племенният си бог по света
сега е време на по ..... ммм веленско мислене
това казвам
а дали някакви пророчества ще се сбъднат и дали някой ясновидец ги е видял понеже много е обичал бога или просто е видял нещо, няма значение
аз мисля лаически защото не желая да се задълбавам в тинята на теолозите ,макар че някога много ми харесваше идеята .....достатъчно метафизически проблеми (само мои си ) ме тормозят за да мисля трезво и обективно
та затова извини ме ако говоря като първокурсник по педагогика



Тема Re: как са отцелели???нови [re: necrossumus]  
Авторвaлepи (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 20:14



абе ман,ами и аз не съм нито теолог нито педагог,просто като как да се изразя,вярвам си и това си е,стават неща които ,никак не мога да пренебрегна,твърдо казано засягат не само мен ,но и хора с подобен на4ин на мислене,християнството много е разнообразно,не е лесно да отсияваш житото от плявата,спор няма сега е буквално битак от църкви и наи добре,за себе си го казвам,да се съветваш с господа.не говоря на вересия,винаги се подкрепям с нещо конкретно,библията е изходна позиция,аз само да спомена факта,повярвах и тогава,даже и сега си 4ета,ами как ина4е?,нали се у4им цял живот.та такива ми ти работи,искам още нещо да изясня,не нагаждам факти и събития със користна цел,аз не пиша за някаква слава,еи така е интересно да си коментираме в добрият тон на разговора.а ,кои каквото "отмъкне" оттука ,нека да му е в полза!!!



Тема Re: как са отцелели???нови [re: вaлepи]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано14.01.05 20:29



напълно те разбирам то и аз си обичам библията -нали съм християнски вампир ...
само че .......
все пак за да разбереш всичко от нея или най важното е хубаво вече да си поне почти просветлен

аз персонално (да се изповядам) тръгнах с правослвие и много стрх от смъртта ,като Миларепа (е като Миларепа но без православието де)
после мнооого трудно измених на Христа (долен апостат) и станах Кришнар ,а после и будист ,след това прибавих и други неща .... и сега съм НИЩО
или всичко
и веч гледам да вярвам на правдоподобни принципи ,а не на красиви цветове...
макар че си имам любими нюанси де



Тема Re: как са отцелели???нови [re: necrossumus]  
Авторвaлepи (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 21:10



ааахахахахах,християнски вампир,а има ли муамедански?ахахахах,или ,не не,кажи сега ,къде се луташ по нощите?хахаха,много е смешно,баща ти знае ли ?.....shedaia'h....поошлянкал съм се малко в митологиите и религиите,а виж религията е опиум за народите ,съгласен съм с маркс,това важи и за днес,наи големият враг на истинското християнство е религията...,едно време имаше един лаф,от една песен на менуор,по вършец беше станало ,нещо като ,здравеи,...."све релиджон"...хахахахах..те са го преправили от приказката на manowar,...ще се сетиш..сега ми се ще да нау4а арамеиски език,от филма ме "подлуди",страстите христови...
,много велик,за мен е нещо пове4е от филм,но малко хора са го усетили и разбрали....тънкото послание и откровение,с една дума за мен филма е реформация,подобна на тази на лутер,може да съм луд,но имам слава на бога ,поглед глобален и преценявам ефекта на филма.по скоро е реформация за протестантсвото.е кои как го приеме,само 4е това не е картина на салвадор дали........feel it coming on ....delirious....



Тема Re: как са отцелели???нови [re: вaлepи]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано14.01.05 21:24



какво ме таковаш в християнщината ми бе?
Менуар не слушам ,много са ми скучни
но пък Страстите сигурно е хубав и дори без да съм го гледал знам.

а ти приятел май си наградус....



Тема Re: Еврейските ритуалинови [re: Caбaзий]  
Авторвaлepи (Нерегистриран)
Публикувано15.01.05 18:44



за да не съм голословен ,ето линк към нещо ,което е интересно да се знае,за евреите. http://benisrael.org/bulgarian_lang/ToJT/tojt_contents_bulg.htm



Тема Re: Еврейските ритуалинови [re: necrossumus]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано15.01.05 19:53



Какзах ли ти колко ми липсваше начинът ти на изразяване, докато бях в Гърция?



Тема Re: Еврейските ритуалинови [re: Prof.McGonagol]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано15.01.05 20:07



ммм Профи ,на кое се кефиш най-много?
на деа мааа му деа ли?
и аз




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.