Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:28 19.04.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Ufo Research Part 5  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано07.06.20 18:51



Здравейте ,

Тук в тази тема ще кача 5 част на откритите от мен обекти относно НЛО.
Всяко видео и снимка ще вървят със номерация , за да е по - лесно при даване на мнение и съответно , за да бъде и по прилежно.
Напомням , че видеата е най-добре да се гледат на максималното възможно качество , за да се виждат по - добре обектите. Не важи за видео номер 4. Там е много трудно да се види.
Следващите части ще бъдат с качество 2.7к в инфраред, ако всичко е наред с техниката.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано07.06.20 19:01



1. Странен доста светъл обект със странна форма. Сниман е с full hd камера, на 52 увеличение. Видеото е забавено 6 пъти.

Снимка :



Видео :



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано07.06.20 19:08



2. Пурообразен обект с права траектория. Сниман е с full hd камера и 52 увеличение.
Видеото е забавено 6 пъти.

Видео :



Снимка : - със зуум



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано07.06.20 19:13



3. Обект , който прави невъзможни завой. На снимката се вижда отражението от Слънцето върху обекта. Прилича на чиния или нещо подобно. Сниман е на 52 увеличение с full hd камера. Видеото е забавено 6 пъти.


Снимка :

- със зуум

Видео :



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано07.06.20 19:23



4. Обекти със странна форма , който прави много бърз и рязък завой в 1 - та секунда от видеото и едвам се забелязва. Сниман е с full hd камера на 52 увелияение. Видеото е забавено 6 пъти , но едва едва се вижда, а и докъто се apply - не резолюцията ....


Снимка :

със зуум

Видео :



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано07.06.20 19:27



5. Два обекта със странна форма. Не приличат на нищо и не съм сигурен какви са понеже нямат детайли (като номер 1). Снимани са на 52 увеличение с full hd камера.
Видеото е забавено 10 пъти.

Снимка :

- със зуум

Видео :



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано07.06.20 19:35



6. Обект , който няма права траектория. Прави леки завой с бавна скорост. Излъчва инфраред. Сниман с full hd инфраред камера на ръка с 10-15 - макс 20 увеличение с ZWO IR pass filter 850.
Видеото нещо даваше грешки , но ще кача снимки. Между другото не обръщайте внимание на датите. Нямам намерение да си играя да ги нагласям , както и на 4к камерата с инфраред (май там няма).

Снимка 1 :


Снимка 2 :



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано09.06.20 16:46



Обект 3 това вече е истинска реална снимка на истинско НЛО.Донякъде има полу триъгълна форма и може да бъде нарочен за американския гравителид ТР-3Б макар че това изобщо не е сигурно.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано09.06.20 16:51



На снимка 4 това е типичното НЛО над София сребриста сфера което е наблюдавано многократно от много хора в софийското небе още от края на 70те години.Лично аз съм го виждал няколко пъти включително през зрителна тръба на 59х увеличение.Не знам със зуумът на колко увеличение си го снимал и показал тук на снимката, но така като го гледам обекта ако е сниман на 52х е поне на 20 км пряка дистанция от теб.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано10.06.20 16:27



3. Да , ами трябваше му повече зуум и резолюция и щеше да е супер.

Редактирано от zizoUFO на 10.06.20 16:27.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано10.06.20 16:35



4. Да сверично е. Ами да кажем , че може да има едно 2 - 3 - 4 зуум. Гледам да не се оливам и да има някаква яснота за обекта т.е. да извлека максималното от снимковия/видео (принципно няма как да се покаже траекторията на обект , ако се зуумне толкова видео - не е невъзможно , но гледам да ги качвам както са си) материал.
Факт е , че е било доста далече , даже аз пак се радвам , че full hd - то е издържало на зуум с детайл.

Редактирано от zizoUFO на 10.06.20 16:29.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано10.06.20 17:45



Ако си го снимал на 2х пъти зуум на 52х увеличение което прави 104х увеличение с такъв ъглов размер НЛО е било поне на 40 км пряко разстояние от теб.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано10.06.20 17:46



Резултатите от твоята наблюдателна дейност и твоите снимки показват и доказват, че небето над София е фрашкано с НЛО.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано11.06.20 10:26



Ами да , от сорта в програмата не пише каква е стойността. Гледам кропа в зрителното поле и от там се ориентирам. Мога да пробвам друга програма , която показва стойността на кроп/ зуум.

Редактирано от zizoUFO на 11.06.20 10:21.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано11.06.20 10:29



Ами имаше период в който имаше много случаи в целия свят. В последните ми 3-4 наблюдения не съм засичал нищо.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано11.06.20 21:54



Какво означава терминът кроп?



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано11.06.20 22:06



При мен средно един път на 166 наблюдения съм засичал и наблюдавал НЛО.Но моите наблюдения са съвсем различни от твоите и обикновено продължават по час и нещо.Ти слагаш зрителна тръба или телескоп с монтирана към тях камера и те записват цял ден или цяла нощ часове наред само в рамките на едно от десетки други наблюдения.Затова имаш много голям успех.Твоите резултати разбиват представите ми за активността на НЛО над София и всъщност благодарение на теб разбрах, че над София летят много повече НЛО и по-често отколкото съм си мислил досега.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано13.06.20 01:49



Терминът кроп може да бъде ползван и за зуум дигитално в самата камера , но чисто хардуерно една full frame матрица е 35мм. по стандарт. И ако с тази матрица използваме лещи 400 мм. то това дава 11.4 увеличение , ако го мятаме по диагонал е и по -малко.

Но , ако с тези 400 фокусно разстояние използваме малък сензор - например 7мм. то това ще е Кроп = 57 увеличение сметнато по диагонал.

Т.е. с некропнат сензор използваме повече зрително поле, макар че нормално при повече увеличение да е по-малко зрителното поле. Обаче дават ,че с по - голям сензор и качеството е по-добро.

Никой никаде не дава реална представа от къде започва точка А т.е. минималното увеличение. Та точка Б т.е. максималното увеличение може да не е сметнато идеално.


Примерно във фотографията , ако имаме рейтинг на кроп фактор 1.6 с тези 400 фокусно ше получим 640 фокусно.

При нас уфолозите или скайлатчерите гледаме общо взето дали задоволява нуждите ни.

Разбира се , ако греша в сметките ми ще се радвам да ме поправите , защото аз не съм професор.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано13.06.20 02:02



Ами по - интересно е да се търсят , мога да пусна камерата да си снима , но така също и се изпускат неща . Аз вече сканирам небето и не оставям камерата в една точка да снима , а търся. И е по - интерсно - може да няма кой знае какъв ефект (по малко са намерените обекти) , но наскоро видях вече на 3 пъти обекти , които са странни с просто око. Така , че не е никак зле човек понякога да гледа не само в камерата , а и към небето. Ами , както казах имаше един период в който бяха пропищяли от доста държави за наличието на много обекти , които не са самолети. Сега последните ми наблюдения нямаха успех. Излиза , че дали близко или далече е възможно да се види НЛО , но не съм предполагал ,че може да се случи/види НЛО след 1996 г. Уви напълно е възможно.То вече е/почти официално.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано13.06.20 10:13



В отговор на:

Излиза , че дали близко или далече е възможно да се види НЛО , но не съм предполагал ,че може да се случи/види НЛО след 1996 г. Уви напълно е възможно.То вече е/почти официално.




Това изобщо не го разбрах какво искаше да кажеш.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано14.06.20 13:35



Да , извинявам се имах предвид , че е възможно да се види НЛО на близко и на делечно разстояние. А за 1996 г. - беше на, не знам 150 - 200 - маааксимум 300 метра от мен на половина в облака сива на цвят чиния (буквално). От тогава съм чувал подобни истории , но не бях виждал. Чак след години започнах да виждам в атмосверата, след като ми каза че това явление е възможно да се случи.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано14.06.20 13:33



Значи през 1996та си имал много сериозно наблюдение на НЛО което е било сива на цвят летяща чиния.Отдавна още от края на 90те и началото на двехилядните години благодарение на наблюденията ми се усетих, че НЛО летят предимно в атмосферата и
много по-рядко в орбита в близкия космос.Като потвърждение на това доста от астрономите които провеждат наблюдения вечерно време никога не са виждали НЛО.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано14.06.20 13:40



Видял си сива летяща чиния на 300 метра от теб? Колко голяма беше? Какво правеше?




Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: Luchezara]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано14.06.20 13:53



Аз по време на едно наблюдение вечерно време мисля, че през 2018та над съседния двор на много ниска височина на не повече от 30 метра от мен и на не повече от 15 метра над къщите видях бяло петно което мина със скоростта на автомобил над къщите, пресече Околовръстното и продължи надолу към Павлово съседния квартал.
Това стана съвсем неочаквано за мен.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано14.06.20 14:02



Да , но бях дете не знаех какво точно съм видял .... - бях на 6 години. Да, не са виждали , заради голямото фокусно на оптичните им системи, макар ,че с бинокъл .... там вече се знае, че може да са видели.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: Luchezara]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано14.06.20 14:08



Ами да , беше бая голяма, на половина в облак , но се движеше с много бавна скорост. Играех си тогава с мотика за цвекло и погледнах на горе. И тогава видях обекта , който се прибра в облака. Не знам колко е минимума за височина на облаци в метри - надморска височина = 70 m. над морското равнище на полето - може и да е повече. Беше максимум 10:00 - 11:00 часа преди обяд (все пак от тогава са минали 25 години ) !

Редактирано от zizoUFO на 14.06.20 14:58.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано14.06.20 14:15



Наистина уникално явление. Звучи , като разузнаватели, както беше при мен. Никой не разбра - много просто никой не го интересува какво има в небето. Всеки хуманоид почти на Земята (почти) гледа в нивата в .. "Чушките, доматите и т.н.". При мен аз бях единствения , който го видя и то беше супер случайност. Другите - ами те си гледаха нивата. НО това са уникални случки , които никога не се забравят.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано14.06.20 14:25



А да, и става дума за источна България.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано14.06.20 14:28



"Да , но бях дете не знаех какво точно съм видял ...." споделих с роднините (понеже тогава не знаех какво е НЛО) , ами отговорът им беше "ааа , ами то сигурно е самолет" - да, ама на върба в сряда , както казват...



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано14.06.20 14:28



Напълно съм съгласен с теб - никой не го интересува какво има в небето.По време на наблюдението на 4 сребристи НЛО над София на 15ти април 1998ма в казармата веднага казах на един офицер в поделението в което бяхме се отбили в Суходол и той отговори, че съм наблюдавал самолет и не съм видял никакво НЛО.Никой не се интересуваше освен един прост военен шофьор който стана единствен свидетел.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано14.06.20 14:52



Има хора които биват огрявани от Луната - например и даже не поглеждат на горе. Никак не се очудвам , че не са видели нищо - никога.
Хората имат много земни , битови задължения и интереси , че да могат да забележат нещо необичайно. И затова много хора така и не виждат НЛО. А когато се заговори за такава сериозна тема - имайки на в предвид , че в нашата галактика само има "250–500 billion" звезди - от гугъл уики (350,000 , милиона мисля , че са - в андромеда са над 400,000 милиона звезди), а -> Цитирам (Google) " How many galaxies are there NASA?
All in all, Hubble reveals an estimated 100 billion galaxies in the universe or so, but this number is likely to increase to about 200 billion as telescope technology in space improves, Livio told Space.com"

Така или иначе отговора е ясен.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано14.06.20 15:03



В нашата галактика звездите са около 400 милиарда по данни от интернет.В Андромеда звездите са около 1 трилион или 100 милиарда звезди.

Да, повечето хора имат много земни и битови проблеми за да гледат към небето с просто око, камо ли с бинокъл или телескоп.Все пак по мои данни събирани около 19 години тук в България хората които се занимават с оптически наблюдения на небето с цел засичане и наблюдение на НЛО са между 10 и 14 човека като ние с теб сме едни от тях.Навремето в края на 90те не съм вярвал, че има даже и още един такъв като мен, но ето че интернета ме опроверга.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано14.06.20 15:05



A ето и малко технология - Хъбъл срещу Джеймс Уеб - > главно огледало : 2.4 метра срещу 6,5 метра със знатно покритие снабден и с инфрачервен спектър.



Естествено на този етап (май и на всякакъв етап) няма да получите адекватна и изобщо никаква информация относно НЛО , същества от други светове и т.н. - те толкова си могат и това правят, каквото им наредят!

А да има едно много рисково нещо за контакт от 5 вид - не опитвайте без да сте GURU (не съм ) или да знаете какво правите - >
- това не знам дали работи , ще се пробва , но вие недейте.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано14.06.20 15:16



Да , Андромеда е по - голяма от Млечният Път. Ами това е супер хоби. Аз между другото очаквах да има 1-5 човека в цялата страна. Супер приятно бях изненадан , когато видях , че има и други хора , които не са роботи в матрица (знаят , че НЛО има и много други неща) и съответно се включих :) благодарение на теб !!!



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано14.06.20 15:30



В западни страни има поне няколкостотин човека които сериозно се занимават с търсене на НЛО с бинокли, камери, фотоапарати и телескопи.Отделно от това има и неустановен брой хора които се занимават само с наблюдения на самолети с бинокли и телескопи.И те не са малко.Даже преди няколко месеца случайно попаднах на такъв в един известен западен форум cloudy nights където има форуми за бинокли, телескопи и там нещата се обсъждат и от професионалисти и от аматьори.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано14.06.20 15:46



Ооо да има, има доста. Аз го знам този форум и доста неща има обяснени относно астрономията и оптичните системи не е лош никак.

Редактирано от zizoUFO на 14.06.20 15:47.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано14.06.20 15:48



За уфология няма нищо там, нито за наблюдения на самолети.След време мога да се пробвам да рискувам да пиша на английски относно някои от наблюденията ми на НЛО, но могат да ме трият и банват.Аз в миналото няколко пъти съм писал теми на английски език в западни форуми включително един от най-известните уфологични форуми който го закриха преди няколко години.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано14.06.20 15:58



Ясно , ами аз гледах за едни "ufo disclosure bulgaria" - тези надеждни ли са? Да взимат по един night vision и зрителни тръби и да идват тук :)



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано14.06.20 15:55



Не ги знам тези.Има и хора които се интересуват от бинокли и зрителни тръби, но нямат интерес нито към НЛО, нито към самолети, нито към астрономия, а например обичат да гледат сгради.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано14.06.20 16:04



Ми и аз, не много , ама говорят за високи вибрации , също , като доктор Стив Греаър и срещи от 5 вид иска 3000 долара (и затова не пробвайте , не се знае каква беля може да си докарате) не знам от "Хасково ТВ " ги намерих , Гриъар от youtube.com ,де , но не знам дали някой ги е чувал и виждал.

Иначе да, има всякакви хора.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано14.06.20 16:13



Интересно ми е какъв е този Гриъар и срещи от 5ти вид?



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано14.06.20 18:41



Да не е било кълбовидна мълния или някакво друго физично явление? Колко голям беше обекта според теб?




Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: Luchezara]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано14.06.20 18:40



Виждал съм кълбовидна мълния през пролетта на 1981ва и тя няма нищо общо с това което видях да прелита ниско над къщите.Кълбовидната мълния беше синя и светеше като слънце и падаше към земята, а това нещо беше някакво петно което отразяваше слабо светлините от къщите и уличните лампи и плюс това не падаше надолу, а летеше по права линия надолу към София със скоростта на автомобил.Според мен грубо казано тъй като го видях за секунди обекта не беше по-голям от метър и половина.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано14.06.20 18:51



Хм, и какво същество може да се събере в НЛО метър и половина? Нялои от много дребните извънземни или е било роботизирано НЛО.




Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: Luchezara]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано14.06.20 19:06



Вероятно е било сонда, разузнавателна сонда.По време на първото ми оптическо наблюдение на друг тип НЛО на 4ти септември 1991ва през зрителна тръба 40х и бинокъл 7х35 около по-големия НЛО с големина около 5-6 метра в диаметър кръжеше друго доста по-малко НЛО което пак вероятно е било сонда.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано14.06.20 20:07



Да ти там добър съвет да започнеш да използваш мерките за ъглови размери поне на първо време в градуси, после в ъглови минути и накрая в ъглови секунди.Поне приблизително.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано15.06.20 01:07



- от Муфон - май

Редактирано от zizoUFO на 15.06.20 01:12.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: Luchezara]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано15.06.20 01:11



АБСУРД!!! - огромен разбира се

Редактирано от zizoUFO на 15.06.20 01:07.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано15.06.20 01:15



Ами добра идея е трябва да ги науча и тези неща.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: Luchezara]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано15.06.20 01:27



Ние , като хора познаваме нашите физични закони на познатата за нас вселена и свят :)
Ообаче най - голямата грешка (наша) спрямо вселената е да мислим ,че няшият вид и нашите разбирания спрямо нашите размери и нашият разум е правилния !!! Ние не знаем какви други същества има във Вселената и какви са неведомите пътища Господни !!! Не може по никакъв начин да сравним нашата логика и разбирания със тези на Всевишния или Вселената - по НИКАКЪВ !!!
Все пак да не забравяме ,че има археологически открития на хора с ръст над 3 м.
И съответно такива на по-малки на ръст същества.







Редактирано от zizoUFO на 15.06.20 01:35.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано17.06.20 17:20



Луната например е около половин ъглов градус.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано18.06.20 09:19



На колко увеличение?



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано18.06.20 10:53



Няма значение увеличението.Луната е около половин ъглов градус на всякакви увеличения.Просто през телескоп с половин ъглов градус зрително поле като например ЗРТ 457 М Луната ще изпълва почти цялото зрително поле.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано18.06.20 11:12



Ами питам , защото май има нещо , което пропускам. С 400 фокусно на 60 увеличение Луната почти изпълва образа. А с бинокъл 10 по 50 излиза доста по- малка, а през мак да кажем с по-голямо фокусно на 60 увеличение не знам как е . Таа тука нещо греша.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано18.06.20 11:30



Нещата стоят така.С просто око и по принцип Луната винаги е около половин ъглов градус.Но погледната през 60х увеличение е около 30 ъглови градуса.През бинокъл 10х Луната е около 5 ъглови градуса през самите окуляри е така.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано18.06.20 11:41



Ааа сега разбрах , това е чисто географски погледаното/ астрономически (като километри спрямо зрителното поле) - разбрах що - годе :) Мерси



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано18.06.20 12:07



Така през телескоп 120х Луната ъгловия й размер през окуляра ще е около 60 градуса и тя се вижда огромна.

Примерно самолет с ъглов размер 0,25 ъглови градуса което е 15 ъглови минути през бинокъл 10х ще се вижда 2,5 ъглови градуса, през телескоп 100х ще се вижда 25 ъглови градуса.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано18.06.20 12:51



Мисля ,че имам много , ама много да чета относно това , бях метнал едно око , ама изглежда нищо не съм разбрал правилно. Еми ще имам доста трудно домашно - но пък , като се науча да го смятам , ще мога да казвам кое на колко ъглови градуса е и по - натам да смятам скоростта, която на някои обекти е абсурдна.

Редактирано от zizoUFO на 18.06.20 12:45.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано18.06.20 12:55



А да и се оказва се ,че небето е пълно с овални летателни апарати, както беше казал ти !

Редактирано от zizoUFO на 18.06.20 12:50.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано18.06.20 13:11



7. Този не е овален , но си струва аз съм приятно изненадан -

- infrared - ZWO 850 IR pass filter , линията е дефект на матрицата - но проблем , тази форма - точно тази - никога не съм виждал такъв апарат. Прилича на буквата V , но лети с двата края на пред. Малко е кофти резолюцията , ама още ползвах IR pass 850 ZWO ....

Изглежда и google ме обичат - ами на компа ми по - добре изглежда. А да има още един обект , който лети с този - даже не съм го гледал.

- видео със снимката в черно бяло , ако успея ще кача и видео с движението му , но Бога ми нямаше как да не го кача - подобен обект съм виждал на Слънцето само и то не е същото ! т.е. не е същия обект, като структора.

Редактирано от zizoUFO на 18.06.20 13:40.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано18.06.20 16:44



В отговор на:

А да и се оказва се ,че небето е пълно с овални летателни апарати, както беше казал ти !




Отдавна още през 90те години разбрах, че най-често срещания тип НЛО над София е сребриста сфера.Твоите наблюдения и снимки в днешно време отново го потвърждават.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано18.06.20 19:14



Има един случай описан в книга при който НЛО наблюдаван на радар е направил два завоя под прав ъгъл със скорост 16 000 километра в час...



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано19.06.20 07:27



Напълно е възможно.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано19.06.20 21:12



Не всички НЛО ги хваща радара, даже съм на мнение, че радара хваща само малка част от тях.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано21.06.20 00:04



Ами ние познаваме x-rays , infrared , thermal vision, radio waves и други подобни технологии , но да не забравяме , че е напълно възможно да ни водят с 100 000 години развитие , което значи , че могат не само стелт / cloaking , а и сигурно имат и други неща. Да не говорим за измерения и видими и невидими спектри , технологии ,които ние не познаваме.
Таа .. нашият радар на чисто технологично ниво не би могъл да хване технология за която не е изобретен :)



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано21.06.20 11:27



Да, ти си прав.НЛО могат да имат технология умишлено да се крият от радарите.Все пак ние не знаем точно до каква височина радарът засича самолети, мисля че до не повече от 30 км.А доста от НЛО летят над тези 30 км.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано22.06.20 16:36



Ами при радарите , като обхват май пак опира до големина на чинията и до честоти. Сложен казус си е.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано22.06.20 19:40



Радарът въпреки немското си звучене на думата явно е изобретен и внедрен във военното дело от англичаните някъде в края на 30те като благодарение на радарните си станции те са спечелили въздушната битка с нацистите през периода лятото на 1940та - пролетта на 1941ва.Радарът им е позволявал с по-малко изтребители да ги насочват по-ефективно срещу армадите на Луфтвафе защото са знаели точно откъде идват и горе долу колко самолета са.Без радар е трябвало да пръснат изтребителите си на дълги патрулни полети и така цялата им система на ПВО без радар е щяла да бъда доста по-неефективна защото доста групи немски бомбардировачи са щяли да влизат над територията на Англия необезпокоявани поради късното им засичане от ПВО и RAF.

Радарните вълни също имат големина, диаметър и предмети под този диаметър съответния радар не може да засече, а само по-големи от радарната вълна предмети.Изтребителите използват активна фазирана антенна решетка за радар.По време на Миг-15 и Ф-86 през 50те години когато са воювали над Кореа тези изтребители не са имали радари, нито ракети клас "въздух-въздух".До колкото съм чел радар за първи път съветите слагат на Миг-21 и първите Миг-21 са били от второ поколение изтребители без радари, а после им слагат слаби радари и стават 3то поколение.Миг-19 с които са гонели Ю-2 на Франсис Гари Пауърс над СССР в райно над Свредвлоск според мен също са нямали радари.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано23.06.20 09:34



Ясно. Интересно , не съм знаел никога за това.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано24.06.20 22:44



По принцип американските стелтове като си отварят бомбения отсек стават леко забележими особено за наземните радари на зенитно-ракетните комплекси които са и много по-мощни от тези на самолетите, но в твърде кратък момент да се изтреля ракета по тях и тя да бъде ефективна.Също при завои особено Ф-117 леко му нараства радарната видимост.Конкретно Ф-117 е радарно видим за Миг-29 в предната му полусфера, но това е случайност да се получи.Точно този модел сърбите свалиха на 27ми март 1999та използвайки по случайност стара радарна станция "Венера" от 50те години за която в специализираната литература пише, че засичала стелтове без да е проектирана за това и стара съветска ракета С-125 <Печора>.Стелтът е минал три пъти по един и същи маршрут и на четвъртия път е бил свален от Золтан Дани.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано26.06.20 09:29



Станция "Венера" е засичала Стелт , без да е проектирана за това - това значи ли , че без да искат са открили технология срещу Стелт ? - Предполагам, че да.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано26.06.20 13:30



Явно някои от старите радари засичат някои стелтове.Но е факт, че руснаците закараха в Сирия Ц400 супер модерни ЗРК който по думите на военния им министър Шойгу засичат стелтове, но въпреки това израелците налетяха със супер модерните стелтове Ф-35 над Сирия и нито един не беше свален.Междудругото радарното сечение на друг американски стелт изтребители Ф-22 е 1000 пъти по-малко в сравнение с това на руския стелт Ф-57 ПАК ФА.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.