Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:36 27.04.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано10.06.20 16:35



4. Да сверично е. Ами да кажем , че може да има едно 2 - 3 - 4 зуум. Гледам да не се оливам и да има някаква яснота за обекта т.е. да извлека максималното от снимковия/видео (принципно няма как да се покаже траекторията на обект , ако се зуумне толкова видео - не е невъзможно , но гледам да ги качвам както са си) материал.
Факт е , че е било доста далече , даже аз пак се радвам , че full hd - то е издържало на зуум с детайл.

Редактирано от zizoUFO на 10.06.20 16:29.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано10.06.20 17:45



Ако си го снимал на 2х пъти зуум на 52х увеличение което прави 104х увеличение с такъв ъглов размер НЛО е било поне на 40 км пряко разстояние от теб.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано10.06.20 17:46



Резултатите от твоята наблюдателна дейност и твоите снимки показват и доказват, че небето над София е фрашкано с НЛО.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано11.06.20 10:26



Ами да , от сорта в програмата не пише каква е стойността. Гледам кропа в зрителното поле и от там се ориентирам. Мога да пробвам друга програма , която показва стойността на кроп/ зуум.

Редактирано от zizoUFO на 11.06.20 10:21.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано11.06.20 10:29



Ами имаше период в който имаше много случаи в целия свят. В последните ми 3-4 наблюдения не съм засичал нищо.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано11.06.20 21:54



Какво означава терминът кроп?



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано11.06.20 22:06



При мен средно един път на 166 наблюдения съм засичал и наблюдавал НЛО.Но моите наблюдения са съвсем различни от твоите и обикновено продължават по час и нещо.Ти слагаш зрителна тръба или телескоп с монтирана към тях камера и те записват цял ден или цяла нощ часове наред само в рамките на едно от десетки други наблюдения.Затова имаш много голям успех.Твоите резултати разбиват представите ми за активността на НЛО над София и всъщност благодарение на теб разбрах, че над София летят много повече НЛО и по-често отколкото съм си мислил досега.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано13.06.20 01:49



Терминът кроп може да бъде ползван и за зуум дигитално в самата камера , но чисто хардуерно една full frame матрица е 35мм. по стандарт. И ако с тази матрица използваме лещи 400 мм. то това дава 11.4 увеличение , ако го мятаме по диагонал е и по -малко.

Но , ако с тези 400 фокусно разстояние използваме малък сензор - например 7мм. то това ще е Кроп = 57 увеличение сметнато по диагонал.

Т.е. с некропнат сензор използваме повече зрително поле, макар че нормално при повече увеличение да е по-малко зрителното поле. Обаче дават ,че с по - голям сензор и качеството е по-добро.

Никой никаде не дава реална представа от къде започва точка А т.е. минималното увеличение. Та точка Б т.е. максималното увеличение може да не е сметнато идеално.


Примерно във фотографията , ако имаме рейтинг на кроп фактор 1.6 с тези 400 фокусно ше получим 640 фокусно.

При нас уфолозите или скайлатчерите гледаме общо взето дали задоволява нуждите ни.

Разбира се , ако греша в сметките ми ще се радвам да ме поправите , защото аз не съм професор.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано13.06.20 02:02



Ами по - интересно е да се търсят , мога да пусна камерата да си снима , но така също и се изпускат неща . Аз вече сканирам небето и не оставям камерата в една точка да снима , а търся. И е по - интерсно - може да няма кой знае какъв ефект (по малко са намерените обекти) , но наскоро видях вече на 3 пъти обекти , които са странни с просто око. Така , че не е никак зле човек понякога да гледа не само в камерата , а и към небето. Ами , както казах имаше един период в който бяха пропищяли от доста държави за наличието на много обекти , които не са самолети. Сега последните ми наблюдения нямаха успех. Излиза , че дали близко или далече е възможно да се види НЛО , но не съм предполагал ,че може да се случи/види НЛО след 1996 г. Уви напълно е възможно.То вече е/почти официално.



Тема Re: Ufo Research Part 5нови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано13.06.20 10:13



В отговор на:

Излиза , че дали близко или далече е възможно да се види НЛО , но не съм предполагал ,че може да се случи/види НЛО след 1996 г. Уви напълно е възможно.То вече е/почти официално.




Това изобщо не го разбрах какво искаше да кажеш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.