Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:13 30.04.24 
Поколения
   >> 20-30
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Просто няколко реданови  
АвторHищo (Нерегистриран)
Публикувано18.04.04 16:20



Днес е чудесен ден - нито е твърде светло,нито е твърде тъмно, нито е твърде топло, а още по-малко твърде студено. През нощта валя,но не непрекъснато, а периодите, през които се чуваше как дъждовните капки се опитват да пробият стъклото на прозореца се сменяха с периоди на тишина и спокойствие, на..хармония и сигурност.Или не? Имаше нещо в тази хармония и винаги съм го усещал - когато е много късно през нощта, когато луната свети само толкова, че да очертава границите на предметите, да очертава контурите на материята, когато виждаш само част от формата на нещата, но нещо в тъмнината остава скрито и никога не можеш да бъдеш сигурен какво е..."Хармонията" крие нещо тайнствено, създава впечатление за...опасност? Но същевременно, замисляйки се за това и преживявайки тези моменти, не може да не се прокрадне и неусетно да отлети плахото усещане за...съдба.Но ако хармонията и спокойствието са съдба, съдба е и дъждът, който се изсипа. Интересно би било човек да помисли кога се чувства по-защитен - когато вали или в тишината на нощта..Не е ли истина, че когато чуваме падането на дъждовните капки, ние подсъзнателно се чувстваме сигурни.Това е така, защото знаем,че онова, което предизвиква дъжда е всемогъщо, вечно и...успокояващо?Придвидимо? А онова, което се крие в тишината е неизвестно, непознато...човешко? И изведнъж - дъждът е наслада, тишината е тревога?Да?Не?Всеки що го разтълкува по различен начин, хората могат да се убеждават взаимно, че го тълкуват еднакво, но истината е само една - в момента не четете това.
Събудих се късно тази сутрин.Навън се чуваха странни птичи песни, които, както веднага забелязах, се повтаряха периодично...или циклично, ако ви допада тази ужасна дума.Но изведнъж песните заглъхнаха и за съжаление до мен достигна ужасния шум от минаващата наблизо кола.Неприятното беше,че от нея се чуваше толкова характерната за тези дни силна и агресивна музика. Целият квартал беше разтърсен от нея.Запитах се за секуна - как? Как е възможно? След това веднага си представих човека, седнал зад волана - около 30 год,.каращ нов модел Audi(Mercedes-ите нещо изостават напоследък?) със слънчеви очила, пуснато докрай предно стъкло , с ръка на прозореца, гледащ като някакъв разгонен помияр.Всъщност, подобен тип хора са точно това - разгонени,алчни песове, търсещи...кучки(липсата на кавички е умишлена) по улиците. А и не беше толкова трудно да се намерят някакви изрусени,невзрачни същества, които да им поддържат самочувствитето и да ги карат да се чувстват "пичове".Всичко е страхотно - кучките са доволни, защото леко са притъпили подсъзнателното си неудовлетворение от своята нищожност, победили са за секунди онази единствено истинска,малка частица от техните мозъчета, която непрекъснато им прошепва, че не са нищо повече от...нищо, надвили са за секунди комплексираните си натури, защото, о,Боже, някой с Audi им е обърнал внимание, поканил ги е на кафе и дори...какво нещо, поискал е да спи с тях. Как да не му позволиш?Щом някой с Audi иска да спи с теб, значи ти не си невзрачно,ограничено до безкрай същество, а си...НЕЩО!Така тези хора оправдават съществуването си, така се поддържат живи.Защо?Е,как иначе ще се отличават от другите, освен по броя на мъжете, с които са спали - че то си е гордост да преспиш с 100 човека, примерно! "Колкото повече се чукаме, толкова сме по-готини, защото повече "пичове" ни обръщат внимание - значи наистина сме страхотни - давайте да се чукаме още!!"
Призлява ми.



Тема Re: Просто няколко реданови [re: Hищo]  
Автор starlit (breathless)
Публикувано18.04.04 18:02



Има нещо много надменно в писанието ти, което утрепва всякакви опити да предадеш чувството за хармония и красота..



Тема Re: Просто няколко реданови [re: Hищo]  
АвторHищo (Нерегистриран)
Публикувано18.04.04 18:14



Прочетох го отново,опитах се да разбера какво имаш предвид, търсех надменното в него,но не успях да се справя,би ли пояснил,моля те.Само да отбележа,че никъде не съм споменавал за "красота".П.С. Даже си открих една правописна грешка - предвидимо се пише.



Тема Re: Просто няколко реданови [re: Hищo]  
Автор Maчo (безстопанствен:)
Публикувано18.04.04 19:23



И какъв е проблемът? Че има и такива или че всички са такива?

Нищо човешко не ми е чуждо :)


Тема Re: Просто няколко реданови [re: Maчo]  
АвторHищo (Нерегистриран)
Публикувано18.04.04 19:42



Какви?



Тема Re: Просто няколко реда [re: Hищo]  
Автор MaPBuH (SWPM)
Публикувано18.04.04 21:52



Едни от най-добрите няколко десетки реда които съм чел напоследък из клубовете. Не съм много редовен в този клуб и мнението ми може би е не е съвсем обективно. Все пак е искрено.

--
Isn’t it good, norwegian wood?


Тема Re: Просто няколко реда [re: Hищo]  
Автор starlit (breathless)
Публикувано18.04.04 22:00



никъде ли не забеляза чувството си за превъзходство над мъжа с аудито и неговите придружителки?



Тема Re: Просто няколко реда [re: MaPBuH]  
Автор Haчko (What the fuck?)
Публикувано19.04.04 00:52



Взе ми го от устата! Няколко страхотни реда, това е то!

~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~

Тема Re: Просто няколко реда [re: starlit]  
Автор Haчko (What the fuck?)
Публикувано19.04.04 00:52



Един герой на Карсън Маккалърс казва, че човек вижда у другите първо тези пороци и недостатъци, които самият той притежава

Аз не видях чувство за превъзходство, а един критично, но не злобно настроен човек.

П.С. Между другото, не ти ли се стори, че и никът на човека е надменен? Как така си пропуснала тази подробност?! Нищо! Колко надменно!!

~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~

Редактирано от Haчko на 19.04.04 00:54.



Тема Re: Просто няколко реда [re: Haчko]  
Автор chaeno_momiche (с много захар)
Публикувано19.04.04 06:25



Естествено, че е обективно.
Когато човек не споделя възгледите относно смисъла и ценностите в живота с други хора, не виждам нищо лошо да си се възмущава от действията им.
Има жени, които това ги вълнува - къде ги водят, какво им купуват, кой ги . . . , а има и мъже, които карат Ауди, а са на 30, пък да кажеш да са някакви бизнесмени...просто сутеньори или наркопласьори, или крадци най-общо казано. Е, какво, да не ги ли плюем? Като не можем да направим друго, поне да си кажем мнението...Безсилие, какво да се прави.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.