Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:24 22.05.24 
Поколения
   >> 20-30
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Просто няколко реданови [re: chaeno_momiche]  
Автор Here Without You ()
Публикувано19.04.04 10:01



Проблемът в във вулгарността,проблемът е в липсата на ценности.Просто въпросните хора...мислят в много тесни граници - интересите им се свеждат до банални неща, мислят на много примитивно ниво.Това е всичко,просто са ограничени.



Тема я пак проверинови [re: Haчko]  
Авторstarlit (Нерегистриран)
Публикувано19.04.04 10:17



един критично, но не злобно настроен човек:

-разгонени,алчни песове, търсещи...кучки(липсата на кавички е умишлена)
-някакви изрусени,невзрачни същества, които да им поддържат самочувствитето и да ги карат да се чувстват "пичове"
-кучките са доволни, защото леко са притъпили подсъзнателното си неудовлетворение от своята нищожност
-кучките са доволни, защото леко са притъпили подсъзнателното си неудовлетворение от своята нищожност

нямам време за повече, а и няма какво да си кажем с теб, твърде си повърхностен



Тема Re: сега оставанови [re: starlit]  
Автор MaPBuH (SWPM)
Публикувано19.04.04 10:43



да дадеш определение за надменност
за удобство, може да базираш определението на текста на Нищо

целият съм в слух ... а пардон, в зрение

--
Isn’t it good, norwegian wood?


Тема Re: сега оставанови [re: MaPBuH]  
Автор starlit (breathless)
Публикувано19.04.04 12:58



не мисля че се налага да давам определения за нещо очевидно. ако не виждаш чувството за превъзходство на автора пред така наречените от него "невзрачни създания", които "се опитват да оправдаят съществуването си" еди как си, не мога да помогна..

ако имаш претенции да си по-задълбочен от него(което искрено ми се иска да вярвам), бих казала следното:
- че от всеки може да се научи нещо, колкото и "невзрачен" да ти изглежда
- че никое живо същество няма нужда да "оправдава" по специален начин съществуването си(особено пък пред някое друго такова), защото то вече е "оправдано", демек има си вече смисъл, независимо кой колко го разбира
- и най-накрая това за което питаше: човек който нарича други хора невзрачни и жалки, има със сигурност претенциите че е нещо повече от тях..
- в допълнение може да се каже, че действително повечето хора отговарящи на описанието на Нищо, са хора доста ограничени и с доста първични интереси. също толкова ограничени обаче са и хората, които съдят някого по колата и пичките в нея, и които отричат всичко извън собствения си опит и разбирания, колкото и възвишени и истинни да им изглеждат те към настоящия момент.

И това не е критика към автора, а само констатация върху този начин на мислене(бтв много често се среща)



Тема Re: я пак проверинови [re: starlit]  
Автор Haчko (What the fuck?)
Публикувано19.04.04 13:14



Проверих. Потвърждавам: става дума за критичен поглед. И за употреба на подходящите думи.

Ти продължавай да задълбочаваш, на дъното има много тиня за ровене

~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~

Тема Re: сега оставанови [re: starlit]  
Автор MaPBuH (SWPM)
Публикувано19.04.04 13:32



Ако има нещо очевидно в написаното в началото на темата, това е контраста между написаното в първата и във втората половина. Поне за мен това е очевидно. Този контраст, и също така начина по който автора е успял да предаде съвсем ясно мислите си за различните обекти в двете половини, е причината текста да ми хареса. Ама да не се втурвам да правя анализ на литературно произведение, че хич не ме бива ...

Явно не можеш да ми помогнеш да видя гледната ти точка, поне досега не си успяла. Автора по никакъв начин не е казал че самия той/тя е по-нависоко в духовно/материално отношение. Никъде не е казано, че той/тя "със сигурност" е нещо повече. И съответно да прояви надменност. Цитираните обекти във втората половина на текста (кучки, пичове и т.н.) може също да имат усещания като тези, които той/тя е предал/а в първата половина на текста. Е, може би те не могат да напишат такъв текст, ама това надали е повод да ги презираш. Или да бъдеш надменен.

Оставам с едно такова усещане че не ти допада изказването на лично мнение което не съвпада с твоето. Дори когато е направено в литературна форма. Да не говорим, че определение за надменност така и не ми даде. Къде е това пусто чувство в текста? И ако ти трябваше да сложиш заглавие на текста какво щеше да е то?

И този номер с изместването на темата го опитай с някой друг, при мен доста рядко минава

--
Isn’t it good, norwegian wood?


Тема тъжно е [re: Hищo]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано19.04.04 13:37



тъжно е да нямаш ауди :(

_____________________________
Oпозиционери от всички страни, разединявайте се!


Тема Re: тъжно е [re: koroviev]  
Автор Caнд (оранжево небето)
Публикувано19.04.04 14:02



и още $10 за втори шанс... час де =)))



Тема Re: тъжно е [re: koroviev]  
Автор MaPBuH (SWPM)
Публикувано19.04.04 14:08



мен ако питаш тъжно е да имаш Audi
ама може и да си спестиш питането

--
Isn’t it good, norwegian wood?


Тема Re: сега остава [re: MaPBuH]  
Автор starlit (breathless)
Публикувано19.04.04 15:12



Аз до сега ни веднъж не съм разгледала темата като литературна творба, говорих единствено за начина на мислене на автора отразен в нея

И наиситна никъде както си се изразил "със сигурност" и буквално не е казано, това за което говорим - тези неща се виждат между редовете. Както и на улицата никой няма да застане и да ти каже "Абе знаеш ли, аз съм много по-възвишен от теб"

А това: "усещания като тези, които той/тя е предал/а в първата половина на текста. Е, може би те не могат да напишат такъв текст, ама това надали е повод да ги презираш. Или да бъдеш надменен" е напълно вярно, но това са твои мисли, а от темата не струи нищо подобно, а тъкмо обратното..(и именно това не ми допадна)

На мен не ми недопада изказването на лично мнение, а нещата които вече пет пъти повторих, така че няма да ги пиша пак. Определения няма да давам - ако не можеш да доловиш това за което говоря, дефинициите няма как да заместят усещането, а и аз не държа да те убеждавам в нищо




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.