Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 07.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Разписах се и аз... (Мусала - Вихрен за 24 часа)нови [re: JWalker]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано23.08.11 07:49




Ти не беше ли правил сайт за Георги Великов Сергиев ?


Бях. После закриха хостинга, а сайтът не беше съвсем довършен и аз не го поднових. Все ме гризе и ще го донаправя някога, когато има време. Струва си.



Тема Re: Разписах се и аз... (Мусала - Вихрен за 24 часа)нови [re: re4en1]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано23.08.11 07:52



Доколкото разбирам от описанието и снимката, този извор се намира от другата (югозападната) страна на билото, в началото на Каменишки дол? Това е ценна информация, благодаря, но дори и да я имах, надали бих направил такова отклонение само заради едната вода.



Тема Re: слизането от Капатникнови [re: Da Luz]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано23.08.11 07:56



Благодаря за картинките, много са ценни! Наистина, моят маршрут мина близо до това, което е означено в лилаво. Само дето на моменти се движех малко по-западно, което ме накара да качвам някакви ридчета. Аз ще се върна там и ще ги огледам много добре тия пътища. Оттам трябва да се минава, наистина!



Тема Re: Разписах се и аз... (Мусала - Вихрен за 24 часа)нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор Джeнraлa (планинар)
Публикувано23.08.11 11:20



Лъчо, поздравления за похода! С голямо удоволствие прочетох разказа ти, за което ти благодаря!



Няколко дни преди начинанието ти минахме участъка Павлев връх - Вихрен покрай Е4 и интересното е, че и ние се сблъскахме със същите проблеми като при теб - минахме по зимния път през Юмерджик/Герман/ вместо по летния /изтървахме го може би заради мъглата/; черният път, който излязохме след голямото слизане от вр.Капатник, но там извадихме късмет, като се засякохме с група, която имаше ГПС-и и улучихме маркировката за надолу, след черния път. Мислех, че той слиза в с.Бачево, но сега в тази тема научих, че води точно до м.Кулата. И третото - и ние също питахме местните в м.Кулиното за вярната посока за х.Яворов и тя именно е през ски-пистата.
Да си здрав и още много ходения по баирите.
Жоро



Тема Черни връх - Мусала за 24 часа? [re: Orнeдишaщ]  
Автор Джeнraлa (планинар)
Публикувано23.08.11 11:29



Хрумна ми идея от този калибър походи в рамките на 24 часа и опитах да намеря информация дали някой е правил за 24 часа от Черни връх до Мусала. Не успях да намеря материал за такъв маршрут за 24 часа.
Ако никой не е правил, ето ви една нова идея. Мисля, че е напълно възможно за тренираните, като теб и Павел.

Аз не си падам по такива походи, но се радвам на хората, които ги правят.



Тема Поздравления и нови идеи [re: Orнeдишaщ]  
Автор Бopивaн (вечно зелен)
Публикувано23.08.11 18:18



Позволявам си и аз да изкажа поздравления и благодарност за интересния разказ и за отделеното време, за да може планираното и преживяното от теб да бъде споделено с читателите в клуба.

Четейки твоя постинг, след като през юли бях прочел този на Павката, лека-полека ми хрумна идеята за алтернативно преминаване на разстоянието от Мусала до Вихрен, използвайки само физическата сила, с която ни е надарила майката-природата.

Прескачам алтернативата за излитане от единия връх с параплан и кацане на другия, защото надхвърля възможностите ми (дори и само да си мечтая за такова нещо) и стигам до варианта за изкачване с велосипед до х. Грънчар, да се остави той там - после пеша до вр. Мусала. Оттам старт и вече за време към Грънчар, яхване на колелото пред хижата и по пътя през Нехтеница и Трещеник до Якоруда, Баня, Банско, набиране до х. Вихрен, оставяне на велосипеда на хижата и финално скоростно изкачане пеша до 2914 м.

Догодина, ако не ни мине котка път (човек предполага, господ разполага), можем да пробваме да отидем за няколко дни на почивка на х. Трещеник и оттам да направим първо за един ден половината маршрут до Мусала, на следвашя ден другата половина и вече през лятото на 2013 по случай 100-годишнината на Славия (къде е Андон да го прочете) да го направим пак така от и до Трещеник, но вече цялото за един ден :).

Със SPI споделих и вариантът за зимно минаване на разстоянието между двата върха със ски, за да използваме бързото спускане, но Стефи смята, че за такова на нещо трябва много сериозна подготовка, от която за сега сме много далече. Аз добавям, че ако климата по нашите ширини продължава така да се затопля и засушава, докато се подготвим както трябва за такава проява, може да стане невъзможно провеждането й.

А със сигурност нещо подобно е правено и ще е много интересно да бъде споделено в клуба.

С много поздрави

И.

Хубавото вино се изпива, младата жена остарява, а гората вечно зелена остава.


Тема Re: Черни връх - Мусала за 24 часа? [re: Джeнraлa]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано23.08.11 19:12



От Черни връх до Мусала - не зная; аз обаче съм ходил от Драгалевци до хижа "Иван Вазов" на един път (без спане) за малко повече от 24 часа. Бях студент и се беше заформила някаква традиция светлият празник 8 декември да се празнува именно на "Вазов". Чудехме се обаче откъде да се качим, та да ни е нещо ново и интересно, понеже вече бяхме идвали по всички обичайни подходи. Тогава един Джедай, на име Цецо, каза: "Ами хайде да тръгнем тоя път от... София". Което и направихме, при все дългата нощ и осмодекемврийските раници! Пусти младини... Тръгнахме 9 души, а финиширахме според плана само 4. Вървяхме доста бавно заради тежките раници. Аз си навяхнах крака след Черни връх, при това сериозно, уж бях се отказал и щях да слизам, но меракът да осъществим идеята беше толкова силен, че накрая някак докуцуках до "Вазов" заедно с другите - една от най-глупавите постъпки в живота ми, за която добре си платих после (и може да се каже, че още плащам лихви). Та ако е през лятото, без багаж и със старт от Черни връх - защо не, като нищо би станало. А ти, Дженгал, си един проклет подстрекател! Марш в ъгъла да се срамуваш!!! Чуйте го, моля ви се: "Аз не си падам по такива походи, но се радвам на хората, които ги правят."





Тема Re: Черни връх - Мусала за 24 часа? [re: Джeнraлa]  
Автор Da Luz (Da Lud)
Публикувано25.08.11 10:31



От Черни връх до с.Клисура - 40 км

От там през хижа Вада - ЦПШ - Йончево ез. - Кобилино бранище - Рибни ез. - Мусала са още 60

По-реалистично ми се вижда - с. Клисура - по билото на доспейска планина до с. Доспей - с. Бели искър - 30 км и след това яко качване по доста обрасла пътека до Мусала още 15 км - сумарно стават 85 км.

Но пак са доста. Май в обратната посока ще е по-добре

. Или пък като се има предвид и че до Бели Искър е идеално за колело, дали не е по добре да се продължи към Боровец, Чакър Войвода, х. Марица, Маричини езера и с колелото на гръб до върха.

------------------------------------


Тема Re: слизането от Капатник [re: Orнeдишaщ]  
Автор dido3 (член)
Публикувано25.08.11 21:58



Зимата го качвахме Капатника по тоя черен път. Доста е широк и лесно се следва. Свършва на авджийските вишки при около 1850 надморска.

На слизане ако цепиш от разклона на червената маркировка с пътя право на юг през гората, по компас, ще съкратиш две големи серпентини и около 1.5 км дистанция.

------------------




Тема Re: Разписах се и аз... (Мусала - Вихрен за 24 часа) [re: Orнeдишaщ]  
Автор Slavei ()
Публикувано26.08.11 00:03



Поздравления за прехода и хубавия разказ






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.