Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:16 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Разписах се и аз... (Мусала - Вихрен за 24 часа)нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор goro_levskara (планинар)
Публикувано26.08.11 17:43



Поздравления Лъчо,
Коя ще бъде следващата подобна дестинация?





Тема Re: Разписах се и аз... (Мусала - Вихрен за 24 часа)нови [re: goro_levskara]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано27.08.11 22:12



Хаха, не знам... Това ще ми държи влага известно време. После може да ми хрумне друга щуротия.



Тема Re: Разписах се и аз... (Мусала - Вихрен за 24 часа)нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор N_i_k_s_i (скитник)
Публикувано07.09.11 15:01



Само така Лъчо - продължавай в същият дух !!

Ти си живото доказателство (не само с тази проява), че при голямо желание и поддържане на добра форма (в случая системно трамбоване из планините) възрастта минава на заден план.




Живот и здраве догодина, ако още ме слушат крачката (и се случа с удобни чепици), току-виж и аз съм се пуснал.


По-здрави и до-скитане !

Редактирано от N_i_k_s_i на 07.09.11 15:02.



Тема извинете ме занови [re: Orнeдишaщ]  
Автор HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (ИскашЛиОЩЕ?!)
Публикувано12.10.11 09:57



абсолютно лаическия въпрос, но тези нощни преходи не крият ли опасности....животни, например??



Тема От нападение на животни опасност няма.нови [re: HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор niki_leo (член)
Публикувано12.10.11 13:55



По-скоро има опасност от:

1. Загубване по маршрута
2. Травма: например изкълчване, навяхване, счупване

Но ако човек внимава рискът да се случат горните неща е минимален. А след един два нощни прехода вече се добива и опит.

Във всеки случай предприемането на подобен екстремен преход, в който се включват и няколко часа нощен преход, трябва да става само след натрупване на достатъчно опит в нощни преходи и след предварителното запознаване с маршрута на дневна светлина.

niki_leo = Ники
Човек и добре да живее... един ден се регистрира в дир-а


Тема Re: От нападение на животни опасност няма.нови [re: niki_leo]  
Автор HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (ИскашЛиОЩЕ?!)
Публикувано14.10.11 12:59



Това наистина не го знаех, признавам, може би защото...де да знам-мечки, вълци?! Наистина ли няма опасност в гората, макар и по тези маркирани, утъпкани пътеки от тях? И то нощем...?



Тема Re: От нападение на животни опасност няма.нови [re: HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор niki_leo (член)
Публикувано14.10.11 15:04



Няма опасност - животните са наплашени до смърт от ловци и бракониери. Само като подушат човек и бягат. Изключенията са следните:

1. Да срещнеш мечка с мечета, но сега не е такъв сезон, е наистина доста опасно.

2. Да се сблъскаш неочаквано с мечка на място, където няма видимост т.е. не сте се видели предварително отдалеч и не сте имали възможност и двамата да избегнете срещата - това си е също доста опасно.

3. В последно време специално в Родопите също има опасност при среща с мечки - явно популацията е нараснала в следствие на факта, че са защитен вид. Освен това по неизвестни за мен причини нямат особен страх от хората. Вадя си това заключение от няколкото случая с нападения над хора в Родопите през миналата и тази година.

Що се отнася конкретно до нощните походи - нощем е доста по-тихо отколкото през деня и всеки звук се чува надалеч, а човекът е доста шумно животно... в резултат горските животни чуват отдалеч, че в гората се движи човек, който за тях представлява голяма опасност, и се отстраняват от пътя му преди той да е стигнал до тях.

niki_leo = Ники
Човек и добре да живее... един ден се регистрира в дир-а


Тема Змеят, Славия и 2013 годинанови [re: Бopивaн]  
Автор Aндoн (Родопска Мечка)
Публикувано23.10.11 17:37



Змеят си е Змей и това е!


Браво, Лъчо - и за трамбоването и за написването! Прочетох го с интерес на един дъх.
По НК не виждам как може някой да ти направи проблем. Имаше един мой любим състав на престъпление по НК, който гласеше нещо подобно "Който не се е установил на дадено място (адрес) и скита... се наказва за скитничество с... " Мисля, че беше чл. 328 от НК, но сега като погледнах видях, че текстът е отменен през 2010 година.

Към Бориван. Тази идея звучи много лесно осъществима. Мусала - Грънчар - 3 ч. Грънчар - Якоруда - 1 ч. Якоруда - Банско - 1 ч, Банско - х. Вихрен - 2 ч, х. Вихрен - вр. Вихрен - 3 ч. Общо 10 часа. Но аз съм на линия да се пробваме. Ако решим може и за 100-годишнината на Ботев през 2012 година, пък ако славистите не сте във форма ще изчакаме до 2013. Обади се 1 седмица по-рано, наистина!

Поздрави!


Човекът е Човек, когато е на път!


Тема Re: извинете ме занови [re: HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор __iceman__ (непознат )
Публикувано24.10.11 16:11



Неприятната е срещата с овчарско куче, те спят около стадата и ако си сам могат да бъдат доста агресивни. Наскоро ми се случи подбно преживяване, но не с мечка а с овчарски кучета. Осветих пазачите с челника крещях му да се маха, важно е да им се вика с силен глас, а не с уплашен, защото усещат страха. Размахвах щеки и когато се поодателчих от кравите и те спряха да ме закачат. Даже единия, почти забраиви, че 10 минути ме 'паши' и после повървя малко след мен с въртяща се опашка надявайки се за сандвич.

Все пак е идейно да знаеш как да реагираш.
Докато се занимавах с тях, от нищото ме настигна още една група от 3ма юнаци и повикахме на кучетата заедно.
Има адреналин в цялата работа, но така е, когато тръгнеш нощем из баири и чукари



Тема Re: Разписах се и аз... (Мусала - Вихрен за 24 часа)нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано30.01.12 22:34



Лелееее....

И добро изпълнение, и добре написано... Хем се радвам, хем завиждам. Така лееекичко едно червейче ме гризе. Че вече не се чувствам способен на такива изпълнения, но пък от друга страна като гледам възрастта, още време имам пред мен...

И встани от темата - месеци не съм влизал тук, но гледам са се появили имена, които бях позабравил вече...



Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.