Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:54 23.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Нова стълбова маркировка на Витошанови [re: Дpyм]  
Автор Da Luz ([got mi e])
Публикувано21.07.09 13:34



И аз съм против още пилони по Витоша.

Дано директорите на парка присвоят по-голяма част от парите по така спечеления проект и да не пипат много по планината.



------------------------------------


Тема Re: Нова стълбова маркировка на Витошанови [re: Da Luz]  
Автор Бeлю пyшилkaтa (непознат )
Публикувано21.07.09 14:56



Сигурно си против защото не ходиш зимата. Аз смятам, че е добре да има колова маркировка. Даже мисля, че е задължително. Не съм ходил много по Витоша, макар че живея в София, но подкрепям идеята. Ако искат помощ за осъществяването и съм готов да помогна. Хубаво е планината да е недокосната и дива, но маркировката не пречи на това. Пречат лифтовете и пистите, огромните комплекси, които изникнаха навсякъде. Изсичаики гората и причиняваики ерозия. Не знам дали сте ходили към Боровец през лятото да видите Боро спорт какво остава след себе си при приключване на сезона. Всичко трябва да си има мярка, хубаво е да има и хижи и заслони където да си отпочиваме и радваме на планината. Но трябва да мислим и за планината.



Тема Re: Нова стълбова маркировка на Витошанови [re: Бeлю пyшилkaтa]  
Автор Da Luz ([got mi e])
Публикувано21.07.09 15:48



1. Става дума за Витоша, а не за Стара планина. Единствените пилони на Витоша които спасяват живот са тези които ограждат лавината.
А единствената посока в която човек може да тръгне бавно да спуска надолу и до 2 часа да не стигне цивилизацията е Югозапад към язовир Студена, ама пак остава проблем как ще подмине Кладница.

2. Наистина смятам, че е дошло време пилоните да бъдат виртуални. Един добър GPS струва колкото едни скапани зимни обувки. И е добре да има официална GPS информация от ПСС или управите на парковете както за зимните и така и за летните маршрути.

------------------------------------



Тема Re: Нова стълбова маркировка на Витошанови [re: Da Luz]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано22.07.09 12:25



Това за безопасността и достижимостта за 2 часа е самонадеяно изхвърляне, невалидно за никое място на 2000 м н.в. Бистришкото бранище е труднопроходима джунгла, районът между Физкултурник и Ярема - с трудно придвиждане по камъни и клек, от другата страна - към Чуйпетлово или към Селимица от пътеката Кумата-Ч.връх - също, особено при лошо време: вятър или мъгли.
Разбирам желанието Ви да се изфукате с GPS-а си, но даже в далеч по-технологични страни не са тръгнали да свалят коловете и стрелките - нито по планините, нито по пътищата.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Нова стълбова маркировка на Витошанови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор Da Luz ([got mi e])
Публикувано22.07.09 12:42



Ми като не можеш да слезеш от Витоша за два часа къде си тръгнал зимно да ми ходиш. Я си стой дома. Ти сигурно и снегоходки не ползваш. По идеологически причини.



Тия колове са комунистическа измислица и американската технология ще ги прати там където им е мястото - на бунището на историята.

------------------------------------


Тема Re: Нова стълбова маркировка на Витошанови [re: Da Luz]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано22.07.09 13:09



Зимната колова маркировка била "комунистическа измислица"... О, Боже, пресевщенна простота! С всяко следващо изказване, изпростяваш все повече и повече. така че по-добре замълчи, за да не се излагаш. Понеже превузнасяш GPS технологията (и аз я ползвам, ама не изпадам в крайности), сигурно си забелязал, че на всеки GPS в упътването на първа страница и навсякъде в интернет пише, да не се доверяваш на 100% на уреда, защото може да те изостави в най-неподходящия момент - напр. поради свършване на батериите и е добре да си носиш конвенционална карта и компас. Не че не звучи пресилено, просто имай едно на ум...

Редактирано от Бypaн на 22.07.09 13:13.



Тема Re: Нова стълбова маркировка на Витошанови [re: Бypaн]  
Автор Da Luz ([got mi e])
Публикувано22.07.09 13:24



Чесна дума точно си мислех че Благун може и да не ми отговори на простотиите , но Буран нема да издържи... и ми се появи съобщение в пощата за нов коментар



Ма да ви кажа аз на тия колове единствената смислена употреба която мога да се сетя е да се сложи по една руско говорящя танцьорка на пилон и танцувайки да мълвят мръсни думи: Gore-Tex, Vibraаааm, Kevlaar, Polaaar....

------------------------------------


Тема Re: Нова стълбова маркировка на Витошанови [re: Da Luz]  
Автор Slavei ()
Публикувано22.07.09 15:25



Da Luz, явно не познаваш нито планината, нито имаш достатъчен туристически опит за да твървиш горните неща.
Старите хора са казали: мълчанието е злато ;)

Защо не попиташ тази зима хората, които се изгубиха какво мислят за коловата маркировка. Отделно, ако нямаш компас, можеш да се луташ с дни без да успееш да слезеш и метър към цивилизацията.



Тема Re: Нова стълбова маркировка на Витошанови [re: Slavei]  
Автор Da Luz ([got mi e])
Публикувано22.07.09 15:55



Нищо не твърдя. Нито се изсказвам като последна инстанция. Просто споделих мнението си , което не натрапвам на никой:

" За мен е много по-добре да няма колове на Витоша (за другите планини не съм казал нищо). Също така ориентацията в планините смятам, че не трябва да бъде за сметка на промяна в пейзажа. И отбелязах, че ако досега не е имало алтернатива на коловете, вече има такава и е общодостъпна. "

Останалото надолу е реакция на мнението че съм се "фукал с GPS-а си". Баси колко требе да си задръстен за да си помислиш, че някой мое да се фука с елементарни неща.

P.S. А от Витоша мога да сляза не само без компас но и с завързани очи.

------------------------------------

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Da Luz на 22.07.09 16:00.</EM></FONT></P>

Редактирано от Da Luz на 22.07.09 16:00.



Тема Re: Нова стълбова маркировка на Витоша [re: Da Luz]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано22.07.09 16:49



Дрън дрън ярина

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.