|
Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема
|
Освен това
[re: SPl]
|
|
Автор | Cинeвa (Нерегистриран) |
Публикувано | 02.12.08 22:48 |
|
правата линия към Олимп минава през високите масиви на най-западните Родопи, докато по линията Амбарица - Боздаг сякаш няма върхове с височина над 1800 метра.
| |
Тема
|
Re: Освен това
[re: Cинeвa]
|
|
Автор |
dido3 (член) |
Публикувано | 02.12.08 23:06 |
|
Боздаг, Боздаг, ама снимката е фалшива и само догадки са това ...
-----------------------------------------------
| |
|
| |
|
1200 м е Ипсарио на Тасос, Боздаг е над 2200 северно пред острова ...
-----------------------------------------------
| |
|
Знах си, че ще се намерят пречки...
| |
|
Огнедишащ, с коя формула ги изчисляваш тия 1530м?
| |
Тема
|
Re: Фото-гатанка
[re: Плaнинap]
|
|
Автор |
Яceн_ (като мъгла) |
Публикувано | 03.12.08 14:01 |
|
Гледам снимката, гледам картата... Вариантите са два: Боздаг и Олимп. А ако наистина посоката е долината на Въча, то най-вероятно се виждат и двете планини - Боздаг и Олимп, защото комай се падат на една линия, гледано от тази точка. Снимката е мтого кофти, но при вглеждане сякаш си личат два масива, предният леко вдясно, задният по-вляво. Поиграх си дори с фотошопа, разграничението между двете хълмчета става по-ясно, но въпреки това при това качество не се наемам да дам категоричен отговор.
Явно всичко ще е само догадки. Докато не кажеш, няма да разберем.
Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене
| |
Тема
|
Re: Фото-гатанка
[re: Плaнинap]
|
|
Автор | pesho (Нерегистриран) |
Публикувано | 03.12.08 14:25 |
|
Е, хубаво де, Боздаг е на 180 км.
Ама не на юг, а на югозапад.
| |
Тема
|
Кушница, но не знам дали името е точно така.
[re: Плaнинap]
|
|
Автор | Hиkи (Нерегистриран) |
Публикувано | 03.12.08 16:35 |
|
не знам дали името е точно така. На моята карта така пише.
На брега на Бяло море с най-висок връх Дионисос - 1956 м., само че е на малко повече от 180 км, ако се вярва на картата, която гледам.
Боздаг също се вижда, но не е в дъното на снимката. Тъй като е по-вдясно т.е. не е на една линия с Кушница той не я закрива, нито пък я припокрива отчасти с масива си.
Google Earth не е необходим. При така дадените жокери една голяма релефна карта на България поставена на една маса е напълно достатъчна. Отнема не повече от 20-30 секунди / имам предвид само процеса на дупенето пред масата /.
| |
Тема
|
Re: Кушница, но не знам дали името е точно така.
[re: Hиkи]
|
|
Автор | Mapия Marдaлeнa (Нерегистриран) |
Публикувано | 03.12.08 16:50 |
|
Точно същото си мислех и аз, че си мисли и Автор(ка) на темата. Но ми беше досадно да проверявам тази планина Кушница ли се казва или Сминица.
Да кажа и моето си компетентно мнение, което разбира се е толкова правилно, че изобщо не подлежи на коментар: - Това са Родопите - района на Триград Ягодино
| |
|
Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
|
|
|