Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:07 18.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: И още една от меннови [re: мaлъk змeй]  
Авторниkcи (Нерегистриран)
Публикувано06.12.08 01:45



Най-отпред пред теб е Среден Брайтхорн, а веднага след него вляво скалистото е Източен Брайтхорн. Леко вдясно от тях започват: Рока Нера, следва вр.Полукс и най-високия от тази редица - вр.Кастор. После се тръгва наляво и след спускане следват Лискам-ите /Западен и Източен Лискам/ - виждат се като двуглав връх в средата на снимката.
Вдясно от тях си личи Пирамид Винсент, а точно зад Лискам-ите се крият Корно Неро, Лудвигсхое, Балменхорн и Пунта Парот.
Вляво от Лискамите са и останалите 4 и най-високи от видимите на снимката върхове на масива Монте Роза, а именно: Пунта Гнифети /с най-високата хижа - Маргерита/, Пунта Цумщаин, третия и най остър е първенеца на масива - Пунта Дофур /или Дофуршпитце/, а накрая е вр.Норденд.

Всъщност този ми бе маршрута в масива Монте Роза при обиколката ми из Алпите това лято - от Червиня през Брайтхорн-ите и по-голямата част от видимите върхове, и спускане от другата страна на масива към Алания.

По-здрави...





Тема Re: Малко сметки: какво се вижда и какво се скриванови [re: Orнeдишaщ]  
Автор Дpyм ()
Публикувано06.12.08 18:06



Благодаря за формулите! Много ще ми помогнат. Днес изписах няколко листа с числа (толкова много не съм смятал от гимназията) като изчислявах различни въздушни маршрути. Резултатът от смятането показа, че Карпатите няма как да се видят от Мусала, но пък се обнадеждих за други маршрути





Тема Re: Малко сметки: какво се вижда и какво се скриванови [re: Orнeдишaщ]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано07.12.08 12:45



Да вярно. За това не се сетих: хоризонтът е на ниво 0, а една планина винаги се издига донякъде над това ниво.

За ексцентритетът на Земята - не знаех, че е толкова малък, благодаря за информацията.



Тема Re: Малко сметки: какво се вижда и какво се скриванови [re: Дpyм]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано07.12.08 18:41



Аз веднъж видях Карпатите от вр.Вежен, беше един много ясен януарски ден.



Тема Дюфор...нови [re: ниkcи]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано08.12.08 09:28



Наистина са така, или поне така изглежда





Хубаво се разходи и ти след Монблан. Поздрави!
Но най-високият връх на масива се чете Дюфор... понякога и Дюфур
Както и да е, кажи ми, че не си качил и него, защото ще се наложи да си разплета чорапите. И това само на първо време...



Тема Re: Дюфор, Дуфур, Дюфур...и прочеее....нови [re: мaлъk змeй]  
Авторниkcи (Нерегистриран)
Публикувано09.12.08 00:24



Ами започвай да разплиташ тогава...


Ама гледай да не останеш без чорапи...

Инак да те успокоя де...не го качих пустия му първенец. Стигнах до него, ама счетох да по-благоразумно да го оставя за друг път. Хем е по-труден от италанска страна, хем бях сам, хем на всичкото отгоре и времето се скапа. Сякаш по този начин ми казваше че не съм готов и да не рисквувам прекалено. А аз пък взех, че го послушах ...

По-здрави..



Тема Re: Дюфор, Дуфур, Дюфур...и прочеее....нови [re: ниkcи]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано09.12.08 09:57



Звучи ми познато.
Не мислех, че върховете говорят, но Матерхорн ме напсува






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.