Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:02 27.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема За Райхле-тонови [re: dobrudjan4e]  
Автор Maлaмa (стопанка )
Публикувано17.07.07 11:06



Моделът е Dakota MID GTX. Моят има и "L" накрая, което означава, че е дамски вариант. С Gore Tex-ова мемебрана и вибрамова подметка. Клас Hiking по тяхному, горе-долу среден клас обувка. Нали все ги менят моделите, тази година го няма същото име, но е



даже подметката е съвсем същата. Ако натиснеш 3D View, се вижда по-добре.
Сега в магазина на Герлово са за 155 лв., доколкото мернах набързо.

Започва път от моя праг...

Тема Re: Контролни временанови [re: Пaвeл]  
АвторБaвния (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 11:35



Хммм, направо не знам какво да кажа в този случай, разглеждайки времената...
Как да не се комплексира човек... Най-накратко казано: в повечето случаи часовете, които на мен са ми нужни за така уточнените разстояния, клонят между 2.5 и 3 пъти в повече от стойностите, които ти посочваш.

Миналата седмица на БАК гледах едно четириного с рога как препускаше от склона на Ловница до този на Орловец, минавайки покрай Злия прелез, в рамките на около 60 сек... Е, ти май си доста по-бърз





Тема Re: Контролни временанови [re: Бaвния]  
Автор Пaвeл (скитащ)
Публикувано17.07.07 12:45



Еее, то човек, ако се комплексира и депресира всеки път, когато някой се справя по-чевръсто с дадена дейност или каквото ида е, то това никак не е на добре...



Мини си маршрута така, както ти е приятно на теб и не се тормози повече за такива "бели кахъри"...

Поздрави,
Павел



Тема Re: За Райхле-тонови [re: Maлaмa]  
АвторR.K. (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 19:48



Благодаря на всички. В понеделник ще бъда в София и ще посетя новия магазин на Герлово. А похода ще изкарам с маратонки. Радо.



Тема Re: Контролни временанови [re: Пaвeл]  
АвторPyмeн P. (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 09:58



Павел, поздравления!
Рада и други приятели (напр. Цецо) споменаха за този форум и реших да го разгледам.
Когато скитосвах по този маршрут ми беше далеч по-леко. Нямахме никакви проблеми с времето - прекрасна нощ и не особено горещ ден.
Бях и на отлична възраст - 23 години (това обаче не го знаех тогава като предимство

).
Не сме носили нищо освен няколко ябълки и дребни неща за хапване - спахме на х. Вихрен. Впрочем нашето ходене бе от заслона на Леденото до х. Вихрен. Причината - така ми бяха казали, че е правил Росен - колега физик, но от малко по-предната генерация.
Та така, някой преди това ходил някъде и нали сме млади и навити - ходим и ние.
Успех и във всяко друго начинание!
Румен



Тема Re: Контролни временанови [re: Pyмeн P.]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 12:14



Привет,
Ами като ме споменавате, да се обадя и аз. Сега като се замисля, имам юбилей - моето ходене беше през лятото на 1987 година, но малко по-късно, в началото на август.
Общото време беше 22:56 минути от връх до връх, тръгване в 18:30 от Мусала. Дотам се качих от Ястребец през Алеко и почивах известно време, преди да тръгна. До Хижа Македония бях точно за 7 часа. Като пристигнах там за мое изумление кипеше живот. Празнуваха някакъв годеж. Накараха ме да изпия чаша бира, след което един час не бях в състояние да продължа - оказа се, че това безобидно питие при умора така действувало :-)
Уцелих разкошно време, така че единственият проблем си беше баира. От Предела нагоре нещо не си сметнах колко вода да взема и по Каменишки връх толкова го закъсах, че слизах долу да търся. Намерих де, но вероятно си удължих прехода с 20-30 минути.
Имам някакви древни записки с времената, но без тях вече е взело да ми избледнява.
Радвам се, че и на други им хрумват от време на време такива идеи, желая им успех и отчасти благородно им завиждам. Аз едва ли в момента мога да си повторя постижението. От ЕГН-то ще да е.
Росен



Тема Re: Контролни временанови [re: Pyмeн P.]  
Автор Пaвeл (скитащ)
Публикувано18.07.07 13:16



Е, повлекли сте крак значи...



Хубаво е да има желаещи за такива нестандартни походи. Сега, след като го направих доста мои познати и приятели стщо са се ентусиазирали, което ме радва. Аз засега нямам намерение да го повтарям, защото в главата ми бръмчат десетки други идеи. Ама знам ли какво ще ми хрумне след някой друг месец...

Поздрави,
Павел



Тема Re: Контролни временанови [re: Poceн]  
АвторPyмeн P. (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 14:24



Я, колко познати срещам тук!
Росене, привет!
Разбирам, че Лъчо пише в този форум, както и знам за Цецо, виждам и Станислав. Сигурно познавам и други пишещи/четящи.
А и явно има много живот тук - наистина съм много приятно изненадан


Не съм майстор на текста (Лъчо направо ме изуми приятно - поздравления, Лъчо!!!), но с радост ще чета форума, а ако мога с нещо да съм полезен - ще се включвам.

ПС
Росене, преди много време Цецо ми беше споменал за твоя и на Миро инициатива за върховете над 2600, та май пак и на теб дължа това мотаене като студент
Със здраве и извинения на Павел (що пък да не се запознаем един ден), че му спамя темата!
Румен



Тема Re: Контролни временанови [re: Pyмeн P.]  
Автор Пaвeл (скитащ)
Публикувано18.07.07 14:31



Нищо не спамиш.
Я разкажи по-подробно за "инициативата" за върховете на 2600 м.н.в.? Аз също съм подел една самоинициатива за едни други върхове.

И вече съм на финалната права, но тя най-често е най-дълга и тежка.

Поздрави,
Павел



Тема Re: Контролни временанови [re: Пaвeл]  
АвторPyмeн P. (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 14:59



Е, то няма особено за разказване.
По-много е ходенето



Идеята е, че най-добре ще опознаеш Рила и Пирин ако се поразходиш из всички върхове над 2600м.
Разбира се, приеми го условно - едва ли ще научи човек по-малко при 2650 или 2550, примерно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.