Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:37 26.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Снимки от последните метри преди "финала"!нови [re: Гьoko]  
АвторVaskoo (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 08:46



Бравос!!!


Евала!!!
Много хора ти стискаха палци



Тема Re: Мусала–Вихрен за 24 часанови [re: Пaвeл]  
Автор JWalker (оптимист)
Публикувано13.07.07 21:14



Милиони звезди блещукаха в небесата и игриво ми намигаха. Усмихнах се, ето затова съм тук. И затова!

Здраво изпълнение, и добро отношение към Планината! Поздравления за тебе!

Колко малко хора знаят
за тоя чуден горе кът
и колко много долу пъплят,
невиждащи нагоре път.


Тема Re: Мусала–Вихрен за 24 часанови [re: Пaвeл]  
Авторcho (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 22:31



Поздравления за похода!продължавай да радваш с такива постижения!
Виждал съм те веднъж на Бричебор,когато търсехте пътеката към Рилски манастир и ми направи впечатление,че беше написал на картата старите имена!!!Има непреходни неща и едно от тях е отношението ни към Планината!
Бъди здрав и до среща в Планината!



Тема Re: Мусала–Вихрен за 24 часанови [re: cho]  
АвторR.K. (Нерегистриран)
Публикувано14.07.07 12:47



Аз вече те поздравих за успеха, но още веднъж браво и за разказа. Защо не вземеш да го пратиш във вестник Ехо, че е станал доста безинтересен поне според мен и затова рядко го купувам, може и в друго печатно издание. Мисля, че този разказ трябва да бъде прочетен от повече хора затова трябва да излезе извън рамките на форума.
Между другото спомена нещо за летните туристически обувки. Аз бях в София миналата седмица и не харесах нито еди модел в Стената. Алпи беше затворен. На Ботев срещнах туристи от Пловдив, които много си хвалеха магазина и единия от тях беше с обувки, които ми харесаха поне външно. Посочи ми моделите, които си пробвал и не си доволен да не си купувам такива. Радо.



Тема Re: Мусала–Вихрен за 24 часанови [re: cho]  
Автор Пaвeл (скитащ)
Публикувано16.07.07 11:17



Здравейте,

Помня много добре Вашата група. Добре, че беше Румен да ни покаже пътеката, че иначе голямо глиганстване щеше да падне.


Темата за имената е обсъждана многократно. Аз лично ползвам и старите, и новите имена. Всъщност, почти винаги употребявам старите, наложили се във времето имена. Повечето от новите ми звучат неестествено и поне според мен са лишени от съдържание. Времето ще покажe кои ще се наложат и кои ще отпаднат...
Относно Мусала - Вихрен. Просто сега ми е времето за такива неща...
Поздрави,
Павел



Тема Re: Мусала–Вихрен за 24 часанови [re: R.K.]  
Автор Пaвeл (скитащ)
Публикувано16.07.07 12:16



Радо здравей,

Изключително ме затрудняваш с въпроса за обувките. Аз имам три чифта летни обувки и от трите най-удобни май ще се окажат старите ми кубинки и Dachstein-ки.

Това разбира се е в кръга на шегата. Значи, Asolo-то, които имам се скъсаха още първото лято, но с много кърпене все още стават за носене, въпреки че приличат на ръфани от глиган цървули. Подметката обаче е сравнително твърда и на по-дълги походи ми се разбиват табаните и направо ми се плаче. Kefas-а, които имам имат някакви твърди пластини отпред и ми ръбят на пръстите и също ми се плаче. Иначе подметката им е много удобна и не ми се подбиват краката дори и при здраво трамбоване. И тях ги скъсах още първото лято, но изглеждат по-добре от Asolo-то. И едните, и другите текат като лейки. Работата е там, че Аsolo-то струват три пъти повече от Kefas-а... Третия чифт, който имам е Maindal. Подари ми ги един колега от Дания, след като ги беше носил повече от 5 години (той си купи нови). Удобни са и определено издържат повече без да пуснат вода, но са ми малко малки и на слизане ми подбиват пръстите отпред. Доколкото знам в БГ няма такива обувки, въпреки че Maindal са страхотна фирма. Цените в Дания са доста солени и не се прежалих да си купя нови... Та такива ми ти работи. Въпросът, който си поставил стои и пред мен с пълна сила...

Не мисля да давам пътеписа си в никакви издания, а и той не е нещо особено. Айде тези хора малко да се помъчат и да походят по планините, а не само да побликуват скучни статии из весници и списания. Справка, хората, които правеха "На ръба". Всички пишещи за туризум могат да се учат от тях.

Поздрави и се надявам да се видим на 100х24, ако успея да се включа по трасето!
Павел



Тема Re: Мусала–Вихрен за 24 часанови [re: Пaвeл]  
Автор Maлaмa (стопанка )
Публикувано16.07.07 16:58



Още веднъж поздрави за успеха! Едва ли някой се е съмнявал, че ще го постигнеш. И понеже, така като гледам, при тебе планинарството не е временно увлечение, а "диагноза" за цял живот

, не мога да се стърпя и да не ти пожелая - пази си коленете. Много ще ти трябват. И на 40, и на 50, и нагоре - няма мирясване, затова си пази краката!

За обувките - може да пробваш Raichle, швейцарски, правени в Китай. В момента ги има в новооткрития магазин на ул. Герлово (наскоро се писа в клуба за него). Миналата година си купих такива и стана така, че въобще не можах да ги разтъпча преди голямото ходене. Сложих си чистак новите обувки и първия ден ходих 8 часа с бая тежка раница, като 90% от трасето не беше по пътека, а напряко през каквото дойде. Нямах нито мехури, нито дори зачервяване някъде. Толкова удобни обувки не съм имала досега. Като недостатък може да се кажа, че може би са малко меки, но нали затова се водят "летни". Просто човек трябва да пробва, да пробва, докато открие своя модел.

Започва път от моя праг...

Тема Re: Мусала–Вихрен за 24 часанови [re: Maлaмa]  
Автор Пaвeл (скитащ)
Публикувано16.07.07 17:26



Здравей,

Уж се опитвам да си пазя колената, ама май не винаги успявам. То времето ще покажа как се справям с тази задача.

От друга страна, човек, който много се пази много пропуска. То неможе и "вълка сит и овцата цяла". Едно нещо винаги е за сметка на друго. И все пак има една разумна граница, която не бива да се прекрачва. Или поне не много често...

Чувал съм добри отзиви за Raichle, ама доколкото си спомням струват бая парички, особено за летни обувки.

Поздрави,
Павел



Тема Кой модел на Райхле?нови [re: Maлaмa]  
Автор dobrudjan4e (психопат)
Публикувано16.07.07 17:56



Здравей.
За кой модел на Райхле става върпос?
Аз лично имам два чифта - единия е X-degree ниска обувка подходяща за града, другия е Mt. Trail XT GTX. За вторите единствения проблем е че са прекалено тежки ... около 1.6 кг. за едната обувка при 43-ти номер. От марката съм изключително доволен. Ниските са единствените които нося в София и навъртам по 10-на километра на ден, за половин година единствено стелката почна да се търка, което е абсолютно примеливо. Никога не са ми убивали, правили мазоли или пришки, лошото е че високите след 10-на часа ходене почва да се усеща че тежат. Та въпреки, че съвсем скоро си купих и Lowa, може да се каже че съм голям привърженик на Raichle.
Малко не е по темата, но някой питаше какви обувки да си купи или по- скоро да не си купи ;).
Като добри обувки препоръчвам Hanwag, Lowa и Raichle.

Пътят към ада е постлан с добри намерения.


Тема Контролни временанови [re: Пaвeл]  
Автор Пaвeл (скитащ)
Публикувано17.07.07 10:54



Здравейте,

Ето и ориентировъчните контролни времена за който се интересува, както бях обещал:

Предварително, грубо си бях разделил маршрута на 3 части по около 8 часа всяка, а именно: вр. Мусала – х. Македония, х. Македония – седл. Предел (Кулиното) и седл. Предел (Кулиното) – вр. Вихрен.

Как се развиха нещата:
вр. Мусала – седл. Долни куки (Джанка) 18:00 – 19.15 (1ч и 15мин)
седл. Долни куки (Джанка) – вр. Ковач 19.15 – 20:00 (0ч и 45мин)
вр. Ковач – разклон за х. Македония 20:00 – 21:40 (1ч и 40мин)
разклон за х. Македония – седл. пред Павлев вр. 21:40 – 22:00 (0ч и 20мин)
седл. пред Павлев вр. – вр. Черна поляна 22:00 – 22:25 (0ч и 25мин)
вр. Черна поляна – х. Македония 22:25 – 00:30 (2ч и 05мин)
На х. Македония подремнах 00:30 – 04:15 (3ч и 45мин)
х. Македония – вр. Скачковец 04:15 – 07:00 (2ч и 45мин)
Почивка 07:00 – 07:15 (0ч и 15мин)
вр. Скачковец – вр. Капатник 07:15 – 08:00 (0ч и 45мин)
вр. Капатник – седл. Предел 08:00 – 10:00 (2ч и 00мин)
До Кулиното се придвижих с кола с Рада и Станислав 10:00 – 10:20 (0ч и 20мин)
Кулиното – Даутово езеро 10:20 – 12:45 (2ч и 25мин)
Почивка 12:45 – 13:15 (0ч и 30мин)
Даутово езеро – вр. Бутин 13:15 – 15:05 (1ч и 50мин)
вр. Бутин – засл. Кончето 15:05 – 16:05 (1ч и 00мин)
Почивка 16:05 – 16:20 (0ч и 15мин)
засл. Кончето – вр. Вихрен 16:20 – 17:32 (1ч и 12мин)

Общо ходене 18ч и 27мин
Общо почивки 05ч и 05мин

Поздрави,
Павел






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.