Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:35 23.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: За туристите и отровните змиинови [re: Joro S]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 20:43



Всички змии в България са защитени. Въпреки че се страхувам и при вида на змия се парализирам направо, не бих и посегнала. Още повече, че те наистина не са агресивни по природа и не нападат без да са предизвикани. Т.е. смятам че разумното животно "човек" им дължи тази елементарна толерантност. Виждала съм размазан безкрак гущер стоманярник, от когото излизат току що родените му гущерчета. Той е толкова безобиден, но понеже прилича на змия, си го отнася като за змия.



Тема Re: За туристите и отровните змиинови [re: И.]  
Автор firefighter (Zulu)
Публикувано31.05.06 00:20



От гледна точка на разума, неказвам че е правилно, но определено не ми е гузно, да не казвам че се радвам че съм я убил. Вижте смоците ги оважавам, защото знам, че немогат да направят нищо на никого и даже са много полезни змии, но си имам лично предобеждение към отровните змии и никой неможе да ме убеди че е лошо да ги убивам



Тема Re: За туристите и отровните змиинови [re: firefighter]  
Автор Joro S (член)
Публикувано31.05.06 07:54



Не знам какви са ти предОбежденията и Оваженията, ама вземи попрочети за змиите, преди да ръсиш глупости ... Па и българска граматика да поотвориш, няма да ти навреди



Тема Re: За туристите и отровните змиинови [re: Joro S]  
Автор firefighter (Zulu)
Публикувано31.05.06 14:11







Тема Такива като теб затриват видовенови [re: firefighter]  
Авторц-ц (Нерегистриран)
Публикувано31.05.06 14:27



Айде сега си дай личните данни да те издам на РИОСВ. Това е престъпно. А и какъв е кефа от това да убиваш?



Тема Re: За туристите и отровните змиинови [re: re4en]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано31.05.06 16:49



Въпреки голямото закъснение не мога да не споделя, че предизвикахме ухапване от усойница.
21.май.2006 г. Бяхме на Витоша, на поляната пред х. Еделвайс. Приготвихме се да тръгваме и тогава видяхме змийчето. Естествено, другаря ми реши да я снима! Не стига, ами и да я хване поиска. Клъвна го. Снимахме я, пусна я и тя си отиде. Мъничка такава, 35-38 см. някъде. Поизстиска раната, изми я с вода, дори и не го стегнахме. Кой да мисли, че това малко животинче ще направи такава голяма беля. Подкарахме си велосипедите по камъните надолу, ще ходим в Пирогов за всеки случай. На Златните мостове почна да се оплаква, че му изтръпва устата. Викам давай по-бързо, че май не е на добре работата. На поляната над телевизионната кула (Малинажа) както караше му призля и започна да повръща усилено. Устните и езикът му бяха подути зверски, целия се изпоти, побеля. Звъннах на ПСС, но се оказа, че телефона е неактуален. Веднага се обадих на приятел да дойде с кола, а ние продължихме към шосето, водещо до ТВ кулата на Копитото. Там положенито се влоши още повече, заболя го корема и започна да обръща очите. За късмет мина автомобил, чийто шофьор се съгласи да го закара в болница.
Последва Военна болница, шокова зала, серуми, една седмица на системи и още толкова антибиотици на таблетки. Лекарите казаха, че ако сме закъсняли още половин час е можело да стане и още по-страшно.
Вчера вече е карал до Момина скала и надолу, т.е. добре е!
Изводите са много! Това е най-голямата глупост, която съм правил в живота си! Винаги съм уважавал природата и дивите й обитатели, но не знам кой дявол ме накара да насърча тормозенето на клетата животинка.
Обещавам - повече няма да правя така!
Поздрави на всички!



Тема Re: За туристите и отровните змиинови [re: тyчo чyчo]  
Авторre4en (Нерегистриран)
Публикувано31.05.06 17:07



Чаках моя приятел да сподели какво е почуствал, но този случай на Витоша е повторение на преживяното от него за което споделих.Изводите са че не бива да се правим на велики змиеукротители.Змиите хапят само когато са застрашени.Не съм съгласен че отровата им е колкото да убият мишка.Нали няма значение от какво ще умреш след ухапване от змия от шока или от отровата?Навременната помощ е от голямо значение.



Тема Re: За туристите и отровните змиинови [re: тyчo чyчo]  
АвторX (Нерегистриран)
Публикувано31.05.06 17:14



Чувала съм от сигурни източинци, змиевъдци, че едно от най-опасните неща е да се панираш, с което си качваш адреналина и така усилваш много действието на отровата. Може би побобен ефект е имало и бързото каране на колело. Друго, което знам е, че серумът, често може да е по-опасен от отровата. Трябва много да се внимава с алергии. Иначе не съм чувала за човек, умрял от българска отровна змия. Има ли такива данни, можем да изклюим много слабите и алергични организни?



Тема Re: За туристите и отровните змиинови [re: re4en]  
Авторvjatar (Нерегистриран)
Публикувано31.05.06 22:13



най-добре е когато ходиш в планината да носиш урбазон помага не само срещу змии но и при други алергични реакции



Тема Re: За туристите и отровните змиинови [re: vjatar]  
Автор firefighter (Zulu)
Публикувано31.05.06 22:32



Мисля че много добре беше обяснено, че при ухапване от змия раната се изтисква за да може евентуално да излезе поне част от отровата, а крайника се превръзва над ухапаното със стегната превръзка или турникет, който ако не се лъжа, на всеки 5 мин се отпуска по малко, за да може все пак някаква кръв да захранва тъканите. Повишения адреналин при уплаха или физическо натоварване разширява кръвоносните съдове и само спомага за разпространението на отровата в организма и ускорява появата на ефектите от нея. Изводите дали трябва да си ходите с колело след ухапване правете сами!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.