Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:17 19.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: За туристите и отровните змиинови [re: firefighter]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано01.06.06 10:53



Ех, ама сте теоритици, беее....
"Трябва, или не, да си ходиш (според мен караш) с велосипеда" беше единствената алтернатива за бързо слизане към града. Никой автомобил не можеше да дойде до горе за краткото време, за което ние слязохме на половината разстояние. Бях се обадил на приятел, живеещ възможно най-близо, но трябваше да го пресрещнем. Да, дори не го дочаках, а спрях кола на стоп, защото нещата се влошиха. Естествено, че знаех, че забързването на кръвообръщението може допълнително да усложни нещата, но нямахме време за губене.



Тема Re: За туристите и отровните змиинови [re: тyчo чyчo]  
АвторCибиpckи (Нерегистриран)
Публикувано01.06.06 11:01



Във вторник аз ходил от Драгалевци през Черни Връх до Железница. Горе на плато е пълно с пепелянки!!! Внимавайте много, хора! Спицеално с преминаването през клек!



Тема Re: За туристите и отровните змиинови [re: Cибиpckи]  
АвторИвaн Xpиcтoв (Нерегистриран)
Публикувано01.06.06 21:23



Дали наистина са пепелянки?



Тема Re: За туристите и отровните змиинови [re: Ивaн Xpиcтoв]  
АвторKMK (Нерегистриран)
Публикувано02.06.06 01:54



По вероятно да са усойници. По миналата събота за малко да настъпя една около 40-45см усойница на пътеката през платото около Ушите. Въпреки че съм доста внимателен я видях в последния момент. Все пак бях с високи обувки ( дори и в най-горещо време винаги съм сериозно обут) - но ми направи впечатление че змията не избяга при идването ми както твърдят всички , а се затаи на място което си е почти гарантирано настъпване. А срещу мен по пътеката идваха двама образи по сандалки и като им казах че има отровна змия ме изгледаха така странно все едно им мисля нещо лошо. На къде върви тоя свят не знам





Тема Re: За туристите и отровните змиинови [re: KMK]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано02.06.06 07:35



Те това е най-лошото - че можеш да я настъпиш без изобщо да я видиш.



Тема Re: За туристите и отровните змиинови [re: тyчo чyчo]  
Автор Yassen ()
Публикувано02.06.06 08:57



Здравей, Емил



Следващияи път (дано няма такъв) изгаси една цигара в ухапаното място непосредствено след ухапването. Протеините не обичат много висока температура.



Поздрави!
Ясен

Красотата ще спаси света...

Тема Re: За туристите и отровните змиинови [re: Yassen]  
Автортити (Нерегистриран)
Публикувано02.06.06 09:03



ако ще настъпваш змия гледай да я настъпиш по главата



Тема Re: За туристите и отровните змиинови [re: Yassen]  
АвторЪ! (Нерегистриран)
Публикувано02.06.06 10:02



Или направо си отрежи крака. Доколкото знам всякакво рязане, човъркане, връзване може само да влоши нещата или да направи инфекция.



Тема Re: За туристите и отровните змиинови [re: Ъ!]  
Автор Yassen ()
Публикувано02.06.06 12:47



Приятелю,


Нека не си пречим взаимно. Твоето незнание защо човек вдига температура, когато е болен, какво е протеин и т.н. не ти позволява да бъдеш толкоз хитър.
Не че си особено хитър



Съветът, който съм дал е ценен. Освен това е приложим, ефективен и безопасен. Затова и си позволявам да го дам. Прочее идва от лекар работещ в Спешна Помощ. И е проверен също така из дебелите книги и някоя и друга "дебела глава"

Можеш да се запиташ защо топлината се е ползвала за стерилизация векове и хилядолетия. Също се запитай какво са правели хората преди да имат серуми.

А сега се запитай какво е плевел? И защо хорята плевят? И как постъпи ти тук?

Сега очаквам да ме напсуваш, да ми обясниш, че съм тъпак и т.н., но да не кажеш нито една дума по същество за протеини, змии и др. теми на обсъждане





Всичко най-добро!
Ясен

Красотата ще спаси света...

Тема Re: За туристите и отровните змиинови [re: Yassen]  
АвторЪ! (Нерегистриран)
Публикувано02.06.06 13:03



Съжалявам ако съм била груба, прав си да негодуваш, не давам никакви доводи, но аз изхождам от знанията на дългогодишни змиегледачи, които знаят много по въпроса. Току що питах, това изгаряне щяло да има незначителен ефект, защото отровата вече е проникнала и може да доведе до некроза. Трябвало да се обездвижи мястото, можело да се направи не много стегната превръзка, за да не ходи отровата нагоре, да се избягва паника, да се пият много течности /може подсолени/ и дори алкохол в малки количества/50 грама/. До серум да не се стига по възможност, защото 10% от хората в България били алергии и можело да си умреш като куче. Това го каза човек, който развъжда пепелянки и усойници. Не гарантирам за верността, но лично аз съм склонна да вярвам, защото знам, че е специалист с много знания и връзки с лекари.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.