Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:04 27.04.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Експертно мнение  
Автор DyadOmraz (пристрастен)
Публикувано10.03.15 14:34



Към кой тарифен тип би трябвало, според вас, да се отнесе долният текст - типов (примерно диплома за завършено образование), нетипов - обикновен, специализиран.





Тема Re: Експертно мнениенови [re: DyadOmraz]  
Автор xakepxakep (пристрастен)
Публикувано11.03.15 05:56



Силно специализиран. Не знам дали е типов. или не, тъй като не съм превеждал голям брой медицински дипломи.





Тема Re: Експертно мнениенови [re: xakepxakep]  
Автор DyadOmraz (пристрастен)
Публикувано11.03.15 08:21



Благодаря! Предложиха ми го на тарифа типов - най-ниската.



Тема Re: Експертно мнениенови [re: DyadOmraz]  
Автор xakepxakep (пристрастен)
Публикувано12.03.15 03:24



Абсурд! Според мен 10 лв. на стандартна страница за преводача е минимумът за такава сложност.





Тема Re: Експертно мнениенови [re: xakepxakep]  
Автор DyadOmraz (пристрастен)
Публикувано12.03.15 08:05



Там някъде. В моята агенция специализираните са в една категория и се плащат по 8 лв. Този ми го предложиха за 5 като типова бланка. Казах, че за мен е специализиран и не бих го направил за по-малко от 8 освен ако в случая нямат друг вариант, защото вече е договорен с клиента и бих го направил само от лоялност към фирмата. Намериха друг вариант.



Тема Re: Експертно мнениенови [re: DyadOmraz]  
Автор necepimbasma-176353 ()
Публикувано12.03.15 13:09



За 5 става, ако си превеждал стотици подобни документи и имаш база данни в "Традос". И понеже е от български на чужд език, за по-малко от 15 не бих се хванал. Превеждам подобни неща за 10 на приятели (освен когато им ги превеждам безплатно).



Тема Re: Експертно мнениенови [re: necepimbasma-176353]  
Автор DyadOmraz (пристрастен)
Публикувано12.03.15 14:18



То, специално тази тематика май по-лесно се превежда от български на английски, отколкото обратното.

Засега не виждам необходимост от ползването на Традос. Дават ми толкова разнородни неща, че едно с едно нямат връзка, за да ползвам предишен опит. Е, понякога има материали от една и съща фирма, но едното примерно е договор, другото техническа спецификация, третото търговска презентация, и уж материята една, но думичките рядко се повтарят.



Тема Re: Експертно мнениенови [re: necepimbasma-176353]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано12.03.15 15:56



Това е все едно да идеш на частно при лекар светило и да му платиш 5 лв, щото той е преглеждал стотици с подобно заболяване и има в паметта си множество подобни случаи.





Тема Re: Експертно мнениенови [re: DyadOmraz]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано12.03.15 16:00



Разбира се, че е специализиран.
Аз наскоро направих една епикриза, която ми излезе 1,5стр. Правих я цял ден, консултирах се и с лекар. Плащат ги по 8лв/стр. и аз се съгласих на тази цена, обаче след като я преведох, се почувствах някак силно ощетена. Заплащането е неадекватно на положените усилия. Не ми се ще да взимам пак епикризи и по принцип гледам да ги избягвам.
Не бих превела "твоята" диплома на тази цена. Мисля, че си прав, че си се отказал.



Тема Re: Експертно мнениенови [re: DyadOmraz]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано12.03.15 16:04



Какво точно е "друг вариант"? Преводач, който го е направил за 5лв. ли???




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.