Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:09 23.05.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Експертно мнениенови [re: DyadOmraz]  
Автор Lillie (nonexistent)
Публикувано19.03.15 15:18



Здрасти



Напоследък много работа, малко преводи. Пак се наложи да се преквалифицирам, надявам се да е временно решение.



Тема Re: Експертно мнениенови [re: Lillie]  
Автор DyadOmraz (пристрастен)
Публикувано19.03.15 15:55



Нямам поглед върху пазара, но и от други места се оплакват. Нямам и база за преценка дали е така и на какво се дължи.

При мен също се получава лек отлив, който ми е малко странен. Като направя единия месец 1000 лева, другия гледат да не надхвърля 500. Вече няколко пъти се случва, та мисля, че не е случайно.

Мен в момента ме устройва, щото на новата работа съм доста по-натоварен, ама вариантът при достатъчно преводи да си зарежа основната работа и да се прибера в Троян като преводач, май трябва да го забравя.

Ти с какво забогатяваш в момента? Предполагам не е оръжие или петрол. В лекарствата има голяма далавера и май там преките жертви са най-малко.





Тема Re: Експертно мнениенови [re: DyadOmraz]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано19.03.15 16:08



Дядо, имам приятелка във фармацевтична компания, която с месеци не си беше получавала заплатата. Все ги бавят. Та не винаги браншът е определящ, а явно и конкретната компания има значение.



Тема Re: Експертно мнениенови [re: Lillie]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано19.03.15 16:09



Лили, и аз се присъединявам към любопитството на дядо. Отдавна не съм те чувала. Надявам се, че си добре.



Тема Re: Експертно мнениенови [re: Brezichka]  
Автор DyadOmraz (пристрастен)
Публикувано19.03.15 16:27



Кой ти говори за фабрика? В аптеките е истината. При мен са 6 в радиус от 150 метра. При това големи - примерно 10х5 метра.



Тема Re: Експертно мнениенови [re: Brezichka]  
Автор Lillie (nonexistent)
Публикувано19.03.15 17:57



В юридически отдел на голяма фирма работя сега, но ежедневното натоварване е доста голямо, с ненормирано работно време и често без почивка. Положението с преводите е доста зле, чудиш се как да докараш 100-200 лв. на месец, а и след такова натоварване в службата почти не остават сили.



Тема Re: Експертно мнениенови [re: Lillie]  
Автор DyadOmraz (пристрастен)
Публикувано19.03.15 19:14



Ако имаш възможност, опитай да станеш юрисконсулт към голяма фирма. Мисля, че взимат добри пари, а работата им е основно консултативна и впечатлението ми е, че не са особено натоварени. Често ги наемат вместо на щат, на консулатнтски договор.



Тема Re: Експертно мнениенови [re: Lillie]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано19.03.15 22:26



Ха! Интересно. Дано поне плащат добре.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.