Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:53 30.04.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема кефи ли ви професията?  
АвторCвpaka (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 13:17



Интересно ми е какво ви привлича, какво не ви харесва, бихте ли я сменили с нещо друго?
За мен: влече ме свободата, не ми харесва това, че е хамалогия. Затова го правя само когато е много изгодно финансово.



Тема Re: кефи ли ви професията?нови [re: Cвpaka]  
Авторkalinushka (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 13:26



Много ме кефи, направо се размазвам. Стигнах дотам, че да се дразня, когато се зададе някакво семейно пътуване за няколко дни или други подобни мероприятия. Вземам си скришом лаптопчето в багажа и се оправдавам с главоболие или слънчева алергия и се потапям в любимото ми занимание. Което, съзнавам, е малко тревожно.



Тема Re: кефи ли ви професията?нови [re: Cвpaka]  
Авторbsb_2 (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 13:33



Против хамалогията са измислени инструменти за CAT. А ако си свободен, няма да взимаш хамалски работи - освен когато не са много изгодни финансово ;)



Тема Re: кефи ли ви професията?нови [re: kalinushka]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано12.06.07 16:44



И аз съм горе-долу така. Много ми харесва това, че непрекъснато научавам нови неща, че успях да превърна любимото си занимание - четенето - в професия и че благодарение на това непрекъснато попадам на нови и интересни книги. Харесва ми, естествено, и това, че мога сама да определям работното си време и не ми се налага да се отчитам пред някого какво съм свършила за деня. Но същевременно гледам да нямам пропуснат ден, всеки ден да имам по нещо преведено, дори да са само няколко страници. И аз направо се дразня, когато се появи нещо, заради което се налага да не работя един ден. До това с лаптопа в багажа още не съм стигнала, просто защото все още нямам лаптоп, но предполагам, че ако имах, щях да правя същото. Разтапям се от кеф, като работя, и... някой беше пуснал тема с въпрос за броя на работните часове - аз не ги броя, защото просто губя представа за времето. Никога не бих си сменила професията, макар че, признавам, и в нея понякога има изнервящи моменти.

Oh, tell me how many roads must a man walk down, before you call him a man...

Редактирано от denny на 12.06.07 16:50.



Тема Re: кефи ли ви професията?нови [re: denny]  
Авторkalinushka (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 17:03



Вкъщи са много маймуни на клона/компютъра, затова се принудих да взема на изплащане. Точно за този тип работа е много удобно.



Тема Re: кефи ли ви професията?нови [re: Cвpaka]  
Авторzaek (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 17:19



кефи ме това, че не се налага да се обличам с някакво офис-облекло /костюми, спец. обувки и т.н.- много мразя да не се чувствам удобно в дрехите си:-)/. кефи ме и свободата да си разпределям аз времето /не че в момента успявам да го направя, защото напоследък просто ме затрупват с работа, но все някак се справям/, да не трябва всяка сутрин да ставам рано и да ходя на работа и т.н. вместо да бързам за офиса или закъдето и да е, мога да си работя и да си пия кафето:-). един от минусите е обаче, че по някой път чувствам как се десоциализирам... не знам дали ви се е случвало, но като се замисля от време навреме, се оказва, че кръгът от хора около мен е адски стеснен /не че ми липсват клюките на кафене по 3 часа, но на моменти започвам да се плаша..../, а и вкъщи все ме обвиняват, че само преводите гледам и че моето не е работа като на нормалните хора- да излязат в 17 от работното си място и да не мислят за работата до следващия ден, а ако мога и в леглото ще вкарам компютъра......



Тема Re: кефи ли ви професията?нови [re: zaek]  
Авторkalinushka (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 17:33



Даже ме избива на агресия към околните понякога. Веднъж превеждах нещо за Grand bazaar. Героят завладян от спомените на детството си, припомня си уханието на баклава, носещо се от пекарните; влажния мирис на вълненото палто на дядо си; сиянието на луната, отразяващо се във водите на Златния рог...И изведнъж някой се провиква - "къде са ми чорапите?" или "какво има за ядене?" Как да не му треснеш един!



Тема Re: кефи ли ви професията?нови [re: zaek]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано12.06.07 21:12



Да, и това също. Абсолютно си прав/а. Това също са едни от нещата, които и на мен ми допадат в тази професия - това, че не се налага да се обличам официално и най-вече това, че мога аз сама да си разпределям времето. Вярно е и другото - че ми остава страшно малко време за излизане и срещи с други хора. Изобщо този постинг все едно аз съм го писала - включително и това за затрупването с работа и упреците, че само преводите си гледам. Но да ти кажа - харесва ми. Винаги съм искала да правя точно това, кефя се невероятно, когато работя, а на когото не му изнася - просто да си гледа работата.



Oh, tell me how many roads must a man walk down, before you call him a man...

Тема Re: кефи ли ви професията?нови [re: Cвpaka]  
АвторФилocoфчo (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 21:25



Сещам се да ви попитам, на ден средно по колко часа превеждате? А събота и неделя налага ли ви се често да работите?



Тема Re: кефи ли ви професията?нови [re: Филocoфчo]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано12.06.07 21:39



Ами тази тема за часовете май беше обсъждана отделно. Аз например работя по около осем часа на ден, но зависи; случвало ми се е да работя и по дванайсет. Зависи от темата и степента на трудност на превода, и, разбира се, от срока, за който трябва да приключа. Обикновено работя и в събота и в неделя, не точно защото се налага, просто още от самото начало си създадох навик да работя през цялата седмица и се чувствам комфортно така.

Oh, tell me how many roads must a man walk down, before you call him a man...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.