Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:48 12.06.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Любими Пратчет- лафчета?нови [re: Aмиpлин]  
Автор Duncan Griffin (Програмист)
Публикувано31.07.03 19:39



(Това е от играта Discworld, цитатите са по памет а англ. не ми е много добър )

Ринсуинд виси от кулата на занаятчиите, Смърт се появява. Следва готин диалог завършващ със следното:
- I AM BUSY AND SHOULD GO NOW, BUT WE WILL SEE SOON AGAIN.
- How much soon?
- DON'T START READING OF VERY LONG BOOKS.
- Mh... Ok. Good bye!
- SEE YOU LATER.



Мечтата е мисъл, мисълта е идея, всяка идея се реализира. Аз не мечтая, а реализирам идеите си.


Тема Re: Любими Пратчет- лафчета?нови [re: Duncan Griffin]  
Авторpate-klate (Нерегистриран)
Публикувано02.08.03 16:46



E tva ne e ot Diskworld ma opredeleno si me kefi:
-А ми тази странна блуза с този надпис "Хеви метнал"?Сигурно е някаква тяхна свастика...
- Не бе т'ва са "Хеви метнал"!Свирят нео-пънк-траш.Последният им хит се казва "Ще ти откъсна главата и ще плюна във дупката аз"
(разговор м/у Биг Мак и полицай от Блекбъри,1945, "Джони и бомбата")



Тема Re: Любими Пратчет- лафчета?нови [re: pate-klate]  
АвторBeyonder (Нерегистриран)
Публикувано04.08.03 01:29



И все пак никога няма да забравя любимата Музика с Камъни --
'И Смърт на мишките се разцърка надулго и нашироко.'



Тема Re: Любими Пратчет- лафчета?нови [re: Aмиpлин]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано06.08.03 15:19



Извинявам се ако повторя някой, но пък от друга страна казват, че great minds think alike. ;)

Ето най-любимия ми, който използвам под път и над път в компанията на разни скептици:

"(Но магьосниците пък са изчислили, че) шансът едно на милион се пада девет от всеки десет пъти."

И други:

"Интелектът е като краката - прекаленото количество се превръща в липса на качество."

"...хаосът се намира в най-голямо количество там, където някой се опитва да въведе ред. И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-способен организатор."

"Защото целият свят, изкривен и обърнат наопаки, като огънато огледало, идваше отново на фокус, само ако го погледнеше човек през дъното на бутилката."

"...коефициентът на интелигентност на съществото, наречено тълпа, е корен квадратен на броя на хората в нея."

И много други по рафтовете между шарените корици. :)

N.



Тема Re: : )))нови [re: Kopo]  
АвторHellix (Нерегистриран)
Публикувано08.08.03 15:56



PO skoro v 'Cvetut na magiata'



Тема Re: Любими Пратчет- лафчета?нови [re: Duncan Griffin]  
АвторDunkam Maklaud (Нерегистриран)
Публикувано08.08.03 16:07



Мечтата не е просто някаква мисъл,а мисълта не е задължително да е идея.....таа в тоя дух за какви реализации изобщо говориш...я по добре си помечтай малко ...нека този от когото си взел тази 'мисъл' да ти я обясни първо че и на мен ми е интересно,защото май е малко 'безсмислено' :))



Тема Re: Любими Пратчет- лафчета?нови [re: Dunkam Maklaud]  
Автор Duncan Griffin (Програмист)
Публикувано08.08.03 19:53



Не прави прибързани заключения за неща които сам признаваш, че са ти неясни. Не те карам да споделяш моето лично виждане за нещата от живота, нито пък твърдя, че то е общовалидно за всеки и всички.

Не разбирам защо реши точно в тази тема да настъпваш философски мазоли, но пък се получи добре, понеже имам перфeктен повод да цитирам най-любимата си мисъл от Автора:

"Предостатъчно ми е да си остане истина до утре. (...) Защото нищо не е задължително да си остане вярно завинаги. Стига и да е достатъчно задълго. Истината ви казвам."

Мечтата е мисъл, мисълта е идея, всяка идея се реализира. Аз не мечтая, а реализирам идеите си.


Тема Re: Любими Пратчет- лафчета?нови [re: Aмиpлин]  
Автор evillynne (suicidal)
Публикувано10.08.03 01:51



"The trouble with having an open mind, of course, is that paople will insist on coming along and trying to put things in it..."

"If there is one thing worse than someone who doesn't understand you, it's someone who understands you perfectly, before you've had a chance to have a good pout about not being understood"

It's sad that in our blindness we gather thorns for flowers ...


Тема Re: Любими Пратчет- лафчета?нови [re: evillynne]  
Автор Haplio ()
Публикувано11.08.03 12:43



Стражите! Стражите!

Причината, поради която изтърканите фрази са се протрили толкова е, че служат като чук и отверка в куфарчето с инструменти на общуването.

Цитирам по памет... памет от снощи...

Vulnerant omnes, ultima necat!


Тема Re: Любими Пратчет- лафчета?нови [re: Haplio]  
Автор foxxy (новак)
Публикувано11.08.03 13:39



... "За миг националната му гордост изду бицепси"...(Шовинист)





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.