Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:17 09.05.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Ринсуинднови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
Автор Aмиpлин (мечтателка)
Публикувано08.12.02 15:49



"- Не са му давали това, което е необходимо за всяко едно подрастващо дете.
- Разбирателство и любов ли?
- Не. Един кажгоде...здрав тупаник. "

БЕЗ ПАНИКА


Тема Re: : )))нови [re: Ky-Ky]  
Автор radiodj (2BIG4U)
Публикувано08.12.02 16:45



bravo na bibitu mnogo znae... oshte v 3-ti klas imashe 6 po pratchetolubie...
:)))

"Chovek ne moje da se otarve ot useshtaneto, che njakoe drugo, alternativno zanimanie - da rechem, otglejcaneto na maruli - bi te izlojilo na dalech po-malak risk ot tova da te ubivat kas po kas..."

"Zanajatchijata zamalcha, a goloto mu tjalo - savsem golo, ako ne broim kolana sas sechivata, smetaloto na kitkata i tamnia mu zagar - zatreperi ot naprejenieto, dokato osmisljashe kakvo se krie zad tazi posledna zabelejka..."

tova kak e?



Тема Re: Любими Пратчет- лафчета?нови [re: Aмиpлин]  
Автормиpo (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 16:27



гравитацията е нещо от което трудно можеш да се откажеш



Тема Ринсуинднови [re: миpo]  
Автор denyamber (Tiger)
Публикувано10.12.02 17:06



... той толкова често бе гледал живота си като на кино, че можеше да спи на по-скучните моменти...

Фантастична светлина - момента когато падаха от ръба на диска....

А живота си продължава ... дайте да го живеем с КЕФ!

Редактирано от denyamber на 10.12.02 17:08.



Тема по случай Прасоколеданови [re: denyamber]  
Автор Ceвepин (обичащ)
Публикувано11.12.02 13:57



HUMANS NEED FANTASY TO BE HUMAN. TO BE THE PLACE WHERE THE FALLEN ANGEL MEETS THE RISING APE.

Death

Понякога опитвам да крещя
със бурята, препускаща из здрача,
поглъщаща бездънните недра...


Тема Re: по случай Прасоколеданови [re: Ceвepин]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано21.12.02 16:11



Не мога да цитирам дословно,заЩото книгите ми не са тук,но един от любимите ми моменти е когаро Сюзън яхна Бинки и тои се понесе във въздуха и застана над препятствието.И нейните съу4ени4ки и казаха да слезе долу.А тя се 4удеШе каква ли е командата,която даваШ на един кон за да слезе на земята.
Е,аз съм от клуб КОНЕ и много обръЩам внимание на такива ситуации в книгите.И препоръ4вам Прат4ет на вси4ки,които не са го 4ели.Не съм про4ела само "Въоръжени мъже"-никъде не мога да я открия на Български.
Всяка книга си има лафовете!Ми 4е това е Прат4ет все пак!
А Бинки е голям сладур,между другото

Es ist nicht leicht Schwein zu sein


Тема Re: Любими Пратчет- лафчета?нови [re: Firefox]  
АвторAni21 (Нерегистриран)
Публикувано22.12.02 10:20



Firefox , mnogo me kefish!Drasni mi njakoe lafche da se zapoznaem!Mnogo iskam da si pisha s njakoi vyrl fen na Pratchet kato teb!
Na men lujbimija mi laf na Pratchet e:'Keryt ima koeficent na ocelqvane v Anh - Morpork kolkoto meduza.'



Тема Re: Любими Пратчет- лафчета?нови [re: Ani21]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано22.12.02 22:29



Сетих се за два лафа от Петия слон:
"-...Доколкото ми е извезтно,зър Замюъл,вие зте бил алкохолик.

-Не е тъй-възрази смаяният Ваймс.-Бях пиянде.Не ми стигаха пари,за да съм алкохолик!"

"...Татко играеШе по правилата.Ако бягаЩият беШе съобразителен и пъргав,полу4аваШе 400 крони и татко ве4еряШе с него в замъка...

-А когато губеШе,татко ти сигурно ве4еряШе с него направо в гората...

-Много ти благодаря,4е си направи труда да ми напомниШ."

Es ist nicht leicht Schwein zu sein


Тема Re: Любими Пратчет- лафчета?нови [re: Aмиpлин]  
Автор Firebird (***)
Публикувано12.01.03 12:51



- Какво предствлява Ефеб? -попита Птраци.
- Никога не съм бил там. Както изглежда, управлявана е от Тиранин.
- В такъв случай се надявам да не го срещнем.
- Не е такъв. Всеки 5 години си имат нов Тиранин, но преди това нещо му правят. Мисля, че го изз-бират.
- Мислиш ли, че прилича на онова, дето правят на котараците и биковете?
- Ъ?
- Нали се сещаш... да не се бият и да са по-кротки...
Тепик трепна от погнуса.
- Честно казано, не съм сигурен. Но май не е същото. Хората имат нещо, с което даго изз-берат. Доколкото знам, нарича се мнимокрация и означава, че всеки в цялата страна може да каже кой да е новия Тиранин. Един човек - един... - той млъкна. - Един човек - един пас.
- Значи тъй го избират?
- Основното е обаче, че всеки може да го прави. Много се гордеят с това. Всеки разполага с един...- отново се поколеба, вече сигурен, че нещо бе объркал - ... пас. Всеки. С изключение на жените, разбира се. И децата. И престъпниците. И робите. И неграмотните. И хората с чужд произход. И хора, които не са одобрени по разни причини. И много други. Но всички останали могат. Цивилизацията на Ефеб е много напреднала.
- Значи това е мнимокрация, така ли?
- Изобретили са я в Ефеб. - каза той, усещайки смътно, че трябва да защити идеята.
- Бас държа, че са имали проблеми с износа й.

(из "Пирамиди")

Сюзън мразеше литературата. Далеч повече й харесваше да прочете някоя хубава книга.

Това беше музика, която не само можеше да избяга, но пътьом за навън можеше да обере и банка. Беше музика със запретнати ръкави и разкопчано горно копче, която вдичаше чапка за поздрав, усмихваше се и крадеше златото.
Беше музика, която стигаше чак до нозете, без да се обади на господин Мозъка.
...
От нея на човек му идеше да събори стените и да се възкачи на небето по огнени стъпала. Дощаваше му се да изключи всички щепсели, да изхвърли всички шалтери и да пъхне пръсти в електрическата мрежа на вселената, за да види какво ще стане след това. Дощяваше му се да боядиса вратата на спалнята си в черно и да я налепи с плакати.

(Музика за душата)

И едно от най-любимите:

Варварският вожд попита:
- Кои са най-великите неща, които човек може да намери в живота?
...Човекът от дясната му страна вглъбено допи коктейла си от кобилешко мляко и кръв от снежна котка и рече следующето:
- Свежият хоризонт в степта, вятъра в косите ти, отморен кон под тебе...
Човекът от ляво рече:
- Крясъка на белия орел във висините, снегът в гората, истинска стрела в лъка ти.
Вождът кимна и рече:
- Без съмнение, това е да видиш врага си убит, унижението на племето му, скръбта на жените му... Но нашият гост, чието име е легенда, трябва вярно да ни каже: кое е това, което човек може да нарече най-великите неща в живота?
Гостът мисли дълго и после каза предпазливо:
- Топла вода, добра зъболекарска помощ и мекичка тоалетна хартия...



Тема Re: Любими Пратчет- лафчета? [re: Firebird]  
Автор divolverd (Veseljak)
Публикувано12.01.03 15:08



hahaha extra tva mi haresa samo ne mojah da se setja tva poslednoto ot kude e ot koja kniga.....

"Horata imat nujda ot LJUBOV i oshte neshto..."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.