Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:20 12.06.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: tnxнови [re: Firefox]  
АвторKy-Ky (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 14:54



А сетих се още някои :

............Моят чичо не би извадил и 1 цент от еднопосочните си джобове......


.........Тази наденица ми се струва е приготвена от доволно прасе.............


........Толкова много бързах да изляза от тая стая, че без малко да се натъкна на себе си, излизащ през вратата............


........чувствах се като 1000 долара на цяло..............


Всички деца, според Удхаус, са "невръстни цианкалии", а една конкретна готвачка зове с името - "Нашата завеждащ крематориум".
Също интересно именува и една дама - "предводителка на женското утрепие"






Тема Re:Запас от лафоветенови [re: Aмиpлин]  
Автор Яcминa (възторжена)
Публикувано04.12.02 22:43



на Великия Бог Ом:

- Дяволите на безкрайността да напълнят приживе костите ти със сяра!

- Да се превърнеш в кална пиявица и да изсъхнеш в огъня на възмездието!

- Доведи го веднага или земята ще се разтресе, луната ще се обагри в кървавочервено, циреи и струпеи ще изтормозят хората и злини разни ще настъпят. Сериозно говоря.

- За тази работа очните ти ябълки ще изцвърчат върху шишове и огън!

- Да се гърчиш върху копията на проклятието!

- Ръката ти да изсъхне и окапе дано!

- На половите ти органи да поникнат криле и да отлетят дано!

- Глезените ти да бъдат надробени в челюстите на великани!

- Червата ти да се намотаят около дърво, ако не се покаеш!

- Червеите на възмездието да ти изядат черните ноздри!

- Ястреби да ти изкълват черния дроб!

- Хиляди пъти да се порежеш!

- Зъбите ти да окапят от жега!

- Краката ти да се надуят като дънери!

- Кълна се в себе си, че аз съм Великият Бог Ом, най-великият от боговете!

- О, боже мой Аз!






Тема Re: : )))нови [re: Kopo]  
Автор УpykXaй (орк - воин)
Публикувано05.12.02 08:38



Струва ми се, че беше вратата, зад която се пазеше най-могъщата книга с магии, тежко прикована с вериги към плота си. :-))
Но имаше и още една строго заключена врата в Невидимия университет:

"...който и да я е затворил е искал тя да си остане в това положение. Десетки гвоздеи я приковаваха към рамката, а достъпът до нея беше преграден с множество дъски. Да не споменаваме, и че до тази сутрин вратата беше скрита зад тежък библиотечен шкаф."....
"- Говоря ти за надписа на нея:"Не отваряй в никакъв случай"
- Ами да, хвърлих й едно око - изсумтя Ридкъли. Иначе защо щесе настъвя толкоз да отворя вратата"
-и защо все пак?
- естествено за да видя защо са я заковали толкова здраво"*

* - тази размяна на реплики съдържа почти всичко, което е необходимо да знаете за човешката цивилизация. Или поне за онези нейни части, които в моменат са на морското дъно, оградени са с бодлива тел или все още димят"

Честита Прасоколеда

На прехода на мрак и светлина


Тема Ринсуинд - the bestнови [re: Aмиpлин]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано05.12.02 10:48



... ако пълният и абсолютен хаос е светкавица, той е просто този, който ще застане насред бурята горе на хълма, облечен в мокра медна броня, и ще се развика, че всички богове са копелета.

- Търговец или шпионин ... ... хората там са си чисто и просто диваци. Нищо не разбират от шпиони, а предполагам, че ядат и търговците.

... киселата му бира, която не се купуваше, а по-скоро се заемаше за известно време.

- Уверявам Ви, че подобна мисъл даже на ми е минавала през ума, Господарю.
- Наистина ли? Тогава, ако бях на твое място, бих дал лицето си под съд за клевета.

... Изминал си целия този път, за да гледаш прекрасния ни град с многобройните му исторически и архитектурни забележителности, както и разните му странни обичаи, а се събуждаш мъртъв на някоя задна уличка или пък като те носят водите на Анкх. ...

- Да избягаме и да оставим Хран с това нещо? - попита той.
Ринсуинд го погледна тъпо.
- Защо не? Това му е работата.
- Но то ще го убие!
- Би могло и по-лошо да е - отвърна Ринсуинд.
- Какво?
- Можеше да убие нас - Ринсуинд наблегна логически. - Хайде!

- Ти нищо не разбираш! - гласът на туриста надвикваше ужасния шум от ударите на крилете. - Цял живот съм мечтал да видя дракони!
- Отвътре ли? - извика Ринсуинд.

... аз говоря за истинския дракон, draconis nobilis, нали така; блатният дракон, draconis vulgaris, е недостойно същество... (звучи ми като "vulva hypnotica simplicita" - последното значеше "проста путка заспала" )

Прозвуча като онези писъци, за които трябва доста да се понапънеш.

Някои пирати се сдобиваха с безсмъртие чрез страхотни прояви на жестокост или чрез отчаяна смелост. Други стигаха до безсмъртието като натрупваха несметно богатство. Но още преди много време капитанът беше взел принципно решение за себе си да се сдобие с безсмъртие, като не умира.

- Но за какво искате да ни принесете в жертва? - попита Двуцветко. - Та вие почти не ни познавате!
- Точно там е работата! Не е много учтиво да принесеш в жертва някой приятел.

... там, отдолу, под мините, и морската тиня, и фалшивите вкаменелости, поставени там от Създателя, който си е нямал по-добра работа от това да разстройва археолозите и да им внушава глупави идеи.

Той не съзерцава гледката, тъй като досегашният му живот непрекъснато минава като на филмова лента пред очите му и пречи.

... Осмократния Печат на Статуквото, за който в магическите кръгове единодушно се приемаше, че има цялата възпираща сила на добре насочено парче тухла.

Дискът, понеже е плосък, няма истински хоризонт. Разни авантюристично настроени моряци, със странни идеи, породени от твърде дълго взиране в яйца или портокали, скоро научаваха, че причината далечните кораби понякога да изглеждат като да изчезват оттатък края на света беше тази, че те наистина изчезваха оттатък края на света.

Преподавателите на Ринсуинд единодушно бяха заключили, че той е роден магьосник толкова, колкото рибите са родени алпинисти.

- Мислиш ли, че има нещо за ядене в тази гора?
- Да - каза горчиво магьосника, - ние.

- Имаше даже специална фея, която идваше да ти вземе зъбите.
- Какво идва да ти вади собствените зъби?!?

Ринсуинд погледна към надвисналото небе. Дневната светлина се оттичаше от пейзажа, а облаците изглеждаха така, сякаш бяха чули за сняг и сега обмисляха предложението.

Прочете за великата пирамида на Тсорт, че височината плюс дължината, делени на половината от ширината й правели точно 1.67563, или точно 1257.98712567 пъти разликата между разстоянието до слънцето и теглото на малък портокал...

- Ринсуинд, мисля че в този шкаф има метла.
- Е и какво толкова необичайно има в това?
- Тази има кормило.

Старецът се намръщи.
- Мнозина са видели Топакси, Бог на Червената Гъба и са спечелили името шаман - каза. - Някои са видели Скелде, дух на дима и тях наричаме заклинатели. Малцина са имали привилегията да видят Умчерел, душата на гората, те са известни като духоукротители. Но никои не са видели сандък със стотици крака, който да ги гледа без очи, и те са известни като идиоти...

- Нали си спомняш като летяхме и аз се тревожех да не се ударим в нещо и ти каза, че единственото нещо, в което бихме могли да се ударим на такава височина е облак, натъпкан с камъни?
- Е и?
- Как позна?

- Отиде ли си?
- Разби към централната врата и избяга преди час, сър.
- Неправилно - рече Траймън. - Той си тръгна, ние избягахме.

... Усещаше, че тъмнината е пълна с невъобразими ужаси - а неприятното на невъобразимите ужаси е, че е твърде лесно да си ги въобразиш...

Ринсуинд си спомни, че бе чувал друидите да използват странни и ужасни отрови. Разбира се, често бе чувал, обикновено от същите хора, че мошениците имат близко поставени очи, гръм не удря два пъти на едно и също място и че ако боговете бяха искали човек да лети, щяха да му дадат самолетен билет.

Коен бе чувал за почтеност в боя и отдавна бе решил, че не иска да има нищо общо с това.

Коен бе потресен.
- Огньове от книги?
- Да. Ужасно, нали?
- Така е - каза Коен.
Той смяташе, че това е отвратително. Човек, прекарал целия си живот без удобство, под открито небе, знае стойността на хубавата дебела книга, която би трябвало да разпалва готварските огньове най-малко един сезон, ако се внимава как се късат страниците.

Градът посрещаше волните варварски нашественици, но озадачените нападатели някак си винаги откриваха след няколко дена, че вече не притежават собствените си коне

… еротичните. Просто еротични. Това е разликата между употребата на перо и употребата на пиле.

Фигурата се показа иззад масичката. Беше нисичка и по-голямата част от нея бе скрита под голямо разнообразие от муски, амулети и талисмани, които дори да не действаха срещу магия, сигурно биха я предпазили и от твърде непоколебим саблен удар.

- Опитваше се да извика сукубус - Би трябвало да е невъзможно да се хилиш похотливо, когато за целта разполагаш само с човка, но папагалът успя да се справи. - Никога не успя. Това, което изобщо успя да получи, беше невралгер.
- Това пък какво е?
- Демон, който се явява и те дарява с главоболие.


Това си струва

Тема Re: Любими Пратчет- лафчета?нови [re: Ky-Ky]  
Автор УpykXaй (орк - воин)
Публикувано05.12.02 11:51



и тогава Деканът произнесе мантрата, подтиквала научния напредък през вековете:
"Я дейте да смесим всичко и да видим какво ще стане"

На прехода на мрак и светлина


Тема Re: Любими Пратчет- лафчета?нови [re: Aмиpлин]  
Автор Jasmine (hidden dragon)
Публикувано05.12.02 21:46



нямам под ръка книгата, но от дядо праз страшно ме изкефи уредът за белене на картофи.... и от шовинист, която също дадох да се чете и не е около мен, така че не мога да цитирам точно, но беше нещо относно дядото на ваймс, който щял да се завърти в гроба. всиките му 4 (толкова ли бяха?) части

страстите обясняват много неща, но не ги оправдават


Тема Един нецитиран досеганови [re: Aмиpлин]  
Автор тиrъp (Тигър)
Публикувано06.12.02 23:54



-Можеш ли да седнеш на стола?
-Не госпожо, ама мога да се свлека по корем на него.

от Маскарад е.

Джунфу. 5-то Яо. Той притежава истината и тя обединява.


Тема Re: Любими Пратчет- лафчета?нови [re: Aмиpлин]  
Автор Eager (netless :/)
Публикувано07.12.02 12:36



мняааа....

*Еагер също ще тури цитати ма първо требе се съвземе от припомнянето на толкова много наведнъж..*

бля..

Ако до всяко добро същество
застане поне по още едно
няма да ми стигнат патроните..


Тема Re: Любими Пратчет- лафчета?нови [re: Eager]  
Автор Matrim (упорит)
Публикувано08.12.02 02:06



English Burger Lords managed to take any American fast food virtues (the speed with which your food was delivered, for example) and carefully remove them; your food arrived after half an hour, at room temperature, and it was only because of the strip of warm lettuce between them that you could distinguish the burger from the bun. The Burger Lord pathfinder salesmen had been shot 25 minutes after setting foot in France.

-- (Terry Pratchett & Neil Gaiman, Good Omens)

Shadwell hated all southerners and, by inference, was standing at the North Pole.

-- (Terry Pratchett & Neil Gaiman, Good Omens)
- "Surely you have considered terrorist activity?"
There was another pause. Then the spokesman said, in the quiet tones of someone who has had enough and who is going to quit after this and raise chickens somewhere, "Yes, I suppose we must. All we need to do is find some terrorists who are capable of taking an entire nuclear reactor out of its can while it's running and without anyone noticing. It weighs about a thousand tons and is forty feet high. So they'll be quite strong terrorists. Perhaps you'd like to ring them up, sir, and ask them questions in that supercilious, accusatory way of yours."

-- The BBC interviews a nuclear spokesperson (Terry Pratchett & Neil Gaiman, Good Omens)

If the Creator had said, "Let there be light" in Ankh-Morpork, he'd have gotten no further because of all the people saying "What colour?"

-- (Terry Pratchett, Men at Arms)

Natural selection saw to it that professional heroes who at a crucial moment tended to ask themselves questions like "What is my purpose in life?" very quickly lacked both.

-- (Terry Pratchett, Interesting Times)

Насилието е последното убежище на некомпетентния...


Тема "Вещици в чужбина"нови [re: Aмиpлин]  
Автор Aмиpлин (мечтателка)
Публикувано08.12.02 15:43



Писмата на Леля ОГ поне според мен са шедьоври...Та в едното описваше нещо подобно:
"аз си поръчвам пържола "алангле", а оня ми се прави на голям тузар само защото я поисках малко по-препеченичка"...

БЕЗ ПАНИКА



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.