Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:15 23.05.24 
Горещи теми
   >> Тероризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Чифутите са организирали атентата в Сарафово.нови [re: titanik77]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано25.12.20 11:19



с бан си бе клонинг.
свиркай си.
на му на безусилния музикален поздрав.


Hammerfall - 3 Songs - Live at Wacken Open Air 2019




Тема Re: без усилие ще кажанови [re: kkrekk]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано25.12.20 13:54



my new Sign:
Turkey is The Key.Turkey
Каквото и да означава това - cold or hot.





Тема Re: без усилие ще кажанови [re: funy77]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано05.01.21 09:46



Днес
Лайф
Корнер
Бизнес
IT
DirTV
Impressio
URBN
Games
...
dir.bg


Клубове Дир.бг
Дири powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Добре дошъл: funy77
Изход
• Профил
Клубове
• Dir.bg
• Взаимопомощ
• Горещи теми
• Компютри и Интернет
• Контакти
• Култура и изкуство
• Мнения
• Наука
• Политика, Свят
• Спорт
• Техника
• Градове
• Религия и мистика
• Фен клубове
• Хоби, Развлечения
• Общества
• Я, архивите са живи
Клубове Остави бележка Бележки Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:43 05.01.21
Клубове/ Я! Архивите са живи / Косово-2 Всички теми Следваща тема Пълен преглед*
Информация за клуба
Тема Re: бабиното съкровище!))) [re: ДжoДo]
Автор titanik77 (Фъни)
Публикувано 21.12.14 05:35 следващо непрочетено мнение


Много са сладки, да сте живи и здрави.

Взаимопомощ
>> Бъдещи и настоящи майки-happy mama * Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано 26.01.10 13:45



Уважаеми БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ,

От обръщението ми към вас на 06.02.2004 г. се промениха много неща и се появиха много нови данни, свързани с ГЕНЕТИЧНИТЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ И ГЕНЕТИЧНИТЕ РИСКОВЕ. От множеството посещения в страницата и поставените въпроси става очевиден интересът към проблема, който засяга всяко семейство.

Вече са факт:
1) Наредба № 26 на МЗ, чрез която се регулира диагностиката на генетичните болести у нас.
2) От отчета на Правителството на Република България е видно, че ПРОФИЛАКТИКАТА на генетичните болести са приоритет под формата на "НАЦИОНАЛНА ПРОГРАМА ЗА ДИАГНОСТИКА, ПРОФИЛАКТИКА И ЕПИДЕМИОЛОГИЯ НА НАСЛЕДСТВЕНИТЕ И ДРУГИ РЕДКИ БОЛЕСТИ, НАСЛЕДСТВЕНИТЕ ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИЯ И ВРОДЕНИ ДЕФЕКТИ НА РАЗВИТИЕТО 2007-2010 г.”

3) В новия рамков договор със НЗОК са включени в съответни клинични пътеки:
- диагностиката и необходимите специализирани генетични изследвания при пациенти с редки генетични болести;
Това означава, че за всички пациенти насочени от болница, сключила договор с НЗОК и с Националната генетична лаборатория генетичните изследвания ще бъдат безплатни.
- дородова (пренатална) диагностика на тежките генетични болести. Направление от личен лекар № 7 за хоспитализация (приемане в болница).

4) Успешно функционира ЦЕНТЪР ПО МОЕЛКУЛНА МЕДИЦИНА.
Центърът разработва няколко основни НАУЧНИ направления в областта на молекулната медицина:
- Уточняване на генните варианти при българската популация с оглед определяне на вида на лекарството и дозата при конкретен индивид, в случай, че се налага лечение;
- Търсене на гени, предразполагащи към най-честите болести: различни видове рак, психиатрични (маниакално-депресивни), сърдечно-съдови, Алцхаймер, някои епилепсии и др.;
- Търсене на гени, предразполагащи към зависимости: хероин и др. в рамките на Българо - Американски 5 годишен научно-изследователски проект с начало 2006 г.
- Въвеждане на високоефективни генетични методи за диагностика на редки генетични болести и определяне на риска от чести генетични предразположения;
- Извършване на мащабни популационни проучвания с цел уточняване генетичната характеристика на българския народ;

Изтъкнатите по-горе предпоставки ни мотивират да започнем нова тема, предложена от модераторите на Клуб “Бъдещи и настоящи майки”. “ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ”.
Това не са генетични консултации. Такива се предоставят само на място в лабораторията.

Информация по избрани проблеми може да се намерят на електронните страници на:
Национална генетична лаборатория
Съдържаниет е скрито
Влезте за да го видите

Център по молекулна медицина
Съдържаниет е скрито
Влезте за да го видите


В тази страница водещи наши специалисти ще отговарят на конкретно зададени от вас въпроси, свързани с: ГЕНЕТИЧНИТЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ, ГЕНЕТИЧНИТЕ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНАТА ПРОФИЛАКТИКА :

1) Профилактика на вродени дефекти, включително и дефекти на невралната тръба (спина бифида) с фолиева киселина.
2) Серумен дородов биохимичен скрининг (кръвно изследване) в 15-19 седмица на бременността за оценка на риска за Даун, дефекти на невралната тръба (спина бифида и аненцефалия) и дефекти на коремната стена. Такъв в момента се провежда само в Националната генетична лаборатория и Генетичната лаборатория в университетска болница Варна. За отдалечени места е въведена практиката да се изпраща СЕРУМ с куриерска поща.
В началото на 2008 г. ще бъде предложен серумен скрининг в 10-14 седмица.
3) Генетични рискове, генетични болести и генетични изследвания по време на бременността.
4) Дородова (пренатална) диагностика чрез хорионбиопсия в 10-12 седмица.
5) Дородова (пренатална) диагностика чрез амниоцентеза в 16-19 седмица.
6) Ултразвукова диагностика на вродените аномалии. “Фетална анатомия”
7) Бременност, лекарства, йонизиращи облъчвания и инфекции.
8) Генетични изследвания преди и генетични рискове след ин витро процедури.
9) “Стволови клетки” и генна терапия – реални възможности и перспективи.
10) Генетични изследвания при репродуктивни неудачи (спонтанни аборти, деца с вродени пороци на развитието и др.).
11) Генетични проблеми със забременяването.
12) Законови, морално-етични и психологически проблеми при генетичните изследвания.
13) Диагностика на генетичните болести (“редките болести”) в детската възраст.
14) Геномни проекти. Български геномен проект.
15) Организация на генетичните служби в България.
16) Генетични предразположения към болест.
17) ДНК анализ за отхвърляне/доказване на бащинство.

В НАЦИОНАЛНАТА ГЕНЕТИЧНА ЛАБОРАТОРИЯ и ЦЕНТЪРА ПО МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА се предлагат ежедневно от 9 до 15 часа висококвалифицирани консултации.
Не е необходимо направление.
Необходима е цялата налична медицинска документация по случая (епикризи и предварителни изследвания).

Адрес за връзка:
София 1431, ул. Здраве 2, Университетска болница СБАЛАГ ”Майчин дом” – София, 14-ти етаж
НАЦИОНАЛНА ГЕНЕТИЧНА ЛАБОРАТОРИЯ
ЦЕНТЪР ПО МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА
Лаборатория по молекулярна патология
Тел: 02/ 9172 268 и 02/ 9172 476. Факс: 02/ 9172 469
Е-поща:
Съдържаниет е скрито
Влезте за да го видите


За повече информация в електронната страница на:
Национална генетична лаборатория
Съдържаниет е скрито
Влезте за да го видите

Център по молекулна медицина
Съдържаниет е скрито
Влезте за да го видите


Бъдете здрави

проф. д-р И. Кременски
Национален консултант по “медицинска генетика”
Началник на Националната генетична лаборатория
Координатор на Център по молекулна медицина

Използвам случая да се обърна към всички бременни:
(1) Надежден Биохимичен скрининг може да се провежда в 15-20 седмица в Университетске болница Варна и Националната генетична лабораотрия.
(2) Надежден Биохимичен скрининг в 11-14 седмица само в Националната генетична лабораотрия.

За всички други лабораотрии, които имат претенции, че извършват тази дейност освен надеждно изследваен на показателите:
(1) Трябва да посочат колко е риска
(2) Трябва да осигурят компетентна консултация при връчване на резултата.

Съдържаниет е скрито
Влезте за да го видите


Редактирано от surfline на 26.01.10 13:58.


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]
Автор msunny (непознат )
Публикувано 11.02.10 19:03



Здравейте Проф. Кременски,

Пише Ви Станислава от Варна, на 35 години, бременна вече в 15 г.с. ,втора бременност, първата - неуспешна, завършила с мисед аборт в 6 г.с. през юни 2009г.

От началото на бременността съм на терапия с фраксипарин 0,3 и аспирин протект през ден (генетични изследвания - предразположеност към тромбофилия).

Публикувам по-долу данните от БХС, който правих в 11,5 г.с. Докторът, който следи бременността препоръчва да се направи амниоцентеза не заради данни от ФМ или БХС, а само заради възрастта ми – 35 г.

Чета, че Вие препоръчвате амниоцентезата в случаите, когато личния или възрастовия риск е по-голям от риска от самата процедура (амниоцентеза риск 1:300), бих искала да разбера какво е Вашето мнение в моя случай и дали ще ми препоръчате да направя такава на този етап. Понеже ме посъветваха да я направя само и единствено в София ме притеснява и това как ще ми понесе самото пътуване.

Ще съм Ви искрено признателна ако ми дадете съвет, благодаря предварително и Ви желая приятен и спорен уикенд.

Забележки: Възраст 35г и 2 мес. , възраст при раждането 35г и 7 мес.
Г.В. : 11 седмици и 5 дни, Тегло 91 kg , Дата УЗ преглед 20,01,2010, Тип бременност: единична, CRL: 47.8 / Nuchal Translucency: 1.10, назална кост : Налична
Биохимичен скрининг 11-14 г.с
12 г.с (11+4 – 12+3)

РЕЗУЛТАТ ЗА БРЕМЕННАТА:
Вашият риск за болестта на DOWN е определен на – 1 от 7300
Вашият риск за болестта на EDWARDS е определен на – 1 от 100000
Вашият риск за болестта на PATAU е определен на – 1 от 100000
Вашият риск за болестта на TURNER е определен на – 1 от 100000
Вашият риск ТРИПЛОИДИЯ е определен на – 1 от 100000

РЕЗУЛТАТ ЗА КОНСУЛТИРАЩИЯ ЛЕКАР:
Биохимичен риск за DOWN е определен на – 1 от 660
Възрастовият риск за DOWN (Т21) е – 1 от 370
Възрастовият риск за EDWARDS (Т18) е – 1 от 3300
Възрастовият риск за PATAU (Т13) е – 1 от 9900
Възрастовият риск за TURNER е – 1 от 7000
Възрастовият риск за ТРИПЛОИДИЯ (немоларна) е - 1 от 100000

Биохимични и УЗ показатели
PAPP-A (плацентарен протеин) {652-4826} - 1268.8
Free – bCG (бета-ХОРИОНГОНОДОТРОПИН) {14.5-115} - 58.9
NT (нухална транслусенция) =/<3 - 1.1

Моля да ме извините за дългото писмо, дано не съм била отегчителна.

С уважение,
Станислава



Тема Re:ВЪЗРАСТТА НЕ Е ВИНАГИ ПОВОД ЗА АМНИОЦЕНТЕЗАнови [re: msunny]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 11.02.10 21:03



Здравейте Станислава,

От 2003 г. по-голямата част от Света прие, че възрастта не е показание за амниоцентеза.

Показание за амниоцентеза е индивидуалният риск, а не ("възрастовия"), който при "средностатистическата бременна" на Вашата възраст преди да се изследват е 1:370.

Вашият индивидуален риск е 1:7300 или поне 24 пъти по-нисък от този при амниоцентезата.

Разбира се само амниоцентезата дава 100% гаранция за болест на Даун и много други хромозомни аномалии. Разбира се, Вие имате право да направите амниоцентеза като поемете съответния риск от около 1:300.

Това, което със сигурност ще Ви препоръчам е провеждането на феталната анатомия в 19-23 седмица при квалифициран за целта АГ специалист. Може би за това си струва, човек да пътува до София, стига да не беше толкова далече.

Със сигурност във Варна през 2009 г. са направени 119 амниоцентези. Нямам данни за усложнения, но по-подробна информация можете да получите от доц. Ангелова - генетичната лаборатория на Университетска болница 0898684701

Каквото и да е Вашето решение можете да разчитате на моето съдействие.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]
Автор msunny (непознат )
Публикувано 11.02.10 21:41



Много Ви благодаря, Професоре за супер бързия отговор. При всички положения явно от нас зависи какво ще предприемем по-нататък. Пожелавам Ви приятна вечер.

Поздрави,

Станислава



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]
Автор kopнфлeйkc (непознат )
Публикувано 17.02.10 16:54



Уважаеми проф.Кременски, моля Ви, ако може да ми отговорите. Първият ден на последния ми цикъл беше на 28. 12. 2009 г. През ануари т. г. бях болна( не грип) , моето JP малко се презастрахова и ми изписа Реманрадин, Амброксол - сироп и капки за нос Муконазал.Пих ги в периода 22-26 януари, без да знам,че съм бременна. Сега видях,че за всички пише, че не се прилагат по време на бременност. Лекарката ми казва,че няма проблем, даже не ми е дала направление за генеколог, защото било още рано.
Аз съм много притеснена, изчетох сума неща в Интернет. Може ли да ми отговорите, какви рискове има и бих ли могла с изследвания , напр. фетална морфология, да се установи дали всичко е наред. Багодаря Ви предварително.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: kopнфлeйkc]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 19.02.10 14:12



Уважаема Госпожо,

Аз също смятам, че нямате основание за допълнително безпокойство.
Тъй като опити с бременни жени за забранени от няколко десетилетия фармацевтичните фирми на почти всички препарати пишат, че не се преопръчват по време на бременност и кърмене.

Генетичните изследавния за генетични проблеми започват след 11-та седмица

Успешна бреемнност.

Кременски

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]
Автор kopнфлeйkc (непознат )
Публикувано 19.02.10 19:04



Проф.Кременски, много Ви благодаря за отговора.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]
Автор stanyyy (непознат )
Публикувано 26.02.10 10:21



Добър ден, проф. Кременски.
Казвам се Станимира Стоянова, на 26г., от гр.Велико Търново.
Насочиха ме към Вас да направя генетични изследвания. Накратко ще Ви опиша какво се случи с мен: Забременях месец юни.2009г., първоначално бременността протичаше горе-долу добре, но от средата на месец октомври започнаха контракции. На 05.ноември.2009г. прокървих и на 06.ноември ме приеха за задържане в болницата във Велико Търново с диагноза отлепена плацента и хематом, също така имам и миома, която е от преди бременността, но с течение на бременността бе нарастнала значително. Докато лежах в болницата като начало положението се стабилизира, но в последствие пак започнаха контракции, в изследването на кръвта, което ми направиха на 11.декември.2009г.( от 06.ноември до 11.декември не ми бяха правени изследвания) се оказа че имам завишени стойности на фибриноген. Започнаха поставяне на фраксипарин, но ден през ден и така на 18.декември.2009г. се разбра, че се е случило най-лошото….не се чуваха тоновете на бебчето. Наложи се спешно секцио.
В момента ми обясниха, че е необходимо да направя генетични изследвания. Искам да Ви попитам някой неща, с който не съм наясно:
1.Имали определен момент, в който трябва да се направят изследванията или може да дойда в произволен ден на м. март например.
2.Необходимо ли е предварително записване на час за консултация при Вас.
3.Необходимо ли е направление от личния лекар.
4.Здравната каса покрива ли изследванията или се заплащат от пациента.
Благодаря за отделеното внимание!
Приятен ден!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]
Автор MilenaSpirova (непознат)
Публикувано 26.02.10 19:24



Здравейте проф. Кременски!
Обръщам се към Вас с молба за насока и помощ. Аз съм на 40 г. Преди 10 години забременях, но едва в началото на 6 месец откриха спина бифида и бременноста ми беше прекратена. Миналата година забременях отново (през тези 10 години не съм правила опити за забременяване), всичко изглеждаше нормално, но при рутинния ехографски преглед в 16 седмица (06.07.2009 г.) се установи, че плодът е без пулс от около 2 седмици - missed abortion. След този случай си направих генетични изследвания за вродена тромбофилия, кариотип, имунологични изследвания за антифосфолипиден синдром, хормони на щитовидната жлеза, полови хормони. Единственото отклонение беше в НК клетките, които при норма 12, бяха 16%, но (може би тук е грешката ми) аз не обърнах особено внимание на точно на този проблем под влияние на лекуващия ме лекар... Края на миналата година забременях отново (последен МЦ 15.12.2009 г.). В началото на 10 седмица при ехографския преглед отново се установи, че плодът е загинал - преди ден или два.
Бих искала да дойда при Вас в удобно за Вас време за консултация. Бихте ли ми казали, след 16 март (тъй като не съм в София) кога мога да дойда?
Желая Ви всичко най-добро!

Поздрави,
Милена Спирова



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: stanyyy]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 02.03.10 09:57



Здравейте Станимира,

До средата на март съм в принудителен отпуск.
Така описана от Вас ситуацията, по-скоро става дума за акушерски, отколкото генетичен проблем.
Предлагам Ви, да се чуем около, 15-ти март и да организираме Вашата консултация с АГ-специалист в "Майчин дом" (аз съм експерт по генетичните изследвания, не по акушерство и генекология).
Консултациите при мен са безплатни. Моля, носете всички налични медицински документи, свързани с престоя Ви в болницата.
Консултациите при АГ-специалист са платени. В момента има нови цени, но те няма да надхвърлят 30 лева.
Ако се прецени, че са необходими и генетични изследвания - те също са платени - около 60-70 лева.

Успех.

Кременски
0886 06 55 11

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: MilenaSpirova]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 02.03.10 10:06



Здравейте Милена,

До 15-ти март съм в отпуск.
Най-добре е да се чуем около тази дата за да организираме консултацията.
Моля, носете всички изследвания, правени до този момент.
Надявам се, че продължавате да пиете фолиева киселина - 3х3 от 0,4 милиграма.

Успех

Кременски
0886 06 55 11

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]
Автор aз-R (същата)
Публикувано 02.03.10 16:54



Здравейте, Проф.д-р Кременски.

Казвам се Ралица на 26г. бременна съм в 12,0г.с. Приемам утрогестан 2х300мг от 5 г.с. до сега назначен е до утре.

Днес взех резултат от БХС и съм доста притеснена. Резултата беше готов за около 2 часа (ако това има значение..)

От лабораторията искат да повторя изследването след 2 седмици.
Ще съм ви много благодарна ако направете коментар или ми дадете съвет.
За съжаление не съм от София и нямам възможност за консултация.

При мен резултата е само цифри, дори и мерни единци няма.....

алфа фетопротеин 34,10 (отговаря на 16-17 г.с)
Бета-хорионгонадотропин 10 000 (отговаря на 6-7 г.с)

Предварително Ви благодаря!!!



Тема Re: БХС под КОТРОЛ САМО В МАЙЧИН ДОМ-София и Варнанови [re: aз-R]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 02.03.10 19:43



Уважаема Ралица,

Ако наистина Сте в 12-та седмица, това което ми представяте се разминава с приетите стандарти за провеждане на биохимичен скрининг в 11-14 седмица.

В 11-14 седмица се изследва:
- плацентарен антиген РАРР-А и
- бета хорионгонадотропин, за предпочитане свободен.

Възможно е и изследване в 15-20 седмица:
- алфа-фетопротеин и
- свободен бета-хорионгонадотропин

И двете изследвания изискват предварително високо специализирано ултразвуково изследване от последните 3 дни.

И двете изследвания изискват специална компютърна програма, собствени референтни ("нормални") граници за българските бременни, квалифицирани оператори и консултаннти, качествен контрол и т.н.

И двете изследвани в момента - могат да се провеждат под контрол и в съответствие с междуанродните стандарти само в "Майчин дом" - София и генетичната лаборатория към Университеттската болница във Варна.

Моля, влезте в нашата електронна страница и ще получите подробна информация.

Посочените от Вас резултати не мога да ги коментирам, тъй като са представени с недостатъчна информация и при неизвестни условия. Всъщност това не е БХС, тъй като няма изчислен риск.

Това, което Ви предлагам е ако желаете да изпратите серум по куриерска поща при нас.
Изследването ще се проведе безплатно.

Необходими са данни от ултразвуков преглед, които да включват:
- CRL
- NT
- NB

Бъдете здрава и успех

Кременски

www.lmpbg.org

Тема Re: БХС под КОТРОЛ САМО В МАЙЧИН ДОМ-София и Варнанови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]
Автор aз-R (същата)
Публикувано 02.03.10 20:20



Благодаря Ви много. Ще се запозная в страницата на Майчин дом.
Сърдечно ви благодаря!
Бъдете здрав!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]
Автор sisi_pisi_8 (непознат )
Публикувано 02.03.10 21:38



Здравейте Проф.Д-р И.Кременски имам дъщеря на 1 год. и 8 мес. със Синдром на Търнър.Ето и резултатите от от цитогенетичното изследване направено в Майчин дом.
Анализирани са 50 метафазни пластинки,оцветени по GTG метод.Установи се Мозаичен кариотип с 3 клетъчни линии,съответно:
45X0-58%,46XY-20% и 47XY+mar-22%
Какво е вашето мнение какъв вид Синдром на Търнър е това?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]
Автор stanyyy (непознат )
Публикувано 03.03.10 16:36



Благодаря за отговора, проф.Кременски.
След 15 март ще Ви се обадя, ако е възможно за 22 март да се уреди консултация с Вас и акушер - гинеколог.
Поздрави,
Станимира



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: MilenaSpirova]
Автор MilenaSpirova (непознат)
Публикувано 03.03.10 17:13



Благодаря Ви, проф. Кременски!

Ще Ви се обадя допълнително!

Използвам случая да Ви честитя националния ни празник!


Поздрави,
Милена Спирова



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: sisi_pisi_8]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 06.03.10 20:56



Здравейте,

В Майчин дом има 3 независими лаборатории, които могат да извършат това изследване.
Най-добре е с резултата да ни посетите и да дискутиравме проблема в нашата консултация.
Консултацията е безплатна.
Ако не Сте от София и посещението ще Ви затрудни, моля, на електронната поща или в "бележки" посечете трите имена на детето и рождената дата за да огледаме резултата и Ви отговорим.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: msunny]
Автор radostta1984 (непознат )
Публикувано 11.03.10 14:42



Здравейте, проф. Кременски, казвам се Радослава

обръщам се към вас с молба за отговор. Ще ви напиша накратко историята си.

След 6 инсеминации, забременях от първо икси. В 21 седмица се наложи да прекъсна бременността по медицински причини. Диагнозата на бебето беше хидроцефалия и менингоцеле. Изследванията които направих за да разберем защо така се получи бяха амниоцентеза - изследване на тризомия 21 тризомия 18 и тризомия 13 - всичко тама беше наред. Също така изследвахме амниточната течност и за цитомегаловирус и токсоплазмоза - отново всичко отрицателно. Т.е. от амниоцентезата се изключи хромозомна аномалия или вирусна инфекция.

Затова последното предположение на доктор Сигридов беше метаболизма на фолиевата киселина.
Резултатът е - MTHFR - C677T - Хетерозиготен носител C/T
При генотип C/T може да се наблюдава синтезиране на MTHFR с намалена ензимна активност от 35 %
оказа се също така че съм и Хомозиготен носител 4G/4G
Това което ме притеснява е следното: прочетох в интернет на много места , че жени които имат такава мутация в MTHFR пият фолиева киселина от 4 мг. Д-р Сигридов както и д-р Стаменов ми изписаха да пия неофолик мета от 0.4 мг. по 1 на ден. Когато ги попитах не трябва ли повече и двамата казаха че засега по 1 е достатъчно а и било важно да е мета а не колко е количеството. При забременяване по 2 на ден от по 0.4 мг. мета.
Моля ви кажете ми какво да правя по 1 на ден ли да пия и това достатъчна доза ли ще е за да се предотврати при следваща бременност увреждане на плода. Благодаря ви предварително.

Редактирано от radostta1984 на 11.03.10 14:49.


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]
Автор sisi_pisi_8 (непознат )
Публикувано 21.03.10 19:20



Здравейте проф.Кременски решихме на място с всички изследвания да дойдем и да се консултираме лично с вас.На 15 и 16 април ще сме в София,детето има контролен преглед на сърцето и ще се свържем с вас.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: sisi_pisi_8]
Автор vasily79 (непознат )
Публикувано 23.03.10 12:06



Уважаеми проф. Кременски,
Поради мъртво раждане ви посетих за консултация. Вие ми препоръчахте да направя 3 групи изследвания (отбелязахте ги на един жълт формуляр): тромбофилии, антифосфолипиди и MTFHR. Дадох кръв в МД на 14 етаж. Изследванията на антифосфолипиди от клиниката на проф. Балевска още не са готови. Когато отидох да си получа резултатите от лабораторията на 14-тия етаж в съседство до кабинета Ви, установих, че са ми направени изследвания само на следните показатели: Фактор V Laiden, Протромбин и PAI. Няма изследване на MTFHR. Въпросът ми е в тази лаборатория прави ли се такова изследване, а ако не се прави, къде да отида да си направя?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: vasily79]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 23.03.10 19:28



Здравейте,

Мойте извинеиня за създаденото Ви неудобство.
Изследваенто се преви и ше Ви бъде направено.
Моля, трите Ви имена и рождена дата на електронната опща или в беелжки.

Кременски

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]
Автор rosiivo (непознат )
Публикувано 24.03.10 21:45



Здравейте уважаеми проф. Кременски!
Много бих искала, ако е възможно да погледнете резултатите ми от БХС, притеснена съм, защото миналата година в 14г.с. трябваше да мина през аборт по мед. причини, но малко преди това направих спонтанен. Сега съм бременна в 16г.с. правих ранната ФМ и тази в 16 седмица и двете са много добри, всичко е наред - както се изрази лекарката.
А това са резултатите ми от БХС в 15с. и 4 дни:
Възраст 35 години
Вашия риск за синдром на Даун е определен на 1 от 340 бременни
Вашия риск за синдром на Едуардс е определен на 1 от 1600 бременни
При възрастов риск за болест на Даун 1 от 380 бременни
При възрастов риск за болест Едуардс 1 от 3500 бременни
Какво бихте ме посъветвали?
Благодаря Ви предварително за отделеното време.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: rosiivo]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 25.03.10 11:45



Здравейте,

Рисковете са ниски.
Какъв е резултата от ранната ФА. По-точно NT и NB?
Направеге ФА в 18-23 седмица и да се надяавме, че всички ще приключи благополучно.
Рискът от амниоцентезата е 1:300.

Успех

Кременсик

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]
Автор tanita74 (непознат )
Публикувано 25.03.10 12:01



Здравейте проф.Кременски
предсти ми амниоцентеза на 06.04. в Майчин дом по повод резултат от БХС 1:75 за Синдром на Даун и възраст над 35г.Тъй като съм носител на Бета Таласемия въпросът ми е правят ли се изследвания на плода и за това при амниоцентезата?
Таня

Редактирано от tanita74 на 25.03.10 13:02.


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: tanita74]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 25.03.10 16:47



Здравейте Таня,

Технологично няма проблем да се изследва за бета-таласемия. Въпросъте е, че пренатална диагностка се провежда само при доказан риск за генетична болест. В този смисъл Ви моля, да изпратите рецултатите си от А2 хемоглобин и тези на съпруга Ви, за да се отчете реалния риск при вашето семейстно.

Най-добре е да обсъдим проблема в нашата консултация.
Консултациите са безплатни.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]
Автор rosiivo (непознат )
Публикувано 25.03.10 20:19



Много Ви благодаря проф. Кременски за успокоителните думи.
А ето и резултатите ми от ранната ФА:
NT = 1,3mm.
Носни кости: +
Нисък риск от хромозомни аномалии: NT риск = 1 : 1585 при възрастов риск
=1 : 270.
Задължително ще си направя ФА и към 20 г.с.
Успех Ви пожелавам и всичко най-добро.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: rosiivo]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 26.03.10 13:02



Този реузлтат е много добър Уважаема госпожо и ако го вземем предивд (а той вероятно е изчислетн от профеисоналист), във всеки случай реалният Ви риск е по-нисък от намереиня при биохимичния скрининг във 15-20 седмиац. Моля, покажете всички резултати на провеждащия феталната анатомия в 19-23 седмица

Успех

Кременски

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]
Автор rosiivo (непознат )
Публикувано 26.03.10 22:00



Отново Ви благодаря проф. Кременски за отделеното време!
Успех Ви желая и бъдете здрав!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]
Автор Льoня (понякога)
Публикувано 28.03.10 21:48



Проф.Кременски,
Майка съм на 6-годишно момиченце с диабет тип 1.
Откриха го, когато детето ни беше на 3 години и половина. Нямаме информация в някой от родовете ни да има други хора с диабет.
Много искаме още едно дете. Има ли някакви изследвания, които можем да направим, които ще указват за вероятността и друго наше дете също да бъде с диабет?

Съдържаниет е скрито
Влезте за да го видите


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: Льoня]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 29.03.10 20:05



Уважаема Госпожо,

Най-добре е да обсъдим ситуацията в нашата консултация.
Консултациите са безплатни.
Моля, носете всички налични медицински документи и изследвания за детето.

Кременски

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]
Автор Льoня (понякога)
Публикувано 01.04.10 11:17



Проф.Кременски, благодаря за отговора. Ще се свържем с Вас за консултация.
Весели празници!
Съдържаниет е скрито
Влезте за да го видите


Съдържаниет е скрито
Влезте за да го видите


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: Льoня]
Автор kacumoto ()
Публикувано 09.04.10 20:05



Здравейте професор Кременски!
Имам едно питане, но да започна от от там, че имам едно здраво родено детенце преди 4 г., но заченато след асистирана репродукция - стимулация и следене на хормони. През 2009г. март забременях отново след стимулация, но в 7г.с. направих мисед, без никакви симптоми, откри се на профилактичен преглед. През януари 2010 г. отново забременях след инсеминация и отново в седма г.с. напрвих мисед аборт. И при двата аборта са ми следени хормоните и съм пила съответните медикаменти, за да се поддържат норма. И трите бременности са от съпруга ми. От първия хистологичен анализ няма данни за възпаления, кръвоизливи и др., вторият още не е готов.
Въпросът ми е според вас имам ли нужда от генетична консултация и съответно от назначаване на генетични и имунологични изследвания? Това, че имам едно нормално родено дете означава ли, че намям генетични и имунологични заболявания?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: kacumoto]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 11.04.10 16:27



Здравейте,

Това, че имате вече родено дете е благоприятна ситуация.
За съжаление, при всяка бременност съществува риск от 15-20% за спонтанен аборт. При родено здраво дете този риск е по-нисък 10-15%.
При два и повече последователни аборта се препоръчват провеждането на генетична консултация, генетични и имунологични изследвания.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]
Автор Hristina Vakareliyska (непознат )
Публикувано 05.05.10 14:27



Здравейте Проф. д-р Кременски,

Казвам се Христина на 27г. и за съжаление вече преживях два спонтанни аборта и двата в много ранна седмица (около 5-та). От Шейново където ми направиха абразио ме насочиха към Вас и бих искала да попитам дали и кога мога да дойда на консултация при Вас и евентуално да ми назначите нужните изследвания. само да споделя, че абразиото ми беше направено на 16 Април за да прецените, кога е подходящо да напавим консултация.

Благодаря Ви предварително!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: Hristina Vakareliysk]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 05.05.10 21:39



Здравейте Христина,

Първо, мойте съчувствия за случилото се.
Аз съм в принудителен отпуск, но всеки ден съм на работи и приема след 9 часа. Най-добре след 12, когато рациентите намаляват.
Изберете - понеделник, вторник или петък и заповядайте двамата.
Консултациите са безплатни.

Кременски
0886 06 55 11

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]
Автор hriskata1982 ()
Публикувано 10.05.10 15:55



Здравейте професор Кременски,
Много Ви благодаря за вниманието. Този петък (14 Май) около 12 часа ще дойдем заедно с моя съпруг Ангел. Още веднъж Ви благодаря и до скоро.

поздрави,

Христина



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]
Автор irr3 (непознат )
Публикувано 17.05.10 15:38



Здравейте професор Кременски,

Бих искала да получа информация, как мога да си направя тест, относно това, дали съм носител на ген за муковисцидоза? Има ли вероятност такъв тест да даде грешен резултат, т.е. да покаже, че не съм носител, а това да не е така? Каква е цената на това изследване, къде се прави и за колко време стават известни резултатите. Много съм притеснена и очаквам вашия отговор. Предварително благодаря.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: irr3]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 17.05.10 18:35



Здравейте,

Изследване за носителство на муковисцидоза се прави при нас.
Всички известни мутации при българите (34) се откриват за около 10 работни дни. За съжаление при около 8% от пациентите все още не са открити мутациите. Това налага по-продължително изследване в някои случаи. По-лесно е когато във фамилията има болен и му е доказана мутацията.
Мисля, че е най-добре да коментираме проблема в нашата консултация. Консултациите са безплатни.
В случай, че става въпрос за бременна или за близък роднина на болен, изследванията са безплатни.
Решение има и нямате основание за притеснения.
Успех
Кременски

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]
Автор irr3 (непознат )
Публикувано 17.05.10 21:53



Благодаря Ви за бързият отговор. Дали ще бъде удобно утре следобяд да се консултирам с Вас на място?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: irr3]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 18.05.10 23:48



ДА
След 14 часа.

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]
Автор estelitka (непознат )
Публикувано 20.05.10 18:12



Здравейте професоре!Много ще се радвам ако ми помогнете . Получих резултата от изследването но не разбирам опасността от синдром на Даун ли е.Това са показателите ми:
на 24 години съм
изследването е правено 15+5 г.с. а по мои изчисления 13+5 последна менструация 17.01.10г.
тогава съм била 65.5кг

Tr.21 1:176
Age risk 1:1095
Neural tube defects risk <1:10000

AFP 24,9 IU/ml 0,91
HCG 46616mlU/ml 1,53
uE3 2,96nmol/l 0.39

Все още не съм ходила на ФМ имам час за 31 май за 4д ехограф при д-р Мазнейкова .Може ли на ФМ да се види ако има проблем или се налага да направя и амниоцентеза и ако трябва моля да ми препоръчате специалист.Вмомента съм в края на 18 г.с. т.е. 17+4(пак по мои изчисления) и съм 70.00кг. Благодяря ви предварително.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: estelitka]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 20.05.10 19:03



Здравейте,

Посоченият резултат не е от изследване при нас. Това не ми дава право да коментирам неговата коректност. Ако приемем, че резултатът е точен, той показва, че при Вас има риск за болест на Даун около 0,7%. Ако след фетална анатомия, д-р Мазнейкова или някои от център Фемина или д-р Марков и т.н. не отбележи нищо обезпокоително може да се приеме, че рискът при Вас е по-нисък от намерения при скрининга.

И все пак, амниоцентезата е методът, който дава 100% гаранция. При нея рискът в Майчин дом е около 1:300.

Най-добре е да се обсъди проблема на място при нас. Консултациите са безплатни.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]
Автор estelitka (непознат )
Публикувано 22.05.10 15:53



Благодаря ви за отговора.Кога най-рано мога да си запиша преглед за ултразвук при вас понеже не мога да чакам до 31.Мога ли да повторя изследването за даун при вас предвит че ще бъда в 19 седмица.Искам да дойда в клиниката възможно най- скоро .Първо на ултразвук-фетална морфология ли да отида и после да повторя изследването за даун или обратно.Кой доктор от клиниката майчин дом ще ми препоръчате.Благодаря ви.

Редактирано от estelitka на 22.05.10 16:14.


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: estelitka]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 25.05.10 18:52



Здравейте,

Утре, в сряда или петък след 11 часа ще Ви организираме преглед, консултация и изследване, ако желаете.

Кременски

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]
Автор mar4elamp (непознат )
Публикувано 23.06.10 12:44



До Д-р Кременски

Здравейте
Бих искала да споделя с Вас моята история и дали бихте ми дали съвет?
Преди 6 месеца - ( на1012-2009) имах мъртво раждане в 33г.с.,просто изведнъж не усетих движения на плода и след преглед се установи и се наложи да се предизвика раждане,по нормален път.Бебето се роди и се оказа че има силно оплетена пъпна връв на крака,иначе на пръв поглед вс друго наред и като размер и като тегло.Правила съм и вс необходими изследвания по време на бременността,ген.бяха всичко в норма.Приемах и лекарство за поддържане на нормални норми на ТСХ и през цялата бременност бяха наред,но нещастието се случи.
Посъветваха ме да направя изследване на тромбофилия ,аз изчаках няколко месеца и понеже вече от 4 месеца правим нови опити за бебе,но уви без успех реших да ги пусна.Ето и резултата:
1. Не се откриват мутациите R506Q - фактор V Лайден, FV и 20210GA
2. Нормален генотип за PAI 4G5G
3.При генотип СТ за С677Т може да се наблюдава синтезиране на MTHFR с намалена ензимна активност от 35%.
Искам да ви попитам тези резултати имат ли влияние на това че не мога да забременя, или просто и твърде рано след неуспежната бременност
Трябва ли да правя и др.изследвания
Скоро си правих са ТСХ вс е в норма както и цитонамазка.

Казаха ми че може да се направи изследване за проходимост на тръбите,нужно ли е?Забременявала съм 2 пъти,първият път преди 5 год-аборт по желания и 2ри път през 2009-неуспешен

Безкрайно ще съм благодарна да получа вашето компетенто мнение.

Мария Петрова

Пловдив



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: mar4elamp]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 23.06.10 17:09



Здравейте Мария,

Мойте най-искрени съчувствия за това случайно и практически непредвидимо, нещастно събитие. Вие разбирате, че аз не съм АГ специалист, но Ви уверявам, че няма основание да се приеме наличието на повишен риск да се повтори.

Резултатите от "тромбофилия" не са свързани с възможността за забременяване. Надявам се, че във връзка с намерения вариант на MTHFR са Ви препоръчали да пиете по 4 милиграма фолиева киселина (3 х 3 от 0,4 мг).

По принцип, средностатистически, успешна бременност се очаква от 6 месеца до един път в годината. Или, изчакайте спокойно следващите няколко месеца. От описаното нама основание да се приеме, че бременност не може да се случи.

Ако все пак, проблемът продължава можете да разчитате на съдействие за компетентна консултация от специалист по репродуктивна медицина в Майчин дом - София.

Успех

Кременски

След, получаване на моя отговор, с Ваше разрешение, ще "скрия" съобщенито Ви. Съдаржа твърде много лични данни.

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]
Автор mar4elamp (непознат )
Публикувано 23.06.10 17:27



Д-р Кременски

Много Ви благодаря за бързия отговор,радвам се,че все още съществуват лекари,които разбират проблемите на хората и откликват при нужда с компетентно мнение и блага дума,благодаря Ви,давате ми надежда,че в крайна сметка с малко късмет може да доведа мечтата си до реален завършек.
Да,може да изтриете моето съобщение.
Още веднъж ви благодаря и ви желая всичко най- хубаво.



Тема Re:ВЪЗРАСТТА НЕ Е ВИНАГИ ПОВОД ЗА АМНИОЦЕНТЕЗАнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]
Автор Sonya lvanova (непознат )
Публикувано 26.07.10 16:20



Здравейте Проф. Кременски,

На 35 год. съм със второ дете в 16 седмица днес получих резултати от Биохимичният скрининг.
Притеснявам се много за това Ви моля да ме посъветвате какво да направя.

Риск от Даун 1 от 90 бременни
Риск от Едуардс 1 от 25000
Free-bCG 35.3 ng/ml
AFP 25.1 U/ml



Тема Re:ВЪЗРАСТТА НЕ Е ВИНАГИ ПОВОД ЗА АМНИОЦЕНТЕЗАнови [re: Sonya lvanova]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 26.07.10 22:01



Здравейте,

Рискът Ви е около 1,1%. По принцип това е нисък генетичен риск, но е поне 2-3 пъти по-висок от риска при амниоцентезата. Само тя дава 100% надеждност.
Нищо страшно не се е случило. При Вас рискът силно зависи от възрастта и когато казваме "възрастта не е повод за амниоцентеза" се има предвид, че половината от бременните показват риск по-нисък от този на амниоцентезата и не се налага да я правят. Това не означава, че останалата половина ще родят дете с Даун, а само, че е желателно да проверят риска с амниоцентеза.
Процедурата е кратка, безплатна, не боли, до 5 дни получавате резултат и е ниско рискова.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org

Тема Re:ВЪЗРАСТТА НЕ Е ВИНАГИ ПОВОД ЗА АМНИОЦЕНТЕЗАнови [re: Sonya lvanova]
Автор cola (coca)
Публикувано 28.07.10 19:56



Здравейте проф. Кременски!
Моля за Вашият коментар на резултатите ми от БХС. Предварително Ви благодаря!
посещение от: 23.07.2010, възраст: 37год., забележки: Възраст при раждането: 37.5 Г.В.: 13седмици 1дни, Тегло (кг.): 60.000, Дата УЗ преглед:23.07.2010, Тип бременност:Единична, CRL (мм): 69.30, Nuchal Translucency (мм): 1.70, Назална кост:Налична
СЕРУМ за БХС (11-14 г.с.) над 35 год. 0.5 мл, Качествен, взет от:
ДОРОДОВ БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ 1)
БХС 11-14 седмица
13 г.с. (12+4 - 13+6)
***** РЕЗУЛТАТ ЗА БРЕМЕННАТА ЖЕНА ***** 2)
ВАШИЯТ РИСК за болест на ДАУН e 1 от 3700 бременни
ВАШИЯТ РИСК за болест на ЕДУАРДС e 1 от 100000 бременни
ВАШИЯТ РИСК за болест на ПАТАУ e 1 от 100000 бременни
ВАШИЯТ РИСК за болест на ТЪРНЕР e 1 от 100000 бременни
ВАШИЯТ РИСК за ТРИПЛОИДИЯ e 1 от 100000 бременни
*ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА КОНСУЛТИРАЩИЯ ЛЕКАР *
Биохимичен риск за болест на ДАУН (Т21) e 1 от 430 бременни
Възрастовият риск за болест на ДАУН (T21) е 1 от 240 бременни H
Възрастовият риск за болест на ЕДУАРДС (Т18) е 1 от 2200 бременни
Възрастовият риск за болест на ПАТАУ (Т13) е 1 от 6500 бременни
Възрастовият риск за болест на ТЪРНЕР е 1 от 7100 бременни
Възрастовият риск за ТРИПЛОИДИЯ (немоларна) е 1 от 100000 бременни
***** Биохимични и УЗ показатели *****
PAPP-A (плацентарен протеин) [866-7499] 4440.1 mU/l
Free - bCG (бета-хорионгонадотропин) [13.2-92] 49.1 ng/ml
NT (нухална транслусенция) =<3 1.7



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: msunny]
Автор DIANA1981 (непознат )
Публикувано 02.09.10 15:08



Здравейте д-р Кременски чух мн добри отзиви за Вас и реших да потърся Вашата помощ.
На 18.08.2010г родих преждевременно в 30г.с като термина ми беше за 6.10.2010 детето почина след 12 часа диагнозата и е незрялост30гс недоносеност IV ст хмб-тежка форма диафрагмална херния.Тава е първа бременност за мен нямам аборти.Лекуващия микропедиатър ми каза че това може и да е на генетична основа нито при мен нито при бащата има наследствена обремененост биохимичния ми скрининг според моя лекар е нормален .Искам да попитам какви генетични изследвания трябва да си направим аз и бащатата за да се разбере дали проблема е в нас или се дължи на друго.Благодаря Ви предварително за оказаното съдействие.
Диана Катрафилова



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: DIANA1981]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 03.09.10 16:39



Здравейте Диана,

Първо, мойте съболезнования за случилото се.
Така описани нещата, наистина насочват мисълта за генеитчна причина.
Това в никакъв случай не означава непременно "наследствена" и наличието на висок риск да се повтори отново.
Най-добре е да обсъдим проблема в нашата консултация с всички налични медицински документи и изследвания.

Консултациите са безплатни

Бъдете здрава

Кременски

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]
Автор polina_g (непознат )
Публикувано 09.09.10 19:35



Здравейте, проф. Кременски!

Тази година имах два спонтанни аборта. Първият на 7.01.2010 и вторият на 15.08.2010г. И двата случая бяха идентични. От датата, на която трябваше да ми дойде първия месец започва да ми тече розово-кафеникаво течение. Не всеки ден, а през ден-два. Като мине месец от забременяването започвам да кървя обилно със съсиреци. Отчита се сърдечна дейност, но след няколко дни вече няма такава.
При първата бременност започнах лечение около 5 дни след като започна кървенето с утрогестан, спасмалгон, но-шпа, магнезий, но това не помогна(5/6 г.с.).
При второто забременяване, на 3-я ден от закъснението, започнах да пия дуфастон 2х2, спазмалгон 3х1 и но-шпа 3х1. В петата седмица смених дуфастон с утрогестан 3х2. Резултатът беше същия (6/7 г.с.).

В допълнение само ще уточня, че имам двурога матка и конизация на шийката на матката през април 2009г. Не знам дали това има някакво отношение към случая.

Лекуващият акушер-гинеколог ме посъветва да се обърна към вас или доц. Конова.

Въпросът ми е колко време след аборта е необходимо да се изчака преди да се назначат необходимите изследвания и кога бих могла да си запиша час за консултация при вас?
Трябва ли да имам направление за изследванията?
Имате ли предположение за евентуалната причина това да се случва?

Благодаря Ви, предварително!

Иванова,
гр. Русе



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: polina_g]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 10.09.10 14:14



Здравейте,

Генетичните изследвания могат да се провеждат по всяко време.
Доцент Конова е по-близко до Русе и прави всичко, което се прави и при нас.
При нас е без записване.
Консултациите са безплатни.
За съжалеине, изследванията се заплащат. Вероятно и в Плевен се заплащат. Проверете цените и направете своя избор.
Не спирайте да пиете фолиевата киселина.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]
Автор honey_bee (непознат)
Публикувано 01.10.10 15:18



Здравейте проф. Кременски,
Бих искала да помоля за мнението Ви за моя случай, накратко - имам нормално протекла бременност преди 5г. завършила с живо раждане - 3.750кг. бебе. Около 27г.с. имах повишение на кръвното налягане, което беше овладяно За около 10 дни с магнезий и без болничен престой. В момента съм бременна в 20г. с. При ФМ в 18г.с. беше открита повишена резистентност на двете маточни артерии и съответно направих изследване за вродени и придобити тромбофилии. Резултатите от генетичните изследвания са:

Фактор V Laiden - R506Q - Нормален генотип
Протромбин - G/A 20210 - Хетерозиготен носител на 20210 G/A
Инхибитор на Плазминогенния активатор - PAI 4G/5G - Хетерозиготен носител 4G/5G
MTFHR - C677T - Хетерозиготен носител C/T

Въз основа на тези резултати ми беше назначена ежедневна терапия с Клексан0.4 + Аспирин Протект и Магнезий, Прегнакеър Плюс и Флебодия.
Бих искала да разбера Вашето мнение доколко "страшни" за изхода на бременността ми са тези предразположения в генетичните изследвания? А също и препоръката Ви към кой АГ специалист бих могла да се обърна за още едно мнение - имам голямо доверие на наблюдаващия ме лекар, но за себе си ще бъда по - спокойна да чуя още един специалист.
Предварително Ви благодаря за отделеното време!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: honey_bee]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 05.10.10 17:27



Здравейте,

Мисля, че вече Ви отговорих на електронната поща.
Провежданата Ви медикаментозна профилактика е правилна.
В момента нашите АГ специалисти са на конгрес в Пловдив.
След понеделник можете да разчитате на мойте сътрудници (д-р Въжарова и д-р Брадинова), които ще Ви организират компетентна консултация.
Вече съм говорил с доц. д-р Карагьозова

Успех

Кременски

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]
Автор Лopa Гeнoвa (непознат )
Публикувано 18.10.10 11:38



Здравейте проф. Кременски,

Имам момиченце на 1, 5 месеца, с регрес на придобити вече умения и установен синдром на черешовото око. Изследвана е за болест на крабе и метахроматична левкодистрофия, като и двете изследвания са отрицателни. Предстои ЯМР на главен мозък. Може ли да направим консултация с вас или ваш колега?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: Лopa Гeнoвa]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 20.10.10 10:30



Здравейте,

Мисля, че се срещнахме.
Взехме кръв и започваме изследвания.
Насочих Ви към проф. Симеонов.
Какво Ви посъветва той?
Много е важно, тъй като след 10 дни за няколко месеца няма да се провеждат някои изследвания.


Кременски

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]
Автор Лopa Гeнoвa (непознат )
Публикувано 21.10.10 09:26



Здравейте проф. Кременски,

Срещнахме се с проф. Симеонов. Той е сигурен, че се касае за метаболитно заболяване. Освен болест на Тей-сакс и Зандхоф, ни посъветва да изследваме за болест на Niemann–Pick.
Казвате, че след 10 дена няма да се правят някои изследвания, важи ли и за тази болест. Ако трябва още другата седмица да дойдем, да дадем кръв и за Niemann-Pick?

Лек ден!


Професор Кременски, сега ми се обади д-р Георгиева и каза, че изследванията са показали болест на Зандхоф. Ще чакам документа по пощата.
Благодаря ви за всичко.

Редактирано от Лopa Гeнoвa на 21.10.10 10:32.


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: Лopa Гeнoвa]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 21.10.10 21:52



Здравейте,

Така и предполагах.
Да. Точно тези изследвания спират за 3 месеца.
Аз съм леко болен в провинцията и ще отсъствам поне 2 седмици
Утре ще се свържа с лабораторията да включат новиет предложения за изследване.
За всеки случай, моля, свържете се и Вие с моята заместничка д-р Въжарова 0898202097.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]
Автор Лopa Гeнoвa (непознат )
Публикувано 21.10.10 22:27



Благодаря Ви проф. Кременски, но за съжаление предните изследвания, които пуснахме са готови и показаха, че малката страда от болест на Зандхоф.
За нас сега е важно да направим ДНК анализ за носителство на гена от по-голямото ни дете и да обсъдим възможността да имаме други здрави деца.
Надявам се, че ще може да ни помогнете!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: Лopa Гeнoвa]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 22.10.10 20:51



Здравейте,

Първо, мойте най-искрени съчувствия за не добрата новина. Аз съм в провинцията и не съм виждал резултатите. В понеделтник ще поръчам да ми ги изпратят.

Разбира се, че ще получите пълно съдействие за изясняване на причината на ДНК ниво и изясняване на носителството при здравото ви дете. Тук трябва да отбележа, че дори детето да е носител болестта е толкова рядка у нас, че рискът да срещне в бъдеще друг носител е много нисък.

Можете да бъдете сигурни, че ще Ви се осигури надеждна възможност за дородова диагностика при следваща бременност.

Всички обстоятелства ще можем да ги обсъдим след десетина дни в нашата консултация. Трябва ви и малко време за преодоляване на стреса.

Кураж.

Кременски

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]
Автор Лopa Гeнoвa (непознат )
Публикувано 01.11.10 09:14



Здравейте, проф. Кременски!

Аз съм майката на детето със Сандхоф. На 04. 11 ще пътуваме до София и бих искала да ви попитам, дали ще е удобно да ни приемете, за да поговорим?

Лек ден Ви желая!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]
Автор Marile (непознат)
Публикувано 01.11.10 22:35



Уважаеми Проф.Кременски,
В нашето семейство от страна на мъжа ми имаме два случая на Синдром на Leigh - и при двете момчета на сестра му. Когато се ражда първото дете и установяват заболяването малко по-късно, лекарите заключават, че става въпрос за спонтанна мутация и затова смятат, че следваща бременност би била нормална. Уви, второто момченце се ражда със същото заболяване, макар, че го развива малко по-късно от братчето си. Голямото дете живя 11 години, а малкото - едва 6. Няма да описвам драмата на цялото семейство! Според специалистите проблемът е и у двамата родители.
В момента с мъжа ми работим по въпроса за бебе. От това, което съм чела в интернет, а и от това, което са казали лекарите на сестрата на мъжа ми, за нашето потомство няма риск. Така ли е наистина? Има ли вероятност нашето дете да е засегнато? Съществува ли достатъчно надеждна пренатална диагностика за това заболяване? Ние можем ли предварително да се изследваме като бъдещи родители?
На сестрата на моя мъж генетици в Германия, където живеят, са казали, че могат да й помогнат да има здраво дете, но не разбрахме как: дали ще селектират яйцеклетки или ще "пренастроят" генетичния код, най-просто казано. Но след всичко, което са преживели, те не могат да си позволят още един опит, освен ако не са сигурни, че детенцето ще е здраво.
Благодаря Ви предварително за отговора, както и за това, че Ви има, за да ни съветвате, напътствате, подкрепяте!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: Лopa Гeнoвa]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 03.11.10 21:06



Здравейте,

Утре Ви чакам

Поздрави

Кременски

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: Marile]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 11.11.10 19:28



Уважаема Госпожа,

Мойте извинения за закъснелия отговор. Очевидно не съм съвсем на "ти" с интернет.
Предлагам Ви, след понеделник да се срещнем и да обсъдим проблема в нашата консултация.
Консултациите са безплатни.
Моля, носете резултат за болните деца. Можете да ги сканирате и ги изпратите на електронната поща.
Няма място за паника. Проблемът има решение.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]
Автор ruseva8O (непознат )
Публикувано 17.11.10 17:17



Здравейте проф.Кременски !
Поздравявам Ви за добрата воля да помагате и да отговаряте на много притеснени хора като мен !
Накратко историята ми е следната: на 30 г съм, имам два медицински аборта- първият през 2008- в 19г.с. след установена липса на сърдечна дейност; вторият в 6-7г.с през 2009г, поради "куха" яйцеклетка. В момента съм бременна в 16 г.с., като при установяване на бременността ми откриха нова инфекция(IGM) на цитомегаловирус, както и за мое успокоение наличие на антитела (IGG)на вируса. Обясниха ми че има риск за загуба или увреждане на плода- но отрицателен ДНК анализ и риска от следващ аборт ме накараха да задържа бебето(както , разбира се, и огромното ми желание да имам дете), като до момента индикациите за развитието му са добри. В 13 г.с. бях на фетална морфология в София, където се установи ,че всичко е нормално- засега, предстои ми биохимичен скрининг след 3-4 дни . След него имам назначена Фетална морфология за 19г.с. Не са ми казали окончателно дали ще се наложи амниоцентеза- предполагам изчакват се резултатите от БХС. Въпросът ми е- възможно ли е да се установи увреждане на бебето от този вирус при извършването на тези изследвания: Фетална морфология, БХС и Амниоцентеза......тъй като не съм съвсем запозната , не ми става ясно дали посочените изследвания са достатъчни да се установи увреждане предадено не по генетичен път, а поради вируса чийто носител съм?
Позволете ми да Ви пиша отново след резултатите от БХС, тъй като бих искала да чуя мнението Ви за извършване на амниоцентеза!
Благодаря Ви предварително за отделеното внимание!
Желая Ви много успехи !



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: ruseva8O]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 17.11.10 20:19



Здравейте,

Мисля, че е най-добре да се срещнем в нашата консултация и с всички резултати да обсъдим проблема. От написаното няма основание за паника и прекалени притеснения. Използвайте случая при провежданито на скрининга да проведете при нас и консултация.
По принцип амниоценетзата е за генетични болести.
Решаваща е феталната анатомия от 13 до 23-та седмица.
Консултациите са безплатни.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]
Автор ruseva8O (непознат )
Публикувано 18.11.10 09:29



Благодаря за бързия отговор!
Аз не съм от София- от Варна съм- скрининга ще ми бъде направен в университетската болница тук- но за фетална морфология в 19 г.с. ще пътувам до София на 11.12- бих могла да Ви посетя тогава- но е събота и предполагам не извършвате прегледи и консултации тогава?
Ако действително е така, моля да посочите по какъв начин мога да ви посетя- нужно ли е да запазвам предварителен час или само да ви уведомя за датата на която ще идвам?
Благодаря Ви отново!
Желая Ви хубав ден !



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]
Автор Beloslava21 (непознат )
Публикувано 19.11.10 00:33



Здравейте проф. Кременски :)
Нашата история е следната: след почти едногодишни опити стигнахме до бременост по естествен начин, която завърши с мисед в 6 г.с. След аборта пробвахме отново по естествен начин известновреме, но не стана - откри се проблем, чието решение е ин витро. Направихме един опит които мина много добре, според ембриолозите ембрионите, които са върнати са били много хубави, но опита беше неуспешен. След това правихме и замразен трансфер, отново ембрионите бяха много хубави - отново отрицателен тест, като и при двата опита ЧХГ на 10-ти ден ми е било 2-2.5 (положителен резултат над 3). Според лекуващия ми лекар става въпрос за имплантационни неуспехи. Моя въпрос е дали се нуждаем от допълнителни генетични изследвания.
За момента аз съм изследвала:
FV, PAI и протромбин гени - няма мутации;
MTHFR - хетерозиготен носител съм на С/Т;
от имунологичните съм правила АФА, АНА, антиДНК антитела,НК клетки: повишени са ми АНА антитела, като преди първия опит бяха влезли в норма.
Благодаря предварително за помоща.

Редактирано от Beloslava21 на 19.11.10 00:36.


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: Beloslava21]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 19.11.10 17:52



Здравейте,

Така описана ситуацията, наистина говори за проблем в имплантацията.
Според мен, не се нуждаете от допълнителни генетични изследвания.
Разбира се такива могат да се направят, но те нямат пряка връзка с имплантацията, а по-скоро със задържането в по-късин стадии.
Не се отчайвайте - 2 опита съвсем не са много, за да се смята, че има непреодолими проблеми.
Най-добре е да се обсъди проблема с цялата информация в нашата консултация. Консултациите са безплатни.

Желая Ви следващия опит да бъде успеше.

Кременски

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: ruseva8O]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 19.11.10 17:57



Здравейте,

След 26-ти съм на работа.
В събото вече почти не ходя на работа, защото ходя в провинцията.
В друг ден, без записване можете да ни посетите.
Консултациите са безплатни.
Можем да обсъдим проблемите и в е-поща - не във форумите.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org

Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]
Автор ruseva8O (непознат )
Публикувано 26.11.10 07:51



Здравейте,проф.Кременски!
Опитвам се да Ви изпратя е-маил, както ми препоръчахте, но ми връща съобщенията като недоставени когато ги изпратя до посочения тук е-mail. Моля Ви, да посочите дали е актуален този адрес, а ако не е на кой адрес бих могла да Ви пиша?
Благодаря Ви!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: ruseva8O]
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 26


Тема Re: без усилие ще кажанови [re: funy77]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано05.01.21 09:49



ps
titanik77 (Фъни)
Публикувано 21.12.14 16:58 следващо непрочетено мнение






Тема те са организирали атентата в Сарафово.нови [re: no effort]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано09.01.21 18:44



Нощес пращах писма и спамих те такива институции.
Защо?
Защото има писано по въпроса в клуб Формула 1, да речем


по този повод ще кажа,че има сектанти и сектанти.
не всички са терористи и фашисти сред тях.
просто тези хора са търсили утеха при лавината на демо версия на демокрация, да речем.

всичко е лично и всеки прави изборите си лично.
но не може бълграска НАПИСАХ БЪЛГАРСКА ИНВАЙДЪРИ ПРОСТИ! фирма производител да фалира пък някакви разпрострАнители и издатели, бълващи дъновистка продукция да просперират.
САМАРЯНКЕ АН И ПРОЧЕЕ СВОЛОЧИ РОДИНА ЗОВЕТ.

ето писъмцето

без линкове.
Fwd: via Ministry of defence part of my CV and so on Re: Director Wray’s Statement on Violent Activity at the U.S. Capitol Building
от:
Valeria Polyanova (v_polyanova@abv.bg)
дата: 09.01.2021 01:03
до:
v_polyanova@abv.bg



---- Прикрепено писмо (Fwd: via Ministry of defence part of my CV and so on Re: Director Wray’s Statement on Violent Activity at the U.S. Capitol Building) ----

Подател: Valeria Polyanova <v_polyanova@abv.bg>
До: bulgaria@mid.ru
Относно: Fwd: via Ministry of defence part of my CV and so on Re: Director Wray’s Statement on Violent Activity at the U.S. Capitol Building
Дата: 08.01.2021 23:25




---- Прикрепено писмо (via Ministry of defence part of my CV and so on Re: Director Wray’s Statement on Violent Activity at the U.S. Capitol Building) ----

Подател: Valeria Polyanova <v_polyanova@abv.bg>
До: fbi@subscriptions.fbi.gov
Относно: via Ministry of defence part of my CV and so on Re: Director Wray’s Statement on Violent Activity at the U.S. Capitol Building
Дата: 08.01.2021 23:06

данни за произхода ми.Споделени първо с Министерство на отбраната на РБ -
от:
Valeria Polyanova (v_polyanova@abv.bg)
дата: 08.01.2021 23:04
до:
info@dir.bg
Re: Evil Nuclear plant files hack - what is this? [re: efir]
Автор efir (freelancer)
Публикувано 30.08.20 09:17


Page 1 of 1
Затурский Василий Евгеньевич (Zaturski)
Капитан 1 -го ранга (28.7.1917) 26.4. 1663 - ?

Служит с 1900 года. Участник Цусимского похода и сражения на борту Кр "Дмитрий Донской". Серебряная медаль в память о войне 1904-1905 годов (1906). Служит на ЭБР "Слава" (1906-1909). Темнобронзовая медаль в память о походе 2-й эскадры Тихого океана (1907). Участвовал в оказании помощи итальянскому населению, пострадавшему при землетрясении
1908 года.

Съдържаниетo е скрито
Влезте за да го видите
.

Награжден 9.І.1907 орденом Святого Владимира 4-й степени и с бантом за участие в Цусимском сражении на борту крейсера "Дмитрий Донской", Святого Станислава 3-й степени (6.5.1909) и Святой Анны 3-й степени (6.12.1914). Итальянская серебрянная медаль за оказание помощи итальянскому населению, пострадавшему при землетрясении 1908 года.

Прусский орден Красного орла 4-й степени (1812). Памятная медаль в память 300 - летия дома Романовых

1914). И старшего офицера ЛК "Император Павел Первый" с 16.12.1915 по ЕЖ-1916, (по ЕЖ91912 ошибочно указан ЛК "Петропаловск: "). Капитан 2 -го ранга (6.12.1915). Медаль в память Гангутского сражения (1915) и орден Святой Анны 3-й степени с мечами и бантом.

Командир ЛК "Республика" (Император Павел Первый) на начало 1919 года. Православный. Холст.

Начальник штаба Петроградской базы ВМФ (1919). Слушатель гидрографического отделения ВМА (1920).

Помощник начальника учебной части Учебного Отряда Морских сил Балтийского моря (1921) и начальник учебной части там же (1923).

Член артиллерийской секции НТК (научно-техического комитета) Управления ВМС (1924).

Владеет итальянским и сербским языками. Беспартийный, женат, один иждивенец (1932). Помощник начальника отделения морских установок артилерии ВМС. Член артилерийской секции НТК с 1924 года.


Затурский Василий Евгеньевич, 1883 г.р., уроженец г. Белгорай Люблинской губ., русский, бепартиjный, врид зам. начальника Артиллерийского НИИ Управления морских сил РККА, проживал: г. Ленинград, ул. Блохина, д. 27, кв. 3.

Арестован 28 октября 1937 года. Комиссией НКВД и Прокуратуры СССР 12 января приговорен по ст.ст. 58-7-017 УК РСФСР к высшей мере нказания Расстрелян в г. Ленинград 18 января 1938 г.

Преписано от фотокопие на документа от архивите на НКВД, слушайки:
Съдържаниет е скрито
Влезте за да го видите

Wolfgang Amadeus Mozart - Requiem in D minor, K. 626
434,618 views
•Oct 26, 2015

Благодарственное письмо от потомка участника Балканской кампании, приближенного князя Дондукова-Корсакова, отца Затурского Василия Евгеньевича, приближенного князя Дондукова-Корсаква, участника Русско-Турецкой войны 1877-1878 гг., дело которого, брезгливо и через силу славят и ненавидят с 3 марта 1878 года поданные Царства Болгария, и от потомка врага народа Затурского Василия Евгеньевича, брата моей бабушки и двоих братьев военных дворян, тоже расстрелянных во время чистки.

СПАСИБО ЗА ВСЕ... РОССИЯ, БОЛГАРИЯ И ВЕСЬ МИР...

СПАСИБО, ЧТО СДЕЛАЛИ МЕНЯ КОЗЛОМ ОТПУЩЕНИЯ И ПОДУШКОЙ БЕЗОПАСНОСТИ В ВАШЕМ ПРОЕКТЕ, ГДЕ ПЛАТИЛИ АЖ ПО 4 ЕВРО ЗА СТРАНИЦУ ВСЕГО ЛИШЬ ЗА ПЕРЕВОДИКИ НА ТЕМУ АЭС...

Спасибо, Татьяне И., что заставляла снимать очки, темные - чтобы видеть глаза. Какое ДОВЕРИЕ…

Как славно потренироваться для допроса.
Кстати я набивалась на допрос – когда осталась без работы…

КАК ПРЕКРАСНО, СПАСИБО ВСЕМ, ЧТО ПРИШЛОСЬ ПРОДАВАТЬ КНИГИ, чтобы были деньги на сигареты.

Прекрасная гимнастика – рекомендую шарить по всем карманам, не завалялась ли монета, недостающая…

Спасибо всем службам, президента РФ Медведева администрации и его посольству за ОГРОМНУЮ заботу...

Благодаря вашим теплым заботам, меня отвели в оазис, в сущий рай...

Вместо для допроса об совершенном против меня уголовном преступлении.

Небось слабейший президент Медведев подсуетился бы если с его женушкой подобное случилось. Кстати за него я не голосовала.

НЕ НДРАВИТСЯ ОН МНЕ.

Спасибо за счастье, доставленное моим детям и матери, которым заботливые соседи звонили, увидев меня – что я, видите ли смеюсь...

СПАСИБО за почту - поименную, фирменную - которая трижды была взломана и ваши драгоценные файлы пришлось посылать с моей, обычной...

Спасибо за справки в чертовой программе типа месенджера, через которые присылали файлы по ОВОС на перевод. Для пущей конфиденциальности.

Прямо стольким человекам нужно благодарить...

ЗА ТО, ЧТО ДОМА ЖИВУ ПОД НЕДРЕМЛЮЩИМ ОКОМ - НЕ ДАЙ БОГ ОПЯТЬ крыша у меня, полиглота гребаного, полетит...

О, это так прекрасно ни с кем не общаться, не иметь личной жизни...

ТАКАЯ СЛАВА свалилась на меня с 1999 года, что просто не знаю, кому сказать спасибо...

Слежка за мной и в интернете.

ЭТО ТАК ПРЕКРАСНО - КОГДА РОДНАЯ ДОЧЬ СЛЕДИТ: КОГДА И ЧТО НАПИСАНО ЗДЕСЬ И РЕШАЕТ ЭТО НОРМАЛЬНО ИЛИ ОПЯТЬ... ОХ, БЕДЕНЬКОЙ, ТАСКАТЬСЯ С ПОДАЧКАМИ В БОЛЬНИЦУ...

Это так волнительно, когда лет десять все домашние следят и трясутся..

НЕУЖЕЛИ ОПЯТЬ?
А все это время я молчала
И ОНИ О ВАШИХ «ХУДОЖЕСТВАХ» НИЧЕГО НЕ ЗНАЮТ.

По вопросам БЛАГОДАРНОСТИ за то, на какую распрекрасную ПЛАХУ вы меня уложили в смирительной рубашке – как вас не благодарить… БЛАГОДАРЯ, БЪЛГАРИЯ!

За услышанные вдогонку слова годами – вот идет ненормальная…

СПАСИБО, ЧТО НЕ РЕАЛИЗОВАЛСЯ ЧЕРТОВ ВАШ ПРОЕКТ –
Не ТО, ЕСЛИ б что-то рвануло –

МЕНЯ В КАТАЛАЖКУ, У ТАНИ ВАШЕЙ ВСЕ ШИТО-КРЫТО, ПОСОЛЬСКИЕ ЖЕНУШКИ, ПОДРАБАТЫВАЮЩИЕ НА ТРЯПКИ И НА КАВЬЯР, И ЧЕРТА НЕ ЗНАЮЩИЕ БОЛГАРСКОГО, ДА И РУССКОГО - МОГЛИ СПОКОЙНО НАСЛАДИТЬСЯ НА ЭЛИТНОМ ОТДЫХЕ ЗАМОРСКОМ.

ВИНОВАТОЕ ТАМ НЕЧТО СВОЕ ОТСИДИТ... КАК БИШЬ-ЕГО...

Все стерпит. Мы же платим ЭТОЙ ЧЕРНИ по 4 евро за страницу.
Пусть скажет спасибо - вот я и говорю СПАСИБО!

Благодаря! БЛАГОДАРСКО!


-------------
*
Презивам се Крстич...

Съдържаниет е скрито
Влезте за да го видите

Goran Bregovi&#263; - Jeremija - Official Video
miss link. question why is funny.

Живели, плави, живела Jугославиjа!

ПОЯСНЕНИЯ КЪМ ИЛЮСТРАЦИИТЕ:

Това са наградите на разстреляния през 1938 г.
Затурский Василий Евгеньевич (Zaturski), роден брат на баба ми Валентина Лазуркевич, както и двамата негови братя, военни, също разстреляни. Деца на свещеник дворянин, живял с многодетното си семейство на територията на днешна Полша (на 25 км от гр.Брест). Той е служил във Военното градче в гр.Чугуев
---------------
Николай II с орденом Св. Владимира 4-й степени. Худ. Г. М. Манизер, 1905
russian painter H. Manizer (Генрих Матвеевич Манизер) (1847-1925) - [1]
Russian tsar Nicholas II of Russia with the order of St. Vladimir (Портрет Императора Николая II в мундире лейб-гвардии 4-го стрелкового Императорской фамилии батальона, со знаком ордена Святого Владимира IV степени).

Императорский орден Святого равноапостольного князя Владимира (сокр. орден Святого Владимира) — орден Российской империи в четырёх степенях за военные отличия и гражданские заслуги.

Учреждён в честь князя Владимира Святого в 1782 году и являлся до 1917 года наградой для широкого круга военных в чине от подполковника и чиновников среднего ранга.


Содержание
История ордена
Орден в 4 степенях был учреждён Екатериной II 22 сентября (3 октября) 1782 года в 20-летний юбилей своего царствования для награждения, как военных чинов, так и гражданских служащих[1]. Количество кавалеров не ограничивалось.

Хотя статут ордена дозволял награждение, начиная с низших чинов, постепенность (очерёдность) вручения наград привела к тому, что кавалерами 1-й степени могли стать лица, состоящие в гражданских или военных чинах не ниже третьего класса по Табели о рангах (тайный советник, генерал-лейтенант или вице-адмирал), 2-й степени — не ниже четвёртого класса (действительный статский советник, генерал-майор, контр-адмирал), 3-й степени — не ниже пятого класса (статский советник, бригадир, капитан-командор) и 4-й степени — не ниже седьмого класса (надворный советник, подполковник, капитан второго ранга).

4-ю степень ордена вручали и за 35-летнюю беспорочную службу. В таких случаях на левом и правом концах лицевой части креста добавлялась надпись золотом «35 лет»[2].

Позднее, 26 ноября (7 декабря) 1789 года, Екатерина II особым указом определила как дополнительное видимое отличие для знака 4-й степени, получаемого за военные подвиги, бант из орденской ленты. Первым кавалером ордена Св. Владимира 4-й степени с бантом стал капитан-лейтенант Д. Н. Сенявин, вторым — М. Б. Барклай-де-Толли. Особо ценились ордена Владимира 4-й степени с бантом как боевые офицерские награды, стоявшие только на ступень ниже ордена Св. Георгия 4-й степени.

Орденом 3-й ст. за сражение у Фидониси был награждён выдающийся флотоводец Ф. Ф. Ушаков.

В 1855 года, было отменено вручение ордена Св. Георгия за воинскую выслугу, эти награждения перешли к ордену Св. Владимира. В результате орден стал вручаться как классным чинам гражданского ведомства, прослуживших 35 лет — крест с надписью на лицевой стороне: «35 лет» (на горизонтальных лучах креста), так и чинам военно-сухопутного ведомства, прослуживших в офицерских званиях 25 лет — крест с бантом и надписью «25 лет», для чинов морского ведомства, совершивших 18 морских кампаний и побывавших хотя бы в одном сражении — крест с бантом и надписью «18 кампаний», а совершивших 20, хоть и не бывших в сражении — крест с бантом и надписью «20 кампаний»[3][4].

С 1855 года полученные за боевые подвиги ордена стали выдаваться со скрещёнными мечами. В течение двух лет после этого банты к орденам св. Владимира 4-й степени не жаловались. С 1857 года офицеры за боевые заслуги стали получать знак к ордену с мечами и бантом в отличие от находившихся на театре военных действий чиновников гражданских ведомств, получавших знак только с мечами. При награждении более высокой степенью ордена за гражданские заслуги мечи переносились на новый крест, но перекрещивались в этом случае не в центре креста, а несколько выше. Выдача наград «с мечами над орденом» продолжалась до конца 1870 года, когда было разрешено при пожаловании более высокими степенями не снимать награды, выданные за военные заслуги.

С 1845 года награждённые только орденами Св. Владимира и Св. Георгия любых степеней получали права потомственного дворянства, в то время как для других орденов требовалось награждение высшей 1-й степенью. Указом от 28 мая (10 июня) 1900 г. награждённый орденом 4-й степени получал права только личного дворянства. Это было связано с тем обстоятельством, что орден 4-й степени достаточно массово жаловался за благотворительность и его имели возможность получать купцы и промышленники.

Императорский и Царский Орден Святого Станислава — орден Российской империи с 1831 до 1917 года. Самый младший в иерархии орденов Российской империи, главным образом для отличия чиновников.

История
Учреждён 7 мая 1765 года королём польским и великим князем литовским Станиславом Августом Понятовским. Был наградой Речи Посполитой, Варшавского герцогства, Царства Польского. См. историю ордена в польский период в статье Орден Святого Станислава (Польша).

В 1831 году, после подавления польского восстания 1830—1831 годов, наряду с польским орденом Белого орла был причислен к орденам Российской империи[1][2]. Управление орденом и вопросы награждения были переданы из Варшавы в Санкт-Петербург.

В 1832 году с него убрали изображение Св. Станислава, заменив его вензелями SS, а одноглавые польские орлы на орденском кресте были заменены на двуглавые орлы Российской империи.

В 1839 году Николай I издал новый Статут ордена, согласно которому он теперь разделялся на три степени, а награждён мог «любой подданный Российской Империи и Царства Польского» как за военные и гражданские отличия, так и за частные заслуги, например благотворительность. Знак ордена второй степени разделялся на два вида: крест, украшенный императорской короной, и крест без короны (разделение было упразднено в 1874 году).

С 1844 года на знаках ордена, жалуемых лицам нехристианского вероисповедания, изображение вензелевого имени Святого Станислава стало заменяться чёрным императорским российским орлом.

Орден Св. Станислава 3-й степени стал самым младшим в порядке старшинства российских орденов и вручался чаще других. Его получали многие военные и статские, прослужившие установленные сроки и имевшие чины не ниже 12-го класса. При учреждении орден любой степени предоставлял права потомственного дворянства, однако в среде дворянства возникло недовольство от слишком большого числа новых дворян из числа купцов и мелких служащих. В 1845 году высочайшим повелением было приостановлено награждение 2-й и 3-й степенями. Возобновились награждения лишь с 28 июня 1855 года, но с этого времени право потомственного дворянства предоставляла только 1-я степень ордена Св. Станислава.

С 1855 года к знакам ордена за военные отличия присоединялись два накрест лежащих меча. В случае награждения тем же орденом более высокой степени за невоенные заслуги, мечи помещались в верхней части креста и звезды.

С 1874 года отменено украшение знака ордена императорской короной, но получившие такие ордена ранее сохранили право носить их с короной.

После Февральской революции орден не был упразднён. Временное правительство России сохранило орден Святого Станислава, изменив его внешний вид: императорских орлов сменили республиканские. С 1917 года награждение этим орденом в советской России было прекращено. При этом главы Российского Императорского дома в изгнании продолжили награждать Императорским и Царским Орденом Св. Станислава. О награждениях Императорским и Царским Орденом Св. Станислава после 1917 года см. статью Пожалования титулов и орденов Российской империи после 1917 года. Видимым отличием ордена Российского Императорского Дома как династической собственности и награды от так называемых «международных общественных наград» с похожим названием является приставка «Императорский и Царский», которая следует перед термином «орден Св. Станислава»

Орден Св.Анны
Орден в 4 степенях был учреждён Екатериной II 22 сентября (3 октября) 1782 года в 20-летний юбилей своего царствования для награждения, как военных чинов, так и гражданских служащих[1]. Количество кавалеров не ограничивалось.
Хотя статут ордена дозволял награждение, начиная с низших чинов, постепенность (очерёдность) вручения наград привела к тому, что кавалерами 1-й степени могли стать лица, состоящие в гражданских или военных чинах не ниже третьего класса по Табели о рангах (тайный советник, генерал-лейтенант или вице-адмирал), 2-й степени — не ниже четвёртого класса (действительный статский советник, генерал-майор, контр-адмирал), 3-й степени — не ниже пятого класса (статский советник, бригадир, капитан-командор) и 4-й степени — не ниже седьмого класса (надворный советник, подполковник, капитан второго ранга).

4-ю степень ордена вручали и за 35-летнюю беспорочную службу. В таких случаях на левом и правом концах лицевой части креста добавлялась надпись золотом «35 лет»[2].

Позднее, 26 ноября (7 декабря) 1789 года, Екатерина II особым указом определила как дополнительное видимое отличие для знака 4-й степени, получаемого за военные подвиги, бант из орденской ленты. Первым кавалером ордена Св. Владимира 4-й степени с бантом стал капитан-лейтенант Д. Н. Сенявин, вторым — М. Б. Барклай-де-Толли.

Особо ценились ордена Владимира 4-й степени с бантом как боевые офицерские награды, стоявшие только на ступень ниже ордена Св. Георгия 4-й степени.

В 1855 года, было отменено вручение ордена Св. Георгия за воинскую выслугу, эти награждения перешли к ордену Св. Владимира. В результате орден стал вручаться как классным чинам гражданского ведомства, прослуживших 35 лет — крест с надписью на лицевой стороне: «35 лет» (на горизонтальных лучах креста), так и чинам военно-сухопутного ведомства, прослуживших в офицерских званиях 25 лет — крест с бантом и надписью «25 лет», для чинов морского ведомства, совершивших 18 морских кампаний и побывавших хотя бы в одном сражении — крест с бантом и надписью «18 кампаний», а совершивших 20, хоть и не бывших в сражении — крест с бантом и надписью «20 кампаний»[3][4].
С 1855 года полученные за боевые подвиги ордена стали выдаваться со скрещёнными мечами. В течение двух лет после этого банты к орденам св. Владимира 4-й степени не жаловались. С 1857 года офицеры за боевые заслуги стали получать знак к ордену с мечами и бантом в отличие от находившихся на театре военных действий чиновников гражданских ведомств, получавших знак только с мечами.

При награждении более высокой степенью ордена за гражданские заслуги мечи переносились на новый крест, но перекрещивались в этом случае не в центре креста, а несколько выше. Выдача наград «с мечами над орденом» продолжалась до конца 1870 года, когда было разрешено при пожаловании более высокими степенями не снимать награды, выданные за военные заслуги.

С 1845 года награждённые только орденами Св. Владимира и Св. Георгия любых степеней получали права потомственного дворянства,

в то время как для других орденов требовалось награждение высшей 1-й степенью.

Указом от 28 мая (10 июня) 1900 г. награждённый орденом 4-й степени получал права только личного дворянства. Это было связано с тем обстоятельством, что орден 4-й степени достаточно массово жаловался за благотворительность и его имели возможность получать купцы и промышленники.
В 1860-х годах некоторые кресты покрывались по моде того времени чёрной эмалью.
Размер крестов строго не регламентировался, примерные размеры: 2-я ст. — 51&#215;51 мм, 3-я ст. — 47&#215;47 мм, 4-я ст. — 37&#215;37 мм.

Орден Красного орла

Roter-Adler-Orden
PRU Roter Adlerorden BAR.svg RoterAdlerOrden3KlasseFormAb1854vonAIsing.jpg
Девиз Sincere et constanter
(Искренне и стойко)
Страна Флаг Пруссии (1892—1918) Пруссия
Тип Орден
Статус не вручается
Статистика
Дата учреждения 12 июня 1792 года
Последнее награждение 1918
Очерёдность
Старшая награда орден Черного орла
Младшая награда орден Короны
Commons-logo.svg Медиафайлы на Викискладе

Орден Красного орла (нем. Roter Adlerorden) — рыцарский орден королевства Пруссии. Служил наградой за храбрость в бою, выдающееся командование войсками, долгую и верную службу королевству и другие заслуги. Орден предоставлялся офицерам или гражданским лицам приблизительно эквивалентными им по статусу, при этом существовавшая медаль ордена могла вручаться унтер-офицерам, солдатам, низшим государственным служащим и другим лицам.

История
Предшественник ордена Красного орла был основан 17 ноября 1705 года маркграфом Бранденбург-Байрейтским Георгом Вильгельмом как орден Искренности[nl] (Ordre de la Sinc&#233;rit&#233;), образцом для него вероятно послужил английский орден Подвязки. Орден Искренности вскоре вышел из употребления, но в 1712 году был восстановлен в Бранденбург-Байрейте.

В 1734 году в Бранденбург-Ансбахе маркграф Георг Фридрих Карл Бранденбург-Кульмбахский возродил Орден под новым названием — «Орден Бранденбургского Красного орла» и с новым девизом «SINSERE ET CONSTANTE» («ИСКРЕННЕ И СТОЙКО»). 18 июля 1734 года были изданы Статуты этого ордена.

В январе 1792 года Бранденбург-Байрейт и Бранденбург-Ансбах были поглощены Пруссией, при этом орден также перешел к Пруссии. 12 июня 1792 года король Фридрих Вильгельм II дал Ордену его последнее название — «Орден Красного Орла» и придал ему статус ордена Прусского королевства, второго по старшинству после ордена Чёрного орла.

Орден прекратил существование с падением Германской империи в 1918 году.[/url]

В момента гледам серия, в която става дума за ордените и медалите, в частност на М. Б. Барклай-де-Толли.

Съдържаниет е скрито
Влезте за да го видите


1812-1815. Заграничный Поход. Фильм. Все серии подряд. Докудрама. StarMedia
2,836,725 views
•Mar 11, 2016
16K
1.6K
Share
Save
Star Media
3.3M subscribers

Проект "1812-1815. Заграничный поход" о том пути, который прошла русская армия от сожженной Москвы до покоренного ими Парижа: о сражениях при Дрездене и Кульме, о разгроме французов под Лейпцигом, о военных действиях русских войск во Франции и штурме столицы Франции. Ведь именно русские штыки спасли Европу от диктатуры Наполеона.

В проекте использованы приемы художественного кинематографа, воспроизводящие сцены этой гигантской военной кампании: батальные эпизоды, диалоги действующих лиц, схемы и планы сражений, биографии политиков и военачальников. Средствами компьютерной графики восстановлены места боевых действий, города и крепости, быт и жизнь солдат во время похода. Специально для съемок фильма были восстановлены военные костюмы всех стран участниц этой войны, холодное и огнестрельное оружие пехоты и кавалерии, артиллерия и прочее снаряжение.

Формат: историческая реконструкция
Жанр: докудрама
Год производства: 2014
Количество серий: 4
Режиссеры: Андрей Верещагин, Павел Тупик
Сценарий: Марина Бандиленко
Художник-постановщик: Александр Якимов
Оператор-постановщик: Дмитрий Киптилый
Композитор: Дмитрий Рябцев
Продюсеры: Валерий Бабич, Влад Ряшин, Константин Эрнст, Сергей Титинков

Смотреть онлайн бесплатно:
1812-1815. Заграничный Поход. Фильм. Все серии подряд - https://youtu.be/aLMONC4i9GI
Открытый Космос / Open Space. Документальный Фильм - https://youtu.be/qqBa_uxs6v8
История Государства Российского. Рюрик - https://youtu.be/4QX7MeQguA4
Великая Война. Барбаросса - https://youtu.be/hDzq67FM0kg
Романовы. Фильм Первый - https://youtu.be/7P7mOPKiKz8

Онлайн-кинотеатр StarMedia на YouTube
https://www.youtube.com/starmedia
Смотреть онлайн фильмы и сериалы бесплатно в хорошем качестве.

https://www.starmediafilm.com
Лучшие русские фильмы и сериалы, лучшие мелодрамы, военные фильмы, новинки кино, фильмы с русскими и английскими субтитрами — смотреть онлайн бесплатно в хорошем качестве в онлайн кинотеатре StarMedia на YouTube. Приятного просмотра!

Star Media в социальных сетях:
https://www.facebook.com/starmediacom...
https://vk.com/starmediafilm
http://www.odnoklassniki.ru/starmedia
https://plus.google.com/+StarmediafilmRu
https://twitter.com/StarMedia_2006

#StarMedia
2,619 Comments
Valeria Polyanova
Съдържаниет е скрито
Влезте за да го видите


Add a public comment...

Съдържаниет е скрито
Влезте за да го видите


Раздел Ядрен тероризъм.

Съдържаниет е скрито
Влезте за да го видите


Раздел Ядрен тероризъм

Съдържаниет е скрито
Влезте за да го видите


U.S. Army Special Forces / Green Berets / "De Oppresso Liber"

потвърждавам, че И funy77 Е МОЙ псевдоним.

Съдържаниет е скрито
Влезте за да го видите



потвърждавам, че И funy77 Е МОЙ псевдоним.

Съдържаниет е скрито
Влезте за да го видите



NUT (ot ada) -

въпросната шизофреничка funy77- след този ми пост...се позна...
Редактирано от efir на 30.08.20 09:26.



Цялата тема
Тема Автор Публикувано
* Evil Nuclear plant files hack - what is this? efir 26.08.20 11:46
. * Re: Evil Nuclear plant files hack -see my FB page efir 26.08.20 14:24
. * Eric is saved - AND YOU? efir 26.08.20 14:53
. * PPS efir 26.08.20 15:11
. * Re-PPS efir 30.08.20 10:33
. * I AM saved Ladi007 24.09.20 09:17
. * Re: Evil Nuclear plant files hack - what is this? efir 30.08.20 09:17
. * Evil Nuclear plant files hack - what is this? efir 30.08.20 09:46
. * AFTERWORD kkrekk 16.10.20 17:51
. * Re: Evil Nuclear plant files hack - what is this? efir 18.10.20 17:23
. * Re: Evil Nuclear plant files hack - what is this? smocker77 03.11.20 04:00
. * Re: Evil Nuclear plant files hack - what is this? funy77 25.12.20 15:24
. * Re: Evil Nuclear plant files hack - what is this? funy77 07.01.21 05:08
. * Re: Evil Nuclear plant files hack - what is this? smocker77 18.10.20 17:56
. * Re: Evil Nuclear plant files hack - what is this? smocker77 19.10.20 22:35
. * Re: Evil Nuclear plant files hack - what is this? smocker77 03.11.20 03:58


>-------- Оригинално писмо --------
>От: FBI
>Относно: Director Wray’s Statement on Violent Activity at the U.S. Capitol Building
>До: v_polyanova@abv.bg
>Изпратено на: 07.01.2021 20:12

Director Wray's Statement on Violent Activity at the U.S. Capitol Building


National Press Releases

Director Wray’s Statement on Violent Activity at the U.S. Capitol Building
FBI Director Christopher Wray issued a statement regarding the January 6, 2021, violent activity at the U.S. Capitol.
Jan. 7, 2021
Full Press Release

You have received this message because you are subscribed to one or more of the following categories: National Press Releases
Manage Subscription | Unsubscribe

If you have questions about this service, email us at .

Help | Privacy Policy | Visit





Редактирано от siropino на 09.01.21 18:07.Редактирано от siropino на 09.01.21 18:37.

Редактирано от siropino на 09.01.21 19:14.



Тема Re: Чифутите са организирали атентата в Сарафово.нови [re: no effort]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано09.01.21 19:03




Всички постинги на Vassilia
Профил на Vassilia
Въпроси и помощ Хардуер Интернет Право 30-40 40-50 50-60 60-160 Театър, Опера, Балет Готварски рецепти Медицинска Класическа музика Екология Преводачи Българи в чужбина Българи в Америка
Тема Клубове Публикувано
Re: други предложения 40-50 05.09.12 07:15
Re: най-прекрасната музика, писана някога 40-50 14.08.12 18:45
Re: Понятията според... 40-50 13.08.12 20:20
Re: 12-те стола демек 40-50 12.08.12 08:02
Re: Не е луд този, който ДАВА баницата, а този който Я 40-50 10.08.12 07:07
Re: Международен ден на котките - 8 август 40-50 09.08.12 06:52
Международен ден на котките - 8 август 40-50 08.08.12 13:31
Re: Как се пропусна международният ден на бирата??? 40-50 07.08.12 06:55
Re: Как се пропусна международният ден на бирата??? 40-50 06.08.12 06:58
Re: Не съвсем в духа 40-50 04.08.12 16:49
Не съвсем в духа 40-50 04.08.12 16:15
Re: Народната република обра медалите.... 40-50 31.07.12 18:59
Re: За да въведа нова мярка за интелигентност... 40-50 31.07.12 17:56
Re: Децата -чудо 40-50 30.07.12 10:30
Децата -чудо 40-50 30.07.12 09:41
Re: hahaha:))) 40-50 27.07.12 16:47
Re: Какво е КОБ, знаете ли 40-50 27.07.12 16:19
Re: hahaha:))) 40-50 27.07.12 16:09
Re: Какво е КОБ, знаете ли 40-50 27.07.12 07:05
Re: Книга за маврите - и Лорка 40-50 24.07.12 12:59



[url]http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=forty&Number=1952388072&page=&view=&sb=[url]

коб е кобен или синоним на фатален.


Поколения
>> 40-50 *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Какво е КОБ, знаете ли
Автор 3лaтa ()
Публикувано 26.07.12 20:36


и какво ви е мнението за това?
Пък ако не знаете... хм, ееей, значи имало нещо, което да не знаете!



Тема Re: Какво е КОБ, знаете ли [re: 3лaтa]
Автор ya2011 (умна)
Публикувано 26.07.12 20:41


не знам



Тема Re: Какво е КОБ, знаете ли [re: 3лaтa]
Автор врабец ()
Публикувано 26.07.12 20:45


е ми кирпич е.
праи се от пръст, говежди аковци, слама, песък, хума...
поне един от кобовете е кирпич, за другите не знам

добре де, шегувам се : )
кажи за твоя коб





Тема а ти [re: 3лaтa]
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано 26.07.12 21:04


що питаш?


ЕВРОПРОСТАК

Тема Re: Какво е КОБ, знаете ли [re: 3лaтa]
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано 26.07.12 21:19


ако е това, за което си мисля, сигурно знаеш и кой е Кургинян



Тема ето ти [re: 3лaтa]
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано 26.07.12 22:06




нали!


ЕВРОПРОСТАК

Тема Re: Какво е КОБ, знаете ли [re: 3лaтa]
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано 26.07.12 22:06


Салата Коб? С авакадо, кръстена на някакъв кинаджия?



Тема Re: Какво е КОБ, знаете ли [re: 3лaтa]
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано 26.07.12 22:09


За това...


... ли става дума, или пък за това?


А може би за това?


Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Тема Re: Какво е КОБ, знаете ли [re: 3лaтa]
Автор врабец ()
Публикувано 26.07.12 22:26


о, да, сетих се.
коб - това е ключът от бараката





Тема Re: Какво е КОБ, знаете ли [re: PipilotaV.]
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано 26.07.12 22:34


Леле, колко кобове - а аз не знаех ни един!



Тема Re: Какво е КОБ, знаете линови [re: MupaM]
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано 26.07.12 22:40


Ти пък, ако мислиш, че аз съм знаела. Просто "попитах", когото трябва и ми е под ръка.:))

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Тема Re: Какво е КОБ, знаете линови [re: 3лaтa]
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано 27.07.12 00:04


Ако е това за което си мисля - значи е друг начин за казване на известната фраза от 1984 - "Свободата е робство".

Позиция КОБ заключается в том, что истинная демократия возможна лишь тогда, когда каждый член общества понимает, КАК осуществляется управление всем обществом в целом, и ДЛЯ ЧЕГО осуществляется это управление. То есть, владеет всеми средствами управления и осознанно своей деятельностью поддерживает цели стоящие перед ним, как перед членом общества, и перед обществом в целом.

Прав или изправян.

Тема ЦПШ срещу КОБнови [re: 3лaтa]
Автор Ecнaф ()
Публикувано 27.07.12 02:32


Ако ми кажеш какво е ЦПШ, ще се напъна за КОБ



Тема Re: Какво е КОБ, знаете линови [re: 3лaтa]
Автор Bacилия (член)
Публикувано 27.07.12 07:05


КОБ - Комитет за обществена предвидливост, създаден през 1915 г. - трябвало е да да отговаря за изхранването на армията и да контролира прехраната на населението. Имало е и закон, който забранявал износа на зърнени храни, фураж, и стоки от първа необходимост при кризи и бедствия. Тогава сме се включили във войната - Първата световна - на страната на Германия, но май не сме били много готови за нова война след Балканската.



Тема Re: Какво е КОБ, знаете линови [re: Bacилия]
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано 27.07.12 10:28


Не споменаваш за език, на какъв език какво значи.
Кочан на царевица?

"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: Какво е КОБ, знаете ли [re: Oптимиcт]
Автор Bacилия (член)
Публикувано 27.07.12 16:19


Наш роден, български КОБ - предполагам е абревиатура на Комитета, създаден след приемането на ЗСГОП - Закон за стопански грижи и обществена предвидливост, който означава силна държавна намеса в икономическия живот на България по време на Първата световна и е пръв опит за за административно регулиране на икономиката ни в такива големи мащаби.



Тема Re: Какво е КОБ, знаете линови [re: Molly]
Автор 3лaтa ()
Публикувано 27.07.12 18:30


изобщо не знам кой е, но ще проверя, май има връзка



Тема Re: Какво е КОБ, знаете линови [re: Nerv]
Автор 3лaтa ()
Публикувано 27.07.12 18:36


Да, точно това КОБ имах предвид.
Вчера четох във форума за конспирации forum.xnetbg.com/ една тема за зомбиращата музика и попаднах на клипове на Кирьян. Учуди ме съдържанието на текстовете му - едни такива правилни, правоверни направо. А в таговете към този:
http://www.youtube.com/watch?v=cVdIa2gHZvk
видях съкращението КОБ /Концепция Общественной Безопасности, почти като КГБ/ и ми стана любопитно каква е тая организация ли, що ли...

Доста плашещо според мен:

http://www.vodaspb.ru/russian/files/20040510-about_KOB.html


Редактирано от 3лaтa на 27.07.12 18:37.



Тема Re: Какво е КОБ, знаете линови [re: 3лaтa]
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано 27.07.12 20:33


Темата е интересна впрочем. Не че съм голям познавач де. Отгоре, отгоре по диагонал и skim.

Отделно от това понякога съм се замислял - защо на времето по ЗОМП не се изучаваха методи и средства за избягване ефекта от зомбификацията.

В наше време не само крадецът вика дръжте(1) крадеца, но и зомбификаторът проповядва срещу опасностите от индоктринация поради активната злоупотреба с методите на био-роботиката.

ПП
Ако не се разкъндардисам може да отворя темичка в литературата за 1984. обаче. Макар че в някога приличното клубчето все по често се свъртат само зомби-та:)


(1) срам - не срам, съвсем съм забравил правописа. Бях го сътворил дръще и го гледам и се чудя ко не му е у ред.

Прав или изправян.

Тема Re: Какво е КОБ, знаете линови [re: Nerv]
Автор 3лaтa ()
Публикувано 29.07.12 20:01


май доста клубове тук са зомбясали...





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :
40-50



Direct

Стъклени протектори
Най-добро качество на най-ниска цена!
www.telefon4e.com


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Редактирано от siropino на 09.01.21 19:08.



Тема Re: атентата в Сарафово.нови [re: no effort]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано12.01.21 23:40



Включването ми е в едно задълбочено разискване в клуб Християнство, където отворих страница 16.
Ето част от текста, дано бях на нивото на дискусията.

Re: "Духът също е материя, но по-фина" - 2 [re: *abi*]Отговор на мнениетоАвторExaybachay (нямам идея ....)Публикувано17.07.12 16:32
т.е. трябва да приема, че тъй като календара е създаден от евреите и в него присъства ден наречен събота, то точно това трябва да се има предвид под библейската събота или седмия ден от сътворението, че точно в събота господ си почивал, а в неделя е започнал сътворението, тази логика не я отричам. Но тогава каква е логиката всички останали дни да са номера, защо не са написали, че бог започва работата си в неделя или поне някой от всичките дни да беше именуван - трябва да има някакво обяснение?

Ден първи, ден втори, ден почивен - ден почивен наричаме и седмия ден от календара, но имаме само засичане на две еднакви думи, които може да са да речем от съвсем различни системи и съответно да означават различни неща.

Аналогията с думите може да се направи и така.
по-неделник - означава деня след неделя. (т.е. първи ден след неделя)
вторник - произлиза от числителното редно втори
сряда - средния ден м/у втори и четвърти ден (среден ден м/у първия и петия))
четвъртък и петък, като вторника
съботата е ясно
неделя - "не делим" или "не правя нищо" или "не работя" т.е. подобно, като събота и добре, че е така, та да си дадем ларж два дена, не само един, това си е цял принос към световната история (:

Та - защо всички дни са обозначени с номера, а само един е именуван?

п.п. инак замислил съм се и за това питам по-компетентните от мен, за които обаче явно е неприятно да им се задават въпроси - може би е време да се замислиш в/у това. За сега се оказа, че Исус не минавал през стени, както твърдят компетентните, нито се оказва, че Бог е материален, нито че духът е материя и ..... изобщо да не продължавам, с подобни изказвания, които никак не са подкрепени от теологията и библията, но разбира се, аз не съм ги чел и само предполагам, интересно само как така успявам съвсем хазартно да налучквам толкова често. &#128247;
Тема&#128247; Re: "Духът също е материя, но по-фина" - 2 [re: Exaybachay]Отговор на мнениетоАвтор*abi*Модератор (eLgreco)Публикувано17.07.12 16:38
инак замислил съм се и за това питам по-компетентните от мен, за които обаче явно е неприятно да им се задават въпроси - може би е време да се замислиш в/у това.

Да и ти си прав.

Да си стиснем ръцете и да започнем от начало.

По късно ще ти отговоря по същество.

Бай за сега.

ClassicFMAlmaMater
Тема&#128247; Re: "Духът също е материя, но по-фина" - 2 [re: Exaybachay]Отговор на мнениетоАвтор*abi*Модератор (eLgreco)Публикувано17.07.12 16:42
нито се оказва, че Бог е материален

ПС.
Това не е Библейско твърдение. Напротив. Не е валидно нито за юдаизма, нито за християнството, нито за исляма дори.
Това са мои херменевитични търсения, опити за наместване на практически познания и текстовете.

Отдавна трябваше да е станало ясно.

ClassicFMAlmaMater
Тема&#128247; Re: "Духът също е материя, но по-фина" - 2 [re: *abi*]Отговор на мнениетоАвторExaybachay (нямам идея ....)Публикувано17.07.12 18:59
Това са мои херменевитични търсения
Отдавна трябваше да е станало ясно.
ъъъъъ ..... ами на мен сега ми става ясно това - пропуска е мой, но приемайки, че съм некомпетентен относно религиозните въпроси, то относно херменевтиката, дори няма да се сетя какво да те питам или контрирам, никога не съм се интересувал от херменевтика, та по тази тематика не само, че не съм компетентен, но и хич нищичко не знам. Което разбира се, не ми е пречка да чета разсъждения по въпроса.

Да си стиснем ръцете и да започнем от начало.
&#128247; ами спри да воюваш с мен най-накрая - до сега трябваше да си разбрала, че не съм тръгнал да водя битки с някой и да доказвам, че нещо мое е непременно вярното, просто обичам да провокирам, да разгледам повече гледни точки, да видим в дълбочина различните въпроси. Сега кое е удобно и кое не - как да кажа, за мен всичко е удобно, защото нямам политика, не отстоявам някоя конкретна идеология, защото и такава нямам, нито конкретна религия, нямам нищо освен мнението ми, което се ражда на момента, та не се чувствам заплашен от нищо, дори напротив моя страх е противоположен на вашите опасения. Вие се опасявате, че религията, която изповядвате и подържате, може да бъде накърнена, а мен ме притеснява, дали изпускам истината - така да се каже, знам че във вашите очи съм просто още един глупак, заблуден идиот и празнословен философ, но какво да направя по дяволите, като съм си такъв, какъвто съм, неубеден в нищо, колеблив във всичко и внимателно стъпвам по света, като през заледен поток, не се знае къде, как и кога леда може да се пропука.

Та моята длан аби е отворена - юмруци не раздавам, като поискаш можеш да ми стиснеш приятелски ръката, като поискаш можеш и да я удариш, какво ще си избереш зависи от теб.

Но ето примерно, какво се сещам да ти кажа сега - ако почнем отначало, пак ще стигнем до там да ме порицаваш и хокаш, но след като сме прескочили това, нека просто го загърбим и да продължим (а не да се връщаме в началото), с изясняване и разглеждане на въпросите. Ето едно нещо, което ме интересува - как се изброяват дните в седмицата на иврит и дали вътре в самия език има някаква разлика? А инак пак ти казвам, че аз за сега не приемам "събота" в контекста на библията, да съдържа същото смислово значение, като в календарния контекст т.е. това са съвпадения, които да речем може да са обусловени, от намерението на хората създавали календара, да отбележат един ден, в който задължително да се почива, тъй като човека, особено в онези времена е бил постоянно ангажиран с прехраната и изобщо работа свързана с битовите потребности, и така да се каже, да му се осигури един ден от седмицата, в който може да се откъсне от рутината на ежедневието, да се абстрахира поне малко от проблемите и светското, за да се отдаде изцяло и само на бога. Можеш да кажеш, че преиначавам и опростявам нещата - и да за опростяването ще е вярно, често пъти смятам, че нещата са много по-простички отколкото си мислим и само ненужно ги усложняваме, а за преиначаването няма да се съглася, защото докато не разбера и не се убедя, в друга предложена теза, избирам за мен възможно най-достоверната според мен.
Тема&#128247; Re: "Духът също е материя, но по-фина" - 2 [re: Exaybachay]Отговор на мнениетоАвторГepиcъм (корав оптимист)Публикувано17.07.12 21:40
"но за физиката - физиката не е висшия критерий за това, кое какъв смисъл има или няма ... все пак."

Физиката работи с проверими закони все пак, алтернативата е гадаене с пръст в устата.

"А пустотата не е признак, че нещо го няма или че нещо го има - освен за самото пространство разбира се, тя е точно вместимостта на пространството и колкото, и да е примитивен този възглед, е необорим. "

А какво друго е пустотата, освен признак че няма материя? Пространството не може да го дефинираш по отношение на самото себе си, защото то няма такива свойства. То се определя само по отношение на материята, пустотата - също. Няма друг начин.

Пространството няма вместимост. Вместимост имат обектите, общоприетото име на вместимост е обем, и се изразява с крайно число. Забележи, дори пространството да има крайна (но гигантска!) вместимост, пространствените отношения възникват дори при много по-малки разстояния. Т.е. вместимостта на пространството (ако може изобщо да се говори така) няма значение за въсникване на пространствените отношение - за това просто е нужна материя. Без материя не може да определиш нищо реално на пространството (не че го има де :), пространство без материя е само абстрактно понятие без покритие в света - с прости думи казано не е реално а измислено. Така че този възглед освен че е примитивен е и незащитим.

"е как какво - "ти не си същия човек" добре тогава кой човек ще съм? Кой ще го боли глава, кой е напития, кой трябва да плати сметката - нека бъдем реалисти, доколкото ни е възможно, инак ще ми е интересно да демонстрираш, как двамата ще консумираме в едно заведение, но аз поради злоупотребата с алкохол няма да си платя сметката, тъй като не съм същия човек, който е влязъл в заведението. "

Ти определяш под "човек" само материалната обвивка, без съзнанието? Е, не така де. Нали за въздействие върху съзнанието говорим, човек с каквато и да е промяна вече не е този човек. Всичко се променя, спомни си "панта рей", човекът се променя непрекъснато и никога не остава същият. Аз имам пред вид най-общият, не юридическият (по егн и т.н.) смисъл.

"при липса на емоционалност, въпроса с враждебното и приятелското настроение отсъства - ако няма емоции, то тогава просто не му пука,"

Имено, не му пука, и ако му се пречкаме с нещо, ще продължава да не му пука, преодолявайки пречките.

Per warez ad scientiam
Тема&#128247; Re: "Духът също е материя, но по-фина" - 2 [re: Exaybachay]Отговор на мнениетоАвтор*abi*Модератор (eLgreco)Публикувано17.07.12 22:09
ами на мен сега ми става ясно това
май го споменах поне още веднъж някъде
както и да е
нека сме наясно - това си е мое питане, търсене и събиране на информация
няма нищо общо с бил. тълкувания дори на юдаизма

Ето едно нещо, което ме интересува - как се изброяват дните в седмицата на иврит и дали вътре в самия език има някаква разлика? А инак пак ти казвам, че аз за сега не приемам "събота" в контекста на библията, да съдържа същото смислово значение, като в календарния контекст т.е. това са съвпадения, които да речем може да са обусловени, от намерението на хората създавали календара, да отбележат един ден, в който задължително да се почива, тъй като човека, особено в онези времена е бил постоянно ангажиран с прехраната и изобщо работа свързана с битовите потребности, и така да се каже, да му се осигури един ден от седмицата, в който може да се откъсне от рутината на ежедневието, да се абстрахира поне малко от проблемите и светското, за да се отдаде изцяло и само на бога.

Трябва да се разберем - ако ще разглеждаме Библията като нищо повече от една древна човешка творба, то да, решил някой някога нещо си в някакъв ден и толкова. Броили са от едно до седем в някакъв календар и точка по въпроса. Всеки да си брои до 7 по който си ще календар ако държи да си си почива и му харесва да взаимства тази идея от Библията.

Ако обаче я разглеждаме в свещен план и сериозно ни интересува кога и как се е появила конкретната Събота и как точно е избран този ден, то следва да вземем предвид текстовете и историята на юдаизма:

В Битие Бог освещава 7-ия ден
Битие 2:3
И благослови Бог седмия ден и го освети, защото в него си почина от всичките си дела, от всичко, което Бог беше създал и сътворил.

От там насетне общо взето Бог си знае кой е седмия ден на Творението в цялото му съществуване до Изход. Няма заповед за Съботата.

Нов Изход, когато избира еврейския народ за свой народ дава заповед 7-ия ден, Съботата, Неговата Събота, която Той си е броил до тогава да е свещена за тях те и да не вършат никаква работа.

Как обаче на тях им става ясно кой ден точно ще е Съботата сред всичките годишни дни (в какъвто и да било календар)? Не те избират отправната точка.

Ето как:
Изход 24 глава
15 Тогава Моисей се изкачи на планината; и облакът покриваше планината.
16 И Господната слава застана на Синайската планина, и облакът я покриваше шест дена, а на седмия ден Господ извика към Моисея всред облака.
17 И видът на Господната слава по върха на планината се виждаше на израилтяните като огън пояждащ.
18 И тъй Моисей влезе всред облака и се възкачи на планината. И Моисей стоя на планината четиридесет дена и четиридесет нощи.

Заповедите дадени за този 7-ми ден са доста:

Изход 12:16
На първия ден ще имате свет събор, и на седмия ден свет събор; никаква работа да не се върши в тях, освен около онова, което е нужно за ядене на всеки; само това може да вършите.
Изход 13:6
Седем дни ще ядеш безквасно; и седмият ден ще бъде празник Господу.
Изход 16:26
Шест дена ще го събирате; но седмият ден е събота, в нея няма да се намира.
Изход 16:27
Обаче някои от людете излязоха да съберат на седмия ден, но не намериха.
Изход 16:29
Вижте, понеже Господ ви даде съботата, затова на шестия ден ви даде хляб за два дена. Седете, всеки на мястото си; на седмия ден никой да не излиза от мястото.
Изход 16:30
И тъй, людете си отпочиваха на седмия ден.
Изход 20:10
а на седмия ден, който е събота на Господа твоя Бог, да не вършиш никаква работа, ни ти, ни синът ти, ни дъщеря ти, ни слугата ти, ни слугинята ти, нито добитъкът ти, нито чужденецът, който е отвътре вратите ти;
Изход 20:11
защото в шест дни Господ направи небето и земята, морето и всичко що има в тях, а на седмия ден си почина; затова Господ благослови съботния ден и го освети.
Изход 22:30
Така ще постъпиш и с говедото си и с овцата си; седем дена ще остане малкото с майка си, а на седмия ден ще го дадеш на Мене.
Изход 23:12
Шест дена да вършиш работите си; а в седмия ден да си почиваш, за да се отмори волът ти и оселът ти, и да си отдъхне синът на слугинята ти и чужденецът.

И т.н.

Важното е да се отбележи, че самият Изход е проведен от Бог така, че 7-ия ден, онази първа Събота да бъде почитана, да се разбаре коя е.

Тоест, вярващите приемат, че Бог сам е показал кой всъщност ден от Творението се пада да е Шабат. Който вярва в библейския Бог трябва да се съобрази с това. Никой по-добре от евреите не знае коя е Съботата на Бога. И естествено те си я спазват и до днес.

(А дали Бог, Съботата и останалите неща са плод на фантазиите им или не са, дали са чиста политика или не са, дали част от вярванията са заемки от Египет или не са - то е въпрос на гледна точка и бъдещи археологични открития.

Факт е, че те са ПЪРВИТЕ направили такова уникално, официално, законово!!! нововъведение за целия си народ. Нямаме исторически сведения друг народ да е решил подобно нещо за себе си преди това - почивен ден на 6 дни - за цялото общество.)

ClassicFMAlmaMater
Редактирано от *abi* на 17.07.12 22:11.
Тема&#128247; Re: "Духът също е материя, но по-фина" - 2 [re: Гepиcъм]Отговор на мнениетоАвторExaybachay (нямам идея ....)Публикувано18.07.12 13:43
Добре де аз какво да направя, като физиката признава само онова, което може да определи и измери - ми това си е ограниченоста на физиката. Пространство без материя било абстрактно понятие - добре кажи ми в какво се разширява вселената? В какво е станал големия взрив? Пространството е безкрайно, ако приемаш, че е само до там, до където има материя, която е крайна, то тогава и пространството е крайно и ограничено, и следва да се отговори на въпроса, какво има след това, а не да се бяга по тъча, че въпроса бил безсмислен.

Алтернативата ни най-малко не е гадаене с пръст в устата - ако се разровиш из религиите, ще намериш стотици (а може би хиляди, знам ли) практики, за да се разбере това и прочие неща.

А относно съзнанието - то е вечно течаща река, така или инак не можеш да определиш човека като "такъв и такъв", причина поради, която и не одобрявам "характера", защото се поставят рамки на човека, но те са изкуствени, човек може да бъде какъв ли не. В този смисъл е безсмислено да се смята, че "не си същия човек", защото ти никога не си същия - в известен смисъл това се отнася и за тялото, защото то така или инак се променя, ако щеш остарява със всеки изминал миг. Точно в най-общия възможен смисъл, човека е процес, човека е "ставащ човек", а не фиксирана представа/ образ, който "е". Така да се каже, във съществуванието няма съществителни, има само глаголи, защото всичко е в процес, всичко е ставащо, променя се постоянно, дори самата вселена.

Имено, не му пука, и ако му се пречкаме с нещо, ще продължава да не му пука, преодолявайки пречките.
ами механизъм, туй то, а не човек - механизъма се включва и изключва, а човека е творящ, чувстващ, променящ възгледите си посредством собствената си логика и интуитивност и т.н. Че машината може да бъде свръх опасна това е ясно - ако щеш и един струг да ти захапе ръкава, няма да можеш да го убедиш с думи, да не прави това, трябва да го изключиш. Но именно за това и не е толкова опасна, защото ще е винаги подвластна на човека - подценяваш и то с много, човешките възможности. Голямата опасност с изкуствения интелект няма да дойде от самия него, а от хората, които ще са зад него - в ръцете на един Хитлер примерно, изкуствения интелект, може да се направи свръх машината за убиване.
Следващата страница е номер 11.
Единадесет.
В нумерологията това е царското число за духовността.
А числото 22 е сбор от два пъти 11 и символичира и духовноо, и материално богатство.
и по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)Тема&#128247; Re: "Духът също е материя, но по-фина" - 2 [re: Exaybachay]Отговор на мнениетоАвторharish_chandra (curmudgeon)Публикувано18.07.12 13:47
"Пространство без материя било абстрактно понятие - добре кажи ми в какво се разширява вселената? В какво е станал големия взрив? Пространството е безкрайно, ако приемаш, че е само до там, до където има материя, която е крайна, то тогава и пространството е крайно и ограничено, и следва да се отговори на въпроса, какво има след това, а не да се бяга по тъча, че въпроса бил безсмислен. "

Тук си изостанал с поне 150 години.
Тема&#128247; Re: "Духът също е материя, но по-фина" - 2 [re: *abi*]Отговор на мнениетоАвторExaybachay (нямам идея ....)Публикувано18.07.12 13:53
Факт е, че те са ПЪРВИТЕ направили такова уникално, официално, законово!!! нововъведение за целия си народ.
както казах не отричам това - още повече щом е исторически обосновано.

А Библията аз си я разглеждам в свещен план и това за мен изобщо не изключва човешкото й авторство. Седмия ден - денят на покой не е просто ей така, упоменат, че и подчертан дебело. Аз го приемам, като знаков ориентир, че най-вече в състояние на покой човек се доближава и опознава Бог. За мен нищо във цялата вселена не прилича толкова на Бог, колкото спокойствието. Но далеч не е толкова лесно да се постигне върха, а може да се каже и изпадне в дълбините на покоя - ако просто опиташ да си спокоен 99% е сигурно, че ще е невъзможно. Ако вътре в теб кипи и ври, как ще си наложиш да си спокоен - чрез подтискане, самата психология, вече е осъзнала, че не става. Когато някой човек е нервен, ядосан, му се казва "успокой се", но как да се успокои - това не става просто ей така, като си каже "успокоявам се", медицината изписва хапчета разни, но това са си чиста проба наркотици и след като им мине ефекта, човек не се чувства релаксиран, а напротив още по-изтощен. За това и съвременната психотерапия гледа да прибягва към лекарствата само в крайна нужда, в краен случай, а не като основно средство, което беше дълги години голямата им грешка, защото именно, че човека, психиката и съзнанието не е просто материален процес, както се предполага.

За да постигнеш покоя, за да изпаднеш в релакса, първо трябва да се изтощиш - всичко, което е насъбрано в теб, цялата негативна емоция, мисъл, цялото напрежение, първо трябва да се освободи. Това е една от причините в почти всички манастири из всички религии да се набляга толкова на работата, а не само заради градивното й значение - а особено в дзен манастирите, там ти скъсват задника от бачкане. Съвременния западен дзен е изпуснал цялото разковниче в дзен методиката - само някакви превземки и лигавщини, в днешно време дзен се използва за оправдание на мързела. В техните манастири се бачка и през ноща - работи се адски много, защото когато човек се измори, тяло и ум са едно, изтощеното тяло вече нямащо сили спира да се бори, това повлиява и на ума, който от само себе си спира да се занимава с главоблъсканици, и човек изпада в релакс, в покой, не се съпротивлява на нищо. Малко са хората, които познават силата на покоя и тишината, на ненасилието и омиротворението - и особеното е, че в самия покой не намираш дъно, нито таван, граници няма, можеш да постигаш само по-голям и по-голям покой, но никой до сега не е намирал някаква граница на покоя. Докато в гнева, яростта, омразата, усилието човекът е винаги ограничен - стига се една граница, която ако прескочиш просто полудяваш в медицинския смисъл на думата. За това чрез омразата се отдалечаваш от бог, за това любов е пътят към бога - любовта е покой, спокойствие, открито пространство, несъпротивление, отдаденост и т.н.

Първи работен ден, втори ден в работа ..... а когато се умориш, когато си изтощен - прегърни покоя, предай се на бог, на съществуването, остави се по течението, приеми този "ден почивен".
Не - не е просто една човешка художествена творба, напротив това е една много добре обмислена научна творба, написаната от гении, от мистици, които са разбрали неща, трудно преподаващи се с думи, думите са просто сочещия към луната пръст, колкото и да фиксираш вниманието си в самия пръст, няма да видиш луната в него.

Това е моето разбиране - да се напасва светското, към божественото за мен е погрешен подход. Календара отброяващ светското време, идва от или да кажем е съобразен със свещения замисъл в библията, но това не означава обраното - че свещения смисъл в библията идва от светския календар.

п.п. разбира се, може и да греша - но тъкмо за това не съм и християнин, нито юдаист. (а празнословен философ &#128247; )
Тема&#128247; Re: "Духът също е материя, но по-фина" - 2 [re: Exaybachay]Отговор на мнениетоАвторГepиcъм (корав оптимист)Публикувано18.07.12 14:52
"Добре де аз какво да направя, като физиката признава само онова, което може да определи и измери - ми това си е ограниченоста на физиката."

Колкото и да са ограничености, това реалността и фактите, и ако противоречат на твоите представи, трябва да се примириш.

"Пространство без материя било абстрактно понятие - добре кажи ми в какво се разширява вселената? В какво е станал големия взрив? Пространството е безкрайно, ако приемаш, че е само до там, до където има материя, която е крайна, то тогава и пространството е крайно и ограничено, и следва да се отговори на въпроса, какво има след това, а не да се бяга по тъча, че въпроса бил безсмислен. "

Прав е Хариш, това са възгледи от преди повече от 150 години.
В момента най-коректно обяснение на наблюдаваните неща се дава от теория, в която връзката между материя и пространство-време е изключително силна, определяща. Не само че прострнството не е безкрайно, ами преди големият взрив е нямало нито пространство, нито време, те са се породили във формата, за която искаш да твърдиш че е "пустота" в процеса на образуване на Вселената. Тя не се разширява в пространство, а самото пространство се разширява с нея. Никъде няма граница между материя и пустота, въпросът "в какво се разширява вселената" както много други въпроси касаещи вселената (спомни си за мястото и) е безсмислен. Както и въпросът за границата. Вселената е крайна (по обем), но е безгранична, няма граница която да я отделя от нещо друго (какво?).

"Алтернативата ни най-малко не е гадаене с пръст в устата - ако се разровиш из религиите, ще намериш стотици (а може би хиляди, знам ли) практики, за да се разбере това и прочие неща. "

Религиите не могат да са критерии. Защото от произволно вярване може да се породи религия, връзката с реалността се свежда практически до гадаене с пръст. Масовостта на религията също не е от значение, просто някои идеи са по-привични за хората. И до тук религията като познавателна практика.

"А относно съзнанието - то е вечно течаща река"

Да, но това е някаква наша представа, с нищо неподкрепена. Освен с това че ни харесва как е изразена, което е чисто субективно.

"ами механизъм, туй то, а не човек - механизъма се включва и изключва, а човека е творящ, чувстващ, променящ възгледите си посредством собствената си логика и интуитивност и т.н. Че машината може да бъде свръх опасна това е ясно - ако щеш и един струг да ти захапе ръкава, няма да можеш да го убедиш с думи, да не прави това, трябва да го изключиш"

Не това имах пред вид. Едно нечовешко съзнание също може да твори, да чувства, да обича, но по негов си, нечовшки начин, несъвместим с нашият. Механизмът остава на заден план, това че ние сме биологичен механизъм, само това ни е разликата. Но задръжките, формиращи нашето съзнание и транбовани хилядолетия, при него няма да има време да се натрупат. Поне аз не виждам как може да се обучи машина ефективно и за кратко на такива неща, след като и множеството хора на практика се провалят.

Per warez ad scientiam
Тема&#128247; Re: "Духът също е материя, но по-фина" - 2 [re: Гepиcъм]Отговор на мнениетоАвторExaybachay (нямам идея ....)Публикувано18.07.12 15:22
Ахам - ако смяташ да обясняваш и доказваш понятието "сингулярност", нямам против, току виж съм чул нещо ново. Но това си е чист фишек със нищо по-различен от твърдението, че бог създал всичко - в началото било словото, или музиката, или танца, има много такива. Сингулярност си е баш същото понятие и твърдение, което на неудобните въпроси, отговаря, че са безсмислени - моля ти се, който желае нека да вярва в това, защото то се гради и приема точно на вярване.

Това, че успявате да измерите пространство-времето само чрез и спрямо материята, съответно само във вселената, е точно никакво доказателство на твърдението, че са се породили от големия взрив и пространството се разширява само със вселената - това може да се отнесе само, като доказателство, че материята е възникнала от големия взрив.. И времето и пространството си ги има, преди този взрив - ако изобщо се е случил де.

И това може да е възглед, дори повече от преди 150 години, но никак не е опроверган и се подържа в днешно време.

И нека се разберем нещо - аз говорейки за религия, говоря за религия по принцип, а не да защитавам някой определен религиозен възглед, само защото ми е харесал, ако смяташ да говориш за наука, моля те говори по принцип, а не защото ти харесват определени възгледи на науката и да премълчаваш други, които са неудобни за тези възгледи.

Защото от произволно вярване
аз ти говоря за практика, ти ми говориш за вярване - по този въпрос от моя страна приключвам, както искаш така ме разбирай, явно и без това правиш така.
Редактирано от Exaybachay на 18.07.12 15:26.
Тема&#128247; Re: "Духът също е материя, но по-фина" - 2 [re: Exaybachay]Отговор на мнениетоАвтор*abi*Модератор (eLgreco)Публикувано18.07.12 17:24
Виж, ще ти го кажа по друг начин.

Имаш два варианта.

Единият е да приемеш, че Вселената няма Създател и няма такъв ден. Той е човешко решение.
В този случай Шабат може да е който си искаш ден, по който си искаш календар - просто взимаш идеята за почивен ден.

Вторият е да приемеш, че има Създател и той наистина си е починал през 7-ия ден и го е осветил. Това означава, че има само един, единствен 7-ми ден независима от човешките календари и това Е 7-ият ден от Творението.

С други думи - Вселената се е Бигбангнала преди 14 милиарда години? Първата секунда отброява началото на първия ден. В божествен план има спор относно времетраенето на самите дни. В Божествен план 7-ият ден може да е цяло хилядолетие дори цял милион години, в които Бог не се е намесвал в сътвореното почивайки си, а после в мини мащаби дава 24 часа почивка на човеците.
В човешки план Създателят се явява на един Мойсей, там някъде на майната си и му казва - Днес е Шабат. От тук насетне всеки седми ден ти е Шабат.

Някои приемат съвсем буквално Сътворението, което значи 7 дни от първата секунда. Може и така да е. Може в самия начален процес да са се отброявали 7-те дни.

Буквално от мига на БигБанг, стига де приемем, че е началото на времето и то е 24 часов период за ден - винаги имаме само един единствен седми ден. Първият седми ден от който броим следващите 7 дни до края на света.

Изборът е твой.
Честно казано не ме интересува как ще го разглеждаш, твое право си е.

Така или иначе че 7-ият ден, за който говорим в тази тема е започнал да се брои от онзи ден, в който Бог го открива на Мойсей насетне.

(Тази версия е най-библейски издържаната и най-правилната исторически защото 7-ият ден е еврейско изобретение или божие откровение, започнало да се спазва в Х момент по време на Изхода до днес. Започваме да броим от нашата неделя щом юдеите спазват нашата/тяхната днешна Събота.
Това не подлежи на спор - нито теологичен, нито научно исторически.) &#128247;

ClassicFMAlmaMater
Редактирано от *abi* на 18.07.12 17:25.
Тема&#128247; Re: "Духът също е материя, но по-фина" - 2 [re: *abi*]Отговор на мнениетоАвторExaybachay (нямам идея ....)Публикувано18.07.12 17:57
трябва да приема, че има биг банг (т.е. начало на всички начала), трябва да приема, че биг банг е началото на времето т.е. трябва да приема и че времето има начало, трябва да приема и че вселената има създател.

п.п. толкова неща трябва да приема ей така ..... съжалявам няма как да стане, но в едно си права, избора си е изцяло мой и си го избирам, защото се основава на здрав разум и логика, а не на приемане ей така.
Тема&#128247; Re: "Духът също е материя, но по-фина" - 2 [re: Exaybachay]Отговор на мнениетоАвторharish_chandra (curmudgeon)Публикувано18.07.12 18:54
Не е ей така. Има си причини за това приемане. Това, че не си запознат с тях, не означава, че ги няма.
Тема&#128247; Re: "Духът също е материя, но по-фина" - 2 [re: harish_chandra]Отговор на мнениетоАвторExaybachay (нямам идея ....)Публикувано18.07.12 19:54
Както казах - като можете доказвайте и обосновавайте сингулярността, и как материята създава физическите закони, ще чета с удоволствие. А това, че сами се напъхвате в безсмислени постановки, съвсем не означава, че логическите въпроси са безсмислени - никой не ви е виновен, че търсите да докажете начало на времето и че пространството се разширява с вселената, а на въпроса в какво се разширява, да се отговаря, че е безсмислен.

Кое му е безсмисленото - как може да има начало на времето, като начало предполага самото време, начало може да има само във времето, без време как може да има начало, за да има начало на първо място ще бъде необходимо време, началото е част от времето и не може да предхожда времето? Как може нещо да се разширява, но да не се разширява в пространството - в какво се разширява, след като първо за да се разширява е необходимо пространство, как е възможно изобщо пространството да се разширява, материята и съвкупноста от материя може да се разширява, като така се освобождава/ увеличава пространството съдържаща в себе си, ограничено/ разделено от самата нея?

Това, че поставяте рамки на времето и пространството, и гледате само от единия край, си е научна грешка, а не че въпросите са безсмислени. Ако нещо например, като пространството е съществувало преди големият взрив, щом е преди значи не съществува. Това какъв вид логика е, ако не "приемане ей така" ?
Тема&#128247; Re: "Духът също е материя, но по-фина" - 2 [re: Exaybachay]Отговор на мнениетоАвторГepиcъм (корав оптимист)Публикувано18.07.12 20:23
"Ахам - ако смяташ да обясняваш и доказваш понятието "сингулярност", нямам против, току виж съм чул нещо ново."

Не искам да доказвам. Сингулярност е понятие свързано с граница на приложимост на физическите закони. Наличието и показва невъзможност (засега) да продължим отвъд тази граница причинно-следствени отношения (или невъзможността им да съществуват оттатък). СИнгулярността е теоретична, не практическа граница. Едни по-детайлни познания могат да я преодолеят.

"Това, че успявате да измерите пространство-времето само чрез и спрямо материята, съответно само във вселената, е точно никакво доказателство на твърдението, че са се породили от големия взрив и пространството се разширява само със вселената - това може да се отнесе само, като доказателство, че материята е възникнала от големия взрив.."

Не, материята не е възникнала при големият взрив. Тя го е предизвикала :) Забравяш, че основно правило (неопровергано досега) е че материята е вечна и несътворима :)

Говорихме вече за доказателство и потвърждение, и каква е разликата между тях. В момента теорията за големият взрив е най-потвърдената теория. Длъжни сме да се съобразяваме с това което тя предсказва. Друга действаща алтернатива няма. Това с пръст в устата и поклащане на тяло, дето се нарича гадаене, не върши работа.

" И времето и пространството си ги има, преди този взрив - ако изобщо се е случил де."

Не можеш да потвърдиш думите си с нищо, нали> Ей за това говоря, че такива твърдения нямат нито обяснителна, нито предсказателна сила, т.е. те са безполезни. Единствената им полза е че запълват нечиие любопитства със "знание" и успокояват...

Тя идеята че времето и пространството са се породили при големият взрив не идва от добро, това е следствие, наложено от обстоятелствата. Ако ги нямаше, никой не би се разделил с идеята за безкрайното пространство и време от класическата философия :) Животът е тежък...

"И това може да е възглед, дори повече от преди 150 години, но никак не е опроверган и се подържа в днешно време. "

Така е, само че някои възгледи остаряват, когато не могат да вместят фактите в себе си. Това е все едно да продължава да се вярва че земята е плоска. И сега има такива хора, даже си имаха някъде сайт...

"И нека се разберем нещо - аз говорейки за религия, говоря за религия по принцип, а не да защитавам някой определен религиозен възглед, само защото ми е харесал, ако смяташ да говориш за наука, моля те говори по принцип, а не защото ти харесват определени възгледи на науката и да премълчаваш други, които са неудобни за тези възгледи. "

И аз говоря общо за религиите. Когато науката се цака с няккъв друг възглед, важно е не колко благо звучи той, а какви са му основанията, как е възникнал и доколко е защитим. Иначе става като меренето на ... възгледи :)

"аз ти говоря за практика, ти ми говориш за вярване - по този въпрос от моя страна приключвам, както искаш така ме разбирай, явно и без това правиш така."

Практиката в случая е обременена с тълкувания всякакви. Отбележи, всички последователи на различните религии са хора, практиката им не може да се различава съществено от средното, а за едни и същи резултати има най-различни обяснения (поради религиозните догми). Това че като дишаш учестено с подходящо пристягане на мускулите получаваш тонус, се тълкува като поемане на прана, като повдигане на Кундалини, като отпушване на чи енергия и какво ли не. А в края на крайщата това е ефект на физиологията, присъщ за всички хора. Именно тълкуванията натрупани върху практиките (покрай религиите) правят материала несериозен.

Per warez ad scientiam
Тема&#128247; Re: "Духът също е материя, но по-фина" - 2 [re: Exaybachay]Отговор на мнениетоАвторГepиcъм (корав оптимист)Публикувано18.07.12 20:41
"а на въпроса в какво се разширява, да се отговаря, че е безсмислен. "

АМи има безсмислени въпроси. Ето ти два примера: къде е четвъртият ъгъл на четириъгълният триъгълник? Или за сметка на коя повърхност се увличава повърхността на надуван балон? Това последното е много близка аналогия на това за което питаш - нужно ли е външно пространство, в което да се разширява вселената.

"Кое му е безсмисленото - как може да има начало на времето, като начало предполага самото време, начало може да има само във времето, без време как може да има начало, за да има начало на първо място ще бъде необходимо време, началото е част от времето и не може да предхожда времето?"

Ами пак опираме до това какво е времето? Ако си припомниш моята естествена дефиниция: времето е отношение на подредба на събитията и явленията по предходност и продължителност (което реално води до следствието, че щом имаме подредба, имаме определена посока на времето), то липса на време означава липса на посока, т.е. липса на възможността събитията да се подреждат в причинно-следствена връзка. Демек материята пак си ври и кипи, събития пак се случват (не забравяй диалектиката, материята съществува само в движение!), но нама причинно-следствени отношения, няма съответната подредба, няма време. Няма противоречие, не е нужно да има време за да започне началото - напротив, с началото започва и времето - стига да се случи това което се е случило, та да се отключи процеса.

"Как може нещо да се разширява, но да не се разширява в пространството - в какво се разширява, след като първо за да се разширява е необходимо пространство, как е възможно изобщо пространството да се разширява, материята и съвкупноста от материя може да се разширява, като така се освобождава/ увеличава пространството съдържаща в себе си, ограничено/ разделено от самата нея?"

Също спомни си дефиницията която ти дадох з пространството - отношение на разстояние и протяжност. Колкото повече се раздалечават телата, толкова повече ще нараства пространство. Виж по-горе примера с балона - повърхността му е двумерно пространство, като започне да се разтяга, за сметка на какво - двумерно! - пространство се разтяга? Няма нужда някой да му лепи от някъде повърхност, за да се увеличава повърхността на балона. Именно ограничените дефиниции за пространство и време създават проблеми за разбиране на нещата.

Началната сингулярност, както се изразяваме, пречи да се продължат известните ни закони по причинно-следствен път оттатък големият взрив. Засега всичко показва, че преди големият взрив хаосът не е бил причинно-следствен, и че материята е битувала не в пространствено-времево състояние. Това е което засега можем да знаем за преди, но и то е възможност за развитие в правилна посока.

А всичките тези неща не са дошли щото на някой му е кеф, а защото са практически единственият начин да се построи възможно най-цялостна картина на битието. Това много се различава от приетата "ей така" от тебе теза за празнотата :)

Per warez ad scientiam

Числото 12 в Христианството покрай всичко останало се свързва с 12 Апостола.
Редуцирано сборът от 1 плюс две прави 3.

Ето разговора на 12 страница.
Re: "Духът също е материя, но по-фина" - 2 [re: Exaybachay]Отговор на мнениетоАвтор*abi*Модератор (eLgreco)Публикувано18.07.12 20:57
Хариш добре ти е отговорил.

А ти ако искай не ги приемай тези неща, НО искаш или не ако самолетът ти излита утре сутринта в 09.00 ще излети в 09.00, а не когато на тебе ти скимне, че ти се лети.

Иначе и ако искаш живей в пустоти, безначални вселени и безвременно съществуване, почивай ако искаш и по 19 часа на ден стига да има кой да те храни и не ти се налага да спазваш правилата за време. Но надали ще отидеш да си вземеш от поправка обувките в полунощ, защото обущарят си има работна време. Та, проблемът си е твой ако ти се спи на паважа, не е мой или на Гери.

Дали Вселената има Създател също е доброволен избор. Дори оспорвай осъзнатото, не ползвай пералнята, компютъра или еркондишъна защото примерно науката не ги разбира тези неща.

Но моля те, не ми приписвай трябвания, каквито не ти натрапвам. &#128247;

ClassicFMAlmaMater
Тема&#128247; Re: "Духът също е материя, но по-фина" - 2 [re: Exaybachay]Отговор на мнениетоАвторpaparosko (толерантен)Публикувано18.07.12 21:03
Преливал ли си от пусто в празно?

Продължаваш да хвърляш бисерите...!

А колко добре ще е в тези горещини да се качиш високо в планината на хладничко.
Да усещаш полъха на вятъра.
Да легнеш по корем на земята и да гледаш как расте тревата, как пълзят мравките.
Да влезеш под някой водопад и да се наслаждаваш на галещите водни струи.
Да усещаш живота...

&#128247;

Никога не казвай никога!
Тема&#128247; Re: "Духът също е материя, но по-фина" - 2 [re: paparosko]Отговор на мнениетоАвторГepиcъм (корав оптимист)Публикувано18.07.12 22:03
Това покана за повече консуматорство в живота ли е? &#128247;

Per warez ad scientiam
Тема&#128247; Re: "Духът също е материя, но по-фина" - 2 [re: Гepиcъм]Отговор на мнениетоАвтор*abi*Модератор (eLgreco)Публикувано18.07.12 22:17
Мда.
На това му викат безделничество, а не безвремие или безпространсвеност, но да не издребняваме чак толкова. &#128247;

ClassicFMAlmaMater
Тема&#128247; Re: "Духът също е материя, но по-фина" - 2 [re: Гepиcъм]Отговор на мнениетоАвторExaybachay (нямам идея ....)Публикувано18.07.12 22:44
СИнгулярността е теоретична, не практическа граница
ахам и от една теоретична граница, практически се пръква време - добре звучи, като замаскиране на отговора "не знам". Сингулярност е просто идеята "всичко от нищо" - ако Големият взрив е бил сингулярност във времепространството, то самото понятие "време" си губи смисъла в този момент наречен Голям взрив, а от там и безсмислието на въпроса "какво е имало преди взрива". Сингулярност не означава, че е имало момент на сътворение, че е имало начало, а че общата теория на относителността е непълна т.е. именно, че "ние не знаем", че има нещо, което се изпуска. / и прави сметка, че съм прост и необразован/

Значи очаквах по-добро обяснение, от това смотолевеното, което си ми дал. /отегчен съм/

Не, материята не е възникнала при големият взрив. Тя го е предизвикала
мда - добре, че първо изобщо е доказан големия взрив, че да вменяваш сега, какво точно се е взривило, как и от какво .... наистина ли очакваш да повярвам на това?! /смея се/

Тя идеята че времето и пространството са се породили при големият взрив не идва от добро, това е следствие, наложено от обстоятелствата.
не от обстоятелствата - а от възможностите на физиката, бъркаш реалността с наука. /смея се, смея се/

Ако ги нямаше, никой не би се разделил с идеята за безкрайното пространство и време
мда - за това те посъветвах, да не се опитваш да отстояваш твоите възгледи, като за приети от цялата наука. А това цитираното ще го кажеш на учените от .... примерно ще си избера институтът "Периметър" в Канада. /няма да се смея, че да не боли толкова/

Или за сметка на коя повърхност се увличава повърхността на надуван балон? Това последното е много близка аналогия на това за което питаш - нужно ли е външно пространство, в което да се разширява вселената.

мхм - повърхноста на балона се разтяга, заради характеристиките на материята от която е направен, а самия той се разширява в пространството. Още малко ще ме питаш, защо гумата е гумена или защо можем да правим балончета със сакъз. /иронично/

липса на време означава липса на посока, т.е. липса на възможността събитията да се подреждат в причинно-следствена връзка
при положение, че има хаос и вероятности нещо да (не)стане ..... (: .... и пак имаме време.

практически единственият начин да се построи възможно най-цялостна картина на битието
загадки на битието, а /плезя се/

Когато науката се цака с няккъв друг възглед, важно е не колко благо звучи той, а какви са му основанията, как е възникнал и доколко е защитим.
ето ти пример и няма какво повече да се занимавам с теб - помолих те да не ми бягаш по тъча и да не увърташ, а ти си знаеш твоето и представяш само онази част от науката, която ти изнася, с което заблуждаваш съвсем успешно не само теб, а както и виждам повечето хора.

Влизаш в една стая, там има мебели, картини по стените, телевизор, килим, пердета и разни неща. След това тези неща, картините и всичко се махат, и ти влизаш в същата стая - какво ще кажеш сега? Какво виждаш - стаята пълна ли е или празна? Евентуалните ти превзети, научни отговори от типа - там има енергия, там има атоми и прочие ще са просто фиксирания ти поглед, защото не те питам това.

Този пример съм го давал доста често и никога не съм бързал да давам отговора, защото ако човек сам стигне до него, ще направи не крачка, а скок - но понеже в случая вече ми доскуча да те чета как въртиш в кръг едни и същи неща, ти го подарявам и спирам дискусията си с теб. Хората имаме предразсъдък, учените най-вече - по принцип всеки ще каже, че стаята е празна, но това е така, защото се гледа само от единия край. Стая "room" ознава празнота, празно пространство - и съвсем не случайно. Когато, се махнат мебелите, стаята става пълна. Когато там е имало мебели, стаята не е била пълна - много от нея е липсвало поради мебелите. Сега стаята е завършена, празнотата е цялостна.

Може да се погледне от две страни. Ако имаш ориентация само по отношение на материята, на мебелите, така че да гледаш само столовете и масите и канапето и да не виждаш "стайността" на стаята, тогава ще се чувства празнота, ще отговориш, че е празна - това правим всички хора, това правят и учените, които гледат само някакви частички и търсят картина на битието. Но ако знаеш и ако можеш да видиш празнотата директно, ще почувстваш една огромна свобода, която не е била там преди, защото стаята е липсвала - не е било възможно да се движиш в нея. Продължавай да я пълниш с мебели и ще дойде един момент, когато няма да можеш да се движиш, защото цялата стая е изчезнала, липсва й стайността. По същия начин и пространството, ако не е празнота, ако не е пустота - за това на изток му казват пустота, защото това е празнота, която има в себе си пълнота, ако пространството не е пустота, то просто няма да го има. Голяма заблуда е, да се смята, че няма празно пространство, защото то винаги е празно, няма къде да го намериш, няма къде да го посочиш - освен извън вселената може би, може би?!, но то винаги е пустота и ако не е, ако то е заето, то тогава ще липсва, защото няма да съществува "пространствеността" на пространството, то ще изчезне.

п.п. приятно ми беше да си полафим Герисъм, но явно няма какво повече да си кажем. /разочарован съм/
Тема&#128247; Re: "Духът също е материя, но по-фина" - 2 [re: paparosko]Отговор на мнениетоАвторExaybachay (нямам идея ....)Публикувано18.07.12 22:49
Продължаваш да хвърляш бисерите...!
знам, но и разбрах някои неща - може би някой път ще ти споделя какво.
Инак в тези горещини, като един класически угаждащ на себе си мистик драги paparosko ходя нощно време на плажче &#128247; - не знам имаш ли си идея, какъв кеф е нощното къпане, ала смятам и тази нощ да проверя, да не би да има промени някакви или самия аз да съм станал друг човек. &#128247;
Тема&#128247; Re: "Духът също е материя, но по-фина" - 2 [re: Exaybachay]Отговор на мнениетоАвторpaparosko (толерантен)Публикувано18.07.12 23:24
Философия и наука са две твърде различни понятия.
Ако ги съчетаеш какво би произлязло от това, философска наука или научна философия и двете ще да са недоносчета.

Аз като стар окултист (колкото двама по-млади) си ближа сладоледа!

&#128247;

Никога не казвай никога!
Редактирано от paparosko на 18.07.12 23:26.
Тема&#128247; Re: "Духът също е материя, но по-фина" - 2 [re: Exaybachay]Отговор на мнениетоАвторГepиcъм (корав оптимист)Публикувано19.07.12 05:02
"ако Големият взрив е бил сингулярност във времепространството, то самото понятие "време" си губи смисъла в този момент наречен Голям взрив, а от там и безсмислието на въпроса "какво е имало преди взрива"."

Правилно. Дори да не е сингулярност - пак е същото. Физиката казва, че при такава силна гравитация каквато е в тази точка, времето е нещо друго, неузнаваемо.


"Сингулярност не означава, че е имало момент на сътворение, че е имало начало, а че общата теория на относителността е непълна т.е. именно, че "ние не знаем", че има нещо, което се изпуска. / и прави сметка, че съм прост и необразован/ "

И това е правилно :)


"Значи очаквах по-добро обяснение, от това смотолевеното, което си ми дал. /отегчен съм/ "

Какво очакваш, да търсим сътворение? Или да си измислям залъгалки за нещата които не знаем? Както например обяснението за пространството с "празнота"? Е не е това подходът на науката, тя поне честно си признава до къде се простира.


"мда - добре, че първо изобщо е доказан големия взрив, че да вменяваш сега, какво точно се е взривило, как и от какво .... наистина ли очакваш да повярвам на това?! /смея се/ "

Ами виж, хората които не са запознати с фактите около теорията (не само за големият взрив, а за каквото и да било друго, имат простият избор - да повярват на тези които знаят фактите, или да се смеят. Както се смеят в селската кръчма на световните проблеми. Забавно е :)


"не от обстоятелствата - а от възможностите на физиката, бъркаш реалността с наука. /смея се, смея се/"

Добре де, какво ще предложиш - чиста религия, да вярваме в приказката за пространството и празнотата? Ами възможностите ти са пак като по-горе.


"мхм - повърхноста на балона се разтяга, заради характеристиките на материята от която е направен, а самия той се разширява в пространството. Още малко ще ме питаш, защо гумата е гумена или защо можем да правим балончета със сакъз. /иронично/ "

Чакай, не си разбрал за какво става дума. Нали нашата вселена, която е 3-мерна, според тебе се разширявала в 3-мерно пространство, празнота, щото не можело да се разширява другаде. Та въпросът ми беше, двумерната повърхност на балона, за сметка на каква двумерна повърхност се разширява - за да е коректна аналогията. Щото иначе нашата вселена трябваше да се разширява в 3+1 мерно пространство, и това нямаше да мяза на разширението което си представяш. А това че се разшитрява за сметка на качествата на материята, естествено е правилно - и за вселената.


"при положение, че има хаос и вероятности нещо да (не)стане ..... (: .... и пак имаме време. "

Не е така. В обикновеният хаос винаги може да се проследят причинни връзки, докато ако няма време, такива връзки няма. Хаосът без време има други свойства, и да се нарича "хаос" е само объркващо - така както да се нарича "енергия" нещо, което не е качество на материята.


"Влизаш в една стая, там има мебели, картини по стените, телевизор, килим, пердета и разни неща. След това тези неща, картините и всичко се махат, и ти влизаш в същата стая - какво ще кажеш сега? Какво виждаш - стаята пълна ли е или празна? Евентуалните ти превзети, научни отговори от типа - там има енергия, там има атоми и прочие ще са просто фиксирания ти поглед, защото не те питам това."

В случая отношението "пълнота" се отнася за стаята, не за пространството. А стая и пространство са много различни неща. Например пространството няма граници, докато стаята има. :) В случая на този пример стаята може да е празна, но в пространството ще има стая, т.е. то няма да е празно. То би било празно само ако махнеш всичко, дори себе си от него. Но тогава няма да има референция че е празно, няма да има пространство - само чрез материя може да определиш пространството, защото единствено материята може да има форма и да отстои на разстояние :)

Освен това има тънкост в понятието "празнота", с което боравиш. Един обект да имаш, пространството вече не е празно, тоест нямаш празнота в него. А като нямаш празнота, не може да я използуваш за определение на пространството. :) И пак опираме до отношения на протяжности и т.н.


"Стая "room" ознава празнота, празно пространство - и съвсем не случайно."

О, ясно. Ти подменяш смисъла на "прострнство" с нещо друго, и от там уйде коня у реката... Спри малко, внимавай със значенията на думите, обикновено те са многозначни... Стаята не е пространство, тя само загражда част от пространството, а частта не е цялото. Освен това частта изпъква защото е заградена - с материя, а не защото има други свойства. В ежедневието подобна еквивалентност може да върши работа, но за науката не става - губи се точността на терминологията.

Както казах по-горе, не може да има еквивалентност между "стая" и "пространство" освен в някакъв ограничен ежедневен смисъл. Махни стените на стаята, ще се приближиш повече до пространство (а стаята изчезва от примера :), и сега почвай да пълниш. Но подходът е изначално погрешен, защото ти подсъзнателно си приел догмата, че пространството - както и стаята - трябва да е вместилище. А това е така, защото следваш някой източен гуру, който се е спънал в същият проблем.


"Голяма заблуда е, да се смята, че няма празно пространство, защото то винаги е празно, няма къде да го намериш, няма къде да го посочиш"

Тогава какъв е смисълът на терминът пространство? То е празнота, нищо, което има само име? :) А за какво ни е тогава?

И пк си помисли - щом ти си в пространството, то празно ли е?

Per warez ad scientiam
Тема&#128247; "А омъжената [аби] се грижи за световни работи" [re: *abi*]Отговор на мнениетоАвторEjCon (Бодлидрешко)Публикувано19.07.12 11:36
[1Кор. 7:34] Има разлика между жена и девица; неомъжената се грижи за Господни работи - как да угоди Господу, за да стане света телом и духом. А омъжената се грижи за световни работи - как да угоди на мъжа си.

&#128247;

Книга на Еклисиаста или Проповедника


[2:20] Обърнах се да внуша на сърцето си да се откаже от всичкия труд, с който бях се трудил под слънцето, -
[2:21] защото един човек се труди мъдро, със знание и успех, и трябва да предаде всичко на човек, който не се е трудил за това, - като да е негов дял. И това е суета и зло голямо!
[2:22] Защото, какво ще има човек от всичкия си труд и грижа на сърцето си, задето се труди под слънцето?
[2:23] Понеже всичките му дни са скърби, и трудовете му - безпокойство; дори и нощем сърцето му не знае покой. - И това е суета!
[2:24] Не е във властта на човека и това благо - да яде, да пие и да наслаждава душата си от своя труд. Аз видях, че и това е от Божия ръка;
[2:25] защото кой може да яде и кой може да се наслаждава без Бога?
[2:26] Той дава мъдрост, знание и радост на човека, който е добър пред лицето Му; а на грешника дава грижи - да събира и трупа, за да го предаде отпосле ономува, който е добър пред лицето Божие. И това е суета и гонене на вятър!

. . .
http://www.pravoslavieto.com/books/Da_STANESH_pravoslaven.htm

Тема&#128247; Получава се следното: беседване със себе си [re: Пpaвocлaвeн ckoт]Отговор на мнениетоАвторEjCon (Бодлидрешко)Публикувано19.07.12 11:46
В диалозите с аби се получава странна ситуация: беседа със самия себе си - сиреч, тя държи да приемаме нейните монолози като единствен критерий за истинност, вживявайки се в ролята на съвършения тъкувател. Получава се така, че тя не отговаря по Съществото на казаното, а прави неумели опити да защити собствените си предубеждения, критерии, залитания. . . - сиреч, собственото си статукво, в това число и по отношение на веруюто си, вслушвайки се в самата себе си - респективно - във внушаващите лъжи и полуистини невидими духове.


". . . По такъв начин неразбирането е лъжлива насоченост на волята, неправедна реализация на собствената свобода."

. . .
http://www.pravoslavieto.com/books/Da_STANESH_pravoslaven.htm
Редактирано от EjCon на 19.07.12 14:09.

Това е копие от постинга ми във Форбс Фейсбук страницата, споделена с мен, в блога ми има споделянето, но нали българите са ме ограничили, я дай да сложа линк:



А ето и написаното при Форбс:
Bulgarian Facebook staff now wrote about restrictions against me. I only copied something about word week at Wikipedia. So, I love Sir Mark but this BG staff make me sick. Love and have a nice day.




Редактирано от siropino на 12.01.21 23:45.



Тема атентатът в Сарафово.нови [re: antiladi77]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано15.01.21 11:53



I bye very interesting book about Gestapo, SS und Reichssichereheitshauptamt auf dem "Prinz-Albrecht-Gelande". Извинявам се за английския, мразя///да сменям клавиятурата и ме мързи.
За книгата ще кажа като човек антифашист, че в заглавието фигурира думата Терор.
Книгата няма цена.
Най-вече защотое с личен надпис, който гласи:
Заведох Марко Георгиев
моя сълагерник от конлагера
Дахау на територията на
гестапо и всички ръководни
ведомства на СС. Посетихме
в бившата столова на Гестапо
постоянната изложба "Топография
на терора


Берлин
10.05.1992год Емил Б. Бонев


Преписах ред по ред посвещението.
Книгата е издадена в ГДР през 1987 година.


Макар че изхарчих последните си пари и следващите ще ги имам другия месец след рождения си ден тази покупка беше венецът на колекцията ми от стари книги.
Вчера купих три такива и едно мъничко списание от годината на раждане на майка ми, 1929 година, да ми е жива и здрава, като най-старото издание е с датировка 1873 година - Лондон, а руският тълковен речник на чуждите думи е оригинал от 1880 година, и те плюс пръстенът от стомана с кръста като този на ордена, с който е бил награден Василий Затурский увенчаха деня ми и разходката.


А излязох с намерение да си купя един елек и обърнах всички левове в долари.
За да не си профуквам парите. И се върнах вечерта с някакви стотинки в джоба и с три долара за късмет, една банкнота от 2 долара и една банкнота от един долар, като с последните пари, които смених за да си купя цигари, като ги преброих реших да си купя още един долар.


Абе моята е сложна. Но Остап Бендер ми диша прахта.



Понеже се върнах с книги, елек и пръстен, които ме направиха Крез.

Леб и сол
Као какао

Вчерашната разходка.
Апропо, пих шоколад, вместо кафе. Черен шоколад от автомат на Мария Луиза. Разкош.
После ме черпи приятелката и вместо кафе си поръчах пак шоколад.
Сдобих се с приятели и затвърдих приятелства от години, понеже пазарувам книги и дрехи и бижута там от периода на безизходица и безработица заради оазисите.
Чудно нещо е животът, имам безброй случайни познанства, които прерастват в приятелства.
А покрай въдворяването в оазиси изгубих онези, които смятах за дългогодишни верни приятели.
А по темата. Трябва повече да се говори и да се пише за Третия Райх.
Например като разгърнах книгата Topographe des Terrors, Verlag Villmuth Arenhovel, Kerausgegeben von Reinhard Rurup,
Lectorat&
Alfons Arenhovel, Michael Bolle, Jutta Kindel, page 150photo Deportation niederlandischer Juden,
1942. погледът ми*****!!! се заби в черно-бяла снимка на разстрел на македонци в Панчево.
Page 154
4.6. NS-Herrschaft in Europa – andere Landen
Photo\165 ErschieBung jugoslawischer Geiseln in Pancevo bei
Belgrad, 1942.
Text 64
Vermerk uber eine Besprechung unter dem
Vorsitz Heydrich im Reichskriminalpolizei-
Amt am 3. Dezember 1941 , den Einsatz aus-
Landischer Arbeiter im Deutschen Reich be-
Treffend.

Подпис:

Подпис:








Post scriptum
Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"Treffend.



Не ми пречете, ако обичате.
Лузъри.
Отрязахте подписа...
Идиоти.


подпис:

Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"
____________________

"Schutzhalt" und "Verbeugungshaft" fur
Homosexuelle

Подпис:








Подпис:









Тема Re:атентата в Сарафово.нови [re: antiladi77]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано17.01.21 12:06



Докладвани сте на ръководството на ДНЕС - дир.бг, ДАНС, ФБР, ЦРУ, Посолството на САЩ в България, МО на РБ и други заради вашата безценна Анна - бяла сова.
Зароди ровенето в публикациите ми на снимки и линкове.
Значи може моите лични и на децата ми, семейството ми снимки да стоят в хакнатия от вас фейсбук, кречи77, а вашите гнусни физиономии и картички да са скрити, така ли?

Оправяйте се.
Играта загрубя много.
И далече от мен и от мои хора.
Които и да са те.
Харесвах семейство Ротшилд -
научих, че Барон Ротшилд е починал твърде млад внезапно.
Илюминатска постановка с чадърчето лондонското или отрова - надушвам нещо долно и намеса на забранената глобална интернет секта забъркала Флойд кашата в САЩ.
Оправяйте се долен слугинаж - преводачи, слугини, медицински сестри и прочее шофьорчета и т.н. Масони ми станали... Тъпи дъновисти скапани!






***



ЗА ИДИОТИТЕ ПОВТАРЯМ:
Докладвани сте на ръководството на ДНЕС - дир.бг, ДАНС, ФБР, ЦРУ, Посолството на САЩ в България, МО на РБ и други заради вашата безценна Анна - бяла сова.
Зароди ровенето в публикациите ми на снимки и линкове.
Значи може моите лични и на децата ми, семейството ми снимки да стоят в хакнатия от вас фейсбук, кречи77, а вашите гнусни физиономии и картички да са скрити, така ли?

Оправяйте се.
Играта загрубя много.
И далече от мен и от мои хора.
Които и да са те.
Харесвах семейство Ротшилд -
научих, че Барон Ротшилд е починал твърде млад внезапно.
Илюминатска постановка с чадърчето лондонското или отрова - надушвам нещо долно и намеса на забранената глобална интернет секта забъркала Флойд кашата в САЩ.
Оправяйте се долен слугинаж - преводачи, слугини, медицински сестри и прочее шофьорчета и т.н. Масони ми станали... Тъпи дъновисти скапани!






***





ПОДПИС1:
***
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=12&Board=oryviq&Number=1954911567&page=0&view=&sb=&part=1&vc=1Super*Star*Nyctea avatar*lumix*romance klowns*
Аватар на Анчето от Самара – новата българка:
[image] https://lh3.googleusercontent.com/JcY-LmKDWVkDyI5Admn-MBpBpx0iSVF8SaQxDPzEbcHzPyKEQHQnlRQA4w33Awj1jfPA=s113[/image]

Снимката е от 2007 година. Усмихното копие на преден план е потребителката бяла сова nyctea на статуетката на Вилендорфската Венера, която уж била прототип на първата жена, изваяна от реброто на Адам - псевдоним на основателя на масонския забранен орден Баварски илюминати, никнейм Спартак, най-успешен пропагандатор на ложата - Адолф, седи до своя гостенка от Самара, РФ. В центъра е пловдивчанката бивша Березка, Брезичка, мод на клуб Преводачи, заличила всички мои постинги - дори тези във времето, когато не е била модератор. Толкова засега.
[image] https://scontent.fsof6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/139107135_259202932296288_2849301822247114669_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Z0ChKsIdalcAX8kzI-g&_nc_ht=scontent.fsof6-1.fna&oh=f249074089db9a8224fa9620ac1cf103&oe=602B3318[/image]
Next nictea avatar:
[image] http://ista.blog.bg/photos/6567/475027-1568686.jpg[/image]
TEMA:
[grey]*Бялото братство....[/grey]
Автор nyctea (у......)

Публикувано 19.08.07 22:04


Днес се прибрах от рилските езерца
изкарах страхотно.....е, не стигнах до седмото езеро.....само до петото....но пък видях "дъвинистите"....много....с бели дрехи....впечатляващо е....гледах техните молитвени танци......даже ми се прииска да се присъединя към тях........нежна....неангажираща мелодия............:)


Тяхната мисъл:
Човек, като духовно проявление, живее в целия Космос: в Бога, в ангелите, във всички хора, животни, растения, камъни. Какво означава тази идея? Да съзнава човек, че живее в целия Космос, това значи, че той е свързан с живота на Бога, на ангелите, на хората. Човек е свързан по мисъл с Бога, с ангелите и с хората, вследствие на което става преливане в тях.


Минали са покрай комунистите и са забили в нацизма
*
[image] http://sl.glitter-graphics.net/pub/772/772766k6a5w2qvng.jpg[/image]
[url]de.wikipedia.org/wiki/Sendero_Luminoso">https://de.wikipedia.org/wiki/[/url]

Малко да се сетите:


Re: тук ... щото там не мога [re: nyctea]
Автор jumbles ()
Публикувано 09.12.07 22:02 следващо непрочетено мнение









**
В тази тема може да е с аватар коктейл с маслинка.

****


*****
I bye very interesting book about Gestapo, SS und Reichssichereheitshauptamt auf dem "Prinz-Albrecht-Gelande".
Извинявам се за английския, мразя да сменям клави*Aтурата и ме мързи.
За книгата ще кажа като човек антифашист, че в заглавието фигурира думата ТЕРОР.

******
Книгата няма цена. Най-вече защото е
с личен надпис, който гласи:
Заведох Марко Георгиев моя сълагерник от конлагера Дахау на територията на гестапо и всички ръководни ведомства на СС. Посетихме в бившата столова на Гестапо постоянната изложба "Топография на терора Берлин 10.05.1992год Емил Б. Бонев

Този човек при жестоката омраза към евреите едва ли е жив отдавна.
А за семейството му не ми се мисли…
Не е толкова трудно да бъдат издирени тези хора и да бъде проследена съдбата им,
Сто на 100 (сто) черните масони илюминати са се отчели с някоя неслучайна случайност.
Какъвто е случаят с първия израелски астронавт Илан Рамон – загинал трагично при полет в Космоса – случаят с гибелта на сина му е доста съмнителен.
Направо постановка.
Като с Юри Гагарин.
*******
*
[url=http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=crack&Number=1941756901&page=&view=&sb=&part=all&vc=1[/url]

Специално за нерегистрирания Чернобил в темата. Каквото си направиш сам това е…

Преписах ред по ред посвещението. Книгата е издадена в DDR през 1987 година. Затова демонизираха ЩАЗИ.

Защото тази служба е най-опитна и силна и познава фашистките сволочи издъно.

Макар че изхарчих последните си пари и следващите ще ги имам другия месец след рождения си ден тази покупка беше венецът на колекцията ми от стари книги.

Вчера купих три такива и едно мъничко списание „Житено зърно“ от годината на раждане на майка ми, 1929 година, да ми е жива и здрава, като най-старото закупено от мен издание е с датировка 1873 година - Лондон, а руският тълковен речник на чуждите думи е оригинал от 1880 година, и тези книги плюс пръстенът от стомана с кръста като този на ордена, с който е бил награден Василий Затурский увенчаха деня ми и разходката.

А излязох с намерение да си купя един елек и обърнах всички левове в долари. За да не си профуквам парите. И се върнах вечерта със стотинки в джоба и с три долара за късмет, една банкнота от 2 долара и една банкнота от един долар, като с последните пари, които смених за да си купя цигари, като ги преброих реших да си купя още един долар. Абе моята е сложна. Но Остап Бендер ми диша прахта.

Понеже се върнах с книги, елек и пръстен, които ме направиха Крез.



Леб и сол
Као какао ...

Вчерашната разходка. Апропо, пих шоколад, вместо кафе.
Черен шоколад от автомат на Мария Луиза. Разкош.
После ме черпи приятелката и вместо кафе си поръчах пак шоколад. Сдобих се с приятели и затвърдих приятелства от години, понеже пазарувам книги и дрехи и бижута там от периода на безизходица и безработица заради оазисите.
Чудно нещо е животът, имам безброй случайни познанства, които прерастват в приятелства. А покрай въдворяването в оазиси изгубих онези, които смятах за дългогодишни верни приятели.


А по темата. Трябва повече да се говори и да се пише за Третия Райх.

Например като разгърнах книгата Topographe des Terrors, Verlag Villmuth Arenhovel, Kerausgegeben von Reinhard Rurup, Lectorat& Alfons Arenhovel, Michael Bolle, Jutta Kindel, page 150photo Deportation niederlandischer Juden, 1942. погледът ми*****!!! се заби в черно-бяла снимка на разстрел на македонци в Панчево.

Page 154 4.6. NS-Herrschaft in Europa – andere Landen Photo\165 ErschieBung jugoslawischer Geiseln in Pancevo bei Belgrad, 1942. Text 64 Vermerk uber eine Besprechung unter dem Vorsitz Heydrich im Reichskriminalpolizei- Amt am 3. Dezember 1941 , den Einsatz aus- Landischer Arbeiter im Deutschen Reich be- Treffend. …

Подпис:
Подпис:





Post scriptum Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев - дотогава не знаех за този автор. Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене. Ами Буе 44. преводач в екипа повече от 2 години.
I translated classified files for Nuclear Plant BELENE more than two years.



Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views • May 28, 2013 2.7K 239 SHARE SAVE
Търсене с ключова дума от страница 100 Schutzhalt от книгата Topographie des Terroes Gestapo, SS und and so on... page 102 3.7 "Schutzhalt"Treffend. …

Не ми пречете, ако обичате. Лузъри. Отрязахте подписа... Идиоти. подпис: Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев - дотогава не знаех за този автор. Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене. Ами Буе 44. преводач в екипа повече от 2 години.
I translated classified files for Nuclear Plant BELENE more than 2 /two/ years.
Firm Professional Translations, owner Tatyana Ivanova, address Sofia, Ami Bye 44. Bulgaria


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle 453,683 views•May 28, 2013 2.7K 239 SHARE SAVE


Търсене с ключова дума от страница 100 Schutzhalt от книгата Topographie des Terroes Gestapo, SS und and so on...
page 102 3.7 "Schutzhalt"
____________________
"Schutzhalt" und "Verbeugungshaft" fur Homosexuelle



Подпис:

Падението Гавра с Виктор Юго.


Подпис:

*

**

***
[url]

****
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=forty&Number=1951585261&page=&view=&sb=&part=[url] Krechetalo77 Stay awey rich Roma fans if … Life is only one…\/b]
*****
******anubis


****

[image]https://www.facebook.com/photofbid=259762742240307&set=pcb.259762872240294[/image]

[image]https://scontent.fsof6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/139107135_259202932296288_2849301822247114669_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Z0ChKsIdalcAX8kzI-g&_nc_ht=scontent.fsof61.fna&oh=f249074089db9a8224fa9620ac1cf103&oe=602B3318[/image]

*
[image]https://www.facebook.com/photofbid=259762742240307&set=pcb.259762872240294[/image]

[image]https://scontent.fsof6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.09/139107135_259202932296288_2849301822247114669_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Z0ChKsIdalcAX8kzI-g&_nc_ht=scontent.fsof6.fna&oh=f249074089db9a8224fa9620ac1cf103&oe=602B3318[/image]






***





ПОДПИС2:
***
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=12&Board=oryviq&Number=1954911567&page=0&view=&sb=&part=1&vc=1Super*Star*Nyctea avatar*lumix*romance klowns*
Аватар на Анчето от Самара – новата българка:
[image] https://lh3.googleusercontent.com/JcY-LmKDWVkDyI5Admn-MBpBpx0iSVF8SaQxDPzEbcHzPyKEQHQnlRQA4w33Awj1jfPA=s113[/image]

Снимката е от 2007 година. Усмихното копие на преден план е потребителката бяла сова nyctea на статуетката на Вилендорфската Венера, която уж била прототип на първата жена, изваяна от реброто на Адам - псевдоним на основателя на масонския забранен орден Баварски илюминати, никнейм Спартак, най-успешен пропагандатор на ложата - Адолф, седи до своя гостенка от Самара, РФ. В центъра е пловдивчанката бивша Березка, Брезичка, мод на клуб Преводачи, заличила всички мои постинги - дори тези във времето, когато не е била модератор. Толкова засега.
[image] https://scontent.fsof6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/139107135_259202932296288_2849301822247114669_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Z0ChKsIdalcAX8kzI-g&_nc_ht=scontent.fsof6-1.fna&oh=f249074089db9a8224fa9620ac1cf103&oe=602B3318[/image]
Next nictea avatar:
[image] http://ista.blog.bg/photos/6567/475027-1568686.jpg[/image]
TEMA:
[grey]*Бялото братство....[/grey]
Автор nyctea (у......)

Публикувано 19.08.07 22:04


Днес се прибрах от рилските езерца
изкарах страхотно.....е, не стигнах до седмото езеро.....само до петото....но пък видях "дъвинистите"....много....с бели дрехи....впечатляващо е....гледах техните молитвени танци......даже ми се прииска да се присъединя към тях........нежна....неангажираща мелодия............:)


Тяхната мисъл:
Човек, като духовно проявление, живее в целия Космос: в Бога, в ангелите, във всички хора, животни, растения, камъни. Какво означава тази идея? Да съзнава човек, че живее в целия Космос, това значи, че той е свързан с живота на Бога, на ангелите, на хората. Човек е свързан по мисъл с Бога, с ангелите и с хората, вследствие на което става преливане в тях.


Минали са покрай комунистите и са забили в нацизма
*
[image] http://sl.glitter-graphics.net/pub/772/772766k6a5w2qvng.jpg[/image]
[url]de.wikipedia.org/wiki/Sendero_Luminoso">https://de.wikipedia.org/wiki/[/url]

Малко да се сетите:


Re: тук ... щото там не мога [re: nyctea]
Автор jumbles ()
Публикувано 09.12.07 22:02 следващо непрочетено мнение









**
В тази тема може да е с аватар коктейл с маслинка.

****


*****
I bye very interesting book about Gestapo, SS und Reichssichereheitshauptamt auf dem "Prinz-Albrecht-Gelande".
Извинявам се за английския, мразя да сменям клави*Aтурата и ме мързи.
За книгата ще кажа като човек антифашист, че в заглавието фигурира думата ТЕРОР.

******
Книгата няма цена. Най-вече защото е
с личен надпис, който гласи:
Заведох Марко Георгиев моя сълагерник от конлагера Дахау на територията на гестапо и всички ръководни ведомства на СС. Посетихме в бившата столова на Гестапо постоянната изложба "Топография на терора Берлин 10.05.1992год Емил Б. Бонев

Този човек при жестоката омраза към евреите едва ли е жив отдавна.
А за семейството му не ми се мисли…
Не е толкова трудно да бъдат издирени тези хора и да бъде проследена съдбата им,
Сто на 100 (сто) черните масони илюминати са се отчели с някоя неслучайна случайност.
Какъвто е случаят с първия израелски астронавт Илан Рамон – загинал трагично при полет в Космоса – случаят с гибелта на сина му е доста съмнителен.
Направо постановка.
Като с Юри Гагарин.
*******
*
[url=http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=crack&Number=1941756901&page=&view=&sb=&part=all&vc=1[/url]

Специално за нерегистрирания Чернобил в темата. Каквото си направиш сам това е…

Преписах ред по ред посвещението. Книгата е издадена в DDR през 1987 година. Затова демонизираха ЩАЗИ.

Защото тази служба е най-опитна и силна и познава фашистките сволочи издъно.

Макар че изхарчих последните си пари и следващите ще ги имам другия месец след рождения си ден тази покупка беше венецът на колекцията ми от стари книги.

Вчера купих три такива и едно мъничко списание „Житено зърно“ от годината на раждане на майка ми, 1929 година, да ми е жива и здрава, като най-старото закупено от мен издание е с датировка 1873 година - Лондон, а руският тълковен речник на чуждите думи е оригинал от 1880 година, и тези книги плюс пръстенът от стомана с кръста като този на ордена, с който е бил награден Василий Затурский увенчаха деня ми и разходката.

А излязох с намерение да си купя един елек и обърнах всички левове в долари. За да не си профуквам парите. И се върнах вечерта със стотинки в джоба и с три долара за късмет, една банкнота от 2 долара и една банкнота от един долар, като с последните пари, които смених за да си купя цигари, като ги преброих реших да си купя още един долар. Абе моята е сложна. Но Остап Бендер ми диша прахта.

Понеже се върнах с книги, елек и пръстен, които ме направиха Крез.



Леб и сол
Као какао ...

Вчерашната разходка. Апропо, пих шоколад, вместо кафе.
Черен шоколад от автомат на Мария Луиза. Разкош.
После ме черпи приятелката и вместо кафе си поръчах пак шоколад. Сдобих се с приятели и затвърдих приятелства от години, понеже пазарувам книги и дрехи и бижута там от периода на безизходица и безработица заради оазисите.
Чудно нещо е животът, имам безброй случайни познанства, които прерастват в приятелства. А покрай въдворяването в оазиси изгубих онези, които смятах за дългогодишни верни приятели.


А по темата. Трябва повече да се говори и да се пише за Третия Райх.

Например като разгърнах книгата Topographe des Terrors, Verlag Villmuth Arenhovel, Kerausgegeben von Reinhard Rurup, Lectorat& Alfons Arenhovel, Michael Bolle, Jutta Kindel, page 150photo Deportation niederlandischer Juden, 1942. погледът ми*****!!! се заби в черно-бяла снимка на разстрел на македонци в Панчево.

Page 154 4.6. NS-Herrschaft in Europa – andere Landen Photo\165 ErschieBung jugoslawischer Geiseln in Pancevo bei Belgrad, 1942. Text 64 Vermerk uber eine Besprechung unter dem Vorsitz Heydrich im Reichskriminalpolizei- Amt am 3. Dezember 1941 , den Einsatz aus- Landischer Arbeiter im Deutschen Reich be- Treffend. …

Подпис:
Подпис:





Post scriptum Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев - дотогава не знаех за този автор. Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене. Ами Буе 44. преводач в екипа повече от 2 години.
I translated classified files for Nuclear Plant BELENE more than two years.



Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views • May 28, 2013 2.7K 239 SHARE SAVE
Търсене с ключова дума от страница 100 Schutzhalt от книгата Topographie des Terroes Gestapo, SS und and so on... page 102 3.7 "Schutzhalt"Treffend. …

Не ми пречете, ако обичате. Лузъри. Отрязахте подписа... Идиоти. подпис: Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев - дотогава не знаех за този автор. Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене. Ами Буе 44. преводач в екипа повече от 2 години.
I translated classified files for Nuclear Plant BELENE more than 2 /two/ years.
Firm Professional Translations, owner Tatyana Ivanova, address Sofia, Ami Bye 44. Bulgaria


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle 453,683 views•May 28, 2013 2.7K 239 SHARE SAVE


Търсене с ключова дума от страница 100 Schutzhalt от книгата Topographie des Terroes Gestapo, SS und and so on...
page 102 3.7 "Schutzhalt"
____________________
"Schutzhalt" und "Verbeugungshaft" fur Homosexuelle



Подпис:

Падението Гавра с Виктор Юго.


Подпис:

*

**

***
[url]

****
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=forty&Number=1951585261&page=&view=&sb=&part=[url] Krechetalo77 Stay awey rich Roma fans if … Life is only one…\/b]
*****
******anubis


****

[image]https://www.facebook.com/photofbid=259762742240307&set=pcb.259762872240294[/image]

[image]https://scontent.fsof6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/139107135_259202932296288_2849301822247114669_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Z0ChKsIdalcAX8kzI-g&_nc_ht=scontent.fsof61.fna&oh=f249074089db9a8224fa9620ac1cf103&oe=602B3318[/image]

*
[image]https://www.facebook.com/photofbid=259762742240307&set=pcb.259762872240294[/image]

[image]https://scontent.fsof6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.09/139107135_259202932296288_2849301822247114669_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Z0ChKsIdalcAX8kzI-g&_nc_ht=scontent.fsof6.fna&oh=f249074089db9a8224fa9620ac1cf103&oe=602B3318[/image]






***







Тема Re: САТ-ЕЛИТ-И НОМЕРЪТ С БИНОКЛИТЕнови [re: smocker77]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано17.01.21 12:07



Докладвани сте на ръководството на ДНЕС - дир.бг, ДАНС, ФБР, ЦРУ, Посолството на САЩ в България, МО на РБ и други заради вашата безценна Анна - бяла сова.
Зароди ровенето в публикациите ми на снимки и линкове.
Значи може моите лични и на децата ми, семейството ми снимки да стоят в хакнатия от вас фейсбук, кречи77, а вашите гнусни физиономии и картички да са скрити, така ли?

Оправяйте се.
Играта загрубя много.
И далече от мен и от мои хора.
Които и да са те.
Харесвах семейство Ротшилд -
научих, че Барон Ротшилд е починал твърде млад внезапно.
Илюминатска постановка с чадърчето лондонското или отрова - надушвам нещо долно и намеса на забранената глобална интернет секта забъркала Флойд кашата в САЩ.
Оправяйте се долен слугинаж - преводачи, слугини, медицински сестри и прочее шофьорчета и т.н. Масони ми станали... Тъпи дъновисти скапани!






***



ЗА ИДИОТИТЕ ПОВТАРЯМ:
Докладвани сте на ръководството на ДНЕС - дир.бг, ДАНС, ФБР, ЦРУ, Посолството на САЩ в България, МО на РБ и други заради вашата безценна Анна - бяла сова.
Зароди ровенето в публикациите ми на снимки и линкове.
Значи може моите лични и на децата ми, семейството ми снимки да стоят в хакнатия от вас фейсбук, кречи77, а вашите гнусни физиономии и картички да са скрити, така ли?

Оправяйте се.
Играта загрубя много.
И далече от мен и от мои хора.
Които и да са те.
Харесвах семейство Ротшилд -
научих, че Барон Ротшилд е починал твърде млад внезапно.
Илюминатска постановка с чадърчето лондонското или отрова - надушвам нещо долно и намеса на забранената глобална интернет секта забъркала Флойд кашата в САЩ.
Оправяйте се долен слугинаж - преводачи, слугини, медицински сестри и прочее шофьорчета и т.н. Масони ми станали... Тъпи дъновисти скапани!






***





ПОДПИС1:
***
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=12&Board=oryviq&Number=1954911567&page=0&view=&sb=&part=1&vc=1Super*Star*Nyctea avatar*lumix*romance klowns*
Аватар на Анчето от Самара – новата българка:
[image] https://lh3.googleusercontent.com/JcY-LmKDWVkDyI5Admn-MBpBpx0iSVF8SaQxDPzEbcHzPyKEQHQnlRQA4w33Awj1jfPA=s113[/image]

Снимката е от 2007 година. Усмихното копие на преден план е потребителката бяла сова nyctea на статуетката на Вилендорфската Венера, която уж била прототип на първата жена, изваяна от реброто на Адам - псевдоним на основателя на масонския забранен орден Баварски илюминати, никнейм Спартак, най-успешен пропагандатор на ложата - Адолф, седи до своя гостенка от Самара, РФ. В центъра е пловдивчанката бивша Березка, Брезичка, мод на клуб Преводачи, заличила всички мои постинги - дори тези във времето, когато не е била модератор. Толкова засега.
[image] https://scontent.fsof6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/139107135_259202932296288_2849301822247114669_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Z0ChKsIdalcAX8kzI-g&_nc_ht=scontent.fsof6-1.fna&oh=f249074089db9a8224fa9620ac1cf103&oe=602B3318[/image]
Next nictea avatar:
[image] http://ista.blog.bg/photos/6567/475027-1568686.jpg[/image]
TEMA:
[grey]*Бялото братство....[/grey]
Автор nyctea (у......)

Публикувано 19.08.07 22:04


Днес се прибрах от рилските езерца
изкарах страхотно.....е, не стигнах до седмото езеро.....само до петото....но пък видях "дъвинистите"....много....с бели дрехи....впечатляващо е....гледах техните молитвени танци......даже ми се прииска да се присъединя към тях........нежна....неангажираща мелодия............:)


Тяхната мисъл:
Човек, като духовно проявление, живее в целия Космос: в Бога, в ангелите, във всички хора, животни, растения, камъни. Какво означава тази идея? Да съзнава човек, че живее в целия Космос, това значи, че той е свързан с живота на Бога, на ангелите, на хората. Човек е свързан по мисъл с Бога, с ангелите и с хората, вследствие на което става преливане в тях.


Минали са покрай комунистите и са забили в нацизма
*
[image] http://sl.glitter-graphics.net/pub/772/772766k6a5w2qvng.jpg[/image]
[url]de.wikipedia.org/wiki/Sendero_Luminoso">https://de.wikipedia.org/wiki/[/url]

Малко да се сетите:


Re: тук ... щото там не мога [re: nyctea]
Автор jumbles ()
Публикувано 09.12.07 22:02 следващо непрочетено мнение









**
В тази тема може да е с аватар коктейл с маслинка.

****


*****
I bye very interesting book about Gestapo, SS und Reichssichereheitshauptamt auf dem "Prinz-Albrecht-Gelande".
Извинявам се за английския, мразя да сменям клави*Aтурата и ме мързи.
За книгата ще кажа като човек антифашист, че в заглавието фигурира думата ТЕРОР.

******
Книгата няма цена. Най-вече защото е
с личен надпис, който гласи:
Заведох Марко Георгиев моя сълагерник от конлагера Дахау на територията на гестапо и всички ръководни ведомства на СС. Посетихме в бившата столова на Гестапо постоянната изложба "Топография на терора Берлин 10.05.1992год Емил Б. Бонев

Този човек при жестоката омраза към евреите едва ли е жив отдавна.
А за семейството му не ми се мисли…
Не е толкова трудно да бъдат издирени тези хора и да бъде проследена съдбата им,
Сто на 100 (сто) черните масони илюминати са се отчели с някоя неслучайна случайност.
Какъвто е случаят с първия израелски астронавт Илан Рамон – загинал трагично при полет в Космоса – случаят с гибелта на сина му е доста съмнителен.
Направо постановка.
Като с Юри Гагарин.
*******
*
[url=http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=crack&Number=1941756901&page=&view=&sb=&part=all&vc=1[/url]

Специално за нерегистрирания Чернобил в темата. Каквото си направиш сам това е…

Преписах ред по ред посвещението. Книгата е издадена в DDR през 1987 година. Затова демонизираха ЩАЗИ.

Защото тази служба е най-опитна и силна и познава фашистките сволочи издъно.

Макар че изхарчих последните си пари и следващите ще ги имам другия месец след рождения си ден тази покупка беше венецът на колекцията ми от стари книги.

Вчера купих три такива и едно мъничко списание „Житено зърно“ от годината на раждане на майка ми, 1929 година, да ми е жива и здрава, като най-старото закупено от мен издание е с датировка 1873 година - Лондон, а руският тълковен речник на чуждите думи е оригинал от 1880 година, и тези книги плюс пръстенът от стомана с кръста като този на ордена, с който е бил награден Василий Затурский увенчаха деня ми и разходката.

А излязох с намерение да си купя един елек и обърнах всички левове в долари. За да не си профуквам парите. И се върнах вечерта със стотинки в джоба и с три долара за късмет, една банкнота от 2 долара и една банкнота от един долар, като с последните пари, които смених за да си купя цигари, като ги преброих реших да си купя още един долар. Абе моята е сложна. Но Остап Бендер ми диша прахта.

Понеже се върнах с книги, елек и пръстен, които ме направиха Крез.



Леб и сол
Као какао ...

Вчерашната разходка. Апропо, пих шоколад, вместо кафе.
Черен шоколад от автомат на Мария Луиза. Разкош.
После ме черпи приятелката и вместо кафе си поръчах пак шоколад. Сдобих се с приятели и затвърдих приятелства от години, понеже пазарувам книги и дрехи и бижута там от периода на безизходица и безработица заради оазисите.
Чудно нещо е животът, имам безброй случайни познанства, които прерастват в приятелства. А покрай въдворяването в оазиси изгубих онези, които смятах за дългогодишни верни приятели.


А по темата. Трябва повече да се говори и да се пише за Третия Райх.

Например като разгърнах книгата Topographe des Terrors, Verlag Villmuth Arenhovel, Kerausgegeben von Reinhard Rurup, Lectorat& Alfons Arenhovel, Michael Bolle, Jutta Kindel, page 150photo Deportation niederlandischer Juden, 1942. погледът ми*****!!! се заби в черно-бяла снимка на разстрел на македонци в Панчево.

Page 154 4.6. NS-Herrschaft in Europa – andere Landen Photo\165 ErschieBung jugoslawischer Geiseln in Pancevo bei Belgrad, 1942. Text 64 Vermerk uber eine Besprechung unter dem Vorsitz Heydrich im Reichskriminalpolizei- Amt am 3. Dezember 1941 , den Einsatz aus- Landischer Arbeiter im Deutschen Reich be- Treffend. …

Подпис:
Подпис:





Post scriptum Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев - дотогава не знаех за този автор. Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене. Ами Буе 44. преводач в екипа повече от 2 години.
I translated classified files for Nuclear Plant BELENE more than two years.



Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views • May 28, 2013 2.7K 239 SHARE SAVE
Търсене с ключова дума от страница 100 Schutzhalt от книгата Topographie des Terroes Gestapo, SS und and so on... page 102 3.7 "Schutzhalt"Treffend. …

Не ми пречете, ако обичате. Лузъри. Отрязахте подписа... Идиоти. подпис: Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев - дотогава не знаех за този автор. Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене. Ами Буе 44. преводач в екипа повече от 2 години.
I translated classified files for Nuclear Plant BELENE more than 2 /two/ years.
Firm Professional Translations, owner Tatyana Ivanova, address Sofia, Ami Bye 44. Bulgaria


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle 453,683 views•May 28, 2013 2.7K 239 SHARE SAVE


Търсене с ключова дума от страница 100 Schutzhalt от книгата Topographie des Terroes Gestapo, SS und and so on...
page 102 3.7 "Schutzhalt"
____________________
"Schutzhalt" und "Verbeugungshaft" fur Homosexuelle



Подпис:

Падението Гавра с Виктор Юго.


Подпис:

*

**

***
[url]

****
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=forty&Number=1951585261&page=&view=&sb=&part=[url] Krechetalo77 Stay awey rich Roma fans if … Life is only one…\/b]
*****
******anubis


****

[image]https://www.facebook.com/photofbid=259762742240307&set=pcb.259762872240294[/image]

[image]https://scontent.fsof6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/139107135_259202932296288_2849301822247114669_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Z0ChKsIdalcAX8kzI-g&_nc_ht=scontent.fsof61.fna&oh=f249074089db9a8224fa9620ac1cf103&oe=602B3318[/image]

*
[image]https://www.facebook.com/photofbid=259762742240307&set=pcb.259762872240294[/image]

[image]https://scontent.fsof6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.09/139107135_259202932296288_2849301822247114669_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Z0ChKsIdalcAX8kzI-g&_nc_ht=scontent.fsof6.fna&oh=f249074089db9a8224fa9620ac1cf103&oe=602B3318[/image]






***





ПОДПИС2:
***
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=12&Board=oryviq&Number=1954911567&page=0&view=&sb=&part=1&vc=1Super*Star*Nyctea avatar*lumix*romance klowns*
Аватар на Анчето от Самара – новата българка:
[image] https://lh3.googleusercontent.com/JcY-LmKDWVkDyI5Admn-MBpBpx0iSVF8SaQxDPzEbcHzPyKEQHQnlRQA4w33Awj1jfPA=s113[/image]

Снимката е от 2007 година. Усмихното копие на преден план е потребителката бяла сова nyctea на статуетката на Вилендорфската Венера, която уж била прототип на първата жена, изваяна от реброто на Адам - псевдоним на основателя на масонския забранен орден Баварски илюминати, никнейм Спартак, най-успешен пропагандатор на ложата - Адолф, седи до своя гостенка от Самара, РФ. В центъра е пловдивчанката бивша Березка, Брезичка, мод на клуб Преводачи, заличила всички мои постинги - дори тези във времето, когато не е била модератор. Толкова засега.
[image] https://scontent.fsof6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/139107135_259202932296288_2849301822247114669_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Z0ChKsIdalcAX8kzI-g&_nc_ht=scontent.fsof6-1.fna&oh=f249074089db9a8224fa9620ac1cf103&oe=602B3318[/image]
Next nictea avatar:
[image] http://ista.blog.bg/photos/6567/475027-1568686.jpg[/image]
TEMA:
[grey]*Бялото братство....[/grey]
Автор nyctea (у......)

Публикувано 19.08.07 22:04


Днес се прибрах от рилските езерца
изкарах страхотно.....е, не стигнах до седмото езеро.....само до петото....но пък видях "дъвинистите"....много....с бели дрехи....впечатляващо е....гледах техните молитвени танци......даже ми се прииска да се присъединя към тях........нежна....неангажираща мелодия............:)


Тяхната мисъл:
Човек, като духовно проявление, живее в целия Космос: в Бога, в ангелите, във всички хора, животни, растения, камъни. Какво означава тази идея? Да съзнава човек, че живее в целия Космос, това значи, че той е свързан с живота на Бога, на ангелите, на хората. Човек е свързан по мисъл с Бога, с ангелите и с хората, вследствие на което става преливане в тях.


Минали са покрай комунистите и са забили в нацизма
*
[image] http://sl.glitter-graphics.net/pub/772/772766k6a5w2qvng.jpg[/image]
[url]de.wikipedia.org/wiki/Sendero_Luminoso">https://de.wikipedia.org/wiki/[/url]

Малко да се сетите:


Re: тук ... щото там не мога [re: nyctea]
Автор jumbles ()
Публикувано 09.12.07 22:02 следващо непрочетено мнение









**
В тази тема може да е с аватар коктейл с маслинка.

****


*****
I bye very interesting book about Gestapo, SS und Reichssichereheitshauptamt auf dem "Prinz-Albrecht-Gelande".
Извинявам се за английския, мразя да сменям клави*Aтурата и ме мързи.
За книгата ще кажа като човек антифашист, че в заглавието фигурира думата ТЕРОР.

******
Книгата няма цена. Най-вече защото е
с личен надпис, който гласи:
Заведох Марко Георгиев моя сълагерник от конлагера Дахау на територията на гестапо и всички ръководни ведомства на СС. Посетихме в бившата столова на Гестапо постоянната изложба "Топография на терора Берлин 10.05.1992год Емил Б. Бонев

Този човек при жестоката омраза към евреите едва ли е жив отдавна.
А за семейството му не ми се мисли…
Не е толкова трудно да бъдат издирени тези хора и да бъде проследена съдбата им,
Сто на 100 (сто) черните масони илюминати са се отчели с някоя неслучайна случайност.
Какъвто е случаят с първия израелски астронавт Илан Рамон – загинал трагично при полет в Космоса – случаят с гибелта на сина му е доста съмнителен.
Направо постановка.
Като с Юри Гагарин.
*******
*
[url=http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=crack&Number=1941756901&page=&view=&sb=&part=all&vc=1[/url]

Специално за нерегистрирания Чернобил в темата. Каквото си направиш сам това е…

Преписах ред по ред посвещението. Книгата е издадена в DDR през 1987 година. Затова демонизираха ЩАЗИ.

Защото тази служба е най-опитна и силна и познава фашистките сволочи издъно.

Макар че изхарчих последните си пари и следващите ще ги имам другия месец след рождения си ден тази покупка беше венецът на колекцията ми от стари книги.

Вчера купих три такива и едно мъничко списание „Житено зърно“ от годината на раждане на майка ми, 1929 година, да ми е жива и здрава, като най-старото закупено от мен издание е с датировка 1873 година - Лондон, а руският тълковен речник на чуждите думи е оригинал от 1880 година, и тези книги плюс пръстенът от стомана с кръста като този на ордена, с който е бил награден Василий Затурский увенчаха деня ми и разходката.

А излязох с намерение да си купя един елек и обърнах всички левове в долари. За да не си профуквам парите. И се върнах вечерта със стотинки в джоба и с три долара за късмет, една банкнота от 2 долара и една банкнота от един долар, като с последните пари, които смених за да си купя цигари, като ги преброих реших да си купя още един долар. Абе моята е сложна. Но Остап Бендер ми диша прахта.

Понеже се върнах с книги, елек и пръстен, които ме направиха Крез.



Леб и сол
Као какао ...

Вчерашната разходка. Апропо, пих шоколад, вместо кафе.
Черен шоколад от автомат на Мария Луиза. Разкош.
После ме черпи приятелката и вместо кафе си поръчах пак шоколад. Сдобих се с приятели и затвърдих приятелства от години, понеже пазарувам книги и дрехи и бижута там от периода на безизходица и безработица заради оазисите.
Чудно нещо е животът, имам безброй случайни познанства, които прерастват в приятелства. А покрай въдворяването в оазиси изгубих онези, които смятах за дългогодишни верни приятели.


А по темата. Трябва повече да се говори и да се пише за Третия Райх.

Например като разгърнах книгата Topographe des Terrors, Verlag Villmuth Arenhovel, Kerausgegeben von Reinhard Rurup, Lectorat& Alfons Arenhovel, Michael Bolle, Jutta Kindel, page 150photo Deportation niederlandischer Juden, 1942. погледът ми*****!!! се заби в черно-бяла снимка на разстрел на македонци в Панчево.

Page 154 4.6. NS-Herrschaft in Europa – andere Landen Photo\165 ErschieBung jugoslawischer Geiseln in Pancevo bei Belgrad, 1942. Text 64 Vermerk uber eine Besprechung unter dem Vorsitz Heydrich im Reichskriminalpolizei- Amt am 3. Dezember 1941 , den Einsatz aus- Landischer Arbeiter im Deutschen Reich be- Treffend. …

Подпис:
Подпис:





Post scriptum Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев - дотогава не знаех за този автор. Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене. Ами Буе 44. преводач в екипа повече от 2 години.
I translated classified files for Nuclear Plant BELENE more than two years.



Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views • May 28, 2013 2.7K 239 SHARE SAVE
Търсене с ключова дума от страница 100 Schutzhalt от книгата Topographie des Terroes Gestapo, SS und and so on... page 102 3.7 "Schutzhalt"Treffend. …

Не ми пречете, ако обичате. Лузъри. Отрязахте подписа... Идиоти. подпис: Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев - дотогава не знаех за този автор. Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене. Ами Буе 44. преводач в екипа повече от 2 години.
I translated classified files for Nuclear Plant BELENE more than 2 /two/ years.
Firm Professional Translations, owner Tatyana Ivanova, address Sofia, Ami Bye 44. Bulgaria


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle 453,683 views•May 28, 2013 2.7K 239 SHARE SAVE


Търсене с ключова дума от страница 100 Schutzhalt от книгата Topographie des Terroes Gestapo, SS und and so on...
page 102 3.7 "Schutzhalt"
____________________
"Schutzhalt" und "Verbeugungshaft" fur Homosexuelle



Подпис:

Падението Гавра с Виктор Юго.


Подпис:

*

**

***
[url]

****
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=forty&Number=1951585261&page=&view=&sb=&part=[url] Krechetalo77 Stay awey rich Roma fans if … Life is only one…\/b]
*****
******anubis


****

[image]https://www.facebook.com/photofbid=259762742240307&set=pcb.259762872240294[/image]

[image]https://scontent.fsof6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/139107135_259202932296288_2849301822247114669_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Z0ChKsIdalcAX8kzI-g&_nc_ht=scontent.fsof61.fna&oh=f249074089db9a8224fa9620ac1cf103&oe=602B3318[/image]

*
[image]https://www.facebook.com/photofbid=259762742240307&set=pcb.259762872240294[/image]

[image]https://scontent.fsof6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.09/139107135_259202932296288_2849301822247114669_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Z0ChKsIdalcAX8kzI-g&_nc_ht=scontent.fsof6.fna&oh=f249074089db9a8224fa9620ac1cf103&oe=602B3318[/image]






***








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.