Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:27 10.06.24 
Горещи теми
   >> Тероризъм
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Предупреждениенови [re: Blackeyes]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано13.12.14 20:07



на този ден преди 42 години човек стъпва за последен път на Луната, погребвайки мечтата на поколения фантасти за овладяване на Космоса. Вместо това политиците предпочитат да разпалват конфликти по света, ограничавайки свободите на данъчната си рая като използват за аргумент тероризма /създаден от самите тях/.



Тема Re: Предупреждениенови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Blackeyes (Очето)
Публикувано14.12.14 09:00



Джанджакомо Фелтринели - член на Италианската комунистическа партия (ИКП) от 1945 г. През 1955 г. създава собственото си издателство "Фелтринели", милиардер, с майка - заклета монархистка и първа съпруга Бианка - крайно лява комунистка. С марката "Фелтринели" излизат творби на Дьорд Лукач и Имре Над, както и текстове, посветени на вътрешните проблеми на СССР или на ситуацията в Югославия. След големи спънки издава Пастернак и неговата книга "Доктор Живаго" (официално представяне в Милано, в хотел "Континентал" на 25 ноември 1957 г.). "Публикуването на "Доктор Живаго", както и позицията му около унгарските събития, са определени като "удар в гърба на световното революционно движение" и като "несъвместими със задълженията на един комунист"". Предупреждават го, че занапред трябва да съгласува издателските си намерения с ИКП. Иначе следва изключването му. Реакцията му е светкавична: напуска партията след 14-годишно вярно членство. Вторият му голям издателски удар е "Гепардът" на Джузепе Томази ди Лампедуза. След това публикува "Подземните" на Керуак и "Тропика на рака" на Милър. През целия си живот твърди, че е радетел за свободата и страстен неин защитник от крайнодясната върхушка в Италия, която се опитва да наложи диктатура. Участва в редица атентати със създадената от него организация през 1969 г. "Групи за партизански акции". По това време се появява и "Червените бригади" - ляворадикална организация в Европа. Вечерта на 14 март 1972 г. Фелтринели е в градчето Сеграте, близо до Милано, където е замислил да взриви електрически стълб, за да провокира проблеми в електрозахранването. Новоизпеченият атентатор се е самовзривил, тъй като не е бил обучен да борави с боеприпаси.
По материали от "a-specto", ноември, 2014 г.

Контраадмирал канел ли те е на бал?

Внимавай докъде може да стигне популярен с ентусиазма си един управленец.
Ти тук се сърдиш, че обръщам подобаващо внимание на админа, но зависим от неговото милосърдие...я си представи, че ни отнеме думата...- нищо, че в скапания му сайт продължава да се краде нет...
Поздравче за престрашилия се да ми говори въпреки забраната на админа!

Редактирано от Blackeyes на 14.12.14 09:05.



Тема Re: Предупреждениенови [re: Blackeyes]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано14.12.14 09:48



честно казано бих предпочел на бал да ме покани контраадмиралка.


Чакай да ти пусна една не по-малко интересна биография на Курцио Малапарте /пак на италианец, също анархист и ценител на свободата, бил кореспондент на Източния фронт и написал една тъжна, но вълнуваща книга с красноречивото име "Капут"/:




Тема Re: Предупреждениенови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Blackeyes (Очето)
Публикувано15.12.14 08:32



Да пишеш тероризъм ли е?
Анархистите, като гледам по филми и чета в книгите, доста са се забавлявали, не са давали добри примери, освобождавали са се вътрешно да си останат традиционалисти, но да покварят всички останали. Все си мисля, и по повод предпочитанията ти към контраадмиралката, че не е хубаво човек да предпоставя глупостта и липсата на такт у другите. Сега, ако ти кажа, че не ми мирише добре Ариел на капсули, но пък ползвам Ариел на прах, как ще ми разбереш предпочитанията за мирис на пране? Ако някога те покани контраадмирал на зимен бал, се стягай - трябва да купиш рокля и палто за половинката си/на дамата си, защото няма как да се появиш сам и ангажиран изцяло с контраадмирала...





Тема Re: Предупреждениенови [re: Blackeyes]  
Автор Blackeyes (Очето)
Публикувано15.12.14 09:31



не зная да не вземеш да се окажеш някоя романтична натура, но галантността винаги се играе, дори и това да натъжава сантиментално настроените ни майки...





Тема Re: Предупреждение [re: Blackeyes]  
Автор Blackeyes (Очето)
Публикувано15.12.14 18:40



Не ми чети личните бележки и не ми навлизай в пространството, защото, ако те замеря с нететикета, ще те смеля от словесен бой!

"дори Културата гола голеничка да застане пред очите на Народа, мисля че той ще избере да я заобиколи." Green Light

Тъпотата е безгранична и докато такива ценители и експерти на културата се изявяват необезпокоявано из нета, няма свършване на опростачването.


И бебчето се ражда голо-голеничко, но не знаех, че няма Народът да признае, че е безпомощно. Вие всички се побърквате в този клуб!



Редактирано от Blackeyes на 15.12.14 18:41.



Тема Re: Предупреждение [re: Blackeyes]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано16.12.14 08:10



Анархизмът си е състояние на душата, не е задължително да е свързан с тероризъм, но определено помага на човек да погледне малко извън матрицата в която се намира. В края на краищата няма по-лошо робство от доброволното, както пише Сенека, а ние точно на такова сме се обрекли /макар и доста завоалирано/. Колкото до контраадмиралския бал - ако е толкова неизбежен, то спътнички винаги ще се намерят /дори и на самия бал/. Няма да налитам на домакина.





Тема Re: Предупреждение [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Blackeyes (Очето)
Публикувано16.12.14 08:45



Не зная на какво си се обрекъл и кои вие сте се обрекли на робство, но мисля, че вече някъде ти казах - само липсата на достатъчно хора около някого, могат да го/я принудят да не подбира компанията си и да се разпилява непоследователно и неконцентрирано в просто (plain) съществуване. Спътници наистина винаги се намират и човек научава нещо за себе си, но чак анархизма да е състояние на душата...звучи ми малко абсурдно. От прекалено вглеждане в душата също се изпада в транса на тероризма. Ясно е, че човек се движи в пространството според някакви норми, но не измислени от него. И въпреки че живеем във време на изграждане на нов морал в нета, дефицитът на благородство няма как да се запълни, ако разбираш какво общо има това с темата...



Тема Re: Предупреждение [re: Blackeyes]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано16.12.14 17:20



прекалено се задълбаваш в интерпретации, от което достигаш до забавни изводи.


Виртуалното общуване само по себе си е добър начин за разтуха и убиване на време, така че не го вземай много насериозно.



Тема Re: Предупреждение [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Blackeyes (Очето)
Публикувано16.12.14 20:51



Не зная за теб виртуалното общуване дали е разтуха, но за мен понякога си е цяло бреме. Мразя личния ми гсм да дрънчи или да вибрира всеки ден. Изключително съм доволна от себе си, че не съм свръхкомуникативна, защото то с тези нови технологични възможности почти няма начин да останеш неоткриваем/а.
Иначе, не се надявай - много добре зная какво интерпретирам, а ти играеш на сляпо.

Имам и визитка, за всеки случай, ако нещо се обърка.

Редактирано от Blackeyes на 16.12.14 20:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.