Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:13 09.05.24 
Горещи теми
   >> Тероризъм
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Предупреждениенови [re: Blackeyes]  
Автор Blackeyes (Очето)
Публикувано16.12.14 21:34



чакай да ти разкажа нещо хубаво, но на места може и да не ми вярваш.

Като бях в Англия (по работа) и един кавалер реши да ме заведе на служебната вечеря (защото закъснях за общата среща, за да се гримирам и направя неотразима). Замъкна ме някак, защото аз мрънкам като съм уморена. Отидох, видях и победих :) - веднага си пожелах да ми покажат обратния път за хотела и......пак се предложи въпросният кавалер, пък това е смутително при закъснението ни. Тръгна с мен и ме остави на един светофар, с явно неудоволствие, и ми каза, че направо ако тръгна, до 5 мин. съм си в хотела. Добре, ама на мен ми се видяха два пътя направо и явно тръгнах по грешния..изгубих се, наложи се да говоря на чужд език и така...пък после как да интерпретира колегата случилото се? Спестявам ти подробности как се чувствах под зоркото око на шефа си.

Редактирано от Blackeyes на 16.12.14 21:35.



Тема Re: Предупреждениенови [re: Blackeyes]  
Автор Blackeyes (Очето)
Публикувано17.12.14 10:56



Мислили ли сте за връзката агресия-омраза, уважаеми админе? Четох наскоро, че ако се сблъскаш с твърде агресивен човек в живота си е добре да му простиш, за да не си навличаш карма...ако вярваш в карми де. Но друго, с което, като че ли, се съгласих, е да пожелаеш по-добър живот на агресивния, за да може сам/а да оцени своето отношение към хората. Изключено е да уловите ирония там, където Ви се привижда само безгранична тъпота, нооо не е сигурно, че сте прав/и в самооценката за приноса си в този живот.

та така, много хубав и качествен живот Ви пожелавам, а ако това не се случва - търсете причините в себе си.



Тема Re: Предупреждениенови [re: Blackeyes]  
Автор Blackeyes (Очето)
Публикувано20.12.14 10:26



Хайде, да четеш!, че то явно от военни експерименти не ти остава време да помислиш малко накъде си се запътил.


Извадки, защото и аз нямам време за боклуци из нета:
1. "Историята на възникване на интернет е много интересна - разказва Джарон Лание в едно интервю. - Корените му са в лявата култура на 60-те и началото на 70-те години, в които се роди вид технооптимизъм. От друга страна, се базира на военното технократично мислене, мрежата все пак е военно изобретение. И двете направления продължават да са представени в съвременния интернет."
Ще отричаш, ама не си познал къде ти е аудиторията!
2."Интернет е един кошмарен свят
Глобалната мрежа е успешен експеримент, който обаче има тъмна страна в лицето на колективизма и т.нар. мъдрост на масите, смята компютърният визионер Джарон Лание ("Шпигел онлайн")

Джарон Лание е роден в Ню Йорк. Смятан е за един от водещите компютърни учени, които предсказват дигиталното бъдеще. Ланиер е човекът, който има основна заслуга за популяризирането на термина "виртуална реалност" през 80-те години и пръв внедрява компютърни технологии в хирургията и автомобилната индустрия. През 1985 г. той основава компанията VPL Research (от Virtual Programmin Languages), която изработва примитивни киберръкавици и очила. Днес той е автор, консултант и композитор, живее в Бъркли, Калифорния. Изнася лекции срещу опасността от дигитален маоизъм, която според него произтича от интернет.
3. "- Г-н Лание, какво всъщност е истинското ви отношение към глобалната мрежа?

- Интернет се доказа като много успешен експеримент. Но също така има и тъмна страна с много лоши резултати, за които повечето хора си затварят очите. Мрежата прокара прекрасни идеи за демокрация, откритост, равноправие и еднаква отговорност за всички, които я ползват. Но тези първоначални идеи започват да се потъпкват и на тяхно място се появяват нови послания. Много от тях може да са добри, но повечето не са, а някои са направо отвратителни.

- Кои например?

- Най-лошата е т.нар. вяра в мъдростта на масите. Тази заблуда намира все по-голяма почва в интернет.

- Едно обаче не може да се отрече. Когато много хора дават еднакво мнение по даден въпрос в нета, в крайна сметка това е подобно на много резултати, които се постигат и в реалния живот?

- Да, това функционира при финансовите пазари и при демократичните избори. Но за разлика от пазара, където колективът определя една цена, в мрежата колективът вече свободно се налага над индивидуалните идеи и мнения. Такъв начин на мислене обаче много пъти е водил до ужасни социални и политически събития, както показва историята. Мен ме тревожи схващането, според което само "голямото", тоест колективът е реален и важен, а не отделният човек. Това бе грешката на всички тоталитарни режими, като започнем от нацистите, камбоджанския касапин Пол Пот и стигнем до фундаменталните ислямисти."

ЗАПОВЯДВАМ ТИ ДА ЧЕТЕШ, СБЪРКАЛ СИ С КОГО СИ СЕ ЗАХВАНАЛ ДА СЕ ЛИГАВИШ!
http://www.segabg.com/article.php?issueid=2474&sectionid=5&id=0002401



Тема Re: Предупреждениенови [re: Blackeyes]  
Автор Blackeyes (Очето)
Публикувано20.12.14 10:51



И кажи на шефа си, че е увековечен от Владимир Зарев в "Законът" като генералът, създал държавна сигурност и след това решил да върне царя в България.
Извадка оттам да не умувате много какво е демокрация: "Ала в "Демокрация - за и против" имаше идеи, които бяха породени от самите промени, бяха се просмукали в живота и тепърва щяха да стават актуални. Той например беше анализирал една от основополагащите опасности, един от "неразрешимите конфликти", които проявяваше тази форма на управление. Асен не скриваше предчувствието си, че във всеки миг на съдбовен избор необразоваността, простотията, агресията на мнозинството можеше да се наложи над разума и духовната опитност на малцинството, че прекалената демокрация води не само до анархия, но и до опростачване на живота, до тържеството на консумативната стихия и първосигналните ценности."

Егати пасквилите на интелекта дето ги разигравате с малоумието на клакьори!





Тема Re: Предупреждениенови [re: Blackeyes]  
Автор Blackeyes (Очето)
Публикувано20.12.14 23:07



И ти предлагам, админе, да кажеш на зелената си еуглена да изчезне завинаги с покъртителното си нравоучение от възраст, за която само може вече да си мечтае и то през кривия си макарон за закуска

! Така малко взе да става за посмешище сред връстниците си с изкукуригалата си увлеченост по чуждите празненства.



Тема Re: Предупреждение [re: Blackeyes]  
Автор Blackeyes (Очето)
Публикувано23.12.14 05:50



Нашмока ли се добре пияндето? Свинският бут оглозган ли е вече?
Направо страшно се рекламирате вие-военните в търсенето на Светлината по Коледа, почти като Майкъл Джексън в "Трилър". Само да те предупредя, че военните са ми приятели. Единствен ти си низвергнатият заради 'пиянските' изцепки на пишещи, а не споделящи; заради безобразната липса на елементарно домакинство в пространството и заради простащината, от която няма отърване.

та, така ли си пълниш душичката по Коледа?! Евалата!



точно така - постоянно се питай кой, кой, кой е подлогът, нали?
А, наздраве, почвай от сутринта, че няма време :)))) без компания, но пък с мезе.

Редактирано от Blackeyes на 23.12.14 06:24.



Тема Re: Предупреждение [re: Blackeyes]  
Автор Blackeyes (Очето)
Публикувано23.12.14 06:00



И да не забравя какво казват мъдрите: "който е предупреден, е въоръжен." Та, кой кой, а?





Тема Re: Предупреждение [re: Blackeyes]  
Автор Blackeyes (Очето)
Публикувано24.12.14 10:22





откъде го изкопа тоя, дето обяснява като на малоумници всеки ден, по няколко пъти, целенасочено и нарочно какви глупаци са? Този ли ти е критерий за интелект на поколение 40-50? Че не ви е срам да се държите като откачалки, на които все някой им е крив, задължен и т.н.
Да преядеш дано! Че да ти свършат свинските и винските теми най-сетне!

Редактирано от Blackeyes на 24.12.14 10:23.



Тема Re: Предупреждение [re: Blackeyes]  
Автор Blackeyes (Очето)
Публикувано24.12.14 10:30



И да те светна, защото ти трудно зацепваш! Въпрос на възпитание е да създаваш добро настроение у хората, а не само да се чудиш как да претупаш празниците (им)! И ако не получаваш позитивно отношение, да знаеш, че съвсем не е от липса на възпитание, а каквото повикало-такова се обадило. В крайна сметка водещият на 'шоуто' сте вие (сборен неидентифициран субект, който, когато искаш да го проучиш не ще, а когато реши, размахва упорито юмруци и заплахи!). Кой се уби да псува на майки и да дава акъл с какви прашки да преследваме ужасените мъже на България - с пухчета и без пухчета, докато на топло, под юргана, задължително да им пърди законната половинка??!
Е, те такива сте! Без капчица преувеличение.

Редактирам се, защото нямам излишни пари за тарикати и мошеници из нета и реала, които приемат всичко лично и се чудят как повече и повече инфо да цопнат, че после да са разпознаваеми като медийните звезди на България!

Редактирано от Blackeyes на 24.12.14 10:44.



Тема Re: Предупреждение [re: Blackeyes]  
Автор Blackeyes (Очето)
Публикувано25.12.14 12:53



Честито Рождество Христово на главния секретар на МВР - г-н Светлозар Лазаров.
Оставили са ви без коледни тази година военни и полицаи, но пък ваучери за дрехи са ви дали...що ли така? Явно голотата не е на мода! В цивилизования свят, в който живеем, ако някой тръгне без гсм-че, как ще го откриете?

Или пляскаме по баджака най-близкостоящия и викаме силно: "Наздраве"??
Лека служба по Коледа Ви пожелавам!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.