Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:33 27.04.24 
Горещи теми
   >> Тероризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема война между хистиянството и исляма  
Авторjorje (Нерегистриран)
Публикувано18.06.07 04:08



В момента според мен се води война между християнството и исляма. Въпроса е кой ще победи !!!! А дали пък исляма не е бъдещата световна религия?!



Благодря Ви , предварително!!!!!!


Уважавам мнението на другите





Тема Re: война между хистиянството и исляма [re: jorje]  
Автор Cидиyc (запознат)
Публикувано18.06.07 13:59



Искам само да запитам?
С какви точно ресурси исляма може да стане световна религия?
Или да бъда още по-конкретен....
Поради липсата на какви ресурси исляма никога няма да е световна религия?

Уважавам ти мнението и го чакам с нетърпение!



Тема Re: война между хистиянството и исляма [re: Cидиyc]  
Авторjorje (Нерегистриран)
Публикувано20.06.07 04:48



Спомняш ли ци така наречените тъмни векове на християнството?!А инквизицията ?! Не е ли това един вид агресия наподобяваща днешния ислям. Исляма се движи във времето с 500 год. назад , а защо да не стане мощна и световна религия когато преодолее своите тъмни векове?????



Благодаря!!!



Уважавам мнението на другите!!!!!!!





Тема Re: война между хистиянството и исляма [re: jorje]  
Автор Cидиyc (запознат)
Публикувано20.06.07 10:26



Напълно съм съгласен с факта,че католиците са си оцапали ръцете по толкова жесток начин.Като се замислиш в по-глобален мащаб и си разшириш времеви ретроспекцията върху цялата материя,ще ти се набие на очи ужасната истина:
Няма религия или разбиране,което да е насаждано в друг народ,бит и култура по ненаслиствен начин.От известно време насам дори забелязвам как хората все по-често си задават въпроса:
По този начин представена,днешната религия...не е ли дело на дявола?

По първия ти въпрос имам 22 съображения(не съм ги писал аз)и мога да ти цитирам съображение първо-другите са в същия ред на мисли.Съжелявам,че няма да предоставя всичките,не разполагам с такова време,а и да си призная не ми се трака половин ден по клавиатурата.
Та за ресурсите и възможноста някоя религия да натделее над друга...
Една от 22-те(основни) причини:

Америка.
Световна сила без конкуренция!Икономиката на Щатите е 2,3 пъти по силна от тази на най-силния си конкурент-Япония.Най-бързо нарастващата икономически европейска държава-Франция е с по-малък брутен вътрешен продукт от който си избереш американски щат!Три четвърти от носителите на Нобелова награда живеят и преподават в САЩ.Най-добрите университети и изследователски центрове се намират там,апропо-служителите,изучили се в американски колежи и заемащи най-висши постове в целия свят са 8 пъти повече от втората по престиж в тая насока държава-Великобритания.
Най-мощната военна сила в света!Равнява се на на всички следващи 15 политически и военно силни държави,взети заедно(сред тези 15 няма нито една мюсюлмаснка)Единствената страна в света,която има влияние във всичките си аспекти,във всяка една страна!Единствената нация,която заделя такива пари за армията си,че военната й институция създава уникалната "стратегия на превъзходството"-глобалното надмощие на САЩ.Икономическа сила номер 1-Америка е водеща индустриялна страна,въпреки,че промишленоста й носи едва 20%(!) от националния доход.И накрая-страната е с 300 милиона жители и брутния социален продукт на глава от населението е 30 800 $, брутния вътрешен продукт е 9 877 900 000 000 $ !!!




Тема Re: война между хистиянството и исляма [re: Cидиyc]  
Авторjorje (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 04:28



Братле в момента живея в сащ и т.н....... Навремето Римската империя е била най - великата , богата и т.н. държва без да е била християнска..... Впоследствие приема християнството като своя официална религия че даже го налага на цяла европа. Така че никой не знае...... Аз сам по себе си съм хистиянин и то от най върлите , но не съм фанатик. Обичам БЪЛГАРИЯ и бих умрял за нея!!!!!!!





Уважавам мнението на другите!!!!!!!



Тема Re: война между хистиянството и исляма [re: jorje]  
Автор Cидиyc (запознат)
Публикувано21.06.07 09:30



Виж харесва ми как залиташ по това понятие "преплитане на времеви черни дупки"...


Исляма се движи във времето с 500 год. назад .......
Навремето Римската империя е била най - великата,обаче.....
Хубаво е да съдиш по историята и да черпиш мъдрост от там.Но тая повторяемост на ситуации е повърхностно съградена,именно и единствено на факта,че полети във времето за сега са невъзможни.
Казваш исляма е 500 години назад и тепърва му иде времето.Виж...това не е нумерология или астрология.Няма такова нещо.Те са си сега и тук на Земята.Ако аз напиша на дебела книга 3000 година и я кръстя "Моята библия" ще се изстрелям ли в бъдещето.Те съществуват сега в тоя си вид и никакъв друг,но в книгата им пише по-задна дата.Това е...Лесно за обяснение,елеметарно за асимилиране
После...навремето много империи са били велики и са отшумявали.Никой не е защитен от нов световен ред.Но да не забравяме,че сравнения е трудно да се дават.Първо ония са спяли на коня(след думичката "коня" има още един милион описания за тогавашния им бит)и няма как да се мерят с днешните дни.После САЩ не е империя , а "миротворител".Има голяма разлика във възприятията.САЩ е продукт от предишни грешки и много внимателни изводи на човечеството.Но да допуснем,че "американската империята" се срине.Какво си представяш,че ще стане.Нали знаеш какво управлява всъщност света и къде е силата и власта.Ти ако умреш,на кого ще си завещаеш имота и парите?
На твоите деца или на комшията ти Бехчет Алилов Исметов?
Помисли...



Тема Re: война между хистиянството и исляма [re: Cидиyc]  
Авторjoje (Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 06:08



Историята е спирала - това всеки го знае!!!!!! Т.е. събитията се повтарят , но в друг участък на времевата ос....... Сащ - "миротворител" , добре е поне че си го сложил в кавички, така се доближаваш до истината. Но друго мен ме притеснява ,, а именно че ти си човек интелигентен , но сляп или се правиш на такъв , което е още по- лошо. Относно сриването на империята и завещаването на парите - там никой не знае......



Уважавам мнението на другите!!!!!!



Тема Re: война между хистиянството и исляма [re: joje]  
Автор Cидиyc (запознат)
Публикувано22.06.07 19:55



Уууупсссс,лошо....

GAME OVER

"но сляп или се правиш на такъв , което е още по- лошо"

Не с рогата,скъпи....уважението към мнението на другите токущо си отиде



До тук бях с дебатите с теб.Доста шаблонно залитна към лични определения.
Не искам да те обидя,но просто знам в коя посока ще протече разговора.просто ще ми стане скучно,нищо лично....

Досвидания,хamerican boy.



Тема Re:jorje [re: jorje]  
Автор AGLER ()
Публикувано22.06.07 21:36



Спомняш ли ци така наречените тъмни векове на християнството?!А инквизицията ?! Не е ли това един вид агресия наподобяваща днешния ислям. Исляма се движи във времето с 500 год. назад


В първия си постинг задаваш въпрос и с горното си отговаряш!Всяка млада религия /както и идеологическо учение/ в началото, след набирането на някаква енергия, масовизиране и финансова мощ стават СИЛНО АГРЕСИВНИ!
Така е с християнството, така е с комунизЪма, така става и с националистическите идеологии!На края - както всяка измислена идеология се сриват по някакви причини!

а защо да не стане мощна и световна религия когато преодолее своите тъмни векове?????

А виж, това никога не може да стане, защото вече СВЕТА не живее в средновековието и в така наречената от тебе мрачна епоха!Монотеистичните религии последваха политеистичните и отидоха при тях - в забвение.В днешно време дълбоко религиозните хора са или неуките или ЛИЦЕМЕРИТЕ - /пример с американското общество, което надявам се вече си опознал/.!Религиите са единствено една добра традиция за един интелигентен човек и нищо повече.Днешния СБЛЪСЪК НА РЕЛИГИИТЕ не е нищо повече от СБЛЪСЪК НА ИКОНОМИЧЕСКИ ИНТЕРЕСИ идеологизирани от религиозни лицемери - просто и ясно!

В 21 век никой няма да промени световното устройство в
ИМЕТО НА КАКВАТО И ДА БИЛА РЕЛИГИЯ!!!



Тема Re: война между хистиянството и исляма [re: Cидиyc]  
Авторjorje (Нерегистриран)
Публикувано23.06.07 11:58



Не съм за цел да те обидя , ИЗВИНЯВАМ се , посто отбелязах факт.



Сбогом , и Благодаря за рибата.......




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.