Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:59 28.09.24 
Горещи теми
   >> Тероризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Айде дай ми шанс поне...нови [re: 3лaтaн]  
Автор Boвaтa (дзвер)
Публикувано11.02.03 18:27



За коя война говориш?

Някоя от миналите или тази дето още не се е състояла. Бъди конкретен

Но най-общо за войните. Като емоционални и физически резултати те са полезни за победителя и гадни за победения, щастливи за оцелелите и фатални за изпепелените.

Като дългосрочен ефект може да се окажат и полезни за загубилата страна (виж Зап. Германия и Япония например) и голям гъзобрък за победителя (капана, в който седяха съветските народи). Всичко зависи какво ще правиш с победата си от една страна, и със загубата си - от друга.

Но това са елементарни неща. Струва ми се, че въпросът ти беше за нещо друго...

Вовата


Тема Страдам от недостатъка да не обичамнови [re: 3лaтaн]  
Автор Boвaтa (дзвер)
Публикувано11.02.03 18:31



неяснотите и догадките.

И да обичам конкретността.

Не видях в какво не съм прав. Научих само, че съм "бисерчо" и "кавал" (апропо, добър китарист съм, но на кавал така и не се научих никога)

Вовата


Тема Re: Айде дай ми шанс поне...нови [re: Boвaтa]  
Автор3лaтaн (Нерегистриран)
Публикувано11.02.03 18:33



за войната в Сърбия за Войната в Косово по-точно!



Тема Re: Страдам от недостатъка да не обичамнови [re: Boвaтa]  
Автор3лaтaн (Нерегистриран)
Публикувано11.02.03 18:46



това за кавалаизвинявай не съм толкова агресивен но писах го точно след писанията на Мустанга и бях прочел някои твои мнения които ми прозвучаха доста иронично за такива сериозни теми-това също ме дораздразни и така..

та за гените беше споменал че майката на Джон Атанасов е американка по този повод го казах.Американец???-като националност е много относително понятие така тука може да се спори...та ако се впускаме в детайли може и до ггените да стигнем дет са вика кои са по силни и дали Джон е повече американец или българин.Лично за мен може би е повече българин като се има впредвид че социалната среда определя индивида и като се има впредвид специфичността на българина по вероятно е майка му да се приближава до нашия манталитет а не баща му към нейния.



Тема Re: Айде дай ми шанс поне...нови [re: 3лaтaн]  
Автор Boвaтa (дзвер)
Публикувано11.02.03 19:24



Нещата са много прости всъщност.

Става дума за бизнес. Не точно за конкретна сделка или непостредствени материални облаги от конфликта, нито за религии, нито за идеологии. Исторически никога истинските причини, за която и да е война, не са били тези три неща. Но всеки войник или народ има нужда от мотивация и то от емоционална такава. На повечето войници или членове на масата не им е в умствения капацитет, нито в обхвата на образованието да им обясняваш динамиката и прогностиката на световните процеси. На тях им трябва лесно смилаема емоционална мотививировка и тук на помощ идват масовите хипнози като национализъм, идеологии и религиозна ревност. Никой не е отишъл да мре край Троя, заради пичката на красивата Елена. Но някои от кланичния добитък на мирмидонците наистина са вярвали, че е въпрост на чест. Както и нито една бомба над Сърбия не беше посветена на свободата на албанците или заради нечии фереджета. Погледни не коментарите и пластовете от обяснения. Гледай какво става. Европа се консолидира. НА БИЗНЕС и САМО НА БИЗНЕС основа. Как се вписва един закъснял диктатор на фона на една обединена на що годе универсална бизнес атмосфера и законодателство Европа? Кому е нужен този димящ непредвидим фишек от миналото? Чакай да видим за повод да го махнем. Аха, той мъчи албанците. С други думи: завира си го сам. И затова зад тази война застанаха и Франция и Германия с голяма готовност, както и всички други труженици на мира днес. Русия, с насрания си гъз, въпреки, че Сърбия и е най–вярната дружка на Балкана, промрънка от кумова срама и за вътрешна употреба и си затрая. Защото без западноевропейския и американския пазар за скъпия си нефт, трябва да го пие. Те затова сега са и срещу иракския конфликт, защото отприщят ли се иракските ЕВТИНИ варели, скъпият руски нефт, ще бъде изтласкан от пазарите (а по-евтин няма как да стане- нерентабилно е). Доларите дето им ги дължал Ирак са капка в морето, сравнени с дългосрочните загуби от нефта. Не, че не са им важни, де... При тая разсипия...
Та какво стана да видим. Падна Слобо, свърши се войната. Взеха им Косово. Е, когато не населяваш една територия, я губиш. Защото я населява някой друг. Ако не им го бяха взели, означаваше да оставят един силно дестабилизиращ елемент за новото правителство. А и то, новото, не се и натиска на умряло за Косово. Защото не му трябва таралеж в гащите.

Причината да се нападне сега Садам е същата. Той е wild card - непредвидима компонента в стратегически важен бизнес район, а бизнесът не обича несигурността. Просто парите не обичат да се въртят из такива краища, а в случая този край е твърде примамлив и важен. Това не е единствената причина, естествено, но отговори си на въпроса защо никой не закача недемокрадичната Йордания, например, или недеморатичния Йемен или Катар...

И тук не става дума за Америка. Американската военна мощ е инструмента на световния капитал. Той няма лице, Това са общите интереси на потока на парите. Никой не насилва парите да се концентрират на Уол стрийт например. Те САМИ идват тука. Защото имат най-добър и продуктивен секс и се размножават най-лесно. Система, хубава или лоша, но е ефективна и работеща, когато играчите играят по правилата. И сега е в ход изчистването на света от играчи които не играят по правилата. Не само от Америка, а от световния капитал. Новият ред отдавна е тук, за неразбралите - отдавна. Огромните наднационални компании оперират по целия свят и за тях дестабилизирането на който и да е район, където имат операции е нежелателно. Това, разбира се, съвсем не е едногласен хор и в него има борби и противоречия (които предизвикват мирни инициативи от страна на Франция и Германия, за радост на национално мислещите трубадури на дир.бг). Големите се карат не за мир или морал. Те се карат за мръвките след войната. Запомни това.

Фереджета, кларинети и Корани са само за масова употреба. И са важни само дотолкова, доколкото са интересни като стока, която някой може да купи.


Сега ми обясни за гените...

Вовата


Тема Re: Страдам от недостатъка да не обичамнови [re: 3лaтaн]  
Автор Boвaтa (дзвер)
Публикувано11.02.03 19:38



Американец е философия.

Аз живея в Америка и едвам удържам американския манталитет на прага. Но не мога да променя факта, че той нахлува и през телевизора и че децата ми ходят на американско ухилище и въпреки че четат, пишат и говорят гладък български, за техните им детски работи си дърдоркат на английски.

А Джон Атанасов даже и булгарски не е говорел. Той е бил типичен "американец" дете на смесен брак, израстнало и образовано в Америка.

Гените нямат записана националност на етикет. Америка не е етникум. Америка е нация, но не е националност. Това се забравя често. Америка е общество на много националности. Общото са законите и нормите на поведение. Защото друга спойка няма...

Вовата


Тема Re: МUSTANG - тъпо копеленови [re: Zlatan]  
АвторMUSTANG (Нерегистриран)
Публикувано11.02.03 19:58



Hey, obarkan PUBER ne mi gubi vremeto s tvoite anemichni mislovni napani i nejasni tapozakluchenia, tuk vremeto e pari.Kogato malkata ti oligofrenska glavichka porasne i siviat pastet v neia se nagane dostatachno za da mozhe da proizvezhda elementarni ymozakluchenia ,togava MUSTANG mozhe da ti otvori prozorzite kam sveta.

MUSTANG



Тема Re: Айде дай ми шанс поне...нови [re: Boвaтa]  
Автор3лaтaн (Нерегистриран)
Публикувано11.02.03 20:44



сега много си писал от де почна?Първо че всичко се прави за пари съм съгласен,това е една от западните цености,но има и морал косвено но има иначе Франция и Германия няма да са за мирно решение а щяха да се споразумеят със САЩ за иракския нефт.Ако "Старата Европа" влезе във война ще ти повярвам че е само за пари,скоро ще разберем.Морала предполагам и хуманост от страна на народите им това кара правителствата може би да търсят мирно решение.Друго бизнес бизнес ама много безкрупулно петрола си е на Ирак а те искат да го заграбят икономически.Тука идеално пасва формулата за теза+антитеза=синтеза смисъл Сащ са създали Садам такъв. Мисля че си наясно за конфликтите м/у Ирак и Иран и ролята на Сащ в тях.Както Ал-каида е създадена от ЦРУ по време на руско-афганистанския конфикт.Те сами си правят врагове и после ги бият.Ако не бяха създали Садам нямаше да е непредвидима компонента Ирак сега.А Ирак притежава ако не се лъжа 60% от световните запаси на нефт-открити разбира се.Икономиката е зависима от нефта пряко и косвено.Войната също-на добрият стар дизел не му влияят новите електро-магнитни бомби.А при положение че световните запаси от нефт ще стигнат за около 20 год.представи си САЩ ако контролират Иракските 60% -те ще са като богове на земята и ще правят каквото си поискат с коготи си поискат било то Европа Русия Китай.За войната в Косово през моя поглед само не можах да разбера с какъв акъл Зап.Европа се съгласи на тази война и с какъв акъл позволиха на САЩ-убеднения уран.Не си прав че Косово не са го населявали сърби,официалната причина на Клинтън да удари е че има подтиснато малцинство,което се беше надигнало естественно с американска помощ.Тази помощ излезе после на яве- извозването на албански терористи с последен модел Американски автобуси от Македония и натиска за помилване на някои от тях и даже ги вкараха във власта в македония.Нямаше как за да мотивират Албанците сигурно са ги надъхали с идеята за "Велика Албания" но му отърваха малко края с македония.И какво имаме като продукт Косово моноетническо сиреч имаме репресирани сърби.Защо Клинтън не удари след това албанците заради гоненето на сърбите.Братовчед ми ходи в следвоенно Косово - грозна картина.От тази война имаха полза американите само,Косово стана разпределителен пункт на дрогата за европа.Имам един познат да речем който имаше работа в Албания през 1995-та някъде,заседя се там около 1 година, да ти кажа 100% сигурна информация цялата албания се издържа само и единствено от наркотици.И още един компонент заради който се проведе войната- Бизнес разбира се,гръбнакът на американската икономика е воената промишленост и един подфактор за разработки на нови оръжия трябват пари тези пари няма как да постъпят без да има поръчки за оръжия в воените концерни,а поръчки бюджета не може да оправдае ако няма война.Това е от части моето становище малко недодялано и притупано но вече 12 часа съм пред компютъра и сякаш съм на друга планета..ще понапиша още малко утре.а да те попитам чел ли си "Новия ред" на Никола Николов-много хубава книга,Строго Секретно"-като го видех този вестник по реповете се подхилвах докато не прочетох един брой,сега си го купувам редовно,и в него има интересни работи.



Тема Re: Айде дай ми шанс поне...нови [re: 3лaтaн]  
Автор Boвaтa (дзвер)
Публикувано11.02.03 22:30



Продължаваш да плуваш в блатото на националните разделения. Вдигни си главата малко и виж, че Мерцедес има заводи НАВСЯКЪДЕ по света (където нама садамовци), че Дженерал мотърс имат заводи навсякъде по света където има приемлив бизнес климат, че Нисан и Тойота имат заводи навсякъде по света където има добри условия за бизнес. Че в тези заводи работят хиляди работници, които си изхранват семействата и те са китайци, японци, германци, или каквито националности да са там.

Тази мантра, че САЩ искали да "ЗАГРАБЯТ" нефта на Ирак е глупост небесна. С нефт в САЩ се карат мерцедеси и тойоти и пежо също, а консумацията движи икономиката на света, не петилетните планове. Освен това, само Германия, Франция и Белгия се дърпат. Ако си си помислил дори и за миг, хе те се двищат от накакви благородни мотиви - приятни сънища...

Нямам повече време.

Вовата


Тема За Косовонови [re: 3лaтaн]  
Автор Boвaтa (дзвер)
Публикувано11.02.03 22:34



От много време насам в Косово живеят около 90% албанци и 10% сърби. Два коренно разлихни етноса. Как можеш да очакваш, че тези около 90% ще си траят?

Вовата



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.