Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:10 05.06.24 
Горещи теми
   >> Тероризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Терористииинови  
АвторHATOвeц (Нерегистриран)
Публикувано30.09.02 06:31



В братска Америка е арестуван българин, носещ със себе си в самолета опасно оръжие: ножица и самобръсначка.
Предлагам да ходим небръснати и с нокти, за да избегнем подозрения.



Тема Слабо, НАТОвец, слабонови [re: HATOвeц]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано30.09.02 19:23



Man arrested after airport search

Sunday, September 29, 2002 Posted: 9:50 PM EDT (0150 GMT)

WASHINGTON (CNN) -- A Bulgarian national was arrested Sunday at the Atlantic City International Airport in New Jersey after federal security screeners discovered a pair of scissors and two box cutters in his carry-on luggage.

Transportation Security Administration spokesman Robert Johnson said a screener first found the scissors, which were embedded in a bar of soap.

Then the screener found a box containing a hand lotion dispenser, he said. Inside the box, placed around the lotion, were two box cutters, he said.

"We notified police," Johnson said. The FBI also was notified.

The man, 21-year-old Nikolay Volodiev Dzhonev, was charged with possession of a prohibited item and taken to the Atlantic County jail where he was held on $100,000 bond.

"It appeared to be suspicious, and now we're just trying to confirm his stories," said Lt. Ted Kammer, public affairs officer at Egg Harbor Township police.

An FBI official identified Dzhonev as a law student from Bulgaria who works at a convenience store where he appears to have btained the objects.

According to Egg Harbor police, Dzhonev is participating in a four-month work-travel program to promote the general interests of international exchange through temporary employment.

The U.S. attorney in Newark, New Jersey, was expected Monday to make the decision about whether to file charges.

But the FBI official told CNN the man apparently made an honest mistake.

According to Johnson, Dzhonev told authorities he concealed the items in order to protect them from damaging the clothing and other items in his bag.

"It makes no difference to us what the motive is. The bottom line is these items are prohibited, and we're to stop them if we can," Johnson said.

Johnson said Dzhonev was headed to Myrtle Beach, South Carolina, on Spirit Airline. He arrived at the airport around 4:45 a.m. ET Sunday and was the last to go through the passenger screening checkpoint around 7:30 a.m. His flight was scheduled to take off at 8 a.m., Johnson said.

He was traveling on a one-way ticket purchased last month over the Internet, Johnson said.

Atlantic City International Airport's screeners are federal employees.

"We think it shows when you have a force better trained, better motivated and more enthusiastic, ... this is the kind of result you get," Johnson said.

CNN Correspondent Patty Davis and producers Jamie McShane, Jean Weinberg and Terry Frieden contributed to this report.

Така. Който нарушава правилата, го арестуват, независимо то мотивите му. Дотук някакви възражения?

Който пътува с еднопосочен билет е обект на специално внимание, според инструкциите.

Трето. Ножиците са скрити в калъп сапун (кой не би се запитал "защо ли".

Четвърто. Кътърите са били сложени във флакон с лосион за ръце. Това също не е обичайна практика.

И пето. Ако, драги, ти се бръснеш с бокс кътър и си режеш ноктите с ножица, не ставаш още за НАТОвец.

Ако нямаш ножица, можеш да ги изгризеш и със зъби. А докато го правиш, никой няма да забележи, че си небръснат...



Тема Re: Слабо, НАТОвец, слабонови [re: Boвaтa]  
Автор Outlaw21 (непознат )
Публикувано30.09.02 22:29



abe vova ti si mnogo slabo inteligenten chovek be! znachi ako si nosia pila za nokti v chorapite ,koito sa v saka shte buda arestuvan za opit za teroristichna ataka???molia te svali si amerikanskite leshti i pomisli realno.neviarvam godinite prekarani v amerika da si ti povliali tolkova losho.



Тема Re: Слабо, НАТОвец, слабонови [re: Outlaw21]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано30.09.02 23:12



ako e zabraneno noseneto na pila za nokti w rychnia bagaj, shte bydesh arestuvan.

kato ne te ustroiva -- ne patuvai sys samolet.



Тема Re: Слабо, НАТОвец, слабонови [re: Outlaw21]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано01.10.02 22:27



koito sa v saka shte buda arestuvan za opit za teroristichna ataka

Не, ще бъдеш арестуван за пренасяне на забранени предмети. За което е арестуван и той, ако разбираш английски. Или ти някъде видя обвинение в тероризъм? Къде, че съм пропуснал.

Точно дългото време в Америка ми помогна да схващам разликите, да чета внимателно детайлите и да внимавам в коментарите си, в смисъл да се старя те да бъдат точни.

Очила не нося, слава Богу!



Тема za vovataнови [re: Boвaтa]  
Автор Outlaw21 (непознат)
Публикувано03.10.02 11:49



abe vova pogledni realno na neshtata,moje li da te zadurjat vuv federalen zatvor za tova che si nosel nojichka za nokti i dve rezeca za hartia? tova che neshtata sa takiva neznachi che te sa pravilni,i che triabva da gi podurjame.nali uj vinagi si se stremial da si obektiven?i kakvo ako go osudiat tova momche shte vuzturjestvuva li "pravdata"? da shte vuzturjestvuva no izkrivenata amerikanska "pravda". zatova gledai obektivno na neshtata i ne se opitvai da gi zashtitavash za vsichko tupo koeto sa napravili.



Тема Re: za vovata [re: Outlaw21]  
АвторToтo (Нерегистриран)
Публикувано03.10.02 15:03



Не се опитвай да му обясняваш, все едно няма да те разбере!
Това е класически случай, описан от Алеко Константинов в "Пази Боже, сляпо да прогледа".
То и прякорът/или истинското му име/ е все от там взет, от другата империя на кретенизма СССР/Русия/.

Тези хора на пръв поглед изглежда, че мислят нестандартно, а всъщност са им необходими релси по които да им върви мисълта, релсите на АВТОРИТЕТА /САЩ или Русия, може и на партията или др. Началник/ на които да стъпят и никой да неможе да се противопостави, защото ще бъде отнесен от големия Влак на имперската пропаганда. Ти представяш ли си в комунистическа България, да обясняваш, че комунизмаът е обречен строй. Най-вероятно нямаше да те арестуват, защото такова твърдение щеше да им се види смешно и незаслужаващо внимание.
Абе ... комплексарска работа.
То той ако беше с нормални реакции в Щатите ли щеше да отиде????



Тема Ха–ха–ха!нови [re: Toтo]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано03.10.02 19:12



Да–а. Благодаря за характеристиката.

Имах наивността да обяснявам в България, че комунизмът е обречен строй. Какво да правиш – родова обремененост. И въобще не ми се разминаваше. Ако тако ти е разказвал, че прощаваха, запитай се защо те е лъгал...

Никога не съм искал да мисля нестандартно, а прагматично. Това са две различни неща. И отчасти тази ми склонност ме доведе в Щатите. Тук прагматичното мислене помага. В кривото огледало, наречено България (където е пълно с нестандартно мислещи от твоя тип, а липсата на стандарти се нарича хаос) прагматичното ми мислене се сблъскваше с хиляди излишни бюрократични институции и представители на "нестандартното" мислене. Годни да хвърлят и най–пламенната идея в блатото на обезверяването.

Та сравни хала на стандартно мислеща Америка (респ. Зап. Европа, Япония и други страни на форматираното мислене) с "цъфтежа" на свободомислеща България.

И след това ми се обади за резултата...



Тема Re: za vovataнови [re: Outlaw21]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано03.10.02 19:31



Ами аз обективно гледам на нещата.

Това което е невинен предмет в автобуса (колко ли поразии могат да се извършат с отвлечен автобус) е опасен предмет (никой никъде официално не е употребил термина "оръжие", а "забранени за пренасяне предмети") в самолета. Обективно или не, това е прието като закон.

Аз свободно мога да си купя пистолет, АК–47, ловна пушка и боеприпаси от всеки ъгъл тук в Охайо. Но ако ги возя в колата си на едно място (закона на Охайо не позволява муниции и оръжие да бъдат пренасяни заедно в колата. Или едното в багажника, или другото) и ме хванат, ще ме арестуват, не защото съм българин, не защото искат да се изфукат, а защото това им е работата. И като ме санкционират ще ме пуснат. Ако се разхождам с отворена бира по тротоарите, ще ме арестуват и ще ме накажат пак по същите причини (случвало ми се е). Ако карам със 75 на места с ограничение 45 ще ми издадат глоба, а ако се опитам да подкупя ченгето, ще ме глобят и за това. Не защото ченгетата имат нянкъв страшно висок морал – не. А защото глобата е около 100 долара, за да имам сметка да го подкупвам, аз трябва да му дам по–малко, а за тези пари, той не би рискувал работата, репутацията си (защото може и да съм подставен служител, нарушаващ нарочно) и 50 000 долара заплата, за получаването на която е положил усилия и чрез която си изхранва семейството...

Това е Американската правда – еднаква за всички и парично подкована. Чия е по–правдива правда, моля? Ползвай целия глобус за пример...

На Николай, каквото и да му направят няма да е по–разлучно от това, оеот биханаправили и на всеки друг българин, танзаниец, ескимос или жител на САЩ (защото американец не е националност, а гражданство и житейска философия)...



Тема Re: Ха–ха–ха!нови [re: Boвaтa]  
АвторToтo (Нерегистриран)
Публикувано04.10.02 10:36



Ех-х-х...,
Виждам, че мисловният процес при теб протича по-трудно, но ако чак толкова искаш да коментираш казаното от мен, вземи да го прочетеш още няколко пъти, та погледай си разбрал, за какво става дума.

Да! Прагматизмът е доста пагубен за мисленето като цяло.

Също така не помага много и на благосъстоянието на човека, както в твоя случай. Ти си мислиш, че си си решил повечето материални въпроси, но те уверявам, че съвсем не е така. Ти просто си отишъл да робуваш на някой си американски кияк. Ако имаше молко от моето "нестандартно" мислене, щеше да се сетиш, че в Америка отдавна нещата са се наместили и освен да си наемник друго не би могъл да бъдеш - Господин "Прагматико". Надявам се, се сещаш, че на "прагматичните" наемници не им плащат пари, а заплата с която да преживяват, Господин "Прагматико". Аз дълго работих като наемник и изкарвах стотици милиони но за работодателите, когато си взех нещата в собствени ръце, вече не изкарвам стотици милиони, но и със стотиците хиляди се задоволявам, какво да се прави Господин "Прагматико".

Та, Господин "Прагматико", от тогава си ходя и по Европа, и по Азия, и по Африка, и по Америка, и виждам не само твоята бленувана американска мечта, но и някой други истини.
Една българска поговорка казва:"Катранликът ходи до Цариград и се връща, но само е по-празен" То ти и това няма да разбереш, но когато се върнеш в този роден хаос called Bulgaria си направи труда, да попиташ някой от нас нещастните бугари, та да ти го преведе на американски, щ`от ние тука учим и чужди езици, да го ебеш.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.