Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:31 19.06.24 
Горещи теми
   >> Тероризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема 6te ima li ......нови  
Автор Lestat (Вампир)
Публикувано16.09.02 14:28



6te se stri li ne6to na mqstoto na bliznacite ??



Тема Ще иманови [re: Lestat]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано16.09.02 18:24



Сега се дискутира. Приемат се предложения, обсъждат се проекти.

Някой ще направи големи пари. Тук всички се превръща в пари...

То и навсякъде другаде е така, но тук поне са спрели да се преструват, че е иначе.

Омръзна ми (засега) този форум –дъвче се едно и също – празни приказки и дърлене на ниско ниво.

Но ето малко тема за размисъл на "борците за честност и справедливост":

През цялата история на човечеството, момчета, зад подобни морално мотивирани движения са стояли нечии интереси. Всяка една борба се е водила в името на спреведливостта. Посочете ми ЕДИН само ЕДИН пример, в който победилите борци в така мотивираните реболюции са успели да установят СПРАВЕДЛИВОТО общество, за което са се БОРИЛИ. Френската революция завърши ц Наполеон, руската с Ленин и т. н. и т. н. назад та чак до пещерите.

Всичко, деца, е интереси. А процесите са следствие на РАЗМИНАВАНЕ или СЪВПАДЕНИЕ на тези интереси. И за постигането на тез интереси се впрягат наивни малчугани – александърматросовци, павликморозовци и стахановци като главите им се тъпчат с национализъм, религии, висши идеали и т. н. красоти, след което се пращат да вадят кестените от огъня, за да може манипулиращият ги тарикат (обикновено нямащият такъв) да измести от яслата друг тарикат (обикновенощ имащият за момента).

Някой ме попита дали се досещам защо хората мразели Америка. Ако си спестим повърхностните конкретности и детайли, отговорът в края на краищата се свежда до омразата, която нищият изпитва към богатият, слабият – към силният, болният – към здравият и т. н. Не е само завист, а и безсилие. И колкото и хлапето–пролетарий да чупи прозорците на богаташите, то няма да постигне нищо повече от това тези богаташи да наемат татко му, Чарли Чаплин, да им смени стъклата и да припечели някой лев.

Косвено, с атентата от 11.9. не се постигна НИЩО повече. Самият акт може да е колосален, впечатляващ, грандиозен, но по–важна е равносметката. А тя включва и неща като смяната на властта в Афганистан, компрометиране на исляма, повод за още по–активна намеса на Щатите в Близкия и Средния изток и още много други работи, на които тепърва се им се чува гласа... Който си е въобразявал, че със събарянето на два блока и смъртта на няколко хиляди души ще разсипе една икономика, за която е закачен целия свят (разбирай има има инвестирани интереси в нея) е невероятен наивник за да не употребим по силна дума и да не обидим някого.

Ако единствената цел на Осама е била да удари САЩ като поръчка от Аллах и за славата на исляма (както твърди), то той щеше да кара лично единия от самолетите. Но така става винаги. Тези, които са движени от идеални мотиви, са винаги на първа бойна линия и оставят костите си в борбата, за да може тодорживковците да яхнат властта и да им строят паметници.

Това е. Всичко друго е фантазии...



Тема Mai shte ima [re: Lestat]  
АвторGunter Raal (Нерегистриран)
Публикувано16.09.02 19:43



pametna plocha na t. nar. "ground zero" tam deto se poiavi Bush na 11-ti tazi godina, ako si gledal CNN.
v poslednia broi na Time ima interesni neshta



Тема Za interesite.нови [re: Boвaтa]  
Авторnqkoi (Нерегистриран)
Публикувано16.09.02 20:57



Всичко,Вова,е интереси,но лични.Ти вероятно никога няма да изпиташ радостта от това,да защитажаш интересите на обикновенните хора.Борбата,ако не знаеш,се води от бедните срещу богатите,поради простата причина,че богатите започват първи.Нямам нищо против богатите,дотолкова,доколкото не ми пречат.Създават ми се някакви закони,които ограничават свободата ми.Но аз не съм егоист,майната й на моята свобода.Но що се отнася до свободата на бъдещите поколения,тогава съм склонен да дам и живота си(което и ще стане)
Я ми кажи в чии интерес е всички да бъдат равни,щастливи,да има свобода и т.н.В интерес на всички и в Анти-интерес на една мнооого малка групичка хора с мноооооого голяма власт.



Тема Re: Za interesite.нови [re: nqkoi]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано16.09.02 22:00



Отново ми говориш за утопии. Не казвам каквоби било хубаво да бъде. По това едва ли имаме някакви различия. Говорим за това как Е, как е БИЛО и как (най вероятно, позовавайки се на хилядолетия история без прецедент за обратното, както и на човешката природа) ЩЕ БЪДЕ.

Тези взаимоотношения (бедни – богати) могат да бъдат (и са били) регулирани, модифицирани и видоизменяни, но никога не са били и няма да бъдат елиминирани. Всичко е един динамичен баланс, в който динамиката се определя от степента на вътрешните диспропорции и напрежения. Дори и да се отнеме от Америка първенството, то ще попадне в други ръце – Китай ли, исляма ли – не е важно – пак ще има най–силен и пак по–хитрите и безскрупулните ще яздят по наивните и глупавите. Хоризонталните напрежения отстъпват място на вертикални такива. Сегашната ситуация е различна с това, че вместо пролетариите, се обединиха силните на деня от различни, досега враждебни страни. Разбраха, че вместо да се дърлят и конкурират по национални или идеологически признаци, много по–прагматично е да се съзтезават базирано на икономически, бизнес принципи. За такава игра е нужно да се създадат и поддържат световни, сравнително униформени, сравнително стабилни и предвидими правила на свободно и безпрепятствено движение на капиталите и минималната им зависимост от локални политически или етнически фактори. В момента се води битка не за това дали да има такива правила, а какви да бъдат те и кой как ще влезе в играта. И никой от стратезите не се бори с бъдещето на малкия човек наум. Това си го набий дълбоко и трайно. Използват малкия човек, както Ленин изполва мужиците и както всеки "революционер" е използвал масите –докато са му нужни и докато си осигури утрешният им ездач да е той. И който се дърпа от новосформиращия се клуб или не се вписва в тази картинка – яде бой.

Нито Милошевич се бореше заради обикновения сърбин, нито Осама се бори заради принципи или заради малкия обикновен Хасан от която и да е джамия.

Борбата,ако не знаеш,се води от бедните срещу богатите

Докато си разменят местата и тогава –пак същото.

Нямам нищо против богатите,дотолкова,доколкото не ми пречат.

Повярвай ми, вътре в Америка богатите не пречат никому. Без тях няма да има работа за останалите. Всички останали утопии бяха вече изпробвани и резултатуте са налице – разгледай картата на света.

Създават ми се някакви закони,които ограничават свободата ми.

В Америка законите се създават и се спазват. Тези закони, които не са угодни на болшинството се и променят. Даже и конституцията се пренагажда, когато се наложи. По демократичен път, с дебати, в които ВСЕКИ може да участва. Дали го прави е друг въпрос, но и никой не ти е виновен, ако имаш възможност, а решиш да не участваш, нали така...

Но що се отнася до свободата на бъдещите поколения,тогава съм склонен да дам и живота си(което и ще стане)

Прочети по–нагоре, от саможертвата ти ще се възползва една много малка част от бъдещите поколения. Такива жертви, със същия патос, са правени откак свят светува. Нещо да се е променило?

Я ми кажи в чии интерес е всички да бъдат равни,щастливи,да има свобода и т.н.

Кога е било това? И да те светна. Никога няма и да бъде. Томас Мор и Томазо Кампанела са го измислили преди тебе. Някои го пробваха и умряха, а други се възползваха от усилието им. Сменят се персонажите и географията – но играта е винаги една и съща – силният язди слабия.

Борбата е да си между силните. И тук идваме до много важна точка. Важно е тази борба за катерене по стълбата на просперитета да е честна. Макар и да е далеч от съвършено, това състезание е най–честно поставено и регулирано в Америка. Нарича се свободен пазар на идеи, интелект, умения, труд и желание да успееш. Примери как тук от никой ставаш някой изобилстват. Много повече са тези на неуспехите, разбита се. Но причината не е в избирателното прилагане на условията за състезание, а в различните способности на участниците...

Много може да се пише, но нямам повече време...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.