Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:04 01.05.24 
Горещи теми
   >> Тероризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема За Вовата и за масонските пакости на 11.09.2001  
Автор File99 (член)
Публикувано26.12.01 17:23



Ех Вова , Вова много погрешно си ме разбрал мой човек ...

Първо аз не съм комунист и не бих могъл да бъда след като произхождам от аристократичен руско-фински род , след като пра-пра дядо финландски граф заминава в майка Русия с политическа задача , след като неговият правнук и мой пра-дядо идва тук да освобождава България от турския ятаган , след като дядо ми е завършил във Ваймарска Германия по време на еврейските безобразия преди Хитлер да дойде на власт , след като по време на войната къщата ни е била немски щаб , и след като целият ни род са подръжници на немскофашистката военнополитическа линия . И не ми говори на мен за червени площади , за петолъчки и за еврейски болшевизъм , мен Берлин ме влече и в свастиката се кълна !
Ти мой човек си едно жалко , комплексирано и долно нищожество , което влиза в залеза на своя живот на женкар и алкохолик с единствиният успех в живота си да стане директор на някаква си Арт фирма в САЩ . Направо се чудя как е възможно ти да си директор на нещо повече от Бруклинска тоалетна , но като ги знам що за стока са американците , които не знаят дали Земята се върти около Слънцето или е обратно по американски не се учадвам въобще . Само бачкане за такива класови утрепки като теб - понатрупай капиталец и ела тук ако ти стиска , ела и да видиш как само с една устна заповед другарите от 6ти отдел ще ти национализират и последният ти директорски цент и после ще дойде Сергей от СССР и ще ти направи новогодишна снимка с макаров , така както стана с Крушата , Илиев ,Луканов и още много къде къде по-рутинирани и влиятелни боклуци от теб . Преди ти казах нещо , сега ти казвам друго - да ти е дебела банковата и да ти е печен адвоката , а на него да му е здрава главата разбирай бронебойна и да му е дебел портфейла . В Америка може да си нещо , но тук си господин никой - едно вакло агънце с адски смешен женски прякор и много ниска обща култура , сиреч простак от най-ниска класа .
Сега по въпросът за Америка - отново погрешно си ме разбрал - аз не съм на страната на талибаните най-малкото защото утре те ще ударят някоя атомна централа в Русия или в САЩ - дай боже да си по-близо до нея , и тогава последиците ще бъдат за цялото човечество а не само за 3-4 хил. янки , но не толерирам една супер сила да създава терористи срещу друга супер сила и после да им приписва масонските пакости на 11 септември , за да разбие една бедна и изтерзана държава и да завладее нови наркопазари за своите черни и зловещи проекти , и всичко това за сметка на световната сигурност .
А като стана дума за фашизъм и масони не може да не стане дума и за списъци и класическа музика , нали така ? По времето още преди ОДС да дойде на власт се съставяха списъци на кредитни милионери и мутри , които сега биват избивани всяка седмица и затова се плаща много добре от парите на такива вакли агънца като теб мой човек . И за да не караме на стара слава ще ти кажа ,че в момента се правят нови и нови списъци на НДСВари и първенюта , в които има и имена на мръсните чефути от ШАЛОМ . Нека си припомним еврейските безобразия в Германия през 20те и да ги съпоставим със съдбата на Балкан , и да видиш ти как твойте набори от БГА БАЛКАН стари комунисти искат да издигнат паметник на Адофл Хитлер в центъра на София !
Вова , гледай и ти да не попаднеш в някои от тези списъци , че най-малкото ще надживееш децата си !

Твоя стар познайник Вермахта



Тема Смешно момченце!нови [re: File99]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано26.12.01 18:18



Давай в същия дух, драги ми неграмотни наследнико на синя кръв! Пише се "чифути" и не ми се мазни че грешката е случайна защото преди да ти оправя правописа чакам да видя една и съжа грешка поне два пъти.

Горди ми наследнико на благороден род коняри от европейски царски конюшни, да си чувал как завърши военната машина на вермахта през 44? Някои хора не се учат от историята, бре–е–е–й...

А свастиката можеш да я монтираш вертикално на мотор от "месершмидт", да го запалиш и да се опиташ да я яхнеш странично. Така ще ускориш неизбежния резултат на идеалите си.

Продължавай да ме развеселяваш ме с шапката със звънчета и недодяланите си словесни подскоци!

Вовата



Тема Деденце - през 1944 или 1945 ?нови [re: Boвaтa]  
Автор File99 (член)
Публикувано26.12.01 18:36



Виж само какво си написал бе , алкохолик неграмотен такъв -

една и съжа грешка

погледни си бе , дядооооо !

Вермахта пиши с главна буква и не ми говори на Мен за история , само погледни тъп идиот такъв коя година си написал бе ? През 1944 ли Германия капитулира , бе простак или на 9 май 1945 ?

Прост си ти и освен непрекъснатите правописни грешки ,ти не знаеш и елементарна история ! Да ми напишеш ти ,че Вермахта свършил през 1944 - хахахаха !

Простак ,сядай и учи още - слаб 2 !





Тема Re: Пичлеме глупаво!нови [re: File99]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано26.12.01 19:21



Добре де, тук си прав. Но грешката е по невнимание. Прекрасно зная за 9 май '45. Най малкото защото за разлика от тебе младините ми минаха в продължително тръбене на този "ден на победата". Но вермахт с главна буква няма да напиша... Това не беше грешка, а израз на презрение.

"Ж" и "Ш" ми са на един клавиш (с option) и е тайпо.

Намери правописна грешка (а не на пръстите), една и съща, повече от два пъти и тогава пак ела да се люлееш на тази въртележка.

Опитай пак.

Слаба ракия си!

Вовата



Тема Zashto be Vova ?нови [re: Boвaтa]  
Автор File99 (член)
Публикувано26.12.01 19:48



Ako Nazi Germany beshe spechelila voianata ... togava Bulgaria shteshe da e tri moreta i Vovata shte da e shev na goliam zavod v Bulgaria , i vsichko shte da e nared .
Spomniash li si ot kude zapochnana sporodvete ni ? Zaradi onazi gad mrusna ... tia sega studuva na ruskia studtuk v Sofia , a az po ironia na sudbata se namiram samo na 200 metra ot blokut i i si jiveia jivota ... i ne smiatam da I plashtam danucite , zatova che bila maika (kurva) . Vseki koi kakto go naredi - rasbirash si ot rabotata i otivash v USA da rabotish za 10 000 USD na mesec , liagash s vseki sreshnat , zabremeniavash v post komunisticheska Bulgaria i ti se razkazva igrata ! Tova se naricha spravedlivost , ne se li suglasen ?



Тема Виж сега какво!нови [re: File99]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано26.12.01 22:39



като оставим дърленето с цел релаксация и дози адреналин, това което ме подразни в теб е твоята безапелационност.

Не съм в течение на глупашката любовна история, кой с кого спал, кой бил пренебрегнат и дали е постъпил глупаво. Ти си дълбоко наранен и това, съчетано с безспорната ти гаргантюанска себичност, дава истерични резултати. Поне така звучеше като започнахме. В края на краищата, препоръчвам ти да поработиш над чувството си за относителност в реалността. Младостта лесно избива в крайности – бедна ти е фантазията аз колко краен бях и колко лесно ми се палеше фитила. Колкото по–бързо осъзнаеш обаче, че реалността не се състои от абсолюти и особено колкото по–бързо възприемеш това като ориентир на реакциите си, толкова повече ще си спестиш главоболия и разочарования. Казвам ти го като човек, който е изпил много чаши с отрова, преди да му уври главата... Защото способността да се ориентираш добре в ИСТИНСКОТО състояние на нещата, е ключът към избягване на драматични сътресения в живота. Марио Пузо в "Кръстникът" има една фраза в смисъл, че умението да виждаш нещата, такива каквито те действително са, а не такива, каквито на тебе ти се искат да бъдат, е ценна дарба. Който я няма, трябва да компенсира липсата и с упорита работа над възприятията си. Който не успее да формира тази дарба да подлага на безмилостна критика всяко свое допускане, всеки свой анализ, се обрича на несретата да действа, следвайки фантастични конструкции, фактори – фантоми и да бере плодът на разочарованията. Ние, българите, имаме вродена склонност към фантазиране и донагаждане на реалността с харесващи ни, но неверни анализи и това ни коства много разбити илюзии. Разбити илюзии не може да има там, където илюзиите отсъстват по принцип. Нали разбираш?

Така че, приятелката ти е била права за себе си, неправа за тебе, но това което важи в случая е нейната преценка за нещата, защото тя е тази която може да вземе решение. Ако е погрешно, тя ще си плати за това, а ако не е, тя няма да сметне решението и постъпките си за грешни, само защото ти не си съгласен с тях и затова, че нейните действия се класират като погрешни в твоята ценностна система. Какво мислиш и чувстваш ти е без значение, дори и обективно да си прав. Ситуацията е малко като: "Кучето (ти) си лае, керванът (тя) си върви". Въобще няма да се промени нищо за кучето, дори и керванът да върви в грешната посока...

Преглътни и върви напред. С жените имам голям опит (нали съм женкар все пак) и ти казвам, че след време цялата тази история ще ти се струва без значение. Особено, когато семейство и деца ти рушнат класацията на приоритетите и ти преглътнеш неудобния факт, че твоите мераци, амбиции и капризи вече не са най–важното нещо в живота. Ако разбира се, обичаш децата и семейството си... Аз лично, ги поставям преди себе си. Аз се наиграх и нарадвах на повече, отколкото съм и мечтал, сега е техен ред и аз трябва да направя толкова, колкото се очаква от мене и колкото аз смятам, че им дължа, с факта че съм ги създал. Така е честно.

Може би сбърках като се опитах да коментирам вопъла ти, подхождайки с шокова терапия. Нали знаеш, по теорията, че причиняването на нова, по–остра, но краткотрайна болка, заглушава и притъпява по–дълбоката и трайна такава. Сега съм склонен да мисля, че прибързах и сбърках. А би трябвало да зная по–добре, защото аз (както и всеки преполагам) съм си изстрадал дозите накърнено самолюбие като влюбен папуняк. Само че, тези неща са отдавна в миналото ми и сега ми се струват смешни, защото просто живият живот те научава на практика, че такива терзания са жалки. Но това човек го разбира само след време. Терзанията на отблъснатия влюбен са типични за младостта и съвсем не се струват маловажни на засегнатите. Пренебрегнах това, подходих (малко нечестно) от позициите на опита си, подиграх ти се и така отприщих европейския фашизъм. Извинявай!

За другия ни обмен, ако му се впрягаш и хабиш емоции, си в грешка. Аз се дърля, за да убивам скуката и напрежението на живота в Америка. Защото, въпреки че тук, в този клуб се представих като краен, аз съзнавам и ежедневно ми се налага да търпя и да се боря и с куп американски недъзи и съм отразил съответно мнението си в други, сериозни дискусии по въпроса. Но тук, в този клуб, проблемите се разглеждат на моменти толкова наивно и повърхностно и нивото е толкова плитко и ентусиазирано само в едната посока, че волю неволю се наложи да се включа с крайна позиция (а такава нямам по никой въпрос) с цел да балансирам килнатите позиции на участниците.

С някои няма надежда – всичко е до умствен капацитет. С тебе както виждаш, разговарям.

Но недей да се мъчиш да възраждаш фашизма. Това е проверена и провалена доктрина. САЩ са това, което са, благодарение основно на обстоятелството, че тук са заложили на личната свобода, разкрепостеното предприемачество, здравото (И СПАЗВАНО) законодателство – система, която естествено избутва най–кадърното напред, стимулира откритията и напредъка във всички сфери и така цялото общество се изтегля напред.
И където алчността и ламтежа за повече (не само в материален смисъл), когато е в рамките на законите, не се смята за порок, а за най–продуктивният двигател на надпреварата, която движи прогреса.
А що се отняся до помощите за тези с по–малки възможности, тук те са били въведени като държавна програма през тридесетте по логиката: "Ако не им дадеш нещичко, те ще съумеят да ти вземат всичко". Революцията в Русия победи не поради някакви заговори (със заговори неписмени мужици не се повеждат на смърт), а по една много проста формула: Докараният до отчаяние голтак, когато няма какво да загуби освен крепостничеството си, когато е многоброен и въоръжен (поради войната) и като му обещаеш, дори и само, че ще може да се жени в съседното село, без да пита господаря, е способен на чудеса. Точно такива "чудеса" се избягват, чрез някаква преразпределителна система, която дава на по–малко способните, по–глупавите и даже по–мързеливите нещичко. Защото няма общество, в което да има състезание, без да има губещи. Те са винаги повече от печелившите и системата, за да се самоподържа без сътресения, трябва да отдели малко и на многобройните тъпи губещи, за да не вземат те всичко от малобройните кадърни печеливши.

Такава система работи. Това е американската система. Огледай се по света и класирай икономиките. Най–работещите икономики са тези които са най–близо до американския модел.

А акъл да те не лъже, че тук в Америка има някакво значение дали си евреин, бял, чер, пембен или марсианец. Дали имаш седем неприложими висши образования и шарени дипломи или си просто необразован тарикат с бизнес нюх и око за възможностите. Уважават те само по един показател – колко ти е дебела кесията. Ако има взаимна изгода, ни цветове, ни раси, ни кръв, ни религия имат значение. Ако отговорът под чертата е положително число и за двете страни, техните етнически или каквито и да е било други характеристи са ирелевантни (без значение).

Ако повърхностно се вие или се тръби нещо в този расов или друг смисъл е само за да се използва публичното мнение като инструмент за извиване на ръката на партньора, за да се промени съотношението в печалбата при сделката. Това е.

Дали това е морално или дали на мен и на тебе ни харесва, е без значение. То е факт със или без нашето одобрение. Виж по–горе казаното от Марио Пузо.

Америка при това не е някаква мощ с монолитен център, който плете някакви дългосрочни интриги. Ако има нещо, което движи и малкият американец и държавата като резултат, и е спойка на политиката им, което може да се опише с една дума това е ИНТЕРЕСЪТ. А той е аморфен, няма лице и в това е и неговата виталност.

От твоята визия за България отсъства точно този, най–витален, елемент. ОБЩИЯТ ИНТЕРЕС. Защото в Америка комунизъм на практика отсъства само по една причина – това явление не се вписва в ничии интереси. Кой ги ебе тогава тука левичарите – никой! Колоритна агитка с екзотични фантасмагории, такова е мнението на средният американец за комунистическата партия на Америка. Нека ги има за миризма..

И така ще бъде докато американецът си харесва Америката, такава каквато е. Защитаваща интереса му... а ако това се промени, е тогава ще се търси пак система, която да защитава интереса на индивида.

България е още далече от подобна схема. Бях наивен да мисля, че обществото ще узрее по–бързо за факта, че не може всички да са равни и че ако не си плащаш телефона, ще ти го откачат. Май, за да се промени това, ще трябва да измре онова, повреденото поколение, към което за жалост, се числя и аз.

Не ми придиряй на грешките – писах толкова бързо и ти написах толкова много, че моля за прошка!

Пожелавам ти най–хубави събития през Новата Година! Пак ще се влюбиш, но точно тогава ти препоръчвам много често да се вглеждаш в огледалото. А най–вярното огледало за нашите кусури са очите на любимата. Любовта е двустранно явление – компромиси и отстъпки са нужни и от двете страни!

Всичко хубаво!

Вовата



Тема Re: Zashto be Vova ?нови [re: File99]  
Автор Priakor (OK)
Публикувано26.12.01 23:13



Tova se naricha spravedlivost , ne se li suglasen ?
Saglasen sam che tova se naricha BOLEST. Ti priateliu triabva na vsiaka cena da namerish dobar psihiatar predi da e stanalo mnogo kasno. Viarvai mi, ne sam niakoi chujdojemec ot LETIASHTA CHINIA koito se opitva da te unishtoji za da ne se spravish sas GLOBALIZACIATA. Vijdam ot otgovorite ti na povecheto postove i che ne si sabral dostatachno pari ot prodavaneto na cigari i alkohol v mazeto i zatova rodninata ti ne ti e prodal i ot skapia intelekt. Mejduvprochem kade v Amerika jivee rodninata ti? V Goliamo Koinare li? Kogato kazvam che imash nujda ot pomosht imam predvid i malko obogatiavane na rechnika. Zabeliazvam che poradi nedostig na izrazni sredstva izpolzuvash samo mrasni dumi i cinizmi.
Triabva da razberesh che broia na takiva dumi ne oznachava sila na dovodite.
No pak i ti niamash nikakvi dovodi taka che tova ne moje da te narani chak tolkova..
A, i shto se otnasia do jenata koiato te e napusnala kak moje da narichash tova greshka sled kato e napusnala edin otkachen impotent? Vijdash li kak ne si prav?
O, pak zabravih, ti si otkachen taka che vsichko ti e prosteno.
Haide varvi da pishesh domashnoto si che maika ti na men shte mi se sardi kato govoria s neia po telefona v Malo Koinare.

I molia te nedei da me ubivash i hvarliash v kofi s bukluk che mnogo boli.
Goliam si smeshko!!

Priakor Priakorov


Тема Prav si chicho Vova ,нови [re: Boвaтa]  
Автор File99 (член)
Публикувано28.12.01 18:52



Prav si chicho Vova , izviniavay za grubite dumy koito napisah - ne biah prav za teb . Tova koeto si napisal za obshtestvenata systema v USA postaviashta v centura materialnoto i za tipichnoto BG mislene e napulno viarno , viarno e che nie mladite sme dosta kraini poniakoga i ne vi slushanme docato ne stane mnogo losho , no nai-losho e kogato za naishy greshki plashtat drugy nevinny hora . Tuk v kvartala , v koito jiveya si otidoha nai-dobrite hora na po 17,19 , 27 godini - i vse poneje niakoi nastupil pedala dokrai i se zabil v niakoi stulb . Sudbata na niakoi hora beshe mnogo jestoka - jiviaha losho , biaha tupkani-tupcani i kraia za tiah nastupi predy da sa navurshili 20 godiny .
Az v kazarmata otkrih ogun na post v centura na Sofia ,mojeha da zaginat nevinny hora i chak posle si zadadoh vuprosa AMI AKO ? Prosto nie traibva po chesto da se vslushvame vuv vas i niama da sburkame ,vie ni pokazvate pravilniat put v jivota i ni spestiavate kup problemi .
A po otnoshenie na USA ima mnogo , mnogo da si pishem s teb no sega prosto niamam vreme za tova . Ima mnogo smushtavashty facti v redica incidenty prez poslednite 20 godini kato se zapochne ot Chalenger , Chernobil i se stigne do 11.09.2001. Po ironia na sudbata vuicho mi , koito isbiaga v USA prez 1987 raboteshe v edinia nebosturgach do 1991 ... kogato vidiah kak samoletite se zabivaha po ruskata TV pomislih che niakoi si pravi maiatapy , posle kogato razbrah che e istina nokoi ne mi poviarva -horata mi se smeeha po ulicata i kazaha da ne burkam filmite s novinite ...
No USA reagiraha vse pak umereno , vse pak umereno , az ochakvam da napraviat neshto poveche i to vednaga .

Tova e zasega , pak shte si pishem s teb . Good Luck , Vova i doskoro !



Тема S glupaci ne sporia !нови [re: Priakor]  
Автор File99 (член)
Публикувано28.12.01 18:56



S glupaci kato teb Priakor ne sporia . Za teb si e ...



Тема Re: S glupaci ne sporia !нови [re: File99]  
Автор Priakor (OK)
Публикувано28.12.01 19:14



I pravilno pravish SMESHKO, zashtoto ne viarvam da ti stiga 'sivo veshtestvo'(da ti preveda tova oznachava mozak).
Pone si go razbral tova moeto momchence.
Za da ima spor triabva da ima izkazvane na stanovishte, a edin naniz ot cinizmi ne e stanovishte!
Prosto edin bezplaten urok za tebe, makar che ni obviniavat che v Amerika sme materialisti az ti go 'puskam' bez pari.

Priakor Priakorov



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.