Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:19 04.07.24 
Горещи теми
   >> Тероризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Bin Laden не е автора на атаките от 11.09 в NY  
АвторVallentin (Нерегистриран)
Публикувано02.12.01 00:04



Темата за събитията около 11.09 в Ню Йорк, както и последвалата война в Афганистан някак силно привлече вниманието ми.

Много четох по въпроса из интернет и много размишлявах, сравнявах и много информации, накрая се убедих, че не Бин Ладен е автора на атентатите със похитените самолети. С това не искам да кажа, че Бин Ладен е някакаво свестно и невинно момче, защо има достатъчно доказателства за неговото участие в други терористични акции и убийството на невинни хора. Но колкото и зъл и тъмен субект да е той, това не ни дава право да го обвиняваме за неща, които не е извършвал в действителност.

Фактите говорят, че Американското правителство не е успяло да представи реални доказателства пред другите народи за участиета на Бин Ладен в атентатите от 11.09. Това е една глобална манипулация целяща цели различни от обявените.

Вече много международни наблюдатели изказват мнението, че под маската на "войтата срещу терора" Америка преследва други свои отдавнашни цели.

Разбира се нещата, които споделям тук са мое мнение и разбиране, и се надявам да не бъдат възприети като някаква надута претенция от моя страна, че знам и разбирам нещо повече от другите. Всеки може да изрази несъгласие, но ако можем дискутирайки да разберем по-добре същостта на събитията на които сме свидетели ще бъде полезно за всички нас.

Моите наблюдения и размишления ме доведоха до разбирането, че тайните общества които ратуват за единен световен ред са истинските причинители на убийството на 5000 цивилни жертви в USA. Именно глобалистите са тези, които са планирали и реализирали този зловещ план. Целите които ще постигнат са поне няколко:

1. Ще се позволи въвеждането на недемократични закони в US които преди е било немислимо да се лансират.
2. В името на антитероризма ще се манипулира всяка нация и така ще се нарушава безпрекословно държавния суверенитет.
3. Ще се причини смъртта на много хора, което винаги е добре дошло за глобалистите, защото колкото по-малко хора - толкова по-лесен контрол.
4. Ще се предизвикат религиозни вражди, които допълнително ще остлабят независимите държавни правителства те по-лесно ще бъдат подчинени на целите на глобализма.
5. Като решение ще се лансира единна световна религия, която ще е буламач от всички религии взето по малко, но в основата и ще стои едино управление на целяи свят в името на фа;шиво наречената "любов".

Колкото и зловеща личност да е Осама, пак той бледнее и пред най малкия от тези изверги.

И помислете как стана така, че такава мащабна операция не е била засечена от разузнавателните институции на САЩ? Има само един отговор, сигналите са били потушени от висши ръководители, които са верни слуги на тайните общества.



Тема Re: Bin Laden не е автора на атаките от 11.09 в NYнови [re: Vallentin]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано02.12.01 03:43



А какво ще кажеш за признанието на Бин Ладен, във видеозапис, който се разпространява сред привържениците му ? Там той казва :"Да, ние убихме тези невинни. Двете кули на Световния търговски център в Ню Йорк бяха легитимна цел, тъй като хората в тях подкрепяха икономическата мощ на САЩ. Затова действията ни са оправдани от всяка гледна точка. Ние се отнесохме към тях по същия начин, по който и те се отнасяха с нас. Ако отмъщението за убийствата на наши хора е тероризъм, то нека историята да ни е свидетел, че сме терористи. Да убихме тези невинни и това е оправдано от гледна точка на религията и на логиката."

Е Vallentin нещо да кажеш ?




Тема Re: Bin Laden не е автора на атаките от 11.09 в NYнови [re: няkoй]  
АвторVallentin (Нерегистриран)
Публикувано02.12.01 12:42



нека ти кажа, че такъв запис НЯМА! Това е изфабрикувано менте.
НЕщо повече текста който цитираш въобще не е текста, който е дори в ментето. В това менте се казва, че някак си в планинитте на Афганистан(!!!) е бил записан Бин Ладен да казва, че "ние убихме техните невинни..." - нищо не се споменава за Ню Йорк. Това, което ти цитираш е абсолютно украсено.

Питам се как:
1. Са успели да направят ЗАПИС на това какво казва Бин Ладен в планините(!!!), след като нито знаят къдее, и ако биха го докопали някак си щяха да му пратят някоя бомба а не диктофон за запис!

2. Изказването на Ладен дори да е автентично може да става въпрос за всеки друг терористичен акт, понеже той наистина е участвал в убийството на много цивилни хора. Пак повтярям нищо във въпросния запис не се споменава за Ню Йорк, не знам от къде си взел този текст, но той е менте. Текста който четох аз в западната преса липсва всякакво споменаване на Ню Йорк.



Тема pfyнови [re: Vallentin]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано03.12.01 11:09



ooo, ti si paranoik ve4e...
tainite obshtestva, evreiskiqt zagovor, zadrugata na masonite...

:: No one lives forever ::



Тема Za Valentin.....нови [re: SEAL]  
АвторANTlWARBG@YAHOO.COM (Нерегистриран)
Публикувано03.12.01 14:28



Po-povod tvoiat posting.....
Ako se interesuvash ot temata.....i iskash da se svurjesh s nas.



Ili na stranitzite na v-k "Svobodna Misul'- tursi po REP.



Тема Re: Bin Laden не е автора на атаките от 11.09 в NYнови [re: Vallentin]  
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано04.12.01 03:24



По принцип има нещо не наред в тия атаки и най-ненаред е американската реакция. Твоята идея ми е позната донякъде от нещата, които изрових в мрежата - и то от американски сайтове. Убедена съм, че Бин Ладен в случая е толкова замесен, колкото и Че Гевара, който е на оня свят отдавна. НО тая теория даже е много по-ужасна от теорията за някакви си терористи - камикадзета дето искат да взривят света. Срещу прилагането и не може дори да се реагира.

Така или иначе Америка действа именно манипулативно, нагло, противно на разума - който и да е организирал атаките. Затова си мисля, че злия дух от бутилката е влязъл в главата на безмозъчния гигант.

Всичко тече, всичко се мени!


Тема Re: Bin Laden не е автора на атаките от 11.09 в NYнови [re: Vallentin]  
Авторprostak (Нерегистриран)
Публикувано04.12.01 03:29



Viarno ne e Be Laden - na maikati putkata e vinovza za kraha na WTC!



Тема Re: pfyнови [re: SEAL]  
АвторVallentin (Нерегистриран)
Публикувано05.12.01 14:59



Аз говоря за реални неща, ти ако не можеш да кажеш нещо по-умно от думата "параноик", мога да ти кажа само - ЖАЛКО!



Тема Re: pfyнови [re: Vallentin]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано05.12.01 15:45



koe e realno?
4e grupa mastiti bogatashi, izvestna kato grupirovka "4ernoto gluhar4e" sa poru4ali da "IRA", koqto puk ot svoq strana e prehvurlila poru4kata na "Kamislikite tigri" i t.n. ta nakraq i do Atta kosmata i drugar4etata mu da blusnat 10ina boeing-a iz usa?
az ne postavqm pod usmnenie vuzmojnostta da ima nqkakvo taino sdrujenie na hora s ogromna vlast(sus sigurnost us prezidenta nqma 4lenska karta za toq klub), no ti puk oshte malko shte po4nesh da se oglejdash za mikrofoni vuv vazata na buroto ti:-)

:: No one lives forever ::



Тема Re: pfyнови [re: SEAL]  
АвторVallentin (Нерегистриран)
Публикувано05.12.01 16:24



нямам никакви лични притесения, има хора които трябва да се притесняват и ти си много повече сред тях отколкото аз

Постинга който написах беше във връзка с това да се преценят справедливо нещата, той беше просто повик за справедливост. Както казах не оправдавам Ладен, той си е виновен за други грехове.

И не разбирам след като вече теорията за глобализацията се учи в университетите и всички държавни глави усилено говорят за нея, нима хората не виждат, че сава въпрос за РЕАЛНИ неща.

Атентата в NY e само инструмет за премахване на спънките пред глобализацията. Някак с бели конци е съшита историята.


There are MANY that shall live forever!!!



Тема Re: pfyнови [re: Vallentin]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано05.12.01 16:28



kakwo protiv imash globalizaciata?



Тема Re: pfyнови [re: Vallentin]  
Автор Priakor (минаващ)
Публикувано05.12.01 16:57



Absolutno si prav. Vsichko zapochva s Globalizaciata. V danoto na neshtata spored dostoverni iztochnici e ne niakoi drug a samia Elvis Presley. Prez 1960 toi se zapoznava sas tainoto obshtestvo na KOLDUM(koeto e organizacia na jiteli na planetata MARS). Ot tuk zapochva vsichko. Deset godini po kasno, Elvis se pravi che umira(za tova mu pomagat marsiancite koito imat strashna tehnologia) i zapochva da raboti za GLOBALIZACIATA. Vav grupata se vkluchvat i studenti ot vsichki strani, no nai-veche BAlgaria, kadeto tazi teoria prosto se podhvashta sas palna sila i balgarite se okazvat nai sposobnite po GLOBALIZACIA. V rezultat sled prisaediniavaneto na jiteli i ot drugi galaktiki, Globalizaciata pretarpiava teoretichni izmenenia. Vkluchvat se i taka narechenite Amerikanci, koito ne sa nishto drugo a nai obiknovenni jiteli na planetata America. Dopalnitelno se vkluchvat i hora ot planetata Taliban i ot planetata Palestina. Sazdava se edna mogashta GLOBALNA organizacia, celta na koiato e da se saboriat dva nebostargacha v New York, za da se pokaje na VSELENATA che GLOBALIZACIATA ne moje da bade spriana. NIE SHTE USPEEM i SHTE VI GLOBALIZIRAME ISKATE ILI NE ISKATE. HORA NE MISLETE CHE VSICHKO KOETO SE SLUCHVA PO SVETA IMA PROSTO OBIASNENIE. tOVA NE E TAKA. TOVA E KOETO TE(tia koito ne razbirat ot globalizacia) ISKAT DA MISLITE.
NESHTATA SA MNOGO SKRITI I SECRETNI I V NAI-OBIKNOVENNIA FAKT IMA NIAKAKVA GLOBALNA IGRA. Vie naprimer si mislite che Levski pobedil CSKA, no tova ne e taka. Tova e taina igra na nechisti sili koito iskat da GLOBALIZIRAT dvata otbora. VNIMAVAITE i se PAZETE!

Privet ot GLOBALNIA Priakor



Тема за глобализациятанови [re: l]  
АвторVallentin (Нерегистриран)
Публикувано05.12.01 17:02



това е вече друга тема, може би за друг клуб, но ми е интересно да попитам - Ти какво имаш за глобализацията?

Но все пак ето какво имам против. Глобализацията цели:

- съсипване на националното съзнание и промиване на мозъка с термина "гражданин на света"
- разрушаване на семействата чрез свободен секс, за да сме виждаш ли "едно семейство"
- икономическо поробване на всички народи. Наскоро чух, че МВФ решил да въведе "обявяване на фалит на цели държави", това какво друго е ако не да превземеш държава без война? Ние сме във валутен борд, и какво ако утре решат да обявят България за "фалирала" и целия народ - длъжник на света! Какво ще ни продават по пазарите в Брюксел и Бон, както негрите преди 300 години ли?
- въвеждане на една религия за всички народи. Навремето българите са проливали кръвта си за да не се отрекат от вярат си, а сега какво, сле някоя и друга годинка, хоп - декретче, че има само една религия, за всички - ииииииии не се цепи от колектива, за да не те цепи колектива...

Тия на мен са ми достатъчни, ако и да са 5% от причините.



Тема Хубава ирониянови [re: Priakor]  
АвторVallentin (Нерегистриран)
Публикувано05.12.01 17:07



само дето е много плитка. Пука ти се иронийката по шевовете защото изхождаш от презумпцията, че който казва нещо за глобализацията има предвид нещо тайно , скрито , мистично. Преди 50-100 години, ,можеше и да е така, но сега всичко се вижда ясно. Говори се открито, понеже вече се счита, че хората с достатъчно промити мозъци. И ако се съди по-теб явно са прави.



Тема Re: Хубава ирониянови [re: Vallentin]  
Автор Priakor (минаващ)
Публикувано05.12.01 17:18



Valio,

A good one. You got me.
Viva GLobalizaciata.

Globalen Priakor



Тема Re: pfyнови [re: Vallentin]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано05.12.01 17:59



naistina se pritesnqvam...
...ot tova, 4e prerazkazvash porednata "senzacionna" novina ot stranicite na v-k "trud"...
naistina li vqrvash, 4e edna mnogo potaina organizaciq, koqto se stremi kum globalizaciq e izrabotila i izpulnila plana za atnetatite na 11.09, kato pri tova mnogo grijlivo e zali4ila sledite si?
Ili smqtash, 4e amerikankiste i britanskite spec slujbi, barabar s politi4eskiqt elit stoi zad tova prestuplenie?
hubavo e da se sumnqvash kogato imash nqkakvi osnovaniq, ina4e se nari4a paranoq, mai ti go spomenah:-)

:: No one lives forever ::



Тема Re: за глобализациятанови [re: Vallentin]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано05.12.01 18:04



a be ti naistina si paranoik, q pogledni pod legloto da vidish dali nqma nqkoi globalist, skrit potaino...

:: No one lives forever ::



Тема i oshte ednaнови [re: Vallentin]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано05.12.01 18:09



nqkoga sa lekuvali samo s kruvopuskane. vsqkakvi opiti za drugo le4enie sa bili smqtani za necelesuobrazni(v nai-dobriq slu4ai) i demoni4ni(v nai-loshiq). i ti sega taka, gloabalizaciqta shte otkusne decata ot maikite im shtoto she doide edin 4i4ko ot MVF i she konfiskuva kushti4kata im, a deteto she prodade v robstvo, za da se pogasqt dulgovete

:: No one lives forever ::



Тема Re: за глобализациятанови [re: l]  
АвторVallentin (Нерегистриран)
Публикувано06.12.01 12:58



примерът с племената е некоректен. Защото обединаването на някакви племена в държава не е свързано с промиване на мозъци и унищожаване на ценностната им система и подменянето и с робска психика.

Има един интересен момент в глобалното развитие и той е формиране на емоционално контролирани личности от разумно контролирани. Това е часто от формирането на робска психика. Робуването на нагоните и усещанията, вместо държене на здравия разум.

малко се поогледайте за някои неща пък и позабележете какво става и тогава говорете по енерция.



Тема Re: за глобализациятанови [re: Vallentin]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано06.12.01 16:37



tochno tova sa kazwali i Ngoro i Mbombo na syplemennicite si -- promivane na mozaci i unishtojavane na plemennata cennostna sistema.

Mai po "enercia" goworish ti.



Тема Re: за глобализациятанови [re: l]  
АвторVallentin (Нерегистриран)
Публикувано06.12.01 17:30



след тотално безсмислената ти послена реплика се убедих, че ням смисъл да дискутирам повече с теб. Да не говорим, че не ми отговори на въпросите. Доста плиткоумен трябва да е човек за да си държи на тъпия пример с племената. Сори!



Тема Re: за глобализациятанови [re: Vallentin]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано06.12.01 18:05



hmm, pregledah poslednite ti niakolko posting-a i ne zabeliazah nikakwi wyprosi -- mojesh li da mi gi napishesh pak.



Тема Re: за глобализациятанови [re: l]  
АвторVallentin (Нерегистриран)
Публикувано07.12.01 16:37



Цитирам от предишните си постинги, които си прегледал:

но ми е интересно да попитам - Ти какво имаш за глобализацията?



те това ми е въпроса!



Тема Re: за глобализациятанови [re: Vallentin]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано07.12.01 17:16



niamam nishto "za". prosto spored men towa e estestven i neizbejen process. globalizaciata niama da povliae na moite wyzgledi, viarvania i nacihn na jivot

neka i az da te popitam neshto. razbiram che si protiv syshtestvuvaneto na unificirana religia. bi li si promenil mnenieto ako tazi religia sywpada napylno s tazi koiato ti izpoviadvash (predpolagam pravoslavna)?

p.s. az sym agnostic i religiite ne me interesuvat -- prosto se opitvam da razbera twoite prichini protiv globalizaciata -- dali sa principni ili zashtoto smiatash che twoite wyzgledi i wiarvania shte sa w gubeshta pozicia.



Тема Сеганови [re: Изпитaнa мapka]  
Автор Kpokoдилepoc ()
Публикувано07.12.01 22:11



Фърли едно око - това е "старо"



По-новото е, че Буш поръча 150 млн. ваксини за едра шарка... И Израел - за цялото неваксинирано население... И други - сети се кои!

А, не ми сядай на папионката!

Тема Re: mnenieto na edno 13 godishno momi4e...нови [re: Vallentin]  
Автор WastingLove (RenZOrcHE)
Публикувано08.12.01 19:54



Spored men sashto Osama Ben Laden ne e avtora na tiq ataki...a i edin primer : kogao sa pitali Levski dali ima i drugi , toi e otgovoril : "Ne sam sam.." ama tva ne oznachava che naistina e deistval sam nali ?!?!?! takache няkoй video zapisa nishto ne dokazva... a i po princip kogato se gotvi edin takav teroristichn akt istinskite vinovnici dobre , naistina dobre se prikrivat ... ne e tai lesno da gi otkriesh koi sa ... Priakor tva dalgoto deto go kaza za Globalizaciqta ot nego moje da stane gotin fantastichen film :))

a kakvo shte kajete za Izraelcite ...

a nqkoi zamislql li se e , che vinagi glavnite vinovnici za da ne gi razoblichat priemat oblika na "dobrite" ....i istinskiq vinovnik trqbva da se tarsi ne pri "loshite" a imenno pri "mili4kite , dobri amerikanci - politici " , koito nikoi nqma da se seti da zapodozre...

And I think I've seen your face , seen this room , been in this place...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.