Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:33 26.05.24 
Горещи теми
   >> Тероризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: tupo, hiper tupo, sealнови [re: SEAL]  
Автор Gama (оранжева)
Публикувано16.11.01 12:31



dostatuchno vreme si zagubil da mi paste-vash neshta koito moga da vida v po gornite postingi
sega i az shte zagubia malko ot moeto da ti paste-na oshte neshto
"Западноевропейската цивилизация по онова време - Испания и
Португалия, а по късно Англия, Холандия и Франция ...." tova misla che e triabvalo da prochetesh, predi da mi pishesh kakvi sa bili amerikancite po onova vreme, koi e lovil negri i koi e bil pazara
kude sum pisala che loshite amerikanci sa hodili na lov za hora???
i vuprosa beshe"Какво е "спечелил" светът от откритието на Колумб?",
a ne kalko sa loshi amerikancite.
postarai se da ne chetesh tolkova povurhnostno, zashtoto az ako ne moga da se izkazvam, ti puk ne mojesh ili ne iskash da shvanesh osnovnata ideia



Тема oshte edna mrazeshta intelektualkaнови [re: Gama]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано16.11.01 17:26



osnovnata ti ideq e "Q da si kaja az kolko mrazq amerikancite". Samata ti tema, Какво е "спечелил" светът от откритието на Колумб? podskazva tova. Koeto na men ne mi dreme izobshto, ama vzemi si izmisli drugi dovodi, 4e s tva robstvo izdishash kato spukana gama...taka de, gama.

:: No one lives forever ::



Тема Re: "Колумбе, йебем ти откритието"нови [re: Gama]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано16.11.01 22:29



P.S. ne razbrah za segashno ili minalo vreme govorish za negrite, koga da se vrushtat po rodnite si mesta?

От много време насам никой не ги спира. Но те нещо се дърпат от идеята. В края на краищата в Африка няма GA. Излиза че си е по–добре да си си "безправен" в Америка отколкото с всички права в Сомалия например. Опитаха се веднъж с Либерия, видя се какво стана с екперимента...

За робите. Виюда се че познанията и са повърхностни. Робството като социален феномен се е срещало съвсем доскоро в някои краища на света. А колкото по–назад в историята се връщаме, толкова по–нормално е изглеждало то в очите на съвременниците си. Примерът с Америка е чисто количествен, но това е пазарен аргумент, а не морален. Морален щеше да бъде, ако американците бяха открили и приложили робството за първи път. Така че, откритието на Колумб не е предизвикало робството като феномен и в тази насока нищо не е променило, ОК?

За другите ти разсъждения какво да коментирам, като цялата несъстоятелност на изложението ти се гради на условната абстракция "ако", сиреч – на един фалшиф премис, с фактически неограничена вариабилност, което превръща целия аргумент в абсурдна нелепица.

Вовата



Тема coolнови [re: Boвaтa]  
Автор Gama (оранжева)
Публикувано16.11.01 22:40



haresa mi
blagodaria za infoto:))



Тема Re: "Колумбе..."нови [re: nm]  
Автор __SpOO__ (me0w)
Публикувано17.11.01 06:08



Prostete che taka nahyltwam...az malko takowata si pochiwah ama reshih da wmykna wse pak nqkoq moq misyl,wijdane po temata..ili chast ot neq ili whatever..

"I nakraia - neshto ignorirano ot povecheto anti-Amerikanci sa nauchnite postijenia delo na America, a da bade osporeno tova e trudno dori i na Charles."

[cuted]

Az ne wijdam zashto po twoqta logika "anti-Amerikancite" bi trqbwalo da opljuwat wsichko koeto Amerika e prawila,prawi i shte prawi w tazi oblast - kulturata...?

Az ne hareswam kato cqlo Amerika,ne mislq che sym "anti-Amerikanec" wse pak... ocenqwam postijeniqta im,no ne mi se nrawi towa che plytno s tqh Amerika e "doprinesla" za tolkowa mnogo stradaniq i zagubeni choweshki jiwoti...sydbi.

Az NE osporwam nishto ochewadno koeto Amerika e dala na sweta...predpolagam taka mislqt i po-golqmata chast ot t.nar. "anti-Amerikanci".

Moje bi towa e i otgowora na zadadeniq ot teb wypros...

Cause the light I shine on you
Is what you gave to me...

Редактирано от __SpOO__ на 17.11.01 06:14.



Тема Re: "Колумбе..."нови [re: nm]  
Автор Gama (оранжева)
Публикувано17.11.01 12:48



ne moga da razbera, zashto povecheto taka povurhnostno chetat i obrushtat vnimanie na tezi ako-ta, tova e edin nachin na predtsaviane na fakti, no moje bi tva e edinstvenoto neshto s koeto mojete da se zahvanete
kakto vijdam si predlojil/a da ostavim kulturata i izkustvoto za budnite pokolenia, mdaa ostaviame gi
i sega za da ne si razocharovan/a ot ignoriraneto na nauchnite postijenia na usa shte ti napisha i za tova neshto
naiasno li si kakuv e ekipa v edna shtatska laboratoria, nezavisimo dali biologichna, fizichna ili kakvato i da e, zshtoto az sum i moga da ti kaja che na 10 dushi edin e amerikanec
togava za kavi amerikanski postijenia stava vupros
i oshte edin fakt, prez '53 Watson i Crick poluchavat Nobelova nagrada za otkivaneto na strukturata na DNA, otkritieto praviat v Anglia, zashtoto Watson e izgonen ot USA, kato neblagonadejden student...



Тема Re: "Колумбе..."нови [re: Gama]  
Автор Priakor (новак)
Публикувано17.11.01 19:59



Ti kazvash:"naiasno li si kakuv e ekipa v edna shtatska laboratoria, nezavisimo dali biologichna, fizichna ili kakvato i da e, zshtoto az sum i moga da ti kaja che na 10 dushi edin e amerikanec "

Tova ne e viarno. Moje i da ima niakade no ne e navsiakade. Az lichno imam poznata koiato raboti v laboratoria i tia e edinstvenata koiato ne e americanka.
Moga da ti dam telefona i za da i se obadish. Osven tova dori i da e viarno, nali tochno tova iskame da obiasnim. Che America e strana koiato e napravena po takav nachin che tezi ucheni idvat tuk i praviat otkritiata si tuk v America. Ami ako drugi strani mogat da go napraviat zashto ne go pravaiat? Tuk sa nai-dobrite uslovia, nai-dobrata tehnika i nai-dobroto zaplashtane. Tova ne e li zasluga na tazi strana? Az mislia che e. Silata na edna darjava e i v tova da sazdava uslovia za privlichane na umstven kapital ot drugi strani. America go pravi. Az samo vijdam potvarjdenie na tova che America e ddemokratichnata i razvita strana. Az sam govoril s hora zanimavashti se s nauchna rabota vkluchitelno i balgari koito rabotiat tuk. Zashto tuk? Zashto ne v balgaria ili Ugoslavia ili Evropa? Znachi neshto ima koeto gi spechelva. Nedei da mi otgovariash che tova sa parite, zashtoto mnogo ot tiah idvat tuk dori ida im e bilo predlojeno po dobro zaplashtane drugade. Zashtoto tuk sa sazdadeni silni laboratorii, sas mnogo kadaren kadar. I nezavisimo dali tozi kadar e samo amerikanci, zaslugata na America e che sa uspiali da gi privlechat i da sazdadat uslovia za rabota.
Zamisliala li si se che pochti vsichki artisti ili sportisti ilii ucheni koito probiat i stanat neshto idvat da jiveiat v Amerika? Zashto? Zashto ne ostavat v Evropa? Eto i milionerkata Shtefi Graff se omaji i si kupi dve kashti(LAs Vegas i San Francisco) zaedno s Agassi za da jivee tuk a ne v Germania. Zashto? Shvarceneger, zashto?
Dori tezi koito ujkim ostavat v Evropa si jiveiat po Florida ili California pochti prez cialoto vreme. Zashto? Pri tazi PRESTAPNOST? Pri tezi ROBOVLADELCI? Pri tezi DETEUBIICI? Kakvo znaiat TE koeto vsichki vie NE ZNAETE? Kak moje vsichki drugi da ia haresvat a VIE ne? Koi e prav? Zapochnete da si zadavate tezi vaprosi i moje i da stignete do istinat. Nedeite da izpolzuvate fakt ot minaloto ili kakto Charles pravi da izpolzuvate edinichen fakt i da go izkarvate tipichen. America e MNOGO POVECHE ot tova KOETO VIE mojete da razberete. America e DEMOKRACIA i RAZVITIE. America e DEISTVIE, a ne samo kritikuvane i bezdeistvie koeto vijdame pochti navsiakade po "kulturanata" Evropa. Anmerica e SVOBODA i INFORMACIA.
Tova sa neshtata koito privlichat umnite i ambiziozni hora po sveta. A tezi koito se plashat ot tova predpochitat da si sediat v KAshti i da kritikuvat. Tova iavno gi kara da se chuvstvat po dobre che ne sa v America.

Ti KAzvash:"i oshte edin fakt, prez '53 Watson i Crick poluchavat Nobelova nagrada za otkivaneto na strukturata na DNA, otkritieto praviat v Anglia, zashtoto Watson e izgonen ot USA, kato neblagonadejden student"

Tova e pak absolutna bezsmislica. Zashto li? Ami kak moje edin fakt da e dokazatelstvo za neshto. Ami kolko ucheni sa ubiti v Evropa po vremeto na inkviziciata? I triabva li nie vsichki sega da se vrashtame i da kazvame che Evropa e "losha" zashtoto sa izbivani hora? Ami az sam siguren che i v evropa ima sluchai kadeto niakoi si ne e bil priznat a v posledstvie pravi neshto znachitelnio(mislia dori che Ainshtain e takav primer). Ami tova si e lichen sluchai koito ne moje da govori za ciala strana. Vaobshte kak mopje niakoi da bade IZGONEN za tova che e NEBLAGONADEJDEN student. Tova e smeshno. MOje da ne popadne v Universitet ili laboratoria, no IZGONEN ot stranata si?
Ami che znaesh li kolko neblagonadejni studenti ima v Amerika i te prodaljavat da si jiveiat. Ami da razbiram li che po tova vreme vsichki koito sa bili neblagonadejni sa bili IZGONENI? Vijdash li kolko e smeshno? I dori niakoi da ne e bil priznat kato uchen a sled tova da e napravil neshto, kak tova govori losho za cialata strana?
TOva koeto govori dobre za cialata strana e che se sazdavat uslovia za razvitieto na teorii i tehnologii i za privlichaneto na mozaci.
I prestanete vsichki vie da davate dovodi ot minaloto. Vsiaka strana v minaloto koiato se e utvarjdavala e triabvalo da zavouva miastoto si. Mnogo strani koito ne sa bili demokratichni sa stanali demokratichni v posledstvie. Kogato obsajdame Amerika nie ia obsajdame takava kakvato e sega, a ne predi. Kogato vsichki vie kazvate che ne ia haresvate to tova ne bi triabvalo da se svarzva s minaloto zashtoto vie ne ia haresvate sega, v nastoiashteto. Ako tragnem da se vrashtame v minaloto triabva da stignem do momenta v koito prabalgarite sa izbili tezi koito sa jiviali po segashnite balgarski zemi za da mogat da se utvardiat. Da ne haresvame Balgaria sega zaradi tezi izbivania ot minaloto?

Hora opitaite se da namerite ISTINSKI prichini za pluene po America. Znam che e trudno no VIE go zapochnahte.

Istianta e che vashite prichini na teb, ME, Charles, Teatime, FOXI &CIE sa prosto smeshni zashtoto sa niakakvi izolirani sluchai koito mogat da se sluchat navsiakade. V roveneto na takiva sluchai vie zabraviate da vidite GOLIAMATA kartina. Tova koeto America deistvitelno predstavliava.
Znaete li na kogo mi prilichate. Poznavah edin balgarin koito jivia tuk okolo 6 meseca. Ne moja da izdarji i predi da se varne narochno otide da si kupi fotoaparat i zasne vsichki nai loshi mesta koito znaeshe. Tam kadeto imashe bokluci po ulicite ili prosiak ili razrushena kashta ili nadraskani steni. Kaza mi che shte mu pomogne da se opravdae pred poznati zashto ne e ostanal.
Ta i vashata rabota takava. Izbirate samo loshoto koeto niakade i niakoga si se sluchilo za da podkrepite teoriata si sreshtu America. Ne stava. Za sajalenia ne nas koito ni haresva triabva da go obiasnite a na vsichki tezi koito sa sposobni i izbirat America za rodina. Obiasnete go na tiah. Na teza milioni. I spored vas vsichki sa zabludeni, no ne i vie!

Priakor
P.S. Poluchi se malko dlajko no pak imah vreme



Тема Re: "Колумбе..."нови [re: Priakor]  
Автор Gama (оранжева)
Публикувано17.11.01 21:48



verno mnogo dulgo
ima edna knijka "Dvoinata spirala", pisana ot nego Watson, v neia toi razkazva zashto i kak e stanalo otkrivaneto, ne e nauchna taka che moje da se chete ot vseki
tam shte razberesh za kvo govoria, az niamam vreme i nervi da pisha tolkova dulgo

a za laboratoriite, tvoiata poznata e edno ot malkoto izkluchenia
otvori niakoe nauchno spisanie i vij avtorite na publikaciite, prebroi samo amerikanskite imena
za kupuvaneto na mozuci, veche go kazah niakude, suglasna sum che e taka, i da ti kaja li zashto tam predpochitat da idat povecheto, evroipeiici i t.n.
naistina ima uslovia v usa, konkurenciata e goliama, a tova sushto e ot znachenie, kakto i da e, povecheto ot moite kolegi otivat tam, praviat kariera za niakolko godini i posle se vrushtat pak v stranite si, i stavat shefove, nali se seshtash prestij

Редактирано от Gama на 17.11.01 23:47.



Тема Re: "Колумбе..."нови [re: Gama]  
Авторnm (Нерегистриран)
Публикувано18.11.01 01:31



"ne moga da razbera, zashto povecheto taka povurhnostno chetat i obrushtat vnimanie na tezi ako-ta, tova e edin nachin na predtsaviane na fakti..."

- Prosto osporvat logikata ti, tia e povarhnostnoto v sluchaia. Tova lichi ot nachina po koito podbirash fakti, tiahnata interpretacia i bezsmislenite izvodi.


"naiasno li si kakuv e ekipa v edna shtatska laboratoria, nezavisimo dali biologichna,
fizichna ili kakvato i da e, zshtoto az sum i moga da ti kaja che na 10 dushi edin e
amerikanec togava za kavi amerikanski postijenia stava vupros "

- Nikoi ne usporva che v US sashtestvuvat nai-dobrite uslovia za nauchna rabota. I sled kato priznavash postijeniata na Shtatskite laboratorii, kak shtiaha da se izvarshat te ako laboratoriite gi niamashe?



Тема Re: "Колумбе..."нови [re: __SpOO__]  
Авторnm (Нерегистриран)
Публикувано18.11.01 01:37



"Az ne wijdam zashto po twoqta logika "anti-Amerikancite" bi trqbwalo da opljuwat wsichko koeto Amerika e prawila,prawi i shte prawi ..."

Logikata mi e tochno obratnata. Niakoi hora "opljuwat wsichko koeto Amerika e prawila,prawi i shte prawi" i tiah az naricham "anti-Amerikancite".

Ako ti SpOO, ne se vkluchvash v tazi kategoria, ne vijdam zashto se zasiagash.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.