Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:07 18.06.24 
Горещи теми
   >> Тероризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Istinata za Americanskata armiaнови  
Автор Priakor (непознат)
Публикувано13.11.01 07:39



Nezavisimo ot mnenieto na niakoi "zabludeni" balgari, americancite dokazaha che tiahnata armia niama ravna. Dori i nai smelite predvijdania ne smiataha che te tolkova barzo shte razbiat Taliban. Goliama chast ot zablujdenieto na tezi hora idvashe ot ruskata im zakalka(niakoi ot t iah kato ME i FOXY daje otkrito priznavat komunisticheski dobrideteli). Tova e vtoria pat(parvia beshe sreshtu Sadam) kogato se okazva che americancite "slagat v joba si" dori i rusnacite za koito nie balgarite sme vazpitavani da viarvame chudesa. Na americanskata armia otne 2 sedmici tova koeto rusnacite neuspiaha da napraviat za 10 godini. Smiatam che tova slaga tochka na spora za tova koia e nai-moshtnata armia. Stigna se do polojenie che americancite mogat da si pozvoliat luksa da sprat natiska za da dadat vazmojnost na UN da reshi kakvo pravitelstvo shte upravliava. Moje bi iskaha vakuumirana hrana no svarshiha po-dobra rabota ot tezi koito ne iskat.
Mejdudrugoto toku shto dadoha po televizziata palnata podkrepa na Nelson Mandela za tova koeto America pravi. Wow! Dori toi razbira i podkrepia. Kakvi hora ste vie deto mrazite America? Naravno s AttA13, Ben Laden i Taliban . Tova sa vashite hora. Vie sami izbrahte kam koia grupa da prinadlejite. Vie ostanahte edinstveni. Cialoto civilizovano chovechestvo se obedini i vie izbrahte da ne prinadlejite kam tiah.
That's O.K. Vseki ima pravo na izbor.

Priakor
P.S. ME, ako chetesh tova DO ME A FAVOR, nedei da odobriavash bezsmiclicite na "umstvenoto djudge"-FOXI. Az znam che go pravish napuk na nas bez da go mislish no toi go vzema na seriozno i neposredstvenostta mu izbuhva sas palna sila koeto e obida za tozi forum i za sredno intelegentnia balgarin. Toi i bez tova ima trudnost da zavarshi edno smisleni izrechenie. Osven tova i ti gubish credability(ako vaobshte si go imala) radvaiki se neistovo na "biserite" mu.



Тема Re: Istinata za Americaнови [re: Priakor]  
АвторMr.Teatime (Нерегистриран)
Публикувано13.11.01 09:11



Priakore ako ne si razbral vremeto kogato zad vseki hrast imashe komunist staen otmina......

S drugi dumi "mackartizmut" umria,uspokoi se.
Neshto koeto pusnah v druga tema:

12.11.01 09:40

Purvoto koeto se nabiva na ochi e tvoeto opredelenie "vashata koalitzia".....he-he...
Koalitzia na rpintzipna osnova ili bezprintzipna koalitzia na baza subektivni gledni tochki izvun konteksta na evrotraditziite........

.....Kakto vijdash komunizmut ne uspia da me nauchi na tazi leksika na koiato vchearshnite "narodni tribuni' uspiaha za rekordno kratki srokovo.......

No ti sigurno shte me kontrirash,che za tova ima predposravki v moeto detstvo,koeto puk ot drug strana sus sigurnost beshe po-dobro ot tov na moite detza......no da ne se otkloniavame ot platformata na "nashtata kolitzia"

ME mislia iskashe da ti(ni) kaje:Komunizma-do koito nie btw ne stignasme ia e nauchil ne KAK se otsiava info. , tainata e v SPOSBNOSTA DA MISLISH I SAM DA STIGNESH DO METOD NA OTSIAVANE.

Drugo ! Nikoi nikude ne e kazval za kogo,sreshtu kogo i poradi kakvo.Koeto ide da podskaje ,che tvoeto opredelenie na politicheskite ni pristrastia sa plod na TVOETO OTSIAVANE NA INFO.

I sega stigame do sushtstvoto na PROBLEMA:
Ima 2 vida ISTORIA-ISTORIATA na faktite,koito da slujat za obrazetz i pouka na upravliavashtite i na horata turseshti ISTINATA,i ISTORIATA na legendite,skazaniata,poukite,koito da vuzpitavat naroda.
Ako ne razsujdaveshe kato american,shteshe da otseesh ednata istoria ot drugata.
Zashto? Zashtoto vashiat(tvoiat) ideal
PAX AMERICANA e edna utopia,koiata zaplashva da se prevurne v anti-takava.

Predstaviaiki v Sofia novia produkt na MicroSoft,g-n Murfaith,regionalen direktor za Iztochna i Central Evropa poiska drakonovski merki s/u piratskite CD-ta.

9 chasa po-kusno Canada i US kazaha che ne zachitat patenta na "Bayer" za protivoanthrax-nia preparat "Saipro".Vie imate zakon pozvoliavasht na goverment prinuditelno litzenzirane ( compulsory licensing).
A tukmo US poprechiha na Brazil,South Africa i drugi bedni durjavi da proizvedat analog na neposilno skupite za tiah lekarstva s/u AIDS.

PS Gornoto beshe 1 ot otgovorite........
A P.Stoianov??? Shte vidim :-)))))))

Take Care.



Тема Пропускаш някой факти ...нови [re: Priakor]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано13.11.01 09:46



... като сравняваш руската и американската война в Афганистан.
Руснаците искаха да завладеят страната, докато американците просто да сменят правителството и имат доста сериозна подкрепа от Северния съюз т.е жертвите, които неизбежно се дават в една сухопътна военна операция има кой друг да ги дава.
Америка сега има подкрепата на целия свят, включително и на Русия, от където се снабдява с доста ценна информация, докато едно време, точно когато Руските хеликоптери Ми, са всявали ужас по цял Афганистан Америка вкарва ракетите Стингър. Я си помисли какво ще стане, ако сега Русия вкара своите ПВО против Америка. Досещаш ли се колко бързо ще останат без половината си самолети (не си спомням вече Ц300 ли бяха, но F16 не можеше да избяга от тях).
И още нещо, от времето на руската война щатите са много напреднали във въоръжението си, докато Афганистан са тъпкали на едно място в граждански войни.

Уважавайте Климент Охридски и пишете на кирилица


Това си струва

Тема Re: Ако си спомняшнови [re: Priakor]  
Автор Charles (пустинен плъх)
Публикувано13.11.01 10:01



казах, че до 6 месеца коалицията ще превземе Кабул, Кандахар и по-големите градове. Вчера паднаха Мазар-и-Шариф и Кабул. Останалите градове ще паднат даже преди да минат 5 месеца. Ти смяташе, че за това ще е необходима една година. Може да ти звучи странно, но ТИ подцени щатската и английската армия, а не аз.

Позволи ми обаче още да ти напомня, че това го постигнаха и РУСНАЦИТЕ, при това за горе-долу същото време. Имам предвид превземането на големите градове. Затова недей още отсега да биеш барабана, че войната е свършила. Не поставяш нещата на коректна основа. Нещо повече-руснаците бяха превзели тези градове със собствените си войски, а не с помощта на една банда главорези (защото хората на покойния Ахмед Шах Масуд са си точно банда главорези). Ако има нещо, което може да се нарече армия в онзи район са хората на узбека ген. Рашид Достум, които имат униформи, дисциплина и унифицирано въоръжение (руско, между другото).

Та както казах войната ще свърши, когато се изчопли и последния талибан от планината Хиндокуш, което НЯМА ДА СТАНЕ СКОРО. В същност това просто НЯМА КАК ДА СТАНЕ. Това, което ще стане до две години е, че талибаните в планината ще се изколят едни други, а които оцелеят-ще слязат долу и ще се предадат.

С риск да се възмутиш-от ТОВА, КОЕТО СТАВА В МОМЕНТА НЯМА НИКАКВА ПОЛЗА. За да се стигне до някакъв положителен резултат в Кабул трябва да стъпят БЕЛИ войници, а това НЯМА ДА СТАНЕ. Ако стане-ще се тръгне по пътя, който вече минаха руснаците. Ако не стане-кръгът ще се затвори, защото НЕ МОЖЕ ЕДНА НЕЦИВИЛИЗОВАНА СГАН ДА ГРАДИ ЦИВИЛИЗАЦИЯ. Надявам се си се убедил, че познавам доста добре азиатците...



Тема Re: Говориш занови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
Автор Charles (пустинен плъх)
Публикувано13.11.01 10:08



С-300 (които руснаците посмъртно няма да дадат на талибаните), а другите комплекси Игла и Стрела (натовска класификация SA-7, SA-6) може би и сега ги имат. Те обаче се използват за стрелба от рамо и имат ограничен обсег (мисля, че около 4 километра).



Тема Re: Istinata za Americanskata armiaнови [re: Priakor]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано13.11.01 10:59



Специално за сравнението между спец частите, не си прав
Руските подразделения Алфа, Витяз и Делфин бяха едни от най-добрите в света. В периода 92-98 сериозно се подцени тяхната необходимост, но от 99 насам на руското правителство му дойде акъла в главата и сега с всички сили се стремят да възстановят загубеното.
Но наистина, по всеобщо мнение на експерти, щатските тюлени са недостижими, макар че немските ГСГ-9 им дишаха във врата на не едно състезание (става дума само за урбанистични операции, иначе двата екипа имат коренно различно предназначение)

:: No one lives forever ::



Тема Re: Ако си спомняшнови [re: Charles]  
Автор kalikanzar (неумрял)
Публикувано13.11.01 11:38



хм уважам чуждото мнение ............ доста се изписа по темата..........незнам ...мойто мнение е че тази така наречена война (според мен е опит за окупация) няма да е много успешна ..........Афганастистанците нямат загубена война с външен окупатор поне аз не намерих нищо което да доказва обратното. А и в случая се опира до партизнска война а както е широко известно тя е с огромен психологически ефект. Щатите ги чака едно добро представление и хич не искам да съм на тяхно място. :))))))))



Тема Re: Пропускаш някой факти ...нови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
АвторAГEHTA KУПЪP (Нерегистриран)
Публикувано13.11.01 14:50



Да, Агента Ланс има право. Американците са си ОК, само че не са кой знай какво. Не може изобщо да се сравняват нещата. Ако бяха влезли в страната и руснаците подкрепяха талибаните, щяха много зор да видят.



Тема Re: Istinata za Americaнови [re: Mr.Teatime]  
Автор Priakor (новак)
Публикувано13.11.01 16:40



Ti kaza:
"Priakore ako ne si razbral vremeto kogato zad vseki hrast imashe komunist staen otmina...... "
Prav si sega prosto sa otkriti i si pishat po forumite.
Shto se otnasia do katvaneto i pastvaneto ot star tvoi post moga samo da kaja che povtorenieto na edno i sashto tvardenia ne go prevrashta v istina.
Dano me razbirash...

Priakor



Тема Re: Ако си спомняшнови [re: Charles]  
Автор Priakor (новак)
Публикувано13.11.01 16:49



Parvo kogato kazah edna godina imah v predvid vaobshte cialoto im unishtojenie.
Vtoro:
Pozvoli mi da ne se saglasia s teb. Ne triabva da pravish analogia mejdu rusnaci i americanci. Kazvash che ako te stapiat na zemiata shte gi postigne sashtata uchast kakvato postigna rusnacite. Tuk veche absolutno ne sam saglasen. Parvo te niama prosto tapo da otivat na zakolenie. Tehnikata s koiato rabotiat im pozvoliava da se predvijvat nezabeliazono i barzo ot miasto na miasto i da praviat koncentrirani udari. Osven tova da otkrivat priznaci na jivot po pesghteri i drugi skrivalishta. Dali shte dadat jertvi? Da. No vinata savsem niama da e takava kakvato vodiha rusnacite. Kakto podchertah tova e armia koiato niama ravna na sebe si po vaorajenie i taktika. Goliama greshka e da gi sravniavash s rusnacite silata na koito se sastoi samo v mnogochislenostta im i v broikata na orajie.
S razvitieto na neshtata shte se ubedish che sam prav. Prodaljavate da podceniavate americanskata armia. Tova beshe i greshkata na Taliban koito si misleha che shte e sashtoto kato sas rusnacite




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.